Веганството - да споделим опит 3

  • 48 289
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 132

 Прави ми впечатление обаче, че морската сол (понеже малко ползвам, купувам био някаква от Мъртво море), розовата и кафявата, нямат този ефект за организма като промишления натриев хлорид... И се радвам, че е така, де Simple Smile Специално проверявах за съдържание на йод, но морската го има, както и кафявата, а ние хапваме и доста орехи Simple Smile

Аз съм чела по етикетите на английските био продукти, че солта не може да е био Simple Smile

Честита Нова Година! Нека бъде много успешна!

Нивея добре ми се вижда 119. Дано бързо се оправи детенцето.

Последна редакция: сб, 01 яну 2011, 12:21 от JeniB

# 61
  • Мнения: 1 849
Честита Нова година! За много години! Много здраве, щастие и хубави моменти през новата 2011 година!

Нещо вкусничко от Новогодишната софра да споделите?
Аз правих макарони с царевица, маслини, печ. чушка, чесън, копър и зехтин. За десерт алтернатива на пълнената тиква - пълнени ябълки със сухи плодове, орехи, малко ром, канела, мед/захар.

# 62
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Честита нова година  Hug
пожелавам на всички да намерят това, което търсят!

аз да се оплача - цикълът ми закъсня с 12 дена... Confused предполагам, че е от постенето.
внимавах да се храня разнообразно и балансирано, но явно не съм успяла Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 925
Честита нова година!
Записвам се в новата тема. Почти няма с какво да съм полезна тук, но много хубава информация черпя от вас  Hug

# 64
  • Мнения: X
Честита Нова година, момичета! Желая ви здраве и само хубави събития през 2011!

Нашето меню не беше веганско, признавам - майка ми и свекърва ми бяха правили баници с късмети, а мъжът ми яде месо веднъж в годината (на Нова година). Как не се натрови снощи с белтъчини, не знам.  ooooh!
Надявам се да компенсирам с повече плодове следващите дни. В момента ми е малко трудно да се храня здравословно (като цяло се стремя към суровоядство), защото или ми се повдига от всякаква храна, или ми се прияжда нещо твърде далеч от полезното.  ooooh! Дано периодът с гаденето скоро да отмине; за щастие поне плодове мога да ям.

# 65
  • Мнения: 685
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
Сурва, сурва весела година,
догодина до амина.

Единственото отклонение в менюто беше баница с късмети с кис. мляко и сирене...  за да облажи мъжа ми. За десерт той си извади отнякъде кюфтенца Joy Мислех тиквен мус да правя, но нямах сили.
На масата имаше хумус, орехи с чесън, салата с цвекло и моркови, ядки сушени и пресни плодове.


Понеже сте ми дружки и много уважавам мнението да попитам. С температура съм от 2 дни, лошото е че от ден на ден се покачва (днес вече е 38.8С), имам и суха кашлица. Пуснаха ми кръвни изследвания и се оказа, че имам данни за бактериална инфекция на горните дихателни пътища... Решение - антибиотик. Чудя се дали да го пия, уж ми предписаха такъв с по-малко вреди заради кърменето, но аз вяра нямам на хапове. За съжаление с хомеопат нямам връзка в момента и единствена ми алтернатива е да пия хапчета. Кажете си мнението, моля Ви?
Намерих някой рецепти за кашлица, които преди време се писаха. Мъжа ми снощи намери небет шекер и днес забъркахме сиропа.Склонна съм да пия антибиотик, стига да знам, че ползите ще са по-големи от вреди за детето ми. Вариант да спра кърменето не съществува!

# 66
  • Мнения: 9 093
Кантарини - не бих пила антибиотик в случая, ако само температурата те притеснява. Имаш ли дискомфорти други? От кои кръвни показатели заключиха, че имаш инфекция (между другото, диагнозата звучи сериозна, но само така си звучи, разбира се, ако нямаш сериозни оплаквания). Можеш да облекчаваш състоянието си, ако високата Т. те кара да се чувстваш зле. Тя ще спадне така или иначе скоро (аз съм с малко по-други разбирания за "болестите на човека", мисля, че се сещаш какво имам предвид - засякох те, ако не се лъжа, в темата за ГНМ Wink)
Асялейн - и моят цикъл закъсня най-безцеремонно, предположих че е заради постенето и рязката промяна в храненето. Сигурна съм, че поне 90 процента съм се хранила разнообразно и съм си набавяла нужните вещества, но все пак се отрази на цикъла, затова мисля, че не е за лошо в крайна сметка Simple Smile
Алексче - нормално е да не можеш да ядеш много неща в момента, вслушвай се в организма си, той най-добре знае от какво се нуждаеш в момента. Иначе, за невеганстването по празниците - и ние бяхме така, ядохме и месо, и млечни - аз се чувствам ужасно, мъжът ми се чувства добре, но казва, че не му е по-добре в момента,отколкото по време на постите. така или иначе минаваме пак към веганско хранене, та каквото беше - беше. Аз за себе си исках да установя дали организмът ми ще реагира остро на месо и млечни, и е оказах права (малко за моя сметка е, но нищо).

Хемоглобин 119 е ок.
Относно изказването, че "Вери прави темата", сигурна съм, че момичето имаше предвид, че Вери е пуснала темата Grinning
Забравих да ви благодаря за отговорите за шейкър каната с наноцедка - засега се отказвам, ще си карам с каквото имам. Така или иначе, детето ми пак не иска млеката, които му правя (май само единичен случай беше, когато изпи с кеф една чаша бадемово мляко).

Честита Нова година! За много години! Много здраве, щастие и хубави моменти през новата 2011 година!
Присъединявам се към пожеланието!
И искам да благодаря на М–Ник за прекрасната идея за макароните, имам една кутия пълнозърнести и дне смислех да приготвя за цялото семейство, та ми се струва перфектна и навреме поделената идейка  bouquet

# 67
  • Мнения: 1 732
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА И ОТ МЕН, МОМИЧЕТА! Simple Smile
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА КОМУНИКАЦИЯТА И ОБМЕНЯНЕТО НА  ОПИТ! Heart Eyes Hug  bouquet
МНОГО УСМИВКИ, СЛЪНЦЕ И ЗДРАВЕ!

аз много рядко правя вече класическата баница с яйца и сирене.
Най- предпочитаната у дома е баница с настъргани тиквички.Получава се много сочна и вкусна.
Понякога добавям в плънката и малко настъргано тофу.
Алексче ,
чудесно е, че ти се ядат плодове. Аз по време на бременността плодове почти не можах да ям. /безкрайно сладки ми идваха/
почти само зеленчуци- сурови; готвени с нещо......
бързо да отмине гаденето и дискомфорта!

Cantariny ,
дано закрепнеш без антибиотик Peace
пила ли си Цитросепт или биоцитрин?Също и клеева тинктура.
Имаш ли храчки? прави си инхалация с чай от мащерка, лайка + капка масло от чаено дърво или 2 капки евкалиптово масло.

# 68
  • Мнения: 414
Честита Нова Година! Здраве, щастие, любов и късмет поне за сто години напред на всички!

Благодаря за инфото за мазнините. Вчера в Карфур намерих олио от гроздови семки с тяхната марка. Не е био, но цената е доста добра. Да знаете, за тези които имат карфур наблизо. Друго интересно - намерх юфка от пълнозърнесто брашно. На рафтовете където са био храните, но и тя не е био. Мисля си дали с нея не може да се направи нещо като баница. Като се реди с моркови или ябълки и се залее с нещо. Ще пробвам и ще ви кажа. 

Аз мога да споделя рецепта, която ми я даде приятелка за хляб с моркови и ми се получи супер вкусен.

2 настъргани на ситно моркови
половин чаша олио от гроздови семки или каквото ползвате
половин чаша белени тиквени семки
1 ч.л. сода бикарбонат
3 ч.ч. пълнозърнесто брашно - Грахам
1ч.ч. газирана вода
Бърка се с дарвена лъжица. Става по-гъсто от кексово тесто, но в никой случай не прилича на тесто за хляб.
Изсипва се в тавичка, тя го е правила във форма за кекс, а аз в тавичка и да не е много дебел слоя, за да не стане в средата суров.
Пече се около час на 170-180 градуса за по-дълго време /някъде час - час и половина/.


realist, как се прави баницата с настъргани тиквички? С какво я заливаш? Вътре само настъргани тиквички и тофу ли? Моля те дай рецепта Simple Smile))



моят е стандартен, почиствам го с вода, и рядко, ако се наложи и с Фрош.
За теб може би ще е добре да ползваш олио за дървени кухненски изделия. става и за дървени купи , дъски за рязане и т.н. А след него, можеш да почистваш  и  с водичка.


Благодаря за отговора. Все още ми е проблем почистването на плота, защото там меся, сервирам, но трябва да се почиства не само с вода предполагам.... Да си кажа честно този Фрош не го знаех, разгледах инфото за него. А това олио в Икея био ли е? И дали може да се яде.... в смисъл, да се опира храната в него.... Тук строят Икея и до колкото чувам скоро ще има.


# 69
  • Мнения: 1 732

realist, как се прави баницата с настъргани тиквички? С какво я заливаш? Вътре само настъргани тиквички и тофу ли? Моля те дай рецепта Simple Smile))

не я заливам, най- много да я понамажа с мазнина.
В една купа смесвам натърганите тиквички с подправки/обикновено слагам само сол/ и мазнина.
/ако ми се иска, настъргвам и малко тофу/
редя два реда кори/между тях слагам малко мазнина/, ред плънка до свършване на количеството на корите и на плънката.
За тази НГ не редях, а навивах. Две кори една в/у друга, поръсвам 2-3 супени лъжици плънка и навивам.
Пека на 170 градуса с вентилатор.
вместо тиквички,  със съшия успех можеш да сложиш ситно нарязан праз лук, или смес от праз+тиквички......




моят е стандартен, почиствам го с вода, и рядко, ако се наложи и с Фрош.
За теб може би ще е добре да ползваш олио за дървени кухненски изделия. става и за дървени купи , дъски за рязане и т.н. А след него, можеш да почистваш  и  с водичка.


Благодаря за отговора. Все още ми е проблем почистването на плота, защото там меся, сервирам, но трябва да се почиства не само с вода предполагам.... Да си кажа честно този Фрош не го знаех, разгледах инфото за него. А това олио в Икея био ли е? И дали може да се яде.... в смисъл, да се опира храната в него.... Тук строят Икея и до колкото чувам скоро ще има.

Преполагам, че можеш да намериш такъв продукт и в друга подобна верига. Не задължително ИКЕА.
Мосю бриколаж, COMO или  на щанд за куненски аксесоари в голям мол.
 Може да се опира храната, да.  Безвредно е, натурално минерално масло, но в случая не пише  какъв е произходът.
Предполагам, предлагат се и с био етикет, не ми се е налагало да търся.

# 70
  • Мнения: 414
realist , сърдечно благодаря. Непременно ще пробвам баницата. Само праз и мазнина не знаех, че е достатъчно. По принцип на баницата с праз нали слагат яйца и винаги е доста по-мокра. Ако става само с праз и мазнина ще е много добре.  Heart Eyes

Не знаех за това натурално минерално масло. Интересно звучи, дано тук го има някъде.
  bouquet

# 71
  • Мнения: 1 708
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
ДА СМЕ ЗДРАВИ И НЕКА САМО ХУБАВИ НЕЩА НИ ПРЕДСТОЯТ!


Cantariny, температурата не трябва да те притеснява, защото организма ти се бори. Естествено, ако това продължи повече от три дни се вземат мерки. За кашлица знам исиот /джинджифил/ с мед.

# 72
  • USA
  • Мнения: 675
Честита Нова Година, много здраве и късмет да ни донесе!

Вери, ами вашата машина е подобрения вариант на нашата, но от този тип и на тази цена, това е най-добрата, поне от моето проучване. А вие защо се отказахте да правите сок от пшенични кълнове? Наистина отнема време да порасне тревичката и да се грижим за нея, но си заслужава. Може би трябва и да се свикне. Ще пробвам (поръчала съм почти всичко) и ще пиша как е.

Cantariny, моята дъщеря също имаше инфекция на горните дихателни пътища и си я оставиха така. След 3 дни Т й спадна, но започна да кашля лошо и пак я заведохме, казаха, че е тръгнало към ушите и предписаха, за огромно съжаление, антибиотици Sick. При нас обаче беше вирусна Naughty. Но когато е бактериална не съм сигурна, че е възможно да се излекува без антибиотици. Дано все пак се оправиш и без тях!

# 73
  • Мнения: 1 732
Ако става само с праз и мазнина ще е много добре.  Heart Eyes

Става, да.  Peace Simple Smile
Ако искаш по- богат и плътен вкус, добави малко нахутено брашно, размесено с  водичка на кашица, може и  пасиран карфиол, например. + подправки- малко куркума, чубрица или сушени зеленчуци.
или тофу.

не съм пробвала с бадемово брашно, мисля,че ще се получи добре, откак го въведох в кухнята си, все му намирам приложение  Grinning

# 74
  • София
  • Мнения: 455
  За много години! Желая ви преди всичко здраве, на вас и близките ви хора, късмет, разбирателство и топли мигове. И аз видях олио от гроздови семки в Билла, но никъде не пишеше дали е студено пресовано и въобще как е добито. Имате ли информация?
  Купих си на едро екстра върджин зехтин Елиа, но го оставих на тавана и той беше позамръзнал. Това вреди ли на качествата му и нормално ли е да замръзва? Четох, че може да се готви с екстра върджин ако е с ниска киселинност. Знаете ли какви са стойностите? На тази марка ми харесаха и маслиновите им пасти, защото са чисти откъм "екстри"

Общи условия

Активация на акаунт