РУСКА КУХНЯ

  • 132 678
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 2 265
лабрекс, тези количества дето ги е дала рускинята ми се струват зверски, сигурно са яли всей деревней, аз 2 литра сметанки няма откъде да взема  Laughing(за съжаление)

Ще видя, може и да се наканя някой ден.

Количествата не са зверски Mr. Green Mr. Green Mr. Green. Ние сме 5 човека, като тези 5 литра изяждаме за 2 дена... Peace Само, че рецептата ми е друга.

Аз правя така:
На 2,5 литра преварена изстудена вода или бульон(посолено по вкус):
сварени 9 средни картофа, 3 тв.св.яйца, 2 пресни краставици и 3 кренвирша ...
1 кутия от 250 мл  майонеза и лимонена киселина

Всичко се нарязва на кубчета, после майонезата се разрежда с вода - да няма топчета и се влива в бульона, след това лимонената киселина се разрежда в 100 гр вода и се добавя по-малко , бърка се и се пробва - по вкус...се долива докато не ви хареса.

# 646
  • Мнения: 22 867
labrex, този път взех от тия продълговатите доматчета , не им знам сорта, но стават и други,важното е да са пресни и твърди, иначе ще станат на каша.

Джемма, благодаря, сетих се за доматчетата, ще си направя непременно от тях, ще набъркам и аджика, за майка с повече люти чушлета, за нас с лютивината само на чесъна, той не ни пречи! Grinning  bouquet

# 647
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Днес се каня да пробвам един кетчуп от сини сливи,намерих го в руски форум. Звучи ми добре, но няма да правя много- само от 1 кг сливи, за проба. Някой правил ли е такъв?

# 648
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Гледам, за окрошката продължава да се разисква  Laughing

Аз я приготвих, и то доста отдавна, ето снимчица: моя окрошка

Правих я с кисело мляко, малко разредено с водичка - с варен картоф, яйца, шунка, прясна краставица, зелен лук (дано не изпускам нещо)

# 649
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Отчитам се за краставички в плик- стават супер но за мен солта е в повечко. Другия път ще намалям  Peace

# 650
  • Мнения: 1 111
да побутна леко Peace

преди,като си търсех рецепти за торти,все попадах на разни вкусотии приготвени със "сгущенка",т.е. кремовете за торти...исках да опитам вкуса й,но не намирах такава,а и не ми се искаше да варя 3 часа нещо,което не знам как ще се получи и дали ще ми допадне,а още повече ,че прочетох че и гърми кутията,ако не се вари правилно. Rolling Eyes

Но днес отидох до магазин "Березка" да поразгледам и видях,че се предлага и направо сварено кондензирано мляко и продавачката ми каза,че не трябва да го варя,а направо се ползва за крем.
Така ли е наистина? Сега пък,за капак, не мога да намеря рецепти със "сгущенка",та моля за съдеиствие Peace

# 651
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Сгущенка е обикновеното кондензирано,рецепти има също много с него, а варената е вареная сгущенка. Ето  рецепти:
http://vkusno-i-prosto.ru/receipt/krem-iz-varyonoj-sgushhyonki/
http://summoning.ru/cook/creams.shtml
http://zefira.net/recept-krema-so-sgushhenkoj/
http://vkusnoe.info/krem-iz-varenoj-sgushhenki-i-smetany.html

# 652
  • Мнения: X
И от мене една рецепта. Не съм я правила, но звучи обещаващо. http://russiancookie.ru/torti/tort-napoleon.html. За тази торта ползвай вареното (карамелизирано) мляко. Авторката пише, че ако разполагаме с обикновена, е хубаво да я сварим. Неотдавна научих за това, че продават варена сгущенка. Варила съм, когато съм правила плънка за орехчета (бисквитите) от сгущенка с орехи. Много вкусно става. В тази връзка да питам - някой ползва ли формичката за орехчета върху стъклокерамичен плот?

# 653
  • Мнения: 1 111
аууу,това варено карамелено мляко е страхотия...няма такава вкусотия....
а има ли начин да му се олекоти вкуса,прекалено сладко е - разбих го с масло,като в първия пост,предложен от Джемма...една част смесих с кокос,друга с крема сирене и сладко от малини,а третата оставих чиста....много е вкусно,обаче Crazy

# 654
  • Мнения: 7 418
  tuly, можеш да смесваш варената сгущенка със същия грамаж заквасена или готварска сметана . Става много хубав крем  с нежен карамелен вкус .  Heart Eyes

# 655
  • Мнения: 22 867

Днес сварих домашна сгущенка за 10 мин и, понеже, стана чудесна, ще споделя рецептата, а който иска, да пробва. Ето рецептата: Домашнее сгущеное молоко «Лентяйка» за 15 минут!!!, накратко и на български, за който руски ез. е проблем:

200 гр пресно мляко
200 гр захар
20 гр краве масло

Всичко се слага в по-висока тенджерка на силен огън. Сместа при варенето се вдига, кипи, пеняви се Grinning, но си остана в тенджерата. От време на време поразбърквах, беше ме страх да не залепне. Първата варих точно 10 мин, но на дъното беше започнало леко карамелизиране по краищата му. Охладих я, стана доста гъста. В същата тенджерка, не я бях измила още, сипах малко мляко, може би половин чаша някъде, сложих малко късче масло и на огъня. Като кипна, сипах сгущенката и размесих хубаво, поразреди се и стана нормално. Втората свалих от огъня на 9-тата минута. Варих на газ, на най-силната степен за моята печка.Спомних си и шоколадовата сгущенка, която лапах с лъжица от кутията навремето. Смесих сгущенка и от бързата домашна нутела, добре стана. Друго количество смесих с разтопен натурален шоколад, пак стана добре. Следващ път ще пробвам да сваря с какао. Не знам за какво би могла евентуално да се използва, част хапнахме с бухти, друга остана в хладилника и познайте колко пъти го наобиколих с лъжичка, да пробвам как се променя сгущенката. Embarassed Ами, все си е вкусна! Heart Eyes  Grinning





# 656
  • Мнения: X
Лабрекс, много благодаря за рецептата и идеята!  Heart Eyes
Дали ще стане в млековарка, та макар и за по-дълго време? Или да не си правя експерименти Simple Smile.

# 657
  • Мнения: 22 867
Дали ще стане в млековарка, та макар и за по-дълго време? Или да не си правя експерименти Simple Smile.

alys, идея си нямам newsm78 В рецептата пише, като заври, да се усили огъня, аз направо на силен сложих и на него варих. Ама за какво ти е да чакаш толкова време с млековарка, като става за 9-10 мин?  bouquet

# 658
  • Мнения: X
Лабрекс, абсолютно си права! Не можех бързо да се сетя за подходяща тенджерка, но като отидох в кухнята, намерих! И сготвих домашна сгущенка! Сега изстива. Малко прекалих с варенето, докато се усетя, че докато е много горещо, изглежда рядко, а после се сгъстява. Наложи се да приложа твоя трик с разреждането и май се получи както трябва.   bouquet

# 659
  • Мнения: 22 867
.......Малко прекалих с варенето, докато се усетя, че докато е много горещо, изглежда рядко, а после се сгъстява. Наложи се да приложа твоя трик с разреждането и май се получи както трябва.   bouquet

Просто трябва по-рано да се маха явно от огъня, или варим на по-силен огън от рускините! Grinning   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт