Математически турнири - 7

  • 59 352
  • 757
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Благодаря, Дидева   bouquet

# 2
  • Мнения: 494
Ха добре дошли на всички! Grinning
И аз съм "за" медалите. Награждаването е по-сладко пред съучениците. И ние си трупаме грамоти. Имаме си едно табло, на което ги "заковаваме"...
Класната на Крис беше направила миналата година, за края, медали на всички деца. Всеки беше охарактеризиран с една дума. Нашият си има "Амбициозност". Голяма радост беше. Закачен е на грамотите. Мисля си, че го надъхва...

# 3
  • Мнения: 61
Дидева, мерси за темата Hug

На Салабашев заемаме едно от 30-те 4-ти места за 5 клас Laughing До сега национално награждаване на това състезание не е имало.

# 4
  • Мнения: 494
Цитат
Добре дошли, дами и господа!

smile3501, Дидева! Благодарско... Hug

# 5
  • Мнения: 4 204
Дидева, Благодаря за новата тема!  bouquet
Да се запиша с една хубава новина.


Награждаването на децата явили се на Салабашев  в 107-мо, София, ще се проведе на 10/01/2011 от 13,30часа.  Laughing

# 6
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Хайде и аз тук. Още едно "за" медалите и ние си имаме папка с грамоти, от време на време си ги разглежда и им се радва.

# 7
  • Мнения: 21 455
Ние утре сме на награждаване за всички състезания проведени от август насам. Връчват се грамоти на всички ученици от 2 до 12 клас, класирани от първо до шесто място( често на едно и също място са класирани 5-6 човека  Grinning) в Габровска област на последните четири състезания. Представете си колко ще е дълга церемонията.  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 466
За да не загубя правата линия - запис

# 9
  • София
  • Мнения: 4 025
Браво на всички деца за успехите на Салбашев!И аз съм 'за' медали.
Дидева, благодарности за темата   bouquet

# 10
  • Мнения: 82
И аз съм категорично "за" медалите. Синът ми има също цяла папка с грамоти от математически състезания, но никога не я разглежда и дори незнае къде ....За сметка на това обаче всичките му медали от спортни състезания си ги е сложил на видно място в стаята и често се връща към емоцията от спечелването им. А грамотите са наистина просто едни хартийки, преходни, колкото и вълненията около турнирите, към които той никога не се връща и не коментира и които не могат в никаква степен да се сравнят с медалите, с отношенето което имат децата към тях като вид награда.

# 11
  • Мнения: 16
Аз също съм за медал. Синът ми получи вече грамота и едно куфарче с водни боички, моливи, флумастери и пастели от ПМГ-Бургас, но каза, че много повече ще се радва на медал. Той е на първо място с 60 точки от втори клас. Класната му много се зарадва и го похвали пред целия клас, но за съжаление имаше съученици, които изявиха негативна реакция. И тези, с които до вчера си играеше и си говореха с часове по скайпа спряха да му говорят. Естествено това са единици, но детето ми се почувства адски обидено. Така, че незнам кое е по-добре за децата да бъдат награждавани пред съучениците си или пред непознати.

# 12
  • Мнения: 40 937
Аз също съм за медал. Синът ми получи вече грамота и едно куфарче с водни боички, моливи, флумастери и пастели от ПМГ-Бургас, но каза, че много повече ще се радва на медал. Той е на първо място с 60 точки от втори клас. Класната му много се зарадва и го похвали пред целия клас, но за съжаление имаше съученици, които изявиха негативна реакция. И тези, с които до вчера си играеше и си говореха с часове по скайпа спряха да му говорят. Естествено това са единици, но детето ми се почувства адски обидено. Така, че незнам кое е по-добре за децата да бъдат награждавани пред съучениците си или пред непознати.

Ако детето учи в МГ - учениците му ще го уважават за успехите. Ако учи в квартално училище децата може да го намразят, или най-малкото ще го възприемат за "зубър".  Пък като се намеси и родителската завист да подклажда нещата, може да стане съвсем неприятно. Затова според мен е най-добре награждаването да става извън училище. Поне за по-малките. А големите с качества все едно отиват в по-елитни училища.

П.П. Аз му писах на онзи с идеята за медали. Пращайте и вие.Но мейлът в сайта е грешен. Търсих в гугъл за верния мейл: emil@moi.math.bas.bg

# 13
  • Мнения: 4 204
Синът ми ще бъде награден в друго училище, но неговата учителка го е изправила пред класа и го е похвалила. Случвало се е да го хвали и за спортния му хъс и успехи. Досега няма видими прояви на завист/с изключение на 1-2 подмятания, абсолютно детински и наивни/ от съучениците му. Сигурно е едно - че никой не го възприема като зубър.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Аз също съм за медал. Синът ми получи вече грамота и едно куфарче с водни боички, моливи, флумастери и пастели от ПМГ-Бургас, но каза, че много повече ще се радва на медал. Той е на първо място с 60 точки от втори клас. Класната му много се зарадва и го похвали пред целия клас, но за съжаление имаше съученици, които изявиха негативна реакция. И тези, с които до вчера си играеше и си говореха с часове по скайпа спряха да му говорят. Естествено това са единици, но детето ми се почувства адски обидено. Така, че незнам кое е по-добре за децата да бъдат награждавани пред съучениците си или пред непознати.

Ако детето учи в МГ - учениците му ще го уважават за успехите...

Не е гаранция, че ще го уважат, но поне ще имат респект към постиженията му и винаги ще се стремят към подобни и тайничко ще му завиждат. Колкото по-големи стават децата, по-умело прикриват емоциите си.
А мъничките са първосигнални. За това има разнородни реакции. Но пък с времето се свиква.  Peace
Дидева, мерси за новата тема!

Общи условия

Активация на акаунт