ЕПИЛЕПСИЯ-ТЕМА 14

  • 52 851
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 9 860
Любознателна, не знаех, че Наталия има този проблем. И при нас се прояви видимо от началото на тази година, макар че явно и преди Бубка е правила малки гърчове, на които не сме обърнали внимание.
Интересно ми стана сега за Конвулекса. И ние го пием. Славкова въобще не споменава за смяна, при положение, че и действа добре и че припадъците спряха. Скоро ходихме на контора, каза, че ако така си продължават нещата ще си пие детето Конвулекс поне пет години, дори да няма припадъци. И то на сироп, защото Бубка не може да гълта таблетки, а ги дъвче.
Когато ти обясни невроложката защо да смените Конвулекса би ли споделила и тук?
 Аз давах Смекта на Бубка лятото при такъв ентеровирус, три дози изпи.

# 736
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Валенцето, ще обясня като се срещнем с нея, всъщност каза, че и да увелича дозата, ефект може да няма, защото сиропа бил направен за малки деца, за такъв вид метаболизъм.
А за смектата не се давала, защото изсмуквала лекарството и все едно не си го дала. А при повръщане  ако дадеш и повърне веднага, даваш пак, но ако минат 15 мин до друго повръщане от даването нататък, не даваш повече, защото на празен стомах се усвоявало веднага. Пиша го с уговорката, че може да не го предавам точно.
На Наталия малките гърчове може и аз да не съм ги усетила преди, само едно преглъщане, нощем, после заспива. Но големия без диазепам не може да спре.

# 737
  • София
  • Мнения: 9 860
Сега погледнах листовката, там има дозировка за деца до 11 години. Предполагам , че просто после би трябвало да се премине на хапчета. При нас Славкова изписва отстрани на протокола с големи букви, че детето не може да пие хапчета, за да не ми правят проблем в касата. Но не е ставало дума въобще за смяна, макар че Бубка е на 10 години, тоест наближава 11. Ще я попитам при другото ни ходене, но наистина се съмнявам да пожелае да го сменим. Затова наистина ще съм ти благодарна да напишеш какви причини изтъква вашата невроложка! Simple Smile
 И това за Смектата не го знаех. Славкова ме предупреди само и единственно противовирусни от рода на Реленца и Тамифлу да не давам. Пак ще я питам аз.
Сега и друго прочетох в листовката- натриевия валпроат не повлиява ефекта на оралните контрацептиви. Което би трябвало да означава, че могат да се приемат противозачатъчни и сироп Конвулекс. А това би трябвало да значи, че могат да го пият и възрастни.
Започвам вече да си правя умозаключение, което не е добре. Лекарите би трябвало да знаят по-добре от мен. Просто изпитвам ужас от възможносттта да се наложи да се сменя лекарството, свързаните с това странични ефекти и прочие. Confused

# 738
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Нито за ДЦП, нито за аутизма съм се чувствала толкова безпомощна, както при епилепсията. Не съм сигурна, че процеса е ясен дори и за лекарите. Тези ЕЕГ какво им говорят и говорят ли им нещо различно от това има ли огнище, няма ли.... Rolling Eyes Постоянното налучкване на лекарство....Не зная дали и да чета нещо, защото може да се объркам повече. Всъщност на български нищо съществено не откривам. Вие откъде черпите информация, освен от лекаря?
Когато правихме ЕЕГ след първия гърч, в кабинета имаше брошура, описваща различни видове епилепсия. Веднага открих нашата (но не запомних каква е), но в интернет не откривам толкова точно описание на симптоми за нито един вид.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ljuboznatelna има една книга за Епилепсия на един варненски лекар. В нея много подробно са описани видовете епилепсия, видовете, лекарства и начините за откриване на епилепсия. В нета няма нищо, освен ако не изровиш нещо от някои чужди сайтове. Simple Smile

# 740

Общи условия

Активация на акаунт