Малкото Юнско човече за зимата стяга се вече! - тема 6

  • 21 274
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 293
Добро утро!
Кандидати за морската днес има ли????
Никол желая ви успешна единствена операция а като дойдете разбира се,че ще се видим. Hug
Кети на  свекьрвите всичко трябва да им се казва в прав текст иначе си знаят тяхната Peace
За зьбчетата синьт ми изкара на 4 месеца пьрвото ама сега няма изгледи май да е скоро:)

# 721
  • Мнения: 1 561
ДОБРО УТРО И ОТ НАС С МАДИ!!!!!

Ние станахме към 7.45 да изпратя каката, и Мади също се събуди и още се търкаля по спарнята в бурна игра с един лигавник!
В София е облачно и мрачно, а ние в 11 ч сме за 3 прием на Пентаксим. Довечера ще водя и каката на зъболекър, че първото ни зъбче ще пада , а новото се е показало отзад и ме притеснява да не остане криво.

Идеята за зъбчетата е много хубава, ще следя  инфото там, имаше още бебета със поникнали зъбки, на Ulla май беше първото.
Мади засега  усилено търка венците, и то повече отстрани я дразнят, но няма набъбнали части или признаци да излизат.


Днес отново проверих страницата на НОИ, вече статуса е:   Актуален статус на документа: По случая са започнали плащания  
Вероятно днес ще получа смс за постъпили средства, ще видим Peace

Вчера се видяхме с бебе Йоанка и мама Ани ди, беше много приятно, за съжаление в квартала ми няма никой от нашия форум, и досега след раждането не съм се виждала с никой,Младост ми е доооста дълеч, а в центъра просто не ставало за колички.



Пепси, радвай се на мъжлето си и лек път до Варна, най- сетне да се махнеш от Силистра, нали Hug

За свекитата няма да коментирам, само като се сетя за първите две години на Теди, тогава свекървичка беше вкъщи,  просто ми се ще да и стисна гръклянчето, същите номерца ми правеше, а сега елате я вижте, много обича внучката си. А тогава не се сещаше заради сериалите и семките пред ТВ. Но минало, заминало. Не че съм и простила за тогава Naughty


Хайде лек ви ден, явно и днес темата ще е пуста, ще наваксаме когато времето се развали Hug



 

# 722
  • Мнения: 7
Добро утро!

Слънчев_лъч честита рожденничка!  Gift  ura

nicole_ocean2000 честити ви зъбчета!  tooth и се присъединявам към питането за училището за бебета, че ми стана и на мен интересно какво представлява.

Пфууу, а засега е едно намръщено отвън времето, дано се оправи после и да можем да си излезем и днес! При баткото вчера се оказа, че положението не  е толкова страшно както си мислех, водих го при лекарката, каза, че е възможно да са начални симптоми и да давам вит. Ц и имуностимулиращо. Та в тази връзка имам питане - от хомеопатичните какво мога да давам?

 newsm78 имаше и още нещо, ама после като се сетя.

P.S. alexova, и на нашия батко му бяха така няколко даже зъбчета - без едно се наместиха самички, а другото, което не го бяхме забелязали, то и млечното не се клатеше, като отидохме на профилактичен преглед го видя зъболекаря и беше доста израснало, се наложи да му помагаме малко с натиск т.е. докато гледаше телевизия например го натискаше с пръстче навътре и за седмица и половина беше готово.

Сега видях ето това, та ако някой има интерес и възможност може да отиде /копирам направо поста/

~*~

Привет вам, малки, големи и още по-големи кърмачета и кърмещи ги! Grinning

Със съдействието на Ла Лече Лига,

имам удоволствието да Ви поканя на кулинарната ни кърмаческа среща


Заповядайте на 24 октомври, неделя, от 1100 ч.
в уютното и вкусномиришещо заведение на
Made in Home
[/color][/size][/b]
ул. "Ангел Кънчев" 30А


Тема: "„Захранване на бебето и хранене на цялото семейство.
Школи, методи, теории и практики”

На маса можем да поговорим за:

- кога и как да започна със захранването?
- коя "школа" да следвам - класическа схема, ПЗ, baby-led weaning (метод на Рапли), други или от всичко по малко?
- как захранването става част от живота на кърмачето преди и след като навърши годинка?
- какво и как да сготвя на бебето?
- а ако теорията се размине с практиката?
- кърмачка съм, какво и колко трябва да консумирам?
- как цялото семейство да се храним здравословно?


Можем да поговорим и за всичко, което ви вълнува около кърменето, да споделите Вашия опит или просто да мушнем заедно по една доза палачинка със шоколад в приятна кърмаческа компания!  Grinning

Срещата е неформална, в приятелска атмосфера. Бъдещи, настоящи и бивши кърмачета, каки и батковци, татковци, баби и дядовци са винаги добре дошли! Ще бъде чудесно, ако успеем да се съберем навреме и за наша ориентация, ще ви помоля да се запишете в темата.  Hug


~*~

За повече информация за кърменето, можете да посетите и сайта на Ла Лече Лига България www.lllbg.org  

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 09:57 от antoniabg

# 723
  • Мнения: 0
Здравейте на всички ,влизам само да се похвалим с нашето първо зъбче .Вчера ми се стори нещо ,че ме ухапа както си играехме,но днес реших да проверя с една метална лъжичка и си издрънча зъбчето.Вече е пробило дори не   сме вдигали нито температура нито нищо е бяхме малко кисели тази седмица  ,но предположих че е от сок от моркови ,който се опитах  дам.

# 724
  • Мнения: 7
deluxsa честито първо зъбче и на вас!  tooth

# 725
  • Мнения: 781
deluxsa , честито първо зъбче  Hug
antoniabg , ти няма ли да можеш да отидеш ? Много интересно ми се струва, не знам дали и във Варна ще има такава лекция , но ако има задължително ще съм там  Peace
Моля, ако някоя мама отиде, да разказва после  Simple Smile

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Привет! Grinning

Тони, радвам се че баткото е добре! Simple Smile
Слъчев лъч, честито със закъснение!  bouquet Наистина имате голям опит в детските РД! Wink
Никол, делукса честити първи зъбки! tooth Все така леко да излизат!
Кети, аз се разбирам с мойто свеки, но както е казала Натали й казвам всичко право куме в очи!Тя навсякъде разправя, че съм й взела страха и замръзва само като я погледна на криво. Laughing Колкото пъти сме имали търкания мъжа ми никога не е разбирал.Нито аз му се оплаквам от нея, нито пък тя от мен, оправяме се двете и може би за това се уважаваме.НО мойто свеки е идвало точно 2 пъти в къщи от както се е родил Радо.Първия път Радослав беше на 20 дена, тогава и беше и първото виждане, защото не дойде на изписването.И още веднъж като стана на 40 дена.От тогава не е идвала, а живее на 25 км. от нас.Ние сме ходили 3 пъти до сега с децата и това й е виждането на Радослав.Но не ми е зле, де. Wink

Днес времето в Бургас пак ще е хубаво! Party

# 727
  • Мнения: 4 078
Кети, моята свекърва е готина, а пък откакто аз спрях да очаквам много, сме приятелки, говорим си по телефона, разменяме рецепти, вижда децата веднъж на една-две седмици и така Wink 

Еха, започнаха зъбчетата, браво!

# 728
  • Мнения: 94
Привет и от нас!
Ние сме добре. Времето при нас е отвратително - ужасно мрачно и студено. Днес със сигурност разходка няма да има. Зъбки нямаме ние, но усилено си дъвчем ръцете непрекъснатоооо, ама страшна работа ви казвам. Тя тая уста празна не може да стои Simple Smile Кой знае кога и какво ни очаква Wink
Честити зъбченца на първенците!!!
Да се изкажа и аз по темата със свекървите - тяхното място е не само далеч от нас, ами дори и на друга планета, ако е възможно  #2gunfire #2gunfire #2gunfire От мен ако зависи - първо ще се изпаря от къщата й, и второ  - няма да има достъп до моята къща! Ама хайде да не си разваляме настроението още от сутринта, и без това предстои да бъде развалено така или иначе  Wink
Хубав ден ви желаем,майчета и бебчовци   bouquet

# 729
  • Мнения: 8
Привет и от нас! Grinning

И ние станахме, ама едва-едва....Не знам какво да го правя моя бозайник, събуди се в 1 ч. снощи и пак откарахме цялата нощ на гърдата и в нашето легло....Трябва да измисля нещо, не може да го караме така постоянно. Аз изобщо не се наспивам, чувствам се пребита и уморена...Завиждам на майките, чиито деца спят до сутринта или пък са премахнали нощното кърмене. При нас не само, че не е едно, ами си е направо цяла нощ ooooh!

Станах, че съм на зъболекар. На мен по време на бременността доста зъби ми се развалиха и сега почнах лечение. Дори и този, който лекувах по време на бременността също се развали Shocked Луда работа!

За разходка и аз много искам да се впиша, ама не мога да изкарам целия следобед та чак до 19ч. в това променливо време навън. ooooh! Вчера излизахме в двора, ама Крис беше толкова кисел, че всички съседи го чуха Crazy

Честити зъбчета на Никол и Делукса! Първенци сте! Mr. Green

# 730
  • Мнения: 339
Добро утро,

тази вечер успях да се наспя. Денис снощи заспа към 7:30ч., пропусна си къпането даже, събуди се в 10ч. изяде цели 150гр.АМ и пак заспа, така чак до днес сутринта в 7ч., хапна 60гр.АМ и пак заспа до 8:30ч. Дано да му стане навик  Grinning  макар че си мисля, че може би понеже снощи му сложих капки в нослето и от тях е спял по-спокоино.

Майче, много ви е хубаво бънджито, вчера като видях снимките във ФБ, викам на мъжът ми дай да отидем да ги видим на живо тия бънджита. Отидохме в Хиполенд и сложих Денис в такова същото като вашето, а той така се ухили до ушите и веднага започна да подскача. Явно много му хареса, но на мама и тати не им се дава 140лв. за има няма 2месеца и сега още умуваме.

Честити зъбчета на всички, които вече са се сдобили с такива, да са много белички и здравички. Ние още нямаме признаци за скорошно поникване на зъбки /на каката първото зъбче се подаде на 6м. с 40градуса Температура и го издави с АБ, както и почти всички останали зъбчета дано при Денис да не е така/.

За свекървите  ooooh! - колкото по-далече, толкова по-добре.  Wink

 Praynig за бебчето на Вероник

# 731
  • София
  • Мнения: 1 272
Здрвейте!
Честито на зъбчетата! Ние още си нямаме , макар че вече 2-ри месец точим лиги и търкаме венци.

Тони мерси за линка! Hug

Слънчев лъч да ти е живо и здраво голямото момиче !!!   bouquet

# 732
  • София
  • Мнения: 56
Mama Заек, АнтонияБГ, училището за бебоци е забавно, основното нещо което се цели е децата да се запознаят с различните материи, да се развие зрението и слуха.Упражненията които се правят са съпроводени от песничка, танцуваме. Ако искате елате да видите и да прецените дали става за бебоците ви - Първия път не се заплаща, той е за преценка.

# 733
  • София
  • Мнения: 161
Момичета, момичета и аз днес имам вече инфо за болничния newsm44 newsm44 newsm44 . Много се радвам.
Преди малко се наспахме и сега се започва ровенето из нета   typeuu , а Али все още се излежава и не е наддала вой smile3514 - в добро настроение е.
Честито на Вероника на мама deluxsa за първото им зъбче  tooth . А Вероника колко см беше при раждането, за да запълним цялата информация на първа страничка Wink
А следващите пъти по колко се заплаща, ако ни хареса ? Аз още веднъж не съм се наканила да дойда, но да си знам и за другите  Laughing  

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 11:23 от mama_zaek

# 734
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Добър ден! Hug

Честито за първите зъбчета на Делукса и Никол! Hug

Вероник, Praynig Praynig Praynig!

И аз не успявам да се наспивам...с Рая се кърмим през деня и през нощта на 2 часа  Rolling Eyes .Много рядко на два и половина.Вечер заспива към 20.30–21.00 часа ,сутрин става в 08.15,но през нощта се събужда да хапне на всеки два часа.Докато беше при нас кантарчето засичах че суче и по малко–60 или 70,много рядко 100 грама.Чудя се аз ли бъркам някъде,но тя просто не е по това ядене...Изцоква едната гърда и когато се опитам да и предложа втората и я насилвам да захапе гърдата почва да плаче.Не иска и не иска. ooooh! Аз се успокоявам,че сега наддава добре–за месец качи 850 грама,но ми се иска по нормално кърмене–на 3 часа поне.
Само ние ли сме с такъв режим?Има ли и други майчета с подобен проблем?

И накрая да почерпя за нашата четвърта месечинка:



Пепси,честита месечинка и на вас!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт