Отговори
# 570
  • Мнения: 13 512
отилиа Такива инциденти идват да ни напомнят,че прекалено сме се вкопчили в материалното. Преди няколко дни ми  се случи и на мен подобен инцидент и съм сигурна, че дойде да ми напомни,че прекалено съм се вкопчила в работата и във финансовите резултати. А по принцип ми се получава да си работя с любов, без да мисля за печалба и тя сама си идва. Помисли дали при теб няма нещо подобно
Делфина: за писмото, което си написала. Хубаво е,е си изкарала това, което си била насъбрала. Но все още усещам агресия, липса на вяра, че Господ поднася за всеки най-доброто,от което има нужда душата му. Да, много хора губят децата си, или се грижа за болните си такива, но аз не смятам,че това е наказание. В повечето случаи тези души (децата) са се нагърбили с това тежко бреме ( да изживет един такъв живот), за да дадат на любимите си души-родителите си това, от което имат нужда за израстването си. И оплаквайки съдбата си, с днешните си мисли програмираме утрешните си действия и съдба. Трудно е , но  трябва да се научим да посрещаме тези уроци с любов и благодарност, с вяра,че всичко,което ни се случва е за наше добро и че ние сме  си го избрали до голяма степен.

Последна редакция: нд, 23 яну 2011, 05:32 от АссолИ ВилАр

# 571
  • Мнения: 3 034
Цитат
В повечето случаи тези души (децата) са се нагърбили с това тежко бреме ( да изживет един такъв живот), за да дадат на любимите си души-родителите си това, от което имат нужда за израстването си. И оплаквайки съдбата си, с днешните си мисли програмираме утрешните си действия и съдба.

Това ме замисли... За първи път сега благодарих на някой, който си е отишъл и го обвинявах, че ме е оставил сама... Благодаря ти, че сподели. Някак съвсем различно ми изглежда сега... Надявам се да не е било много трудно за този човек. Никога не бях поглеждала от неговата страна...  Rolling Eyes

# 572
  • Мнения: 13 512
ОРаботейки по птработване на минали ситуации, си представям колко много ме е обичал този  човек и как му е било трудно да приеме,че трябва да се отнася с мен така, но това е било за мое добро- например да ми пречупи егото, или егоизна и т.н. И тогава ми става много лесно  да простя. Много интересно се получава при мен, че като започна да отработвам ситуация с майка ми , нахлува синът ми и се преплитат нещата...и все се чудех защо не мога да работя поотделно с тях. Дадох си сметка, че аз просто съм повторила нейния модел и нейни грешки съм ги повторила. Сега вече знам, че ако и аз не ги отработя, ще ги пренасят децата,внуците и т.н.

# 573
  • Мнения: 1 652
Да мразищ или не, е избор.

Рози, тази сутрин се замислих върху това. Съгласна съм , само ако е избор на душата преди да се прероди. В този живот сега и тук не мисля, че е лесно да направиш такъв избор. Познавам хора, които са завистливи например и го осъзнават- говоря за една жена. Казвала ми го е, казвала ми е, че й е неприятно, че така се чувства, но не може да го преодолее. Все още.Същото и за омразата- мисля си.

Клонка,   bouquet!

Моля за малко помощ. Praynig Работя с една формула, с която искам напътствие и помощ от Господарите на кармата. Чете се 9 вечери и се наблюдават сънищата и събитията през деня. Снощи сънувах един символ, т.е бяха много символи от злато или друг скъпоценен метал, но един си спомням, а не знам какво означава. Изглежда като 15, 57, 84 от квадрата на  simplyaven.http://square.100wmz.com/
 Някой знае ли какво значи този символ.? newsm78

Последна редакция: нд, 23 яну 2011, 09:09 от darena

# 574
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добър ден, darena добре ми напомни с поста си , че 23 ден
на всеки месец - ден за преобразуване на кармата за следващия месец.
http://www.lunenkalendar.vselena.com/20lunenden.html

За възможността да се облекчи кармата за следващия месец и писмата до Кармичното Ръководство

Възлюбеният Сурия, 23 юни 2005 г.

Аз съм Сурия, дошъл при вас в този ден чрез моя посланик.

Днес е ден, в който можете да положите своите молитвени усилия и да насочите енергията на молитвата за преобразуване на кармата за следващия месец. Ще ви бъде дадено точно толкова от това, за което молите, колкото позволява чистотата на вашето сърце, искреността ви и доколкото позволява Законът за кармата.

Затова ви препоръчвам да не мързелувате, а да работите в този ден. Можете дори да посветите цялата си работа, която ще извършвате през деня, за преобразуване на кармата. Представете си докато миете съдовете или почиствате жилището си, че премахвате всички стари кармични наслоения от миналото от всичко, до което се докосва вашата ръка.

Водата е ваш помощник.

Можете да продължите експеримента и да го пренесете в менталната плоскост. Представете си как вземате кърпа и изчиствате всички ваши нечисти мисли, които някога са ви навестявали. След това преминете в астралния план и почистете всички наслоени отрицателни чувства.

Представете си, извършвате генерално почистване на всичките си тела.

Можете да си представите как хващате  менталното и астралното си тяло, сваляте ги като дреха и изтръсквате от тях всичкия прах от несъвършени мисли и чувства.

Въздухът е ваш помощник.

Можете да изложите телата си на лъчите на яркото лятно слънце, за да може то да преобразува следите от вашата карма.

Слънцето е ваш помощник.

Можете да си представите как виолетов пламък прониква през всичките ви тела и изгаря всичко в четирите ви низши тела, което не е от Бога.

Пламъкът е ваш помощник.

В този ден започва заседание на Кармичното Ръководство на Земята. Можете да се обърнете към Кармичното Ръководство с вашите писма и молби. Вашата работа е да помолите за помощ. Работа на Кармичното Ръководство е да разгледа молбата ви и да ви окаже тази помощ, която може да ви даде космическото милосърдие. Помолете ангелите да доставят писмото ви по предназначение, не забравяйте да напишете името и фамилията си, датата и след това изгорете писмото. Ако си оставите копие на писмото, след известно време ще забележите, че голяма част, ако не и всичко от това, за което сте помолили Кармичното Ръководство, се е изпълнило.

Бремето на кармата, висящо над човечеството, е повече от огромно и Възнесените Същества на Светлината използват буквално всяка предоставила се възможност да помогнат на вас, хората намиращи се във въплъщение на Земята. Не пренебрегвайте дарените ви милости и възможности.

Космическият Закон не ни позволява да се намесваме във вашата карма, ако вие не ни помолите за такава намеса. Но веднага щом зовът е произнесен, той е чут. Възнесените Същества на Светлината са готови да ви окажат цялата възможна помощ.

Обаче не трябва изцяло да разчитате на Възнесените Същества на Светлината. Ако човек помоли веднъж, за да му помогнем да се избави от тежка карма, надвиснала над него, например карма от аборт, ние помагаме. Но ако след известно време този човек извърши същата постъпка водеща до създаването на карма, за Възнесените Същества на Светлината е значително по-трудно да оказват помощ.

Затова всеки път, когато молите за помощ да бъдете избавени от последствията от вашите неправилни  действия в миналото, вие трябва напълно осъзнато да поемете задължение да не повтаряте в живота си тези постъпки, които са довели до създаването на карма.

Ако ви е трудно да държите постоянно в главата си поетото задължение да не образувате карма, вземете празен лист хартия и напишете на него всичко негативно, което знаете за себе си и от което бихте искали да се избавите. Всеки път, когато пристъпвате към молитвения си ритуал, насочете енергията на молитвата за разтваряне на тези енергии, които се намират в четирите ви низши тела и които са легнали като тежко бреме върху телата ви именно поради извършените от вас в миналото лоши постъпки. Ако знанието за Закона за кармата и Закона за възмездието беше широко разпространено сред хората на Земята и особено сред младежта, щяха да бъдат предотвратени много постъпки на хората, които те извършват поради своето невежество.

Познаването на Закона за кармата е първата крачка, която е необходима на всеки индивид, за да не греши и да действа в живота си, като се ръководи от Божествените принципи.

Затова основна задача на всеки от вас в най-близко време е, да бъдат запознати колкото е възможно повече хора със Закона за кармата или възмездието. Най-доброто ще бъде личният пример, който ще дадете на вашето дете, на семейството си, на вашите колеги в работата.

Отрицателната енергия не може да изчезне сама по себе си, но енергията на вашите молитви може да разтвори отрицателната карма, точно вашите визуализации, които описах в началото на днешната ни беседа. А енергията на благата карма, която създавате с правилните си действия, може да бъде насочена по ваша молба за облекчаване на кармичното бреме и за да може отработването на кармата да премине по най-лекия за вас начин.

Вие сте задължени да отработите кармата от неправилните си постъпки, но можете да отработите тази карма например като паднете и получите счупване или просто да се разминете с леко натъртване или синини.

Затова ви препоръчвам да се обърнете с молба към Кармичното Ръководство днес или в близките дни. Можете също така да посочите в писмото си, с какво конкретно се задължавате да работите за да бъде насочена енергията на вашите благи постъпки за облекчаване на кармичното ви бреме.

Това може да бъде поемане от вас на задължение за четене на определен брой молитви или Розарии в продължение на определен период от време. Това може да бъде също така поемане на задължение в помощ на нуждаещите се или немощните.

Поемайте си само тези задължения, за които със сигурност знаете, че е  по вашите сили да ги изпълните. Защото ако поемете твърде големи задължения с надеждата да отработите колкото е възможно повече карма, може да не се справите с натоварването. Тъй като, не забравяйте, че ще ви се наложи да преминавате тестове в живота си и да поддържате най-високото състояние на съзнанието си въпреки всички препятствия и житейски неуредици, с които ще ви се наложи да се срещнете.

И отрицателните вибрации, раздразнението, което може да изпитате, ако не се справите с поетите задължения, могат да заличат положителния ефект от вашите правилни постъпки и действия.

Задачата ви не е в това да съгрешавате и след това да молите за опрощаване на греховете си. Вашата задача се състои в това, да не създавате нова карма. Старата карма така или иначе ви предстои да отработите под някаква форма. Затова следете внимателно да не създавате нова карма.

Днешната беседа беше много полезна, защото ви даде в ръцете инструменти, които при правилното им използуване ще бъдат залог за успешното ви придвижване по Пътя.

Помнете, че нереалната част от вас, вашето его ще намира всяка възможност да ви насочи по лъжлив път, ще ви убеждава в това, че вашите молитви и писма не действат. Ще ви убеждава, че днес сте прекалено изморени и можете да си позволите да се отпуснете и да не изпълните поетите задължения.

Вие сте създавали кармата си в продължение на милиони години, в продължение на безбройните ви земни въплъщения. И искате да се избавите от кармата си мигновено?

Ако Законът ви позволяваше да изпитате последствията от мигновеното връщане на вашата карма, тогава нито един човек не би издържал и частица от секундата на струпалата се отрицателната енергия. Тя буквално би разкъсала вас и вашите тела. Затова Законът за кармата ви връща изпълнението на вашите кармични дългове постепенно, в продължение на значителен период от време. И помощта, за която молите, също не може да ви бъде оказана мигновено. За да ви се окаже помощ е необходимо време. И времето ще бъде различно, в зависимост от тежестта на кармата, съдържанието на вашата молбата и поетите от вас задължения.

Срокът за оказване на помощ може да бъде различен и заема период от шест месеца до дванадесет години.

Затова се настройвайте за ежедневна работа. Чудесата във вашия живот са възможни, но вие сами създавате предпоставките за чудесата във вашия живот, създавайки ежедневно блага карма.

АЗ СЪМ Сурия.

http://sirius1-bg.net/sirius/index.php?option=com_content&ta … d=5&Itemid=26

# 575
  • София
  • Мнения: 369
Клонка  Peace
колко жалко, че смяташ, че антибиотиците лекуват...

Живи и здрави!

# 576
  • Мнения: 624
Момичета, във връзка с това  - наистина ли вярвате, че когато съдбата ви срещне с гадина, вината е ВАША?
И къде отива целият позитивизъм, ако при първата спънка се нахвърляме да обвиняваме СЕБЕ СИ?

Вчера си разглеждах старите лични съобщения, които пазя и попаднах на едно от една съфорумка. Толкоз са ме грабнали мислите й, че дори съм забравила, че това ми го е писала тя, а съм го приела като моя идея, едва вчера се осъзнах, ето и част от лс-то:

Цитат
На скоро ми се случи да разсъждавам над това, как когато някой разговаря разгневен с мене и се опитва дори да ме обижда, аз да не се поддавам на неприятните чувства, които това предизвиква в мене, а да успявам да му отговарям с любов. И ми хрумна, че най - лесно ще е ако си представям, че отсрещния човек е малко дете. Представи си ако едно дете е разгневено за нещо и дори посегне да  удари - нормалната реакция на големия човек е да се отнесе към него с обич, да го прегърне и да го успокои. И на мене така ми е по -лесно да реагирам по правилния начин и да спра неприятните емоции, които един разговорът с един разгневен човек неминуемо предизвиква в мене. Не че винаги успявам, понякога се вживявам много и забравям какво съм осъзнала.

Ами така си е, всички "гадини" са духовни деца, или хора, които са отритнати, неразбрани, дълго  лишавани от меката топлина на обичта...

"Всички сме духовни братя и сестри!" Бихте ли мразили собственият си кръвен брат или сестра?

Днес седнах и написах едно писмо на Оня Горе и си излях душата. Вместо да се моля и въргалям, за разнообразие си казах всичко, с доста "мили" думички. После го постнах в нета, кой знае - може бюрократите от Вселенската канцелария да спрат да играят на руска рулетка с прилежащите им хора и да го прочетат Mr. Green
Peace Страхотно! Определено го е прочел! Сега седни и прочети писмото все едно  е адресирано за теб!  Grinning  

 Joy  Намерих странна зависимост в нещата, които адресираме към някого. Ето например подписите ни под публикациите. Всеки да си прочете своя и ще разбере, че това е основното към което се стреми... Сякаш си напомняме на себе си...   Grinning

Бързо ви върви темичката и не мога да отговоря на абсолютно всички, за което много съжалявам, а и има толкоз интересни неща, които сте споделили!

Приятен ден!  Hug

# 577
  • Мнения: 9
 АссолИ ВилАр ,благодаря ти за коментара Peace Замислих се и аз, но и аз като теб си работя работата с удоволствие,а те парите си идват като проекция на това. Не съм материалистка, при все ,че понякога доста се привързвам към някои неща,не защото са скъпи, а защото знам как и по какъв повод съм си ги подарила Grinning Като че ли им придавам душа, стават част от живота ми, с мен са ,помагат ми Crazy/луда работа/ По-скоро за пореден път ми се показа,че реша ли да спестя едни пари за друго нещо/не за това,което съм си решила/винаги  ги губя Thinking Което обаче започвам веднага да променям - реша ли си,че тези пари са за нещо, колкото и да ми струва,правя го,без отлагане и без обяснения! Интересното е,че както споменах,откраднаха и бизнес чантата ми, в която беше всичко необходимо за работата ми...и аз си помислих, дали пък не трябва малко да намаля оборотите...а от кражбата насам,работа колкото щеш Grinning Но снощи ме осени една гениална мисъл , че да - откраднаха парите,откраднаха документите,ама не могат да ми вземат знанията, умът и всичко,което знам,мога и правя- "дет се вика, нямам и извинение да се отчайвам и да се правя на нещастна,то всичко,което ми трябва си е в мен Grinning Grinning

