Лошото време вкъщи ни прибра, Юнските бъдещи мами тук събра! - 2

  • 20 857
  • 680
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 370
Ей, мами, много сте готини всички. Така е много по интересно, като знаем какви лица стоят зад никовете ни. И аз ще сложа снимка в понеделник, че на работа имам няколко снимки на компа качени.

Чин, мислех да дам предложение за заглавие, но забравих. Ти си го измислила много добре, може да добавиш в предложения за следващи теми ето това: В сладки приказки, раздумки, чакаме да дойдат дните Юнски!

# 661
  • Мнения: 71
chin практикува се раждане във вода,но може би в 4 болници в цяла Б-я.Заглавието на темата ми харесва Simple Smile

P.S Ako някой ден и нашата държава влезе в цивилизацията и не се налага да си плащаме,за да може таткото да е с мен по време на раждането и доболничната помощ вече е на ниво,и болниците са с апаратура от 21в и за 1 кувьоз не се борят 3 бебета и не чакаш по 1 час за линейка,ще си раждам в къщи,имам огромно желание за това.Болниците освен неподправен ужас не могат да ми вдъхнат нищо друго,камо ли спокойствие.Пълно е с некадърници.

# 662
  • Мнения: 74
Привет на всички   bouquet
на мен тези дни ми е ужасно гадно , постоянно ми се повдига от всичко. Чудя се какво да ям , защото за каквото и да се сетя предизвиква неприятни усещания.
Днес трябваше да съм на сватба , но ще я пропусна ... по-добре да си стоя у дома с тази кисела физиономия.
Я дайте насам данните за албумчето , да се разпиша и аз  Grinning

# 663
  • Мнения: 2 456
Ани, добре, ще го добавя, ако все пак имате още предложения, кажете.
Вещица, за съжаление до някъде си права, но аз смятам, че в някои клиники имат добра апаратура и кувиози. Смятам, че в МД има много добри неонатолози и всички бебчета с проблеми ги транспортират там. Не е лукс, ама ако искам хотел, ще отида в Св. Лазар , ще платя майка си и баща си и накрая ако ми се наложи бърза намеса от специалист, пак ще ме пратят в МД, за сметка на това в МД чистят добре и не се чуват оплаквания от стафилококи и други бактерии, както от други болници. Може би ако мъжът ми не държеше на болница щях да се замисля и за Токуда. За присъствието на бащата в родилна зала, лично аз съм против. Не мога да мисля и за него, а и смятам и четох, че мъжът не бива да вижда такива неща, гледа по-различно на жена си след това и по някакви проучвания това се отразява на отношенията им и то не в добрия смисъл. Като цяло мъжът е страничен наблюдател, той до последно не осъзнава какво му се случва, какво го очаква, докато жената, всичко се случва с нея, та според мен това е голям шок за мъжа.  Да седи отвън и да чака.. Simple Smile
Няма да плюя лекари, защото смятам, че има много добри специалисти, съчетано с това хора, но има и големи боклуци.
Panty, на мен айран ми помага  Peace

# 664
  • Мнения: 1
и двете имена за теми са страхотни,как ги мислите не знам-аз пробвах ма явно не ми се отдава Sad тъй че  Hug и за двете:)
аз да ви кажа - тука при нас що народ роди,една стотинка за нищо не е платил,но е нормално,защото и данъците са ни в небесата.на мен преди година и половина ми се наложи операция тук и бях смаяна хора-какво отношение,какво нещо и никой не ти говори за пари,а гледа как да ти угоди:)само се моля и в БГ скоро да стане така,но може и да не го доживеем ние Sad
аз с удоволствие бих помогнала за новата тема,но нямам идея какво трябва да правя:(ако някой иска да помагам да ми пише на лични Simple Smile

# 665
  • Мнения: 74
 Еййй , ама все лични моми сме се събрали ...  Laughing
Много сте готини всички  Hug
Чин  Сутринта и аз пробвах с айрян , найстина спаси положението , но свърши , а съм на работа .. май ще пращам някой да купува ,че положението е нетърпимо.
Със сина ми имах тези проблеми до 4-тия месец и ме спасяваха люти дъвки, но този път не действат  Rolling Eyes

# 666
  • Мнения: 82
Здравейте,имам въпросчета-при растежа на гърдите ми забелязах че ареолите и зърната ми са сухи.Та с какво кремче е удачно да се мажа?И още нещо-преди да забременея използвах интимен гел на ейвън-мога ли да продължа с него или да го спра или да използвам друг?Споделете...

