Отговори
# 510
  • Мнения: 6 442
Добро утро, кореми!  Hug

Вие давата списъци, аз зпочнах да ги изпълнявам.
Вече 2 нещича имам за бебето.
Ето едното Simple Smile

И нарочно е розово.Да предизвикам съдбата.

Последна редакция: сб, 24 юли 2010, 10:21 от Грозното Пате

# 511
  • Мнения: 493
Аз ще пусна това което ще купувам + това което имам, но мисля, че е нужно в зелено примерно. Мама Мечка надявам се да не се сърдиш, че си помагам с твоя пост  Hug Просто го нямам никъде записано.

I. За стаята:
Креватче
Матрак ( предния път взех ефтин и не съм доволна, за това ако останат пари ще взема магнифлекс, ако не ще е някой по-твърд)
Одеалце тънко
Одеалце плътно
Спално чувалче – плътно
Стаен термометър

Чаршафи – долни – 2 бр.
Тензухени пелени - 5-6 бр.
Памучни, бархетни пелени - 5-6 бр.
Висяща музикална играчка за леглото - предния път не взехме и съжалявам, защото Явор много се заглеждаще, не съм избрала още модел.
Люлеещ се шезлонг -  За мен е задължителна вещ. Предния път бяхме взели от тези, но бебо потъваше вътре, после като започна да сяда не беше удобно, за това решихме да вземем този, който става и до 3 годинки, даже една позната после си хранеше детето вътре...
Бебефон - със сигурност ще вземем но не съм се замисляла какъв... Имахме за Явор и беше много удобна вещ.
Столче за хранене (някои го купуват по-късно, ние също го купихме по-късно, но от англия-вместо 359-230лв нов)
Активна гимнастика (от 2,3тия месец) Сега съм харесала тази, ако останат пари, ако не е ползваме старата  Wink
Спални комплекти: от пазара са 8-10лв ол. завивка + аршафе+ калъфка за възглавничка, с обиколник трябва да проверя колко са. Но съм се зарибила по това, пак ако останат пари


II. За разходка:
Количка - при нас вариантите са: това или това, но с натдаване, стигат до 250лири, в бг само количката без столето са 1050лв.
Столче за колатова или това, зависи какво реша за количката, по-точно зависи явор колко напълнее.... По всяка вероятност ще е втора ръка от продавалника, към 130лв излизат и двете.
Одеалце за навън или Bundle me - от гап ще поръчам като се наканя.
Сенник за кола (за прозорец)
Космонавт-от некст или асда ще избера нещо.
Слинг и кенгуру

III. За къпане:
Ваничка + Подложка -  в началото хавниените са най-удобни
Кофа
Канче
Термометър за вода
Хавлия


IV. Дрешки:
Бодита с сълъг ръкав (тип „прегърни ме” т.е. не се обличат през главата) – 5 бр.
Гащеризончета – 5 бр.
Шапка за навън – дебела
Шапка за след баня -2 бр.
Чорапи – 5 чифта
Ръкавички –3 чифта
Всичко ще се купува от асда и некст, но не искам да пускам линкове да не ви зарибя  Joy Blush

V. Козметика:
А дерма мляко за тяло (за явор имахме проблеми заради алергията и мием само с такъв)
Крем против подсичане -бочко, имам още от явор  Joy
Клечки за уши
Мокри кърпи
Памперси/многократни пелени
Прах за пране за бебешки дрехи- surcare препоръчва се при алергични деца, води се сензитив.
Нокторезачка
За мама – подплънки за кърмачки
аспиратор задължително такъв, ние имаме вече, от другите не ни вършеше никаква работа.

VI. Аптечка:
Спирт 95%
Физиологичен разтвор/ за носа взимах тетрисал, което е физиологиен разтвеор във флакон.
Лепенки за пъпче-не винаги са необходими
Памук
Капки против рахит-няма да давам, и с явор не съм давала особено...
Капки против колики - мисля пак от ибей да се заредя с инфакол или да давам биогая...
Термометър
Сироп срещу температура (Панадол)


VII. За болницата за мама (някои неща се повтарят от по-горе):
Чехли(джапанки)
Хавлиена кърпа
Чорапи
Сутиен за кърмене
Бельо/еднократно/
Четка и пасата за зъби, крем за лице
Гребен, огледало, ластици, шноли
Сапун
Дамски превръзки нощни-на мен не ми бяха удобни защото ми дразнеха шевовете, сега ще си взема памперси за колеми Simple Smile
Нощници за кърмене – 2 бр.
Жилетка
Фотоапарат
Монети – за тел, за машини за кафе, закуски...за телевизора в стаята
Вода 1,5л + шоколад ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
Документи и телефон


VIII. За болницата за бебето(някои неща се повтарят от по-горе):
Бодита с дълъг ръкав (тип „прегърни ме” т.е. не се обличат през главата) – 2 бр.
Гащеризончета – 3 бр.
Шапка за след баня -1 бр.
Чорапи – + чифта
Ръкавички – 2 чифта
Памучни, бархетни пелени комплект за спане, в някои болници просто ти тупкат бебето... - 2 бр.
Памперси
Мокри кърпи
Столче за кола
Шапка за навън – дебела
Одеалце за навън или Bundle me
Космонавт (или нещо с функция на яке)

За Хранене.
Помпа за кърма/в случая моята е електрическа/
контейнери за съхранение на кърма
Стерилизатор


Отивам да закуся и после ще добавям  Crazy

п.с. Моята препоръка е ако имате пари на веднъж- купете всичко. Защото ние решихме "само най-важното" в наалото и после всеки месец купувахме по нещо и бюджета ни все беше натоварен.

Последна редакция: сб, 24 юли 2010, 15:56 от BebEshOnDeL

# 512
  • София
  • Мнения: 561
Хей момичета, страхотни сте - Нощни очи, BebEshOnDeL, Мама Мечка благодаря ви за чудесните списъци, ще са ми от полза!!! Hug Hug  bouquet  bouquet

Днес ми е нещо криво и още от сутринта съм заронила едни крокодилски сълзи  Rolling Eyes smile3518

Дано вашият ден е чудесен!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 513
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Момичета, добре сте направили списъци, че иначе много излишни неща се купуват . Аз още не съм на тази вълна, до вчера избирах дестинация за море и така искам да заминавам вече . Днес съм спала до 11 ч. Добре си починах от работната седмица и сега е време за почистване, лек ден от мен

# 514
  • Мнения: 32
Здравейте,

Мерси за списъците, защото съм позабравила нещата, все пак отдавна беше.  Simple Smile

Мила , за болниците... мисля, че и в двете ще е добре. На мен Ниа Мед ми харесва, не съм била в иван Рилски, все пак сравнявам с АГто. Имаме още време да решим, но не мисля, че ще има някаква съществена разлика.

Много е горещо днес, направо както стоя и се потя, не съм включила климатик, защото не стоя в 1 стая, и да не изтина пък.
Това е май от мен засега. Hug

# 515
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Добавям помпа за кърмене, аз, ако нямах, щях да умра. Най-добрата е ръчната на Авент. Относно матраците Ди спи с Магнифлекс с текстила на Пиер Карден, удобен изглежда, твърдичък е, ортопедичен, според мен е перфектен.

Ние бяхме на Барите по женски Simple Smile, 3 майки с 3 деца, страхотно беше, децата се побъркаха от игри.
Не съм чела много назад, сега се връщам да чета.

# 516
  • Мнения: 58
Момичета, благодаря ви за списъците. Имам доста чуденки за някой работи какво представляват като например слинг,а за други пък се чудя необходими ли са  newsm78 но има време.
Аз си добавих и неща За Хранене, знам че ще се кърми, но коментирайте нужно ли е в началото и колко бройки?

За Хранене...
Помпа за изцеждане на кърма
Силиконови зърна
Протектори за зърна
Стерилизатор
Шише 125 мл
Шише 260 мл-в последствие
Шише с термосензор
Биберони
Залъгалки
Бутилки за съхранение на мляко
Четки за шишета и биберони
Лигавници

....допълнете ако е нужно.
Има много видове шишета, кажете за новородено кое е най-подходящото.

# 517
  • Мнения: 6 442
Моите списъци съвпадат горе-долу с вече написаните, затова няма да повтарям.
Само ще затвърдя мнението на Мама Мечка.И аз ползвам само цели работи - бодита, гащеризончета.И да вметна, че тези прегрни ме не са ми удобни и с Алекс още в началото си ползвах обикновени.

Чопи, за храненето.
Мисля да се запася само е едно малко шише и една залъгалка.
Помпа - преди не съм имала нужда от нея, ако сега потрябва ще я вземам в последствие.
Силиконови зърна и протектори - същото.
Стерелизатор - на първо време също няма да вземам.
Шише- споменах, едно малко.Една полезна тема за шишетата. ВНИМАНИЕ,ОПАСНИ БЕБЕШКИ ШИШЕТА!!!
Бутилки за съхранение на мляко  newsm78 Що за чудо е това?  Преди имах контейнерчета на Авент, който използвах чак при захранването. Ако става дума за нещо подобно.
Четки - при условие че мислите да кърмите и от тях няма нужда.Ако нещо се случи в последствие могат да се вземат бързо.
Лигавници - имах един- два в началото, но почти не съм ги ползвала.Памучни не са излишни  Peace

За слинга.Ето това е много полезно : Как да си направим супер лесен слинг с халки – без шиене

# 518
  • Мнения: 488
Малеееееееееееее, какво правите с тия списъци?!?!?!?
Направо съм в шок  Shocked  С Ивайла не съм купувала и една трета от това, което вие сте написали, да не говорим, че пак имаше излишни неща... Знам какво е вълнението да пазариш за бебе, особено първо, но направо ве хвърлихте в оркестъра  Wink Не искам да обидя никого, разбира се, вие си знаете как да си харчите парите... Но съветът ми е пак да си прегледате хуууубаво списъците и да ги ревизирате...

# 519
  • София
  • Мнения: 139
Здравейте момичета,

Някой има ли идея какво мога да пия при запек? Така съм от 2-3 дни и направо виждам звезди посред бял ден като ида до WC-to. Weary, толкова боли...чак до кръв се стига smile3514

Преди бременността пиех Senna на билкова основа, но сега не знам какво се препоръчва...


Помощ!!

П.С. Ям плодове и зеленчуци, но нещо в последните дни метаболизмът ми се е прецакал...

# 520
  • Мнения: 6 442
Пробвай с Активиа.   Peace При мен помага.  Peace

# 521
  • София
  • Мнения: 139
Вчера изядох 3...и пак се разраних сутринта Sad

# 522
  • Мнения: 6 442
Пробвай със сини сливи, не яж картофи, ориз, банани.
Или направо се посъветвай с лекар.
Дано се оправяш бързо  Hug

# 523
  • Мнения: 493
Малеееееееееееее, какво правите с тия списъци?!?!?!?
Направо съм в шок  Shocked  С Ивайла не съм купувала и една трета от това, което вие сте написали, да не говорим, че пак имаше излишни неща... Знам какво е вълнението да пазариш за бебе, особено първо, но направо ве хвърлихте в оркестъра  Wink Не искам да обидя никого, разбира се, вие си знаете как да си харчите парите... Но съветът ми е пак да си прегледате хуууубаво списъците и да ги ревизирате...

Я дай да видим твоя списък, че както си и с две  Joy

Забравих да пиша, след раждането задължително дуфалак и смрадлика... който ще ражда нормално и е шит, заздравява много бързо след промивки със смрадлика.

Здравейте момичета,

Някой има ли идея какво мога да пия при запек? Така съм от 2-3 дни и направо виждам звезди посред бял ден като ида до WC-to. Weary, толкова боли...чак до кръв се стига smile3514

Преди бременността пиех Senna на билкова основа, но сега не знам какво се препоръчва...


Помощ!!

П.С. Ям плодове и зеленчуци, но нещо в последните дни метаболизмът ми се е прецакал...

Мен царевицата ме оправя идеално. Аз имах същия проблем откакто се роди Явор значи 9 месеца. Откакто ям царевица всеки ден нямам проблем. С дуфалак също можеш да пробваш. Peace

# 524
  • Мнения: 93
LadyAngel оф, много гадна работа. Аз си регулирам ходенето до тоалетната, като закусвам  мюсли с кисело мляко или прясно и задължително някакво чайче с мед.
Ако не свърши работа, гледам предимно плодове и салати да ям през деня, също така супички. Незнам дали ще съм ти от полза, но при мен действа.
А за списъците пак се ошашавих, като за количките  Shocked, ще се възползавам много от опита ви, но мисля да не се изхвърлям на първо време, каквото трябва ще се пазарува в движение така да се каже.

Общи условия

Активация на акаунт