РУСКА КУХНЯ

  • 132 675
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 883
Ох, вкусни но ужасно калорични рецепти. Само ще ви се радвам виртуално.  Flutter

# 691
  • Мнения: 22 867
Ох, вкусни но ужасно калорични рецепти. Само ще ви се радвам виртуално.  Flutter

Ох, права си! Peace Какви угризения са ме налегнали, ама беше "га иЕди кифтЕтата ни ривА", като си помисля колко нещо излапах......многу мъ ие срам. Embarassed Embarassed Laughing

# 692
  • Мнения: 294
Оооо, дааа...голяма драма с тия сладости тук....Аз да се отчета, че направих сгущенката с дом мляко и стана перфектна, по рецептата на Лабрекс smile3525 smile3525 smile3525 Изгелжда леко сгъстена, ухае приятно и мммммммм, вкусна!!!! Правих с 200мл мляко,но сложих около 150-60г захар и масло на око, варих 10 мин, първо на силен огън после намалих на 2 и побърквах ....еми стана, ама не и карамелена...Другия път ще увелича времето....
Следва да направи и рулото  chef
Хубава седмица на всички!!!

# 693
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз вчера, подкокоросана от вас, правих за първи път карамелена сгущенка от мляко, захар и сода. май много съм я варила, Днес е като карамел Му, трябва да я разтопя с мляко да поомекне.

# 694
  • Мнения: 28
Много навреме ми дойде тази рецепта, приложение на сгущенката при мен е в крема за френската селска торта, който пак от тук видях - маскарпоне, крем оле и сгущенка. Разкошен вкус придава крема на тортата.

# 695
  • Мнения: 294
Много навреме ми дойде тази рецепта, приложение на сгущенката при мен е в крема за френската селска торта, който пак от тук видях - маскарпоне, крем оле и сгущенка. Разкошен вкус придава крема на тортата.

Може ли малко по-подробно за крема-пропорциите и начина....абе като за начинаещи Embarassed  chef

# 696
  • Мнения: 28
Кремът е взаимстван от раshiк  - "Крема е 1крем Оле+400мл прясно мляко,после разбих 250гр маскарпоне и го добавих към олето . Кондензирано мляко на око към 30-40мл или пудра захар за подслаждане!" 
Аз направих първо крем Оле, после разбих маскарпонето с малко пудра захар /това вече е по лични предпочитания/, смесих ги  и накрая добавях постепенно кондензиранато мляко. Тук пак е по лични предпочинатия, но крема носи и повечко кондензирано мляко, няма да е после "сух", повече ще попие в корите.

# 697
  • Стара Загора
  • Мнения: 29
Така, ще се опитам  Mr. Green не ми се отдават много обяснения  newsm78
Преди всичко искам да подчертая, че едно от важните неща в приготвене на плова е  "казанок" , чугунена тендера или как да кажа на БГ  newsm78 Мисля , че ме разбрахте  Mr. Green  Може и във други тендьери , но това е няма да е правилно  Naughty
Второ, моркови във никакъв случай не трябва да ги .... еее , как да кажа  Rolling Eyes... амиии, да не ги рендосвате  ooooh! Трябва да се нарязани на ивички. Ще ви покажа снимка.
Мясо - задължително трябва да е агнешко! Не че не съм правила с пилишко  Mr. Green Embarassed, но това вече не е Узбекский плов  Whistling
Рецепта:
1 кг - ориз
олио - 200мл
3-4 глави лук
500гр. - моркови
3-4 глави чесън
Горох нут  newsm78 на бг мисля че нахут . - аз слягам една шепа  Embarassed 100-150гр там някъде
нахут трябва да се накисне за една вечер, но може и консервиран. (Последния път правих без него  Embarassed)
стафиди - пак на око, около 1 шепа  ooooh!
мясо - чесно да ви кажа не знам тоно, аз слагам на око  Thinking
Подправки: шафран (аз нямам го и не слагам)
,
зра,
барбарис (аз имам барбарис само в готова подправка за плов) Моята подправка купувана в Москва на пазара , но виждала съм и в магазина Берьозка готова подправка за плов.

По оригжинал рецепта трябва да присътства и курдюк (овча сланина  newsm78) , но тъй като няма начин да го намеря и без него става.

Преди да започнем измиваме хубаво ориз в няколко води, да се измие еее , как му викат  newsm78 ... нишесте  . Заливаме с топличка!!! не гореща вода и оставяме на страни.
Приготвяме останали продукти.



Наливаме олио в чигунена тенджера , като почне леееекичко да пуши олио слагаме мясо.  Като се зачерви добавяме лук и постояно бъркаме да не загори, после слагаме моркови , но не разбъркваме  Naughty , отгоре поръсваме с нахут и стафиди, повин ч.л. зра и 1 ч.л. подправка за плов с барбарис, ако имате отделно барбарис сложите 2 ч.л. Заливаме с гореща! вода, да се покрие мясо и моркови ,оставяме да поври около 10-15 минутки.
После слагаме отгоре внимателно ориз.Пак сложите половин ч.л. зра. После с лъжичка внимателно трабва да разбърквате само ориза! Отгоре, отгоре  ooooh! не знам дали разбрахте ме  baby_neutral  После правите пирамидка от ориз набучвате чесън в ориза и захлупвате с дълбока чиния. Отгоре затваряте капака. Така на тих огън трябва да къкри около 20 мин.

Това е. Не знам дали разбрахте нещо  Joy Joy Joy

Но все пак да ви кажа, че ако искате да направите настоящ  плов, трябва да сте родени узбеки и да живеете в Узбекистан  Hug


Много хубава рецепта.Препоръча ми  я една приятелка преди време.Изгледах доста клипчета за да разбера точно как се прави ПЛОВ...ами направих я макар  и със свинско месо и много ни хареса.Сега съм решила с пилешко филе- тъй като не съм фен на овнешкото.
Благодаря, че ме светна за готовата подправка в "Берьозката'-пак ще се готви тая вкусотийка.
Който е фен на ориза и на сладникавия вкус на ястията -нека опита.

# 698
  • Мнения: 22 867

Днес си набърках какаова сгущьонка, според мен най-хубавата. Crazy Стана гладка, вкусна........разкошна. Heart Eyes





И познайте какво и се случи........ Embarassed Embarassed Embarassed Край, повече никакви опити, чак на лято!  Naughty Grinning


# 699
  • Мнения: 1 883
Боже, Лабрекс, имай милост. Някои хора са на диета! Crossing Arms

# 700
  • Мнения: 22 867
Боже, Лабрекс, имай милост. Някои хора са на диета! Crossing Arms

vela , то и аз.....от кое време и се каня на диетата или поне да внимавам какво правя, че все ме избива на разни антидиетични манджи и печива. Но вече мирясвам, изпробвах вариантите на сгущьонката и край, спирам. Ще ми потече сгущьонка или захарен разтвор във вените, леле колко нещо унищожих от нея. Добре че не беше наведнъж, че........не се знае знае ли се! Grinning  bouquet

# 701
  • Мнения: 1 883
Боже, Лабрекс, имай милост. Някои хора са на диета! Crossing Arms

vela , то и аз.....от кое време и се каня на диетата или поне да внимавам какво правя, че все ме избива на разни антидиетични манджи и печива. Но вече мирясвам, изпробвах вариантите на сгущьонката и край, спирам. Ще ми потече сгущьонка или захарен разтвор във вените, леле колко нещо унищожих от нея. Добре че не беше наведнъж, че........не се знае знае ли се! Grinning  bouquet
Милото гледа картинката и пита какво е? Казах му ,че е по добре да не знае. И той е на диета. Naughty
Миналата седмица правих Бриоши с "ночное тесто". Станаха фантастични.

# 702
  • Мнения: 22 867
Миналата седмица правих Бриоши с "ночное тесто". Станаха фантастични.

А, и те са много диетични, представям си как ще вървят със сгущьонката! Heart Eyes Съблазнява ме с това, че става за отрицателно време, пък и продуктите ѝ никакви, винаги има мляко, масло, захар, че и какао в случая. Peace

# 703
  • Мнения: X
Боже, Лабрекс, имай милост. Някои хора са на диета! Crossing Arms

vela , то и аз.....от кое време и се каня на диетата или поне да внимавам какво правя, че все ме избива на разни антидиетични манджи и печива. Но вече мирясвам, изпробвах вариантите на сгущьонката и край, спирам. Ще ми потече сгущьонка или захарен разтвор във вените, леле колко нещо унищожих от нея. Добре че не беше наведнъж, че........не се знае знае ли се! Grinning  bouquet
Милото гледа картинката и пита какво е? Казах му ,че е по добре да не знае. И той е на диета. Naughty
Миналата седмица правих Бриоши с "ночное тесто". Станаха фантастични.

Рецепта, линкче? Simple Smile  Hug

# 704
  • Мнения: 1 883
alys   Моля!
http://rummylicious.blogspot.com/2010/10/brioche.html
Допълнително сложих ванилия и една супена лъжица подсладител, че мойте все мрънкат че не им е сладко.
Другия път ще сложа и една идея по-малко мая, тестото се утрои и леко ми миришеше на мая.
С две думи втаса много добре в хладилника. Купата се беше напълнила и чак залепна за фолиото.
Имай го предвид, слагай в голям съд да втасва.

Общи условия

Активация на акаунт