# 667
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте момичета, хвърлям ви по едно око ама не ми се пише много , не се чувствам добре , лошо ми е и кашлям и не мога да спя гади ми се нищо не ям ужас, такова нещо със сина ми не е било. Е на оплаках ви се затова не пиша да не пълня темата с мрънкане
Хубав ден от мен

# 668
  • Мнения: 71
chin МД е и ще си остане аг болница N1 и то защото е университетска.Но няма една държавна болница,в която да влезеш е всичко да е наред.Да,апаратура има,но не на всякъде.В областните градове е шок и ужас.В Шейново,в патологията лежах 2 пъти по 4-6 дни.Не може в 21в отделение да няма нормална баня и тоалетна.На цял етаж една баня,в думи нямам да опиша какво състояние и 2 тоалетни,в същото такова.В Пирогов-7дни престой с инфекция на бъбреците,молех се,влачех се да ми дадат болкоуспокояващи,казваха ми,че не ме боли,един аналгин не получих и не издържах и си тръгнах на моя отговорност.И после ми взимат пари за зравеопазване.А него къде го?!И в частните болници е така,близки срещи с Вита.И това е моето лично мнение от безброй многото ми сблъсъци със здравната ни система.Навсякъде е ужас.Единствено добро впечатление като цяло имам от Токуда и ВМА,но за момента нямам възможност да раждам в Токуда,ако до май нещата се обърнат,заминавам без да се замисля.Не че в държаната няма пак да си платя,де.Много,много съм възмутена от цялата система.А плащам страшни осигуровки и не знам защо.

# 669
  • Мнения: 175
 Shocked подтикната от  вредните съставки в козметиката попаднах на това 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=476927.0  а от там на това  http://www.cosmeticsdatabase.com/wordsearch_free.php?query=muste … amp;&start=10  което  показва че  Мустела не е  съвсем безвреден крем   Shocked дели го само една единица от червената точка
http://www.cosmeticsdatabase.com/product/26340/Mustela_
Special_Maternity_Lotion,_Stretch_Marks_Double_Action/ Да уточня за тези, които не владеят английски - зелена точка = ниско ниво на опасност; жълта = средна опасност; червена = висока опасност. Тук става дума за всякакви токсини и канцерогенни вещества, не само за парабени.

Последна редакция: сб, 30 окт 2010, 17:06 от eva_82

# 670
  • Мнения: 1 085
Здравейте мили мои.Да ви се оплача.Снощи не съм спала от глава до 4 часа  сутринта , толкова много ме болеше че мислих че ще пукна.Обадих се тук на тяхната бърза помощ защото не знам какво ми е позволено да пия, и ми взеха детайлите и ми казаха да изчакам докато има свободен лекар той щял да ми звънне.Ама майка ми ми каза да пия парацетамол , нищо нямало да ми стане.Е пих един парацетамол и съм позаспала.Към 5:30 сутринта телефона звънна и лекарката на телефона.Каза ми че имам право само парацетамол по 2 на 4 4аса ако ми е много неиздържлива болката.Тук като се обадиш през нощта и им кажеш че си бременна и имаш проблем , имам чувството че се панират много.Какви ли не въпроси ми зададоха.И викам си на себе си ''а бе хора боли ме глава какво мога да пия'' #2gunfire

# 671
  • Мнения: 0
Хм, това с парацетамла е полезна информация.Аз миналата седмица стисках зъби цял ден, но не пих нищо.ДАно не се налага за напред, но е добре да се знае

# 672
  • Мнения: 71
ҳ̸Ҳ̸ҳBunnyҳ̸Ҳ̸ҳ  ох,милото Simple Smile Пий си спокойно парацетамола,наистина нищо няма да ти стане.Аз и като не бях бременна само него пиех,че съм с един гаден синузит и само той ме успокояваше.

И да ви кажа,ако вече някоя от вас не е написала- по време на бременност може да се пие само чай от шипки и липа!Всички останали по един или друг начин са вредни!
И прополките за гърло-казаха,че преспокойно могат да се употребяват от бременни,съдържат основно прополис и Витамин C,който няма как да навредят на мишките Simple Smile

# 673
  • Мнения: 274
Да ви почерпя с чаша топло мляко!
Здравейте бъдещи мамчета,как е настроението през почивните дни?
За отчета-не ми се гади засега от нищо,но интересно че кафето през тази бременност не ми понася,иначе за апетита да не говорим Embarassed
Лека и спокойна вечер на всички! Hug

# 674
  • Мнения: 1 085
Вещи аз отвреме на време мигрена нещо ме хваща и направо ужас.А за чайчетата и аз това го бях казала в предишната тема- само липа и шипки.

Общи условия

Активация на акаунт