РУСКА КУХНЯ

  • 132 680
  • 738
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 54
  bouquet  bouquet  bouquet
А как да я направя с въпросния карамелен вкус? Извинявам се, ако въпросите ми ви се сторят глупави.  Embarassed

# 676
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Labrex, благодаря за споделената рецепта за сгущенка.  Peace

Много харесвам този руски кулинарен форум, доста рецепти от там съм направила, но тази не съм я срещала, но пък то си е нормално - сред такова огромно количество рецепти нормално е да се изгубиш.  Crazy

Току-що я сварих, още е течна, надявам се, като изстине да се сгъсти )) После пак ще докладвам.

# 677
  • Мнения: 22 867
  bouquet  bouquet  bouquet
А как да я направя с въпросния карамелен вкус? Извинявам се, ако въпросите ми ви се сторят глупави.  Embarassed

Ally, вчера си поиграх, варих я 15 мин на газ, резултатът беше карамел "му", така се карамелизира, че само дето не хрупаше. Сипах прясно мляко, малко краве масло и пак на огъня, но на слаб. Бърках, бърках, в крайна сметка постигнах това на снимката. На мен ми беше много вкусно, карамелено на вкус, но като кремче. Не знам да си признавам ли, че беше унищожено само с лъжичка...... Embarassed



Киса, права си, чудесен е форумът и неизчерпаем, удоволствие ми е да го разглеждам. Има разкошни рецепти! За тая точно сгущенка, получи ми се много добре, получи ми се и някак взахарена, все едно захарта не се е разтворила, явно зависи от продуктите или не знам, правила съм я няколко пъти само. Иска ми се и с домашно мляко да пробвам, поръчала съм на майка да ми намери. Хареса ми в тестото на кекса. Не е като магазинната, но най-съблазнителното ми е, че знам какво съм сложила в нея. Grinning Peace

# 678
  • Мнения: 54
  bouquet  bouquet  bouquet Ще се отчета като го направя!

# 679
  • Мнения: X
Четох мнението на едно момиче - направила е сгущенката с 200 мл мляко и 130 г захар, като в началото, когато завира, сложила щипка сода. За масло не пише, но сигурно е сложила. И по този начин пише, че вече вкусът на захарта не доминира над млечния. Ще го пробвам и ще пиша пак (няма да е веднага Simple Smile). Интересно каква е ролята на содата, защото я има и в другите рецепти, които даде Лабрекс.

# 680
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Аз я варих 10 мин., оставих я на терасата да се охлажда, след 3 часа като я погледнах - течна като мляко...
Пак я сложих на котлона за 5-6 мин., сгъсти се и стана на вкус като истинската.

Освен че намалих захарта, пак се получи доста сладка за моя вкус. На мен захарта ми се стопи, не ми стои захаросана.

# 681
  • Мнения: 22 867
Интересно каква е ролята на содата, защото я има и в другите рецепти, които даде Лабрекс.

alys, различни рецепти са. Тази е "лентяйка", защото става бързо. Другата си е с мляко, захар и сода: Домашнее Дoльче де Лече (карамель). Ето и още една рецпта, без сода е - ТУК, но със сухо мляко. Между другото на тая РЕЦЕПТА съм хвърлила око, но по-нататък ще я направя, че колкото захар във вид на сгущенка изядох тия дни.......диабет ще хвана! Grinning  bouquet

Киса, понякога трябват доработки на "лентяйката", важното е да ти хареса резултатът. Peace  bouquet

# 682
  • Мнения: X

alys, различни рецепти са. Тази е "лентяйка", защото става бързо. Другата си е с мляко, захар и сода

Аха, внимателно прочетох всички рецепти, още като ги даде, Лабрекс. Обаче едно момиче (на 41 Simple Smile) е опитала комбинация от рецептите, защото правейки Лентяйката втори път, е сложила по-малко захар и щипка сода.

# 683
  • Мнения: 22 867
.....Обаче едно момиче (на 41 Simple Smile) е опитала комбинация от рецептите, защото правейки Лентяйката втори път, е сложила по-малко захар и щипка сода.

Извинявай, не съм те разбрала! И поста май съм пропуснала.... Embarassed  bouquet

# 684
  • Мнения: X
Лабрекс, прочетох и петте страници с коментари Simple Smile, защото ми беше интересно на кого как му се е получило и чак на 5-та стр. е постът със содата.

# 685
  • Мнения: X
Опитх Лентяйката със сода и по-малко захар. Не съм сигурна, че ми харесва, нито пък ми е ясно каква роля изпълнява. Само дето после има лек дъх на сода. Добавих 2 с.л. какао и още 20 г масло, кипнах и отстраних. А, да, добавих съвсем малко ванилия. Ще има още една проба - без сода, но с намаленото количество захар. Някой да не си помисли сега, че първата и втората проба няма да бъдат изядени Simple Smile. Най-вкусно ми е на филийка с масло или без, зависи от настроението. Сещам се и за още една вкусотия, но тук нямам наблизо магазин и ще пропусна - чаени бисквити със сгущенка.

# 686
  • Мнения: 22 867
Накратко малко хитрости за хубава сгущьонка от дама от руската тема:

Смелете захарта с кафемелачка.
Варете сгущьонката на слаб огън 10 мин, по-малка вероятност да има кристалчета.
Когато я свалите от огъня, сложете в съд със студена вода и продължавайте да разбърквате. Ако е рядка или виждате кристалчета, разбийте с пасатор, ще изчезнат кристалчетата и, когато изстине, прелейте в бурканче и оставете през нощта в хладилника. Сутринта ще имате чудесна гъста сгущенка.


Оригиналният пост на Екатерина Katya94
.

# 687
  • Мнения: X
Лабрекс, и аз четох в коментарите, но не се сетих като тебе да преразкажа за другарчетата.   bouquet
Ето днешния ми опит, доколкото успях да го заснема.


# 688
  • Мнения: 22 867
alys, стори ми се интересно, не знам пасаторът как я променя, но не пречи да се пробва. Както писах, аз по-нататък, че се олях тия дни. Laughing Шоколадово ми изглежда това на снимката. Heart Eyes

# 689
  • Мнения: X
Мхм, шоколадово (нали сложих какао).  Heart Eyes Лабрекс, за пасатора бях изключила, благодаря ти!
Редактирах, за да не пускам нов пост - направих третата проба - 200 г мляко, 130 г захар и 20 г масло. Варих около 10 мин. на печка с дърва, т.е. не е меродавно. Можеше още 1-2 минутки, но вече е изядено  Mr. Green - на филийка с масло, без масло, просто така... Не е за вярване колко захар може да бъде изядена за 2 дни  Embarassed. С тези количества ми харесва, няма да коригирам повече. Лабрекс,   bouquet

Последна редакция: пн, 04 фев 2013, 20:13 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт