ЕПИЛЕПСИЯ-ТЕМА 13

  • 69 286
  • 746
  •   1
Отговори
# 120
  • Ямбол
  • Мнения: 248
Здравейте!Отдавна не сме писали ,но ви прочитам всеки ден.При нас едно и също с изключение че лепнахме гадния вирус със кашлицата и на 7мия ден ми вдигна и температура.Та 7 дни освен с лекарствата за епито се тровихме и с Синекод и Финистил,но като вдигна температура веднага на АБ(ОСПЕКСИН).Т а така при нас ,че и аз го лепнах от него и сега и двамата кашлим и се надпреварваме.Искам д аив попитам нещо??Трябва ли Мариян като дете с епилепсия д аго ограничавам от някакви харни?Предполагам шоколада влиза в това число?Но това означава ли че не мога д а му дам малко,просто за да усети вкуса на нещо ново?Има каши на Милупа които с ас шоколадови парченца и аз не смея д аги взема защото не знам тои мооже ли да яде такива работи?Другото което е ,сега нали се учим да дъвчем(не е много сполучливо )и му давамфурнети,кроасани,кексчета.Та на 7 days има едни нови продукти и незнам защо се зачетох в съдържанието им и видях че съдържат алкохол в тях.Четох че епилептиците не трябва д аблизват алкохол,дори и бира.Дали това би навредило на детето.АКО в храната има съдържание на алкохол.Моля посъветвайте ме ! Hug

# 121
  • Мнения: 474
Добро утро на всички.И аз не пиша често но пък редовно чета теммата.Лидуна аз лично може и да нее правилно давам всичко на моят син.А  той обожава сладките неща е гледам много да не прекалява но яде и шоколад и бонбони и какво ли не а за кроасаните това са му люббимите ннеща.И аз съм чувала че не трябва да им се дават такива неща и то не от нащне лекуващи лекари а тук от мамите от форрума но аз не ги спазвам.Не казвам че постъпвам правилно но....
Ние засега държим фронта и не сме ловили настинки но от другата седмица ккато тръгнат на училище няма да се разминем . Докато свикне сутрин с по хладното време .

# 122
  • Мнения: 1 035
Аз позволявам само Киндер от шоколадите и то в мн ограничени количества... Също и какао не давам мн мн...
Всички знаем, че са забранени за децата ни и от там нататък, всеки си преценя какво да дава на детето си. Peace

# 123
  • Мнения: 511
Шоколад и шоколадови изделия давам,но не прекалява
Кока-кола-не и несмятам да му давам ,
само от време на време да си пийне една глътка
за бира и др.такива сме още малки

# 124
  • Мнения: 184
Не давам какао, шоколад, кока кола и др. газирани напитки, обосено с аспартам, единственото сладко нещо което позволявам от време на време е бял шоколад и то няколко парченца.

# 125
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Здравейте момичета  Hug Последно време направо ви изтървах . При нас има много нови неща. В петък бяхме на София,минахме на преглед при Божинова и сега тя ни е лекуващ невролог,много ми допадна. Не искам да се започва вечния спор за това кой е най-добрия невролог,но аз не останах доволна от Литвиненко и се радвам ,че отрих нея. Започваме да спираме Депакина,всъщност,аз без да знам съм му намалила страшно много дозата  и то само за една вечер,добре че нямаше последствия. Депакина,който пиехме в Испания е 200мг за 1мл,а тук знаете че е 57мг,е аз при смяната от единия Депакин на другия си давах 3мл на ден без да знам за тази разлика в мг,и така за ден сме намалили с 400мг  #Crazy Това нещо аз не го съобразих,но и Литвиненко не ми го каза...всъщност не го обвинявам,даже се радвам ,че стана така,сега ни остава да спрем и дозата от 150мг,който взима сега.
Другото ново при нас е ,че вече сме с шини,спим с тях и ще ги слагаме когато го учим да ходи,дано да имат ефект и да отложим операцията.А утре ще правим изсл за детската градинка,от 20 този месец ще го пускам . Веднъж седмично ще идва ресурсен да работи с него в градинката,психолог/логопед е.Мислех да го записвам и по часово в един дом,в който има болни дечица,само да ползваме физиотерапевта,но ни отказаха #Cussing out много малко им плащали за деца по часово. Къде да се допитам дали имат право да ми откажат?
Това е от мен,обещавам да ви следя редовно и да се включвам по-често.
Лека вечер на всички,отивам да изчета темата .

# 126
  • Мнения: 3 540
estrella-bg ,подай официално молба за почасово посещение в този център и пиши ,че искаш писмен отговор на самата молба. Подай я срещу входящ номер ,който трябва да ти дадът в деловодството на дома.

# 127
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Здравейте и от мен аз успях почти да прочета написаното ,което съм пропуснала тъй като цяла седмица бях в болница бях го позакъсала със здравето.Естрела радвам се,че сте добре.

# 128
  • Мнения: 474
Здравейте майчета .  love001 Искам да пожелая на всички ученици през новата учебна година да  са здрави и много успехи .Здраве и късмет пожелавам и на по малките сладурчета и много да радват мама и тати. smile3523 smile3529  party006
Е това е от нас ние много много нямаме кой знае какво желание за училище но ...трябва да се бори .Лек и успешен ден .  bouquet

# 129
  • Мнения: 544
Успешна учебна година и от мен!  bouquet
За съжаление ние с моя първолак не сме на 1вия учебен ден Cry/а как го чакахме.../-не ни пропусна и нас летния #Cussing out
Поздрави от нас Hug

# 130
  • Варна
  • Мнения: 266
Честито на всички ученици най вече на първолаците(както и на нас Laughing).Да ни върви по вода,мед и масло,като гледаме да не се подхлъзнем... GrinningХубаво беше -ученичката беше доволна и щастлива през цялото време.Как ще си носи раницата обаче...Тишко е много напреднал във всяко отношение-говор, двигателно и дъвкателно....вече ядем като големите-филийки със саламче,с кашкавалче,днес даже му намазах филийка с мед.Има апетит човечето...пак сме  болни ,но този път хрема и кашлица.Друго няма засега.Поздрави на всички

# 131
  • Мнения: 238
 И ние тръгнахме на уучилище отново,макар и с голямо нежелание.Хич не му се ходи на детето!!!Но няма какво.Трябва да се научим да четем най-после.Свъбщи свободата и започва "мъчилището"!

# 132
  • Мнения: 4 569
Извинявам се че нахълтвам в темата ви.

Нуждая се от вашите мнения за доктор Росен Калпачки от Втора градска болница,София.Знам че славата му е на "много добър неврохирург",но не споделям това мнение-грубиянин,отказва допълнителни изследвания,не променя хапчетата въпреки страничните им ефекти.

# 133
  • Мнения: 3 540
Естел ,в какво състояние сте.За какви по точно изследвания става дума и за кое лекарство и какви негови странични ефекти.

# 134
  • Мнения: 474
Естел и на мен и то близък мой роднина ме  насочи към този лекар толкова ми го нахвали.Сега съм отново на кръстопът кой  лекар да избера.Вие при ннего ли сте били на лечение.

Общи условия

Активация на акаунт