Здравословно хранене за децата - 4

  • 38 726
  • 786
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 354
Момичета, записвам се при вас, понеже имаме нужда да оправим хранителните навици на малкия (или на бабите, не знам).
Позволих си, за съжаление, да се отпусна по повод на това кой какво му дава и се притеснявам, че ще се пристрасти към сладкото.
Прегледах топ 20 - успокояващото е, че съм двала само 2-3 неща от него, но трябва да поработя над въпроса да ги махнем изобщо.

Знам, че във ваше лице ще намеря съмишленици.  Peace

# 646
  • Мнения: 3 869
Тия дни за втори път ям нещо много вкусно, аналог на не особено полезен, но добре познат десер - мляко с ориз. В случая обаче оризът е пълнозърнест, млякото - соево, овесено или оризово, захар не се слага, но се комбинира чудесно с плодчета лиций нарязани на половинки, ако са от по-големите и канела (или рожково брашно/какао). След 6-8 часа накисване оризът се вари до готовност само във вода и едва след това се добавя млякото - трябва да се преценят количествата, т.е. по-малко вода за варенето и постепенно добавяне на млякото, за да не стане воднисто. Лиция се накисва предварително и се слага след като се поохлади малко сместа.
Напоследък съм голям фен на канелата като консервант за плодови миксове и сладки!

# 647
  • Мнения: 4 370
Някой чел ли е тази книга? Какво е менението ви за нея? Дали си заслужава да я купя?
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=29717&show_comments=1

# 648
  • Мнения: 2 132
Кажете, защо не е добре да се центруфугира мед или си е ок? Производител ми каза, че се центруфугира ръчно и не се загрява, но едни приятели нещо ми обясняваха преди време, че не е добре да се прави, но май освен, че се загрява според тях, друго не помня да казаха като причина. Thinking

# 649
  • Мнения: 5 713
При центрофугиране не се загрява, а при пастьоризиране. Присъствала съм лично тук в една ферма за мед на центрофугиране с машина.
Не знам да не е добре.

# 650
  • Мнения: 2 132
А, кога се извършва това пастьоризиране?

# 651
  • Мнения: 2 641
Книгата е пълна скръб по мое мнение. Ани, мога да ти я дам да я прочетеш, аз я купих.

# 652
  • Мнения: 9 093
Някой чел ли е тази книга? Какво е менението ви за нея? Дали си заслужава да я купя?
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=29717&show_comments=1
Отрицателен вот и от мен, книгата не струва, в смисъл, че не е в духа на това, което коментираме тук, и като цяло, не е в духа на здравословното хранене на децата Simple Smile

# 653
  • Мнения: 4 370
Благодаря ви! Днес мислех да ходя на нейно представяне, но ме разубедихте и се чудя дали си заслужава да си губя времето.

# 654
  • Мнения: 41
Присъединявам се към мненията ви за книгата изцяло, доста под предварителните ми очаквания.

# 655
  • Мнения: 41
И ако не детето постоянно му се яде дадена храна,може би организма му изпитва нужда на биологично ниво, а не става въпрос за обикновена детска приумица.

# 656
  • Мнения: 3 869
Някой чел ли е тази книга? Какво е менението ви за нея? Дали си заслужава да я купя?
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=29717&show_comments=1

Писах подробно за тази книга преди няколко страници. Накратко: НЕ!
Категорично неподходяща за образовани родители, каквито сме се събрали тук. Може да е одходяща обаче за баби и дядовци, които са убедени, че недаването на вафли, чипс и близалки е лишаване на детото от радост, а ограничаването на млечните и месото откровенно му вредят.

# 657
  • Мнения: 4 392
И ако не детето постоянно му се яде дадена храна,може би организма му изпитва нужда на биологично ниво, а не става въпрос за обикновена детска приумица.
Това е вярно само ако вече не е изкушено с рафинирана и псевдо-храна (разни опаковани боклуци и "фаст- фууд" ).

# 658
  • Мнения: 2 641
И ако не детето постоянно му се яде дадена храна,може би организма му изпитва нужда на биологично ниво, а не става въпрос за обикновена детска приумица.
Това е вярно само ако вече не е изкушено с рафинирана и псевдо-храна (разни опаковани боклуци и "фаст- фууд" ).

Аз това не го разбрах.

# 659
  • Мнения: 7 803
ако на детето му се ядат само ябълки му липсва еди си кой витамин, но ако му се яде чипс, то нищо не му липсва, просто му харсва вкуса

Общи условия

Активация на акаунт