Шоколадови топчета с овесени ядки

  • 31 377
  • 87
  •   1
Отговори
  • на втория етаж
  • Мнения: 248


  Рецептата е от тази шведска кулинарна книжка за деца - много лесно лакомство и много достъпно е обяснено:



  Продукти:
2с.л. едра захар,шок.пръчици или кокос за овалване
100гр.маргарин
4с.л.захар
1с.л.какао
3дл.фини овесени ядки(в повечето шведски рецепти,насипните съставки се измерват в децилитри,удобно е  Simple Smile )
1с.л. вода
 
   Маргарина,захарта и какаото се разбъркват до хомогенна смес.Добавят се овесените ядки и водата,размесва се добре.Оформят се топчета и се овалват в кокос или шоколадови пръчици или едра захар.Оставят се в хладилник да стегнат!
  Това е!Бързо и лесно,а са много вкусни!

# 1
  • варна
  • Мнения: 1 830
Страхотни са , ще ги направя с масло и ако стават за снимка ще показвам Simple Smile

# 2
  • Мнения: 930

колко грама е 3 децилитри Thinking

# 3
  • Вече на село
  • Мнения: 569
300 гр

# 4
  • Мнения: 99
А овесените ядки не остават ли твърди?

# 5
  • на втория етаж
  • Мнения: 248

колко грама е 3 децилитри Thinking

  3 децилитра = 300милилитра,или мериш  с чаша от 300мл. обем

   Не,много по-малко са от 300гр. не съм теглила,с обемна мярка ми е по-лесно  Simple Smile

А овесените ядки не остават ли твърди?

  И аз се съмнявах,че ще останат твърди,но не - мекички са и моите даже не разбраха от какво са топчетата. Grinning

# 6
  • Мнения: 2 778
Интересна рецепта- ще се пробва.
Благодаря   bouquet.

# 7
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 579
Правила съм ги тези топчета. В един шведски сайт бях открила рецептата и е малко по-различна от дадената тук.
3 децилитра овесени ядки се равняват на 1 1/3 ч.ч. (чашата е 220 мл.). На шведите всички рецепти са им в децилитри. Явно така им е по-лесно.

# 8
  • варна
  • Мнения: 1 830
Направих ги - е няма такава вкусотия  Simple Smile. Сложих финни овесени ядки, 1 ванилена захар на доктора и маргарина замених с масло . Благодаря за страхотната рецепта   bouquet

# 9
  • Силистра
  • Мнения: 288
Бързи, лесни и ями много вкусни!

Мъжът ми много ги хареса и ги омете почти сам.

Благодаря за рецептата   bouquet

# 10
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
mimi_82,svetly_ ,много се радвам,че рецептата ви е харесала. Grinning
Днес пак ще ги правя и аз ще заменя маргарина  Hug

# 11
  • Мнения: 4 668
Е , навихте ме  Wink Отивам да си купя кокосови стърготини и шоколадови пръчици и ги почвам  Peace

# 12
  • Мнения: 413
Къде се продават фини овесени ядки ? newsm78
В диетичните магазини ли? Ако може някой да снима как изглежда опаковката им Praynig
Благодаря предварително  bouquet

# 13
  • Мнения: 884
Къде се продават фини овесени ядки ? newsm78
В диетичните магазини ли? Ако може някой да снима как изглежда опаковката им Praynig
Благодаря предварително  bouquet
Мисля, че вече навсякъде в хранителните магазини продават.
 И аз ще ги направя през уйкенда-ако са толкова вкусни, колкото бързи, ще ме спечелят  bouquet!

# 14
  • Мнения: 22 867
Къде се продават фини овесени ядки ? newsm78
В диетичните магазини ли? Ако може някой да снима как изглежда опаковката им Praynig
Благодаря предварително  bouquet

Нещо такова:


Не са единствените, има и други опаковки на други производители. Продават се в магазините за хранителни стоки, в диетичните, в големите вериги.

# 15
  • Мнения: 281
Станаха чудесни, благодаря за рецептата!   bouquet И аз замених маргарина, че вече като чуя за хидрогенирани растителни мазнини и ... Sick

# 16
  • Мнения: 413
labrex мерси  bouquet
Липсваше ми твоята помощ в последно време Hug

# 17
  • Мнения: 428
Айдеееее,почвам ги и аз.Ще гледам да ги снимам преди да съм ги ИЗЛАПАЛА.

# 18
  • Мнения: 428
От цялата работа станаха едни невероятни печени бисквитки.
Разбърках сместта по рецептата,ама дали щото овеса беше цял,нищо не стана.Никакви топчета не можах да завъртя.Чудех се,чудех се и с помощта на една съфорумка спретнах следните бисквити:Добавих още малко захар,чукнах 2 яйца,после брашно до мекичко тесто.Овалях топчетата в кристална захар и опекох.Страаашно вкусни станаха.При това 53 бройки.Ако имам време утре ще кача снимки.И на вид станаха и на вкус.Аз май-май ще ги излапам още тази вечер.Благодаря за рецептата.От несполуката се родиха бисквитки.
  bouquet

# 19
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Ri4ko, сега ако дадеш и пропорциите на бисквитките ще е добре Hug
Иначе от моите топчета не остана нищо за сниманер но да си кажа че , сложих цялото пакетче масло и добавих 1 с.л. вода. Не ми стигнаха и пръчиците и кокоса за овалване , но днес като ги правя ще си взема повече Grinning

# 20
  • Мнения: 428
Ri4ko, сега ако дадеш и пропорциите на бисквитките ще е добре Hug
Иначе от моите топчета не остана нищо за сниманер но да си кажа че , сложих цялото пакетче масло и добавих 1 с.л. вода. Не ми стигнаха и пръчиците и кокоса за овалване , но днес като ги правя ще си взема повече Grinning


1пак.масло,половин чаша чаена захар и лъжица вода ре разбиват с миксера.Добавих две л. какао на доктора.Като се разби до крем сместта сложих овесени ядки-едри около 1 ч.чаша,че и повече май.Добавих две яйца и брашно с бакпулвер до меко тесто.Овалвах топчета във кристална захар и наредих в тава.Страхотни са.Ще си ги правя често.
Ще гледам да кача до довечера снимки,че сега малкия има гости,става на 13г.днес и щракат с апарата.Неговите приятели също ги харесаха.Едното дете ме извика навън и ме помоли за рецептата на бисквитките и на сладкиша с майонеза на сладка-хапка.Да му ги напиша,каза на листче и да му ги мушна в джоба,че и майка му да направи.

 newsm44 newsm44 newsm44

# 21
  • Мнения: 428
Ето  бисквитките дето се получиха от цялата работа.
Почерпете се,да ви е сладко.

# 22
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
 Хванах синузит с тия сладки  Wink да бъркам все в хладилника!  Чудесни се получиха, аз си уважавам много овесените ядки под всякаква форма. Направих ги с мед и масло, а отгоре с кокосови стърготини, шок. пръчици и смлени орехи. Най-ми харесаха с орехите и се чудя дали и вътре да не добавя следващия път някакви ядки и ванилия  newsm78  На мен ми излезнаха 25 броя.
 Благодаря за рецептата   bouquet

# 23
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Моите деца и двете са на диета заради здравословни проблеми, но откакто направих тази рецепта няма спиране. Вече не знам в каква доза да я забърквам защото винаги свършва и е недостатъчно.
Иначе правих и варианта със сладките на Ri4ko, обаче не успях много да ги докарам по форма. Днес вече няма и помен от тези сладки а утре искат десерт топчета с овесени ядки Mr. Green

# 24
  • Мнения: 24
Ядките предварително накисвате ли ги?  Thinking или направо всичко в купата!  newsm78

# 25
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
   Момичета,много се радвам,че рецептата ви харесва. Grinning Heart Eyes
Аз правя топчетата почти през ден,все още не сме им се наситили. Peace

Ето  бисквитките дето се получиха от цялата работа.
Почерпете се,да ви е сладко.


  Много апетитно изглеждат бисквитките,ще се пробват непременно!  Hug

Ядките предварително накисвате ли ги?  Thinking или направо всичко в купата!  newsm78

  Не,направо в купата и омесваш  Peace,използвам фини овесени ядки! Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 3 612
И аз да докладвам.Топчетата отлежават в хладилника.Станаха много бързо и лесно,утре ще  докладвам за вкус Sunglasses

# 27
  • Мнения: 24
lina kaz  newsm51
страхотни са топчетата, за жалост не успях да снимам. Но ще се повторя с правенето, всички ги харесаха в къщи  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 3 612
Моите дечковци и те бъркат час по час в хладилника Laughing Харесаха им много,но аз ги овалях в шок.пръчици и орехи,че забравих да купя кокос,а с орехите нещо не им харесаха и нападат само с шок.пръчици Wink
lina kaz ,благодаря за вкусната и лесна рецепта  bouquet

# 29
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ау, мечтая си за нещо такова от много време! Ще пробвам задължително  Hug

# 30
  • София
  • Мнения: 2 022
Ето ги и моите сладки.
Направих ги с мед и масло,
добавих и ванилия. Сега отлежават
в хладилника, но мъжът ми каза, че
нямали много време за отлежаване.  Laughing

# 31
  • Мнения: 11 823
И аз ги направих за имения ден на дъщеря ми като бонбони - половината потопени в шоколад (че не успях в пръчици), половината в кокосови стърготини. С масло, мед, ванилия..
Много приятни. Аз правя и други подобни - със сусамов тахан, сушени плодове, каквото ми хрумне..

# 32
  • Мнения: 22 867

Много приятни бонбончета! Peace Мисля, че следващ път ще сложа нещо вътре - вишничка, ядка, ще измисля.
lina kaz , благодаря за вкусотийките!  bouquet

# 33
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
labrex, за пореден път установявам, че мислим еднакво  Hug

# 34
  • Мнения: 22 867
labrex, за пореден път установявам, че мислим еднакво  Hug

 Hug

# 35
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044

Много приятни бонбончета! Peace Мисля, че следващ път ще сложа нещо вътре - вишничка, ядка, ще измисля.
lina kaz , благодаря за вкусотийките!  bouquet


labrex , какво количество овесени ядки сложи?   bouquet

# 36
  • Мнения: 22 867
labrex , какво количество овесени ядки сложи?   bouquet

300 мл, както е по рецептата. Мериш с каничка с деления или чаша с такава вместимост. Peace

# 37
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
labrex , какво количество овесени ядки сложи?   bouquet

300 мл, както е по рецептата. Мериш с каничка с деления или чаша с такава вместимост. Peace
Голямо благодаря, мила labrex ! Ама въобще не се сетих за този начин!   bouquet Приятна и спокойна вечер ти желая!

# 38
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Сиси ♥♥ ,Sophia L. ,liani,Ra4e_2009,много се радвам,че са ви харесали сладчиците! Heart Eyes
  labrex,разкошни топчета!Благодаря,че се довери на рецептата ми! Heart Eyes Hug
  Чудесна снимка си аранжирала  Peace - кокосови стърготини,шоколадови пръчици,бадеми най-вероятно,а последните?Не разпознавам посипката,издай тайната  ooooh!,а? Hug
  С пълнеж вътре ще станат още по-вкусни! Simple Smile

# 39
  • Мнения: 22 867
- кокосови стърготини,шоколадови пръчици,бадеми най-вероятно,а последните?Не разпознавам посипката,издай тайната  ooooh!,а? Hug
 

Белите и зеленикавите са кокос. Peace

# 40
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
- кокосови стърготини,шоколадови пръчици,бадеми най-вероятно,а последните?Не разпознавам посипката,издай тайната  ooooh!,а? Hug
 

Белите и зеленикавите са кокос. Peace

  Благодаря! Peace  bouquet

# 41
  • Мнения: 2 778
И аз ги направих за имения ден на дъщеря ми като бонбони - половината потопени в шоколад (че не успях в пръчици), половината в кокосови стърготини. С масло, мед, ванилия..
Много приятни. Аз правя и други подобни - със сусамов тахан, сушени плодове, каквото ми хрумне..


Би ли казала как правиш тези с тахана, че имам един буркан, отлежава вече твърде дълго в хладилника?

# 42
  • Мнения: 126
  Ох , изкушавате ме , разкошни сладки сте направили . Обичам такива , дето не се пекат .  Тъй като имаме много мед , искам да ги пробвам с мед , пак ли 4 с. л. сложихте , колкото е захарта .Ще ги направя и аз .

# 43
  • София
  • Мнения: 2 022
  Ох , изкушавате ме , разкошни сладки сте направили . Обичам такива , дето не се пекат .  Тъй като имаме много мед , искам да ги пробвам с мед , пак ли 4 с. л. сложихте , колкото е захарта .Ще ги направя и аз .

Да, аз сложих 4 с.л. мед.  Hug

# 44
  • Мнения: 126
  Благодаря , и аз така ще пробвам

# 45
  • София
  • Мнения: 565
Благодаря за рецептата! Освен, че са вкусни, тези топчета са и здравословни. Особено за злояди дечица Sunglasses Аз добавих от себе си и малко пшеничен зародиш, а следващия път вместо захар ще сложа мед. Мерси за идеята! Hug

# 46
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Благодаря за рецептата! Освен, че са вкусни, тези топчета са и здравословни. Особено за злояди дечица Sunglasses Аз добавих от себе си и малко пшеничен зародиш, а следващия път вместо захар ще сложа мед. Мерси за идеята! Hug

   Пробвах ги с мед и сложих и малко фино смлени орехи!Пробвайте! Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 229
Здравейте и аз вчера ги направих тези вкусотийки.
Вместо захар сложих мед и малко повече какао.
Наистина са невероятни и като по чудо и мъжете ми ги харесаха, а те овесени ядки даже на картинка не искат да видят.

lina kaz  Flowers Sunflower
 

# 48
  • Мнения: 69
Сладурчета, мога ли да заменя овесените ядки с овесени трици? И ако може дали грамажа ще е същия? Искам да заменя ядките с трици защото имам на гости една "капризна" госпожица /2г.9м./ която при вида на овесените ядки вирна носле и категорично заяви:"Аз тукова смачкано не икам!"  no

# 49
  • Мнения: 22 867
Сладурчета, мога ли да заменя овесените ядки с овесени трици? И ако може дали грамажа ще е същия? Искам да заменя ядките с трици защото имам на гости една "капризна" госпожица /2г.9м./ която при вида на овесените ядки вирна носле и категорично заяви:"Аз тукова смачкано не икам!"  no

Не знам дали с трици ще станат, но ако ги направиш с ядките без да види капризната госпожица какво слагаш, после хич няма и да познае! Peace

# 50
  • Мнения: 69
Ох labrex пак ли ти душо ме спасяваш? Явно топчетата ще се правят когато  както казва дъщеря ми "мамина Богданка" заспи.

# 51
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Сладурчета, мога ли да заменя овесените ядки с овесени трици? И ако може дали грамажа ще е същия? Искам да заменя ядките с трици защото имам на гости една "капризна" госпожица /2г.9м./ която при вида на овесените ядки вирна носле и категорично заяви:"Аз тукова смачкано не икам!"  no

  Може да смелиш овесените ядки(в кафемелачка) и така да направиш топчетата,овесеното брашно може да се стори по-привлекателно на малката госпожица  Laughing Peace

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 9 742
Записвам се и аз, ще направя днес.
Някой пробвал ли е да ги направи с кафява захар?

Между другото такива топчета съм яла като бях дете, има ги в една много стара българска готварска книга, много ги обичах и редовно си правех. Рецептата там е със смлени бисквити вместо овесени ядки.

Последна редакция: сб, 24 юли 2010, 16:58 от NBM

# 53
  • Мнения: 906
Здравейте! Благодаря на авторката за хубавата и лесна  рецепта. bouquet Вече втори път ги правя и то в двойна доза. Grinning
ето ги: http://greta4wpetrova.snimka.bg/cooking/hrana.309982.19776007

# 54
  • Мнения: 1 336
Благодаря и аз за рецептата! Моят малчуган ми отказва овесените ядки, но така си ги хапна. Мисля да пробвам с овесени трици, ще сложа същия грамаж.
Има ли още рецепти в тази книжка?

# 55
  • Мнения: 11 823
Аз обещах да ги показвам, но така и не успях да ги снимам красиво. Дъщеря ми обаче снима, докато ги правехме, снимките не са много хубави, но обещаното си е обещано, тук има няколко снимки:

# 56
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Много се радвам,че има такъв интерес към рецептата,благодаря ви,момичета!  bouquet


Има ли още рецепти в тази книжка?

