Хидротубация - Цветна снимка !! Да поговорим за болката

  • 83 321
  • 714
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 154
Аз имам изследвания за микоплазма, уреаплазма и хламидия, отрицателни са. И затова се надявах на добри резултати от ХСГ, ама така ни е било писано. Днес съм малко по-добре май Wink. А дали все пак  има шанс нешата да се оправят с лапарото в смисъл да се отпушат тръбите и да забременея естествено? Сега съм 10 дни на доксициклин и фасажин за  да предотвратим евентуална инфекциа и ни препоръчаха да се пазим този месец #Crazy

# 526
  • София
  • Мнения: 16 691
Ева докс, щом има хидросалпингс предполагам, че трябва да се клампират тръбите, а отпушването е временна процедура, в повечето случаи след няколко месеца пак се запушват тръбите, но все пак доктора ти ще прецени.
Пак ти подчертамам, изследванията за хламидии трабва да са кръвни, а не от секрет, защото тези от секрет показват само нова инфеция, а хидросалпингсите и запушванита са от стари инфекции.
Звезди, логиката ти е правилна за микоплазмите и уреаплазмите Peace Дано си изтрепала гадините Peace

# 527
  • Мнения: 343
При наличието на хидросалпингс, тръбите трябва да се премахнат или прекъснат, според това къде се намира хидросалпингсът.

А микоплазма, уреаплазма и хламидия се изследват най-точно чрез венозна кръв. Така ми откриха първите две миналата година. Лекарят каза, че тези инфекции са причинили запушванията на тръбите ми и хидросалпингса.

# 528
  • Мнения: 3 404
Не съм по темата,ама ще вметна само,защо въобще тогава не ни предлагат комплексно изследване,по моята логика то ги лекуваме заедно всички.И сега утрепала,не утрепала пак трябва да ги проверя  Mr. Green

# 529
  • Мнения: 2
Здравейте,
искам да споделя опита си с хидротубацията, може да е полза на тези, на които им предстои.
Аз предпочетох хидротубацията, защото идеята да ми вкарват йод и да ме облъчват радиоактивно, когато се опитвам да зачена, изобщо не ми допадна.
След като изчетох темите тук и набрах голям страх, реших добре да се подготвя. Засилих се да купувам аулин и течен аналгин, след което прочетох малко информация по нета и реших, че няма да се тровя с такива химии - аулина е забранен за планиращи бременност и бременни, а аналгина е отдавна забранен на запад.
И така, обърнах се към любимата ми хомеопатия и билките. Запасих се с лайка и проучих кои са хомеопатичните лекарства за спазми- защото именно такива болки се очакваха. Взех си Colocynthys 9c и Спаскуприл на Heel и Magnesia Phosphorica 9c. Магнезият и лайката ги започнах от предния ден, а допълнително си пия и разтворим магнезий.
Още преди хидротубацията взех Colocynthys и Спаскуприл. По време на процедурата не усетих нищо, всичко за щастие се оказа наред. След това започнаха болките, но хомеопатичните си свършиха работата, само няколко минути след като си ги сложех в устата болките изчезваха. И така общо 3 пъти ги пих за деня и всичко мина чудесно. 
А иначе и самата процедура се оказа много по-лека от това, което очаквах. Прави се с катетър, така че единственото неприятно при мен беше слагането на спекулума и почистването на шийката - направо невероятно!
Това е, надявам се да съм била полезна.

# 530
  • Мнения: 398
Миел, , инфомацията, която даде ми беше от голяма полза! Благодаря ти!  smile3525
Аз също като теб съм против това да се тъпчем с химия, и съм 100% за хомеопатията.
Имам едно въпросче към теб, понеже и на мен не ми се иска да се облъчвам, а лекаря, при който съм, прави само ЦС и исках да те попитам ти къде си си правела хидротубацията, защото останах с впечатлението, че си доволна от самата процедура.

# 531
  • Мнения: 9
Аз се подготвям за цветна снимка. Чудя се да пия ли нещо обезболяващо преди това или да ходя на късмет.  newsm78

# 532
  • Мнения: 494
Karolllina

аз бих изпила няколко спазмалгона ... по скоро за собствено успокоение.
не мен ми предстои цветна снимка следващата седмица ... ще ви пиша след това : )

# 533
  • Мнения: 2
Кристиша, хидротубацията правих в св. Лазар при др Лачев. Всички са много внимателни, но цената беше ужасна 450лв.

# 534
  • София
  • Мнения: 16 691
Миел, , инфомацията, която даде ми беше от голяма полза! Благодаря ти!  smile3525
Аз също като теб съм против това да се тъпчем с химия, и съм 100% за хомеопатията.
Имам едно въпросче към теб, понеже и на мен не ми се иска да се облъчвам, а лекаря, при който съм, прави само ЦС и исках да те попитам ти къде си си правела хидротубацията, защото останах с впечатлението, че си доволна от самата процедура.
Лекарят ти не случайно прави само ЦС- защото е доста по-сигурна процедура, виждат се повече неща, и си остава снимката при теб. При хидротубацията информацията е само за лекаря, които ти я прави.
Облъчването е минимално- щом препоръчват опити за забременяване още в същия месец.
Каква е тая цена-450 лв- малееее- на мен ЦС ми струваше 120 лв.....

# 535
  • Варна
  • Мнения: 290
И аз зная че хидротубацията отразява субективното мнение на лекаря който я прави и няма документ доказвщ видяното за пациента ако иска да потърси второ мнение. И на мен след ЦС ми препоръчаха опити за забременяване с цел използване лечебния ефект на ЦС. В смисъл че ако е имало някакви минимални запушвания от контрастното вещество се прочистват тръбите и така шанса се увеличава:))

# 536
  • Мнения: 398
Благодаря, момичета за отговорите  Hug След като облъчването е минимално, а и съм много доволна от лекаря при който съм, та ще си правя ЦС.
Може въпроса ми да прозвучи глуповато, но понеже съм си страхливичка се престрашавам да го задам и да стана за смях  Embarassed Има ли вероятност при тази процедура тръбите да се спукат, особено ако са запушени, нали контрасното вещество се вкарва под налягане? Ох, зададох си въпроса, дано не ми се смеете Blush

# 537
  • София
  • Мнения: 16 691
 Joy Joy Това дори и моята развинтена фантазия не би го измислила Joy Joy
Най- много да ти се поотпуши някое леко срастване, ако имаш такова......при мен на едната тръба се отпушиха ципести сраствания.

# 538
  • Мнения: 266
На мен след хидротубацията през март, в понеделник ми направиха цветна снимка....може би защото хидротубацията беше първа и имаше леки сраствания,беше несравнимо по-болезнена от цветната....а може би защото на цветната ме бяха "надрусали" с обезболяващи, но я преживях много по-леко

# 539
  • Варна
  • Мнения: 290
Не мисля че контрасното вещество може да "спука" тръбите....как ти го е родила точно този страх главицата. Не се тревожи за такива неща, не съм чула при някой да се е случило а все пак ЦС се правят от време оно. И при мен ЦС не беше чак толкова болезнена. Бях изпила един Аулин преди това за собствено успокоение, и най неприятното беше защипването на щийката, почистването и поставянето на катетъра мен ако питаш. Самото контрасно вещество се вкарва на няколко пъти и щом дадеш знак доктора спира за момент и те изчаква. Освен това слагат и местна упойка така че това значително притъпява усещането по поставянето на инструментите и почистването. По голям е страха от резултата, от колкото самото изследване Simple Smile)) Желая ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт