Отговори
# 315
  • Мнения: 2
Който чете по диагонал, така става... Извинете ме, момичета, за пропуските - и за мим4ето (помня само последното й тъжно изказване за заколението, което я чака), и за актуализирането на 1-ва страничка   bouquet

mari:), явно комуникацията ти с бебка върви много добре, точно затова вярвам, че ще те послуша и в едиин момент ще се обърне.

Аз започвам да си мисля, че май лекарите и акушерките са били прави за моята "хлабава" матка - снощи бебо със сигурност беше напречно, тази сутрин пак главично, т.е. продължава да се върти. Сложих си един колан, за да го постегна евентуално, ще видим дали ще има ефект. Повечето упражнения обаче са свързани с отпускане на мускулатурата, а на мен вероятно ми трябва нещо за стягане, да имате идеи?

spasdidi, в деня на секциото не ми даваха да пия почти никаква вода, само по 1-2 глътки, когато им се примолех. От следващия ден - на често и по малко, но трябваше да стигна около 3 литра на ден. Боля ме главата и анестезиологът ми препоръча да си взема Солпадеин на разтворими таблетки, които били ОК за кърменето. В крайна сметка изпих цялата кутийка... Иначе след операцията ми бяха сложили някаква система с болкоуспокояващо, която към 16 ч. (операцията ми беше в 9 сутринта) явно нещо се разкачи и се оказа, че аз съм си натискала копчето да ми влива нещото (само няколко пъти, де, защото не исках да имам много химия в тялото, която да мине в кърмата), а тя не работела Joy Антибиотик не са ми слагали или поне аз не знам.

Нощни очи, ти си много борбена, но ако бях на твое място, чудя се дали щях да се занимавам въобще с тия болници? Раждането е нещо много лично, струва ли си да се нервираш и ядосваш в този толкова чакан ден заради простотии? Вкъщи, както си го решила, вероятно ще ти бъде много по-спокойно и ще можеш да го изживееш много по-пълноценно. Разбирам те, че от време на време ти се иска да им натриеш носовете, въпросът е дали ще ти го позволят.  Hug

# 316
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нощни очи, ти си много борбена, но ако бях на твое място, чудя се дали щях да се занимавам въобще с тия болници? Раждането е нещо много лично, струва ли си да се нервираш и ядосваш в този толкова чакан ден заради простотии? Вкъщи, както си го решила, вероятно ще ти бъде много по-спокойно и ще можеш да го изживееш много по-пълноценно. Разбирам те, че от време на време ти се иска да им натриеш носовете, въпросът е дали ще ти го позволят.  Hug

Честно да си кажа, след като прочетох нещо за там където мислех да ходя, но вече съм на мнение - категорично НЕ!
Става въпрос за това, че при постъпването карали родилките да подписват освен всички глупости, също и документ, че няма да пожелаеш да си тръгнеш преди те да решат да те изпишат. Е, да си гледат работата. Първо такъв докумен е НЕЗАКОНЕН, второ - аз да не съм затворник мама му стара!  #Cussing out #2gunfire Мисля ,че това ми беше повратната точка, та категорично отписвам План Б и План В!  Crossing Arms Хич не ме интересува! (да не говорим, че мъжа ми и дума не дава да се каже, че може да ходим в болница  Joy! и е прав!)

П.П. Да ви се "похваля" - отглеждам си вагинални гъбички!  ooooh!

# 317
  • Мнения: 705
Нощни очи, сигурно знаеш, но за гъбички:
•Stop or minimize use of antibiotics, steroids, immune-suppressing drugs, and oral contraceptives (only after consulting your health care provider).
•Cleanse your system with anti-fungal herbs. Look for an anti-candida kit containing a mix of anti-fungals in your local health food store.
•Re-establish good bacteria with acidophilus and bifidus supplements.
•Increase fibre consumption (flaxseeds are an excellent source of fibre.) This will help absorb and sweep out the candida toxins. Thirty to 40 grams of fibre per day is required, but most Canadians only get 10 to 12 grams.
•Change your diet to one that will not encourage growth of candida. Eliminate all sugar and sweeteners including fruit and fruit juices, refined carbs and dairy products. Eliminate all fermented food including soy sauce, mushrooms, and peanuts. Eat plenty of vegetables and lean protein.
•Drink plenty of water.
•To prevent further outbreaks, stay on probiotic and fibre supplements.

# 318
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Благодаря, някои неща не ги знаех.  Peace
Симптомите започнаха да се появяват преди два дни - промени ми се течението (миризмта стана кисела и се втечни много), вчера имах усещане за дискомфорт, все едно са ми щипали лабиите. Днес вече си се проявиха всички симптоми, но е поносимо.
Предполагам, че се появиха от мой конфликт, който без да се усетя съм разрешила. Ще видим и утре как ще се чувствам и ще реша как да ги моря. Междувременно изхвърлих всичко сладко и минах на млечна диета.  Sunglasses

Между другото тия дни тъкмо си мислех, че с тая бременност ми се разминаха такива "екстри" като гъбички и влагалищни инфекции. Ама не би!  Laughing

# 319
  • Мнения: 705
Кисело мляко и чесън са бич за гъбите. Ще ги пребориш, споко, не са чак такъв проблем. Но пък е много неприятно, признавам.

# 320
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
А, хич не съм се запритеснила.  Mr. Green Явно не случайно последната седмица толкова ми се яде кисело мляко!
Просто ми е малко терсене. Да има за какво да си мрънкам. Wink Embarassed

# 321
  • Мнения: 567
Нощни очи, ти конфликта си сборила, та едни гъби ли?  Wink  Hug

# 322
  • Мнения: 1 262
Нощни, ще се пребориш и с това малко неразположение Hug
Ей на, аз като вече се примирявам с мисълтта , че ще съм планово секцио микробиолигията ми е чиста като сълза, никакви болки , никакви контракции, изобщо никакви признаци.
Чудя се за някаква хомеопатия да побутна малко бебетата ли newsm78, поне сама да си тръгне.С миналата бременност тапата ми падна почти месц предварително, сега дори и никакви течения нямам Simple Smile, ако ме чакаха за нормално сигурно щях да си откарам доста след термин, ама на тази да я докарам.

# 323
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета. Вече сте разбрали за раждането на моето момиченце, и за поредната мама с етикет: "ресекцио". Помъчих се, но не можах да го избегна. Случи се най-нежелания от мен вариант - планово секцио  Cry. Така и до последно малката не слезе, нямах мм разкритие, гръбче в дясно. За операцията - да, всичко мина перфектно, но... операция. Не можах да се зарадвам истински на това "раждане", но поне резултатът от него ме утешава. Имам прекрасна голяма дъщеричка, за която всички после твърдяха, че е "само малко по-къса и лека от майка си"  Flutter Наистина голямо бебе предвид моите габарити, което може би щеше много да ме разкъса. Да, може би и аз имам вина, че не изчаках още малко, но едва ли нещо щеше да се промени. Поне изчаках достатъчно, а не позволих да я извадят седмици преди термин (което ми струваше усилия определено и си е пак някаква победа над системата). Успокоява ме само факта, че я закърмих 3 часа след операцията, а по-сериозно на 7мия час, веднага след като ме раздвижиха. От тогава беше непрекъснато с мен, взимаха я само за тоалет и свиждане. Друго утешение е, че успях на много опулени от решението ми жени да разкажа, че VBAC е ВЪЗМОЖЕН избор, че само в БГ 1 секцио=2ро. Една от тях да го разкаже на други пак е някакво постижение и начин да се разкъсат оковите на системата.
Хриси, ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА!!!   bouquet  Браво за борбата ти, поне си стигнала до някъде, на което и аз се надявах
На всички други момичета, надяващи се на VBAC, пожелавам мечтата им да се сбъдне и да родят естествено своите здрави и красиви рожби! Благодаря на всички в темата за куража и вярата, която ми вдъхвахте толкова време, за да посмея да помечтая да тръгна да се боря с вятърните мелници на родилната БГ помощ.   bouquet Ще ви следя от време на време, макар вече не част от вас, ще се моля за всички, които желаят VBAC!

# 324
  • Мнения: 838
не искам да раждам за втори път, но сега ми предстои секцио и се интересувам от последиците от това.
ето и материал по темата: http://koog-vma.com/vaprosi-31.htm

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 08:21 от kolibka

# 325
  • Мнения: 705
Мимче, моля те, не си слагай етикети! Всички знаем през какво мина през последните дни и колко се бори.  Hug Това че си закърмила толкова рано е просто чудесно и направо невероятно, имайки предвид болничния протокол тук. Радвай се на малката голяма хубавица и моля те, навестявай ни често. Мисля си, че всяка жена, която е минала през секцио и е помечтала за VBAC е нужна тук, за да споделя и подкрепя майките, на които това им предстои.   bouquet
Аз самата в момента не мисля за второ раждане скоро, но ей ме на, бутам се между шамарите.  hahaha

# 326
  • Мнения: 85
Kolibka, само като прочетох  началото и се ядосах, не знам кой " умник" го е писал, но става ясно че или е тъп или е много нагъл, Ако прегледаш линковете на 1-ва страничка, ще се убедиш. Не знам какво значи, че не искаш да раждаш за втори път и ти предстои секцио,  дано избора ти не е продиктуват от линка, който си сложила.

# 327
  • Мнения: 415
Доколкото разбирам, Колибка ще ражда за първи път и то ще е секцио и не планират повече деца.

Колибка, ако не е наложително, ние тука ще те съветваме да го избегнеш секциото Peace Освен това аз лично бих те посъветвала и да избегнеш индукцията ако ще раждаш "по другия начин".
Ако искаш такова нещо пиши малко повече инфо, например какви са причините за секциото (това от линка с тесния таз го забрави като сериозна причина)...

# 328
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мимчето Hug
Направи всичко по силите си и това е много важно!   bouquet

Колибка, ако кажеш малко повече за себе си ще ти бъдем повече от полза. Имаш ли въобще някакви показания за секцио или сама си решила? Какво конкретно те интересува около секциото? Инфото е адски много по принцип. Можеш да се захванеш да прегледаш нещата, които са пуснати в първата публикация на темата.
Линка, който си дала, за мен е абсолютно наизуст приказки и реално нищо не казва.

# 329
  • Мнения: 838
не съм чела подробно темата отначало, признавам, но имам дата за секцио за след 13 дена.
Имам показания, едно от тях е размера на бебето, друго е проблеми с гръбнака, тоест операция на гръбнака, която го прави неустойчив при контракции, очни проблеми и др. неща, които няма да изброявам. Но аз знам, че секциото има много предимства, болката е далеч по-малка, далеч по-бързо се възстановяваш, моя приятелка роди така и не е казала нищо лошо, така че и мен идеята за операция ме прави някак спокойна. Не мога да си представя как такова огромно нещо иначе ще излезне от мен нормално. Вече имам всички документи с мед. показания и е малко късно да се промени решението. Иначе ми е първо раждане. Но за нормалното раждане съм чувала такива ужасии, че направо си мисля, че съм с голям късмет да ме определят за секцио.

Общи условия

Активация на акаунт