Шоколадови топчета с овесени ядки

  • 31 391
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 565
Благодаря за рецептата! Освен, че са вкусни, тези топчета са и здравословни. Особено за злояди дечица Sunglasses Аз добавих от себе си и малко пшеничен зародиш, а следващия път вместо захар ще сложа мед. Мерси за идеята! Hug

# 46
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Благодаря за рецептата! Освен, че са вкусни, тези топчета са и здравословни. Особено за злояди дечица Sunglasses Аз добавих от себе си и малко пшеничен зародиш, а следващия път вместо захар ще сложа мед. Мерси за идеята! Hug

   Пробвах ги с мед и сложих и малко фино смлени орехи!Пробвайте! Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 230
Здравейте и аз вчера ги направих тези вкусотийки.
Вместо захар сложих мед и малко повече какао.
Наистина са невероятни и като по чудо и мъжете ми ги харесаха, а те овесени ядки даже на картинка не искат да видят.

lina kaz  Flowers Sunflower
 

# 48
  • Мнения: 69
Сладурчета, мога ли да заменя овесените ядки с овесени трици? И ако може дали грамажа ще е същия? Искам да заменя ядките с трици защото имам на гости една "капризна" госпожица /2г.9м./ която при вида на овесените ядки вирна носле и категорично заяви:"Аз тукова смачкано не икам!"  no

# 49
  • Мнения: 22 867
Сладурчета, мога ли да заменя овесените ядки с овесени трици? И ако може дали грамажа ще е същия? Искам да заменя ядките с трици защото имам на гости една "капризна" госпожица /2г.9м./ която при вида на овесените ядки вирна носле и категорично заяви:"Аз тукова смачкано не икам!"  no

Не знам дали с трици ще станат, но ако ги направиш с ядките без да види капризната госпожица какво слагаш, после хич няма и да познае! Peace

# 50
  • Мнения: 69
Ох labrex пак ли ти душо ме спасяваш? Явно топчетата ще се правят когато  както казва дъщеря ми "мамина Богданка" заспи.

# 51
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Сладурчета, мога ли да заменя овесените ядки с овесени трици? И ако може дали грамажа ще е същия? Искам да заменя ядките с трици защото имам на гости една "капризна" госпожица /2г.9м./ която при вида на овесените ядки вирна носле и категорично заяви:"Аз тукова смачкано не икам!"  no

  Може да смелиш овесените ядки(в кафемелачка) и така да направиш топчетата,овесеното брашно може да се стори по-привлекателно на малката госпожица  Laughing Peace

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 9 766
Записвам се и аз, ще направя днес.
Някой пробвал ли е да ги направи с кафява захар?

Между другото такива топчета съм яла като бях дете, има ги в една много стара българска готварска книга, много ги обичах и редовно си правех. Рецептата там е със смлени бисквити вместо овесени ядки.

Последна редакция: сб, 24 юли 2010, 16:58 от NBM

# 53
  • Мнения: 909
Здравейте! Благодаря на авторката за хубавата и лесна  рецепта. bouquet Вече втори път ги правя и то в двойна доза. Grinning
ето ги: http://greta4wpetrova.snimka.bg/cooking/hrana.309982.19776007

# 54
  • Мнения: 1 336
Благодаря и аз за рецептата! Моят малчуган ми отказва овесените ядки, но така си ги хапна. Мисля да пробвам с овесени трици, ще сложа същия грамаж.
Има ли още рецепти в тази книжка?

# 55
  • Мнения: 11 828
Аз обещах да ги показвам, но така и не успях да ги снимам красиво. Дъщеря ми обаче снима, докато ги правехме, снимките не са много хубави, но обещаното си е обещано, тук има няколко снимки:

# 56
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Много се радвам,че има такъв интерес към рецептата,благодаря ви,момичета!  bouquet


Има ли още рецепти в тази книжка?

   Да,цялата е с рецепти - това е детска книжка - как да готвят децата - всички рецепти са много лесни и много разбрано написани - толкова чашки,лъжички от продуктите,разбърква се,омесва се,пече се,охлажда се и т.н.Ако има интерес мога да я подготвя/преведа и да я постна тук. Grinning

# 57
  • под тепетата
  • Мнения: 9 440
lina kaz, много ще съм ти благодарна, ако отделиш време и го направиш ! Работя с деца и такива занимания им са много интересни - правихме коледни и великденски курабийки, сандвичи, плодови салати... А и вкъщи не отказват вкусотии, даже установявам, че много съм ги разглезила  Mr. Green
 Топчетата са супер вкусни ,лесни и бързи, а и търпят вариации- според вкуса и продуктите   bouquet
 Не мога да не отбележа уменията на фотографката на  Сиси ♥♥ впредвид възрастта и  Hug  и да попитам двойна ли е дозата на топчетата ( или моите са били по-големки, та илязоха по-малко бройки  newsm78 ) ?

# 58
  • Мнения: 1 336
lina kaz със сигурност много майки ще ти бъдат благодарни ако пуснеш още рецепти от тази книжка!
Особено тези като мен, които не са кой знае какви кулинарки, нямат много време, но искат да приготвят бързи, лесни и полезни вкусотии за малчуганите!

# 59
  • Мнения: 11 828
lina kaz, и на мен ще ми е интерсно да споделиш други рецепти!! Hug
bilqna_69, двойна е дозата! Peace Според мен може да се намали малко маслото и да се сложи вода повече вместо него, че да може спокойно да се ядат по повече. Simple Smile
polly, чак сега видях питанката ти, може би вече си оползотворила тахана, но да отговоря. Wink За бонбоните с тахан винаги слагам 1:1 мед:тахан (напр. 3 с.л. тахан, разбърквам с 3 с.л. мед), останалите съставки са според наличните продукти вкъщи - ядки, сушени плодове, малко трици, кокос, каквото ми хрумне. Но и само мед  с тахан да оваляш в кокос пак е вкусно, бързо се втвърдява, имай го предвид.
Ето все пак и примерни рецепти:
http://az-jenata.bg/article/10176/Domashni-bonboni-s-elda-i-tahan/
http://mimka-limka.blogspot.com/2010/02/blog-post_03.html

Общи условия

Активация на акаунт