# 578
  • Мнения: 13 512
Другото ,което можеш да направиш, е да се освободиш от всякакви претенции към извършителя и да се помолиш за прослветление на душата му.

# 579
  • Мнения: 957
Господ поднася за всеки най-доброто,от което има нужда душата му. Да, много хора губят децата си, или се грижа за болните си такива, но аз не смятам,че това е наказание. В повечето случаи тези души (децата) са се нагърбили с това тежко бреме ( да изживет един такъв живот), за да дадат на любимите си души-родителите си това, от което имат нужда за израстването си. И оплаквайки съдбата си, с днешните си мисли програмираме утрешните си действия и съдба. Трудно е , но  трябва да се научим да посрещаме тези уроци с любов и благодарност, с вяра,че всичко,което ни се случва е за наше добро и че ние сме  си го избрали до голяма степен.


Да, това е описано в доста книги - предварителен избор, нужен за израстване на човек и близките му. Споделях го и аз преди време.

Сега си мисля, че просто нещата се случват. А да намесваме Бог в случващото се, е вид търсене на изход. Трябва някой да бъде виновен, или да е подредил нещата по точно този начин за нашето добруване. Кой да бъде - Бог разбира се, нали е всесилен!... Но за Бог черното, което виждат очите ни - не е черно. Бялото, което за нас е такова, за него не е. Страховете ни от смърт и болести, от страдания, - са човешка черта, не са част от Бог. Но за повечето хора е трудно да осмислят Бог извън човешките си възприятия.

Ако някой лекар убие детето ви - пак божия намеса ли ще е и избор на карма, или човешка небрежност??? Ами тогава да оставим д-р Маджуров и сие да си практикуват на воля - явно се явяват божии месии! (извинете ме за саркастичността, но така излиза според някои възприети вярвания!)


Bili-san, Ванга казва: Не отричам традиционната медицина (и е съветвала хората при кой лекар или специалист да отидат), но опитайте първо с природната медицина.

Топла неделя на всички!

# 580
  • Мнения: 13 512
тонимар- различни са възгледите ни,убежденията, не ми се навлиза в спорове.Само споделям. Аз не обвинявам Бог заа нищо, но нещата не ми се "просто случват". Всичко,коеото ми се е случило и се случва си има причина, а не низ от случайности. Това казвам,че страховете- това е липса на вяра. От момента, в който спрях да контролирам и да вярвам в добрия изход на всичко, живота ми стана песен!
Това,което знам е,че НЕ ИСКАМ да осъждам никого за действията му, макар че понякога се улавям да го правя.

# 581
  • Costa Rica
  • Мнения: 551

Днес седнах и написах едно писмо на Оня Горе и си излях душата. Вместо да се моля и въргалям, за разнообразие си казах всичко, с доста "мили" думички. После го постнах в нета, кой знае - може бюрократите от Вселенската канцелария да спрат да играят на руска рулетка с прилежащите им хора и да го прочетат Mr. Green
Peace Страхотно! Определено го е прочел! Сега седни и прочети писмото все едно  е адресирано за теб!  Grinning  
Прочете го. И отговори даже. Нещо в смисъл, че всички хора, дори и най-големите гадняри минават през живота ти с цел да осветиш техния път (загубих цитата, иначе щях да го постна). Това е от Notes from the Universe, беше пуснато тази сутрин на блога ми.

Ассоли, аз ли не знам, че преливам от агресия и гняв?  Wink Което пък прави положението дваж по-гадно, защото обикновено не изпитвам такива чувства. Което пък ме кара да се самомразя за това,че ги изпитвам... и кръгът се завърта.
Това за болните деца - не знам... същият този Бог отнесе най-милото и позитивно същество, с което ме е срещал. Май наистина Бог прибира своите ангели... от което хич не ми става по-леко.

Благодаря на всички за тазсутрешните постове. Лека и топла неделя на всички, а аз отивам на трудотерапия Wink

# 582
  • Мнения: 13
Здравейте момичета!!! Grinning
Искам да споделя с вас нещо, но първо да ви кажа, че едно от най/трудните неща за мен е да прощавам. За това се научих да не се сърдя и така няма нужда да прощавам  Simple Smile Но тези дни ми се случи нещо мног НЕСПРАВЕДЛИВО от където и да го погледнеш. Не се разсърдих, но ми беше трдудно даже да го осъзная, не можех да повярвам, че ми се случва и се питах ЗАЩО???? и днес се събудих, погледнах отново цялата ситуация и си помислих ,че по този начин се изчиства част от негативната ми карма. От все сърце благодарих на човека, който знайно или не ми е помогнал да я изчистя ... и научих, че хората и събитията в живота ти се случват за твое добро, за да израстеш, да се развиеш, да станеш по силен... и трябва само да им благодариш!!!Да благодариш и на себе си, когато сгрешиш ,защото така си се научил, сам си си бил учител.
Да прощаваш предполага да има вина, ти си виновен, друг е виновен... а виновни няма! или всички сме " виновни ", че не сме перфектни и ,че се учим.

Искам и да задам няколко въпроса:
1. Какво е съвършенството- липса на мрак, лошо... или хармония между противоречията?
2. Можете ли да ми препоръчате някаква <техника> за събуждане на съзнанието?
3. Как мога да определя цикличността в моя живо/ имам предвид да знам кога имам по трудни периоди и кога по лесни, колко години продължава всеки един...?
4. Как да съм по  <осъзната > за реалността и времето?

МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ!!!ПРЕКРАСЕН ДЕН! Hug

# 583
  • София
  • Мнения: 6 798
Много хубава дискусия се е получила.  Peace



Free Will , благодаря ти за цитата. Точно снощи сънувах, че "чета" метод за пречистване.  Shocked Shocked Shocked И докато сънувах, мислех как трябва да ви пусна цитат с метода на следващата сутрин. И се събуджам, отварям книгата, в която уж го бях прочела, а там няма нищо такова.  #Crazy Част от нещата ги има в цитата на Free Will ...Започвам да се плаша.

# 584
  • Мнения: 624
А сега конкретно ви пиша да се похваля че доста се бях отчаяла че немога да си намеря работа и на 2-3 интервюта където ходих нещо не ме одобриха.Правих техниката с телефона за желание към вселената.Е получи се обадиха ми се за интервю.Сега ви моля да ми изпратите цялата си положителна енергия да получа тази работа.Благодаря ви за всичко и за това че помагате със съвети на много хора.
Mdr, а дали наистина желаеш да работиш това, за което кандидатстваш?
Пробвай една друга техника: помисли какво точно искаш да работиш, какво ти допада и иди на едно интервю просто за проба, без очаквания.
Ако работата за която си кандидатствала наистина ще те направи щастлива и удовлетворена: изпращам ти положителни мисли с пожелание да те одобрят!  Heart Eyes

Искам и да задам няколко въпроса:
1. Какво е съвършенството- липса на мрак, лошо... или хармония между противоречията?
Да приемаш себе си и останалите с всичките предимства и недостатъци. Да се зачита "свободната воля". Трудна работа, за това и няма съвършени хора.  Mr. Green

На останалите 3 въпроса:  newsm78

Последна редакция: нд, 23 яну 2011, 13:14 от Passiflora

Общи условия

Активация на акаунт