Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 12-та тема

  • 145 199
  • 750
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Еееее, mari_eta,

каква красота! как я сътвори тази плетеница?

# 91
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Благодаря Blush.

Снимах стъпка по стъпка, ще я кача после в темата за оформянето.

# 92
  • Мнения: 125
Ауууууууууууууу, страхотна ! Браво mari_eta ! С нетърпение чакам масрер-клас   bouquet

# 93
  • Мнения: 320
Ето една питка със сиренце с тестото на Мари_ета, най-сетне и аз сколасах да го пробвам и благодаря на Мари_ета за рецептата   bouquet





Ах, Мари_ета, Мари_ета отново ми събра очите с тази питка  Crazy

# 94
  • Мнения: 2 172
Срам не срам ще попитам за тестото на Мариета с айран  Blush Търсих търсих и не можах да го открия,а възбуди любопитството ми  Grinning

# 95
  • Мнения: 320
Елфичка, ето рецептата, както съм си я копирала, тя май и Лабрекс я беше пуснала някъде

ПИТКА С АЙРЯН ОТ mari_eta

около 250 мл. айрян
1 яйце
1 с.л. захар
1 ч.л.сол
4-5 с.л. олио
1 пак. суха мая
брашно, докато оформи хубава топка машината.
После - маргарин и сирене
жълтък за намазване
маргарин за намазване след изпичане

Вече процедирам така - брашно:айрян - 2:1 и 1 яйце+1 белтък /вторият жълтък за намазване/.
А градуси - ми де да знам   - с Раховец съм, пека на 3 степен от 4 възможни като отначало покривам отгоре с вестник.

# 96
  • Мнения: 2 172
Алекс много ти благодаря за рецептата.
Само,че аз меся на ръка  Rolling Eyes Дали ще стане?

Този айрян не е ли малко?Колко тесто се получава?В какъв диаметър тава се пече?Може би трябва да удвоя продуктите.

Моите питки ги правя с над кило брашно,5 яйца и около 400-500 мл прясно мляко.Това е за моята тава.

# 97
  • Мнения: 320
Елфичка, няма никакъв проблем да го омесиш и на ръка, а щом ти е по-голяма тавата удвои продуктите  Peace, аз пека в долната част на електрическо тенджере, от тези старите нали ги помниш  Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 2 172
Елфичка, няма никакъв проблем да го омесиш и на ръка, а щом ти е по-голяма тавата удвои продуктите  Peace, аз пека в долната част на електрическо тенджере, от тези старите нали ги помниш  Rolling Eyes
Да,да помня ги  Party

Ще видим какво ще сътворя  Laughing

# 99
  • Мнения: 767
Срам ме е, но ще покажа питката, вдъхновена от mari_eta.  EmbarassedНе можах да я докарам на вид, но пък е вкусна...Може би тестото ми е било по-меко, защото не личат особено фигурите Blush

# 100
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Петушка, много ти е хубава питката даже, а гледам, че и сиренце се подава, ммм  Crazy

# 101
  • Мнения: 767
Благодаря ти, mari_eta! Като гледам какви съвършенства показвате и ми е леко неудобно, че и аз - барабар Петко с мъжете... А сиренце има, можело е и повечко, но е страхотно пухче и още веднъж ти благодаря за рецептата newsm51

# 102
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Няма защо, радвам се, когато съм била полезна Blush.

# 103
  • Мнения: 2 126
И аз направих питката по последната идея за оформяне на Мариета и ми стана също като на Петушка Thinking Вкусна беше много,но на вид не стана като Мариеткината,аз също реших че тестото ми бе по меко.
Мариета,прекрасни неща показваш  bouquet

# 104
  • Мнения: 305
Може ли да ми кажете за тестото на Mari_eta дали се втасва два пъти или веднъж. Сега го меся, а съм пропуснала да запиша това.

мари_ета, стахотна е последната ти питка    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт