ЕПИЛЕПСИЯ-ТЕМА 15

  • 76 478
  • 727
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 186
Здравейте мами, незнам вече къде да пиша, затова искам и тук да се обърна към вас с една молба - малкото ми момченце, което е на годинка и четири месеца миналият вторник направи фебрилен гърч/още не сме правили ЕЕГ, дано наистина е само фебрилен се моля денем и нощем  Praynig/, лекарите ме посъветваха да си взема свещички Диазепам, ако се случи отново да реагирам, разбрах, че ги няма в Бг, моя позната от Белгия откликна и педиатърката и ще напише даже рецепта и ще и ги дадат, но тя сега ми поше, че при тях няма, а ще се поръчват от Франция и ще се правят в аптека на място - та сега иска да знае точно колко мг Диазепам трябва да има в тях, но аз си нямам идея и моля вас за съдействие  Praynig Педиатърката ми след като я попитах твърди, че не са свещички, ами тубичка, която се "инжектира' ректално, не може да каже милиграми също, моля ви мами - помогнете ми, за да се сдобия кокоо може по-скоро с тези свещички, или както там се наричат  Praynig

# 721
  • Варна
  • Мнения: 1 272
amidala13 има такива свещички в Турция и Гърция, в Румъния има такъв ректал гел Което и да вземеш все е диазепам, но мг-те ги определя педиатъра или невролога! Щом ще ви ги правят по този начин във Франция може да ги направят и тук, със зелена рецепта от личен лекар и описанието колко мг и бройки ви трябват! Но годността им е около 1-2 месеца! Не мисля че във Франция правените ще са по различни от тук! Другия метод които нашите невролози са споделя ли е ампулите диазепам които пак са със зелена рецепта се издърпва със спринцовка и чрез тръбичка (бътерфлай) се слага ректално, но и затова трябва да питаш лекар! Всичко назначено като доза, мг, бройки и т.н. педиатъра може да го определи според кг на детето!

# 722
  • Мнения: 85
Здравейте майчета !Имам две флакончета с хапчета Депакин 300 хроно -много малко сме ги ползвали -може би са около 80.Ако някой има нужда от тях да ми пише -от Варна съм-давам ги ,защото ние минахме на Конвулекс.Поздрави!

# 723
  • Мнения: 3 540
Въпреки, че е време за нова тема, пускам тук това, интересно и много важно за всеки от нас видео:

http://www.skat.bg/videos/weeks/zdr_12-03-06.wmv

Добре ще е в новата тема да се посочи и това видео във водещата публикация.

# 724
  • Мнения: 505
vanq 66 много ти благодаря!Лично за мен това видео беше много полезно.Не знаех,че вече и в България се прави инвазивното ЕЕГ. Моята дъщеря е на 9 години и е с туберозна склероза и фармакорезистентна епилепсия.Сменили сме много медикаменти,но полза няма.Пристъпите са всекидневни.Сега благодарение на теб може би има светлина в тунела и за нас.
Благодаря!

# 725
# 726
  • Мнения: 91
Моля за помощ ...Къде мога да направя изследване на кръвта на Депакин и Ламиктал .За Депакина намерих в Пловдив но за Ламиктала не мога ...Ако някой знае нещо моля пишете ми ...Благодаря

# 727
  • Варна
  • Мнения: 1 272
ladjova@abv.bg преди твоя пост съм пуснала линк за новата тема, ако обичаш пиши там! Тази вече е пред заключване и няма никой да може да ти отговори! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт