акането при кърмачетата

  • 3 054
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте мами,
аз вече се консултурах с информатор от Ла Лече Лига но реших да пусна и темичка та да видя как са нещата при вас,.Моят Денисчо е да кажем на 90 процента кърма, много много рядко да е веднъж на седмицата решава да пие една глатка чайче, направи ми впечетление че започна все по рядко да ака, да кажем веднъж 7 8 дена, но пък има доста напишкани памперси и пръцка доста :–) Информаторката ми каза че на тази възраст кърмачетата усвояват кърмата почти на 100 процента и било нормално...Та при вас как е?

# 1
  • Мнения: 27 524
Дa, кърмата се усвоява почти на 100 процента. Каква е тази глътка чайче? Няма нужда засега от нищо освен от мляко!  Peace
Пръцкането е от коликите  Peace

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Е, моето кърмаче на колко процента усвоява кърмата като ми ака по 4-5 пъти дневно  newsm78

# 3
  • Мнения: 940
нищо му няма на детето, да не вземеш сега да прочетеш онази тема в кърмаческия за мушкатото и ти да вземеш да ръчкаш разни неща дето не им мястото  Naughty
синът ми през целия втори месец ака веднъж седмично, позачудих се, но не съм се притеснявала. сега пак възстанови 2-3 пъти на ден, но понякога пак пропуска. а от пръцкането няма оттърване Crazy а чайче за коликите ли даваш? моят мъник пие доста вода и междудругото забелязах че от както пропи много, започна и да се изхожда по-често..  Peace

# 4
  • Мнения: 27 524
а чайче за коликите ли даваш? моят мъник пие доста вода и междудругото забелязах че от както пропи много, започна и да се изхожда по-често..  Peace

Нито чай, нито вода трябва да се дават  Stop

# 5
  • Мнения: 940
е хайде да не подхващаме вечния спор, всеки си решава за детето си. за чая съм съгласна, но за водата няма кой как да ме разубеди  Peace

# 6
  • Мнения: 397
Ние от 40-тия ден до захранването(6-ти месец) акахме през 3-4 или 6-7 дена. В началото и аз се притесних, но прочетох малко инфо тук и ми минаха тревогите. Съвсем норално е за кърмаче както да ака често, така и да разреди  Peace

# 7
  • Мнения: 27 524
е хайде да не подхващаме вечния спор, всеки си решава за детето си. за чая съм съгласна, но за водата няма кой как да ме разубеди  Peace

Няма и да се опитваме. Всеки си казва мнението  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 244
И аз да питам, нещичко. Моето бебе е на три месеца и половина. До към края на първия беше на кърма, след това мина на Аптамил. От както мина на изкуствено хранене, ака само тъмно зелено и не мога да си обясня защо, мислех си, че е от чая от копър, но вече от около месец не му давам. Моля дайте мнение.

# 9
  • Мнения: 27 524
Зеленикавото ако е характерно за млеката на Милупа при някои деца. Синът ми от тях акаше в ярко жълто  Grinning. Не е притеснително.  Simple Smile

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Здравейте мами,
аз вече се консултурах с информатор от Ла Лече Лига но реших да пусна и темичка та да видя как са нещата при вас,.Моят Денисчо е да кажем на 90 процента кърма, много много рядко да е веднъж на седмицата решава да пие една глатка чайче, направи ми впечетление че започна все по рядко да ака, да кажем веднъж 7 8 дена, но пък има доста напишкани памперси и пръцка доста :–) Информаторката ми каза че на тази възраст кърмачетата усвояват кърмата почти на 100 процента и било нормално...Та при вас как е?

И нашата акаше много рядко (имало е случаи веднъж в седмицата) до 6 месец когато я захраних, преди това не съм давала нито чай нито вода, всичко е наред, ако бебето е спокойно.За колики може да даваш Инфакол, при нас имаше чуден ефект Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 44 128
до дете си е...моето си акаше по много пъти на ден...но има и кърмачета като твоето.

# 12
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Извинявам се , ама не е нормално да не се ака по 1 седмица кой каквото ще да ми разправя.Аз лично не бих лежала на такава кълка.

# 13
  • Мнения: 914
Голямата ми дъщеря и сега си ака по два пъти на ден,а бебето веднъж на ден,а ако пропусне на следващия два пъти.

# 14
  • Мнения: 1 796
И аз да питам, нещичко. Моето бебе е на три месеца и половина. До към края на първия беше на кърма, след това мина на Аптамил. От както мина на изкуствено хранене, ака само тъмно зелено и не мога да си обясня защо, мислех си, че е от чая от копър, но вече от около месец не му давам. Моля дайте мнение.


Консултирай се с педиатъра на бебчето,защото когато малката беше на НАН имаше тъмнозелено ако и лекарката каза,че не е нормално. Сменихме млякото с Нутрилон и веднага си оправи цвета.Това зелено изобщо не е за пренебрегване.

Общи условия

Активация на акаунт