Шоколадови топчета с овесени ядки

  • 31 338
  • 87
  •   1
Отговори
  • на втория етаж
  • Мнения: 248


  Рецептата е от тази шведска кулинарна книжка за деца - много лесно лакомство и много достъпно е обяснено:



  Продукти:
2с.л. едра захар,шок.пръчици или кокос за овалване
100гр.маргарин
4с.л.захар
1с.л.какао
3дл.фини овесени ядки(в повечето шведски рецепти,насипните съставки се измерват в децилитри,удобно е  Simple Smile )
1с.л. вода
 
   Маргарина,захарта и какаото се разбъркват до хомогенна смес.Добавят се овесените ядки и водата,размесва се добре.Оформят се топчета и се овалват в кокос или шоколадови пръчици или едра захар.Оставят се в хладилник да стегнат!
  Това е!Бързо и лесно,а са много вкусни!

# 1
  • варна
  • Мнения: 1 830
Страхотни са , ще ги направя с масло и ако стават за снимка ще показвам Simple Smile

# 2
  • Мнения: 930

колко грама е 3 децилитри Thinking

# 3
  • Вече на село
  • Мнения: 569
300 гр

# 4
  • Мнения: 99
А овесените ядки не остават ли твърди?

# 5
  • на втория етаж
  • Мнения: 248

колко грама е 3 децилитри Thinking

  3 децилитра = 300милилитра,или мериш  с чаша от 300мл. обем

   Не,много по-малко са от 300гр. не съм теглила,с обемна мярка ми е по-лесно  Simple Smile

А овесените ядки не остават ли твърди?

  И аз се съмнявах,че ще останат твърди,но не - мекички са и моите даже не разбраха от какво са топчетата. Grinning

# 6
  • Мнения: 2 774
Интересна рецепта- ще се пробва.
Благодаря   bouquet.

# 7
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Правила съм ги тези топчета. В един шведски сайт бях открила рецептата и е малко по-различна от дадената тук.
3 децилитра овесени ядки се равняват на 1 1/3 ч.ч. (чашата е 220 мл.). На шведите всички рецепти са им в децилитри. Явно така им е по-лесно.

# 8
  • варна
  • Мнения: 1 830
Направих ги - е няма такава вкусотия  Simple Smile. Сложих финни овесени ядки, 1 ванилена захар на доктора и маргарина замених с масло . Благодаря за страхотната рецепта   bouquet

# 9
  • Силистра
  • Мнения: 288
Бързи, лесни и ями много вкусни!

Мъжът ми много ги хареса и ги омете почти сам.

Благодаря за рецептата   bouquet

# 10
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
mimi_82,svetly_ ,много се радвам,че рецептата ви е харесала. Grinning
Днес пак ще ги правя и аз ще заменя маргарина  Hug

# 11
  • Мнения: 4 668
Е , навихте ме  Wink Отивам да си купя кокосови стърготини и шоколадови пръчици и ги почвам  Peace

# 12
  • Мнения: 413
Къде се продават фини овесени ядки ? newsm78
В диетичните магазини ли? Ако може някой да снима как изглежда опаковката им Praynig
Благодаря предварително  bouquet

# 13
  • Мнения: 884
Къде се продават фини овесени ядки ? newsm78
В диетичните магазини ли? Ако може някой да снима как изглежда опаковката им Praynig
Благодаря предварително  bouquet
Мисля, че вече навсякъде в хранителните магазини продават.
 И аз ще ги направя през уйкенда-ако са толкова вкусни, колкото бързи, ще ме спечелят  bouquet!

# 14
  • Мнения: 22 867
Къде се продават фини овесени ядки ? newsm78
В диетичните магазини ли? Ако може някой да снима как изглежда опаковката им Praynig
Благодаря предварително  bouquet

Нещо такова:


Не са единствените, има и други опаковки на други производители. Продават се в магазините за хранителни стоки, в диетичните, в големите вериги.

Общи условия

Активация на акаунт