   Да,цялата е с рецепти - това е детска книжка - как да готвят децата - всички рецепти са много лесни и много разбрано написани - толкова чашки,лъжички от продуктите,разбърква се,омесва се,пече се,охлажда се и т.н.Ако има интерес мога да я подготвя/преведа и да я постна тук. Grinning

# 57
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
lina kaz, много ще съм ти благодарна, ако отделиш време и го направиш ! Работя с деца и такива занимания им са много интересни - правихме коледни и великденски курабийки, сандвичи, плодови салати... А и вкъщи не отказват вкусотии, даже установявам, че много съм ги разглезила  Mr. Green
 Топчетата са супер вкусни ,лесни и бързи, а и търпят вариации- според вкуса и продуктите   bouquet
 Не мога да не отбележа уменията на фотографката на  Сиси ♥♥ впредвид възрастта и  Hug  и да попитам двойна ли е дозата на топчетата ( или моите са били по-големки, та илязоха по-малко бройки  newsm78 ) ?

# 58
  • Мнения: 1 336
lina kaz със сигурност много майки ще ти бъдат благодарни ако пуснеш още рецепти от тази книжка!
Особено тези като мен, които не са кой знае какви кулинарки, нямат много време, но искат да приготвят бързи, лесни и полезни вкусотии за малчуганите!

# 59
  • Мнения: 11 823
lina kaz, и на мен ще ми е интерсно да споделиш други рецепти!! Hug
bilqna_69, двойна е дозата! Peace Според мен може да се намали малко маслото и да се сложи вода повече вместо него, че да може спокойно да се ядат по повече. Simple Smile
polly, чак сега видях питанката ти, може би вече си оползотворила тахана, но да отговоря. Wink За бонбоните с тахан винаги слагам 1:1 мед:тахан (напр. 3 с.л. тахан, разбърквам с 3 с.л. мед), останалите съставки са според наличните продукти вкъщи - ядки, сушени плодове, малко трици, кокос, каквото ми хрумне. Но и само мед  с тахан да оваляш в кокос пак е вкусно, бързо се втвърдява, имай го предвид.
Ето все пак и примерни рецепти:
http://az-jenata.bg/article/10176/Domashni-bonboni-s-elda-i-tahan/
http://mimka-limka.blogspot.com/2010/02/blog-post_03.html

# 60
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Направих ги. Малко обаче трудно се дъвчат  Rolling Eyes
Снимката не е много добра, но все пак -

# 61
  • Мнения: 348
Мисля и аз да ги направя, но меда може ли да бъде захаросан или да го разтопя на водна баня?

# 62
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
Може, но сигурно ще хруска, така че по-добре леко го разтопи, но не и горещ. Да не стане с маслото на чорбалива течност.

# 63
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
И аз ги направих, но половин доза, че ми бяха малко продуктите, като за опит да видя какво ще стане. Като гледам обаче май още утре ще направя цяла доза.
Моите са с кафява захар, масло, нескуик /че още не давам черно какао на малкия/ и орехи.

# 64
  • Мнения: 3
И аз искам да благодаря за рецептата.Страхотни са   bouquet

# 65
  • Русе
  • Мнения: 123
 Присъединявам се към благодарностите за рецептата!   bouquet
 Аз ги направих с мед,с по-малко масло и повече вода,оваляни в смлени орехи.След няколко часа направих още,двойна доза. Simple Smile Като на половината смес сложих ванилия,а на другата половина - канела.Страхотни станаха канелените.Ако като мен сте почитатели на канелата,горещо ви ги препоръчвам.

# 66
  • Мнения: 5 254
И аз благодаря за рецептата, станаха много вкусни  Peace Определено ще ги направя отново  Hug
Направих ги с кафява захар, краве масло и повече вода, а ги овалях в кокос и шоколадови пръчици  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 413
lina kaz    bouquetблагодаря за споделената рецепта.Станаха страхотни бонбонки(топчета).
Само да кажа ,че ги направих с равни количества фини овесени ядки и овесени трици.
По грешка съм взела  триците като през цялото време мислех, че те се използват в рецептата. Embarassed
Днес като прегледах пак рецептата преди да започна да ги приготвям забелязах, че съм се заблудила и се наложи да взема и овесени ядки. Embarassed
Не ми се рискуваше само с триците Peace Разкошни са отново благодаря Hug


 
 

# 68
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Благодаря ви,момичета,много се радвам,че рецептата ви е харесала. Hug
И аз честичко ги приготвям,последните бяха с кафява захар и масло. Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 229
аз правих за партито на детето по случай рожденията ден сладки с овесени ядки и солени с овесени ядки /крема сирене и натрошени крекери и накрая ги овалях пак в солени натрошени бисквитки./

# 70
  • Мнения: 48 023
Тази рецепта съм я правила още преди много години, но я бях забутала. Правех я с масло, овесени ядки, стафиди и захар и отгоре счукани ядки или кокос и ставаха невероятни бонбони
МНого се радвам че пак я откривам, защото не смеех да я правя , не бях много сигурна в пропорциите
Ще взема довечера да ги направя, ама тайно, да не гледат децата какво има вътре

# 71
  • Мнения: 5 768

Направих ги ,но малко безвкусни ми станаха.Май трябва да увелича захарта другия път.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 022
Аз ги правих няколко пъти и последния
увеличих количеството на водата.
На мен ми харесаха повече така, стават
по-сочни.  Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 3 612
И аз последния път ги правих с повечко вода и ми харесаха повече,предния път много натръшваше от маслото и неможеш да хапнеш повече от 1-2.
Иначе стават супер лесно и са много  вкусни.

# 74
  • Мнения: 1 446
И аз ще ги пробвам скоро. Добре, че сте написали толкова много коментари. Няма начин да не станат хубави.  Hug

# 75
  • Мнения: 1
Аз пробвах ето тази подобна рецепта: http://mandjorno.com/kokosovi-topcheta.html Превърна се в една от любимите ми! А е изключително лесна! Ще пробвам и с овесени ядки.

# 76
  • Мнения: 2 275
и аз ги направих,но с мед и сусамов тахан!
много хубави станаха
  bouquet

# 77
  • Мнения: 48 023
С тахан ли? И кое замести с него, маслото ли? Би ли споделила, че ме няма много по импровизациите, а ми се струва че ще е много приятно на вкус с мед и тахан?

# 78
  • Мнения: 2 275
да,заместих маслото с тахан,а захарта с мед,но ги слагах на око  Mr. Greenи орехи сложих!
прекалих с водата и бяха по-меки първия ден,но се стегнаха в хладилника!
стават ми любими Peace

# 79
  • Мнения: 0
И аз ги правих, даже 2 пъти. Втория път с тахан и мед. Не съм замествала маслото, а добавих тахана допълнително към него.

Хубава рецепта, НО...овесените ядки си остават твърди. Макар че ползвам най-ситните за бързо приготвяне.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 022
Хубава рецепта, НО...овесените ядки си остават твърди. Макар че ползвам най-ситните за бързо приготвяне.

Fiada, пробвай да увеличиш
количеството на водата.  Hug

# 81
  • Мнения: 22 867

Да ви подсетя за лесните и вкусни шоколадови топчета на lina kaz  bouquet, днес ги навъртях за нула време, добавих орехи натрошени, коняк и ром, за възрастни са! Peace Grinning

# 82
  • Мнения: 9
Най-после и аз ги направих тези топчета. Отдавна им се каня.
Страхотни са. Утре ще ги направя пак.

Поздравления за хубавата рецепта.   bouquet

# 83
  • Мнения: 253
Аз също ги направих тези вкусни топчета. Много ни харесаха и често ще се правят у дома. Благодаря за рецептата!  bouquet
Сложих масло наместо маргарин, Нескуик наместо какао, добавих повечко вода, за да се получат по-мекички и овалях в захарни и шоколадови пръчици!

# 84
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Да се отчета и аз тук Simple Smile. Направих ги преди малко, но нямах фини ядки. Имах обаче мюсли с ядки и сушени плодове, та ги смлях на блендера и ползвах тях. Смених и маргарина с масло. Сложих ги в хладилника току що. Мекички се получиха, да видим утре как ще е. Вкусни си бяха и така, малко твърдички ядките все още, дано поомекнат до утре.

# 85
  • Мнения: 2 822
Рецептата и идеите, които сте дали към нея много ми харесаха и непременно ще я направя. Благодаря на авторката   bouquet

# 86
  • Мнения: 1 545
Направих топчетата. Стягат ми в хладилника. Дано да поемат овесените ядки и да омекнат, че иначе лошо. Ядките ми бяха едри, но пък малко ги смлях. Стискайте палците да са станали.Овалях ги в кокосови стърготини.

# 87
  • Мнения: 7 420
  Благодаря на Лина за прекрасната и лесната рецепта !   bouquet
  Направих топчетата с някои промени (подробности тук )

 

Общи условия

Активация на акаунт