Веганството - да споделим опит (4)

  • 38 455
  • 772
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 869
В билковата аптека на Юрий Венелин би трябвало да има. Може и по тел. да се обадиш.
Със сигурност неразположението си е казало думата... сега може да се оправиш.
Овесени (или микст от зърнени ядки) с някой плод, сурови ядки и канела сутрин със сигурност е добър източник на желязо. Това ми липсва на мен, но откакто не кърмя активно (т.е. от 1 г.) нямам никакъв апетит сутрин...

# 211
  • Мнения: 4 392
Малко офф-топик  Embarassed

Тъй като говорите за желязото, искам да ви питам: Чели / чували ли сте за квантовия скок, който предстои или по- скоро е почнал вече?
Според източници в тази връзка ние няма да имаме вече чак толкова голяма нужда от желязо, защото телата ни щели стават все по- "въздушни" и по- "прозрачни", а по - скоро от селен и силиций и затова трябва да се набляга на храни, които съдържат тези елементи.
Но чичо доктор ще се изсмее, ако му кажем нещо такова, вярно е .  Laughing  Joy

# 212
  • Мнения: 9 093
Онзи ден четох в земяназаем - че силицият и селенът са елементите, на които трябва да наблягаме, а не толова желязото. Но нямаше обяснение в този смисъл Crazy Ей сега ще пусна линка...

# 213
  • Мнения: 1 732
Сърмите с просо...как? Ако ти се пише, ще се радвам да прочета.
Ами Бъдни вечер вече мина, но пак ми се доядоха сърмички и си ги осигурих Laughing.......
правих лозови сърмички, пълнени с просо и зеленчуци. Вместо ориз, сложих просо.
Може и киноа, елда и т.н.
Може и зърнен микс.
Наситних 3 ср. моркова, 2 глави лук, 1 водна чаша преплакнато  просо, щедро чубрица и малко хималайска сл.
Сгъвах по 1 чаена лъжичка смес във всяка сърмичка, подредих ги в кръгла  керамика до средата на съда, захлупих ги с чиния за тежест, залях ги с хладка вода до горе и ги мушнах във фурната на 175 °C, с капак.Никаква мазнина не сложих.
Така се задушаваха/пекоха  до готовност/станаха за  около 30-40 мин. /.


/// ,
Да, чела съм за квантовия скок, а и имам невероятен събеседник по темата.
За нуждите от конкретни микроелементи обаче не знаех.
Благодаря ти!    bouquet

# 214
  • Мнения: 1 708
Ааа, а пък аз как го прочетох - квантовия сок - и си мисля какъв е този сок, изтървала съм някаква новост  newsm78. Квантов сок измислили хората и аз да не знам  Joy

# 215
  • Мнения: 4 392
realist-ке Heart Eyes! Потекоха ми лигите тук от твоите сърмички! Laughing

Palia , бързо мисли какво ще съдържа квантовия сок, за да го патентоваме. Grinning

Предлагам нещо като сусам, грозде, мед, изворна вода. И с това изчерпах май подходящите храни за "прехода" Wink О, лимец забравих. Peace

Най- бързото ястие, което признавам и което мога да ям с дни е: Хвърлям в печката измити картофи направо с корите. Покривам целия под и пека. После само се белят и се овкусяват със зехтин и зелени подправки. Преди това една зелена салата с поне 11 компонента и мммм  Heart Eyes !

# 216
  • Мнения: 1 267
http://www.dailymail.co.uk/health/article-1359746/Organic-produc … tml#ixzz1ElbE1O7p

поредната не знам какво...аз не кометирам, само показвам Дейли телеграф.

# 217
  • Мнения: 381

Като чета такива неща се литкам между двете крайности - "аман от поръчкови статии, "загрижени" за здравето" и "Възможно ли е наистина да е така?".
А пък истината си е някъде там.
Мисля, че в такива случаи човек може да я усети само със сърцето си.
На мене сърцето ми казва, че най-полезното, витаминозното, здравословното и т.н. е онова, което Природата е дала (в неговия най-първичен вид).
Сетих се за Анастасия и нещо от там, беше от сорта на - Всяка тревичка в гората се яде, само трябва да знаем кога и как.
Хареса ми последния коментар под статията -
Who cares, organic, non-organic, more vitamins, less vitamins it hasn't made a difference to my life and wither will these stupied studies! A BALANCED life style is all you need.


Момичета, заплени ме идеята Ви за квантовия сок!!! Joy Много съм се смяла.
А пък не знам нищо за самата теория за скока, някой може ли да даде хубав линк по въпроса?
Иначе за сока - не на шега, давайте да се измисли такъв, ще бъде голям фурор. Crazy
Според мене в него задължително трябва да има морков...магданоз, може би цвекло...и все пак нещо, което да го направи вкусен, де... Joy

# 218
  • Мнения: X
В билковата аптека на Юрий Венелин би трябвало да има. Може и по тел. да се обадиш.

Обадих се, за съжаление и там имат само капсули. Засега ще се задоволя с чай, а майка ми ще се опита да ми приготви вкъщи. Благодаря за препоръките.   bouquet

# 219
  • Мнения: 2 641
Ей не мога да ви насмогна да ви прочета.

Аз да се оплача с малко офф  Rolling Eyes по повод това че не искам да се примиря детето ми да яде на закуска следобяд вафли, милинки, филии от бял хляб с пастет ми се обади директорката да ми каже колко хубава и качествена е храната в ДГ и как всичко се приготвя на място. Та в тази връзка ми иска официално заявление за това какво не желая да яде детето за да излезели със становище. Каквото и да означава това. Повтори ми 100 пъти че и е жал за детето понеже гледало. А аз не мога да измисля начин как хем детето да не яде такива неща хем да не гледа другите като ядат. Сутрин закусва у дома и го водим късно, ама как да го вземаме всеки ден в 15.30? 

Вие как се справяте с тази гадост?

# 220
  • Мнения: 1 267
да, Щастливата, и моят кометар е поръчка или подобно.
всеки има усет, чувства и действа.
мен не мож ме накара да дам 4 лв. за сегашните краставици,
или тези пласмасови домати.
визия имат, вкус - не.

ряпа, маруля, цвекло, моркови, зелен лук, магданоз, от това правя салати.

Нивеа, как така пастет, мисля, че го няма в менюто, но щом казваш,
о ужас  Confused

а как само рекламират постоянна тая отвратня напоследък,
мелодията от рекламата ми се е набила в главата.

# 221
  • Мнения: 3 869
Нивеа, просто препиши съдържанието на няколко от изброените от теб храни и подчертай съставките с въпроса дали това е полезно за едно дете! Ако имаш възможност, приготвяй ти закуска за 16 ч., която да му дават.
Вафлите, биксвитите, кексчетата и милинките не са храна!! Още по-малко за деца!!
Такава лекция мога да дръпна на тема храна на всяка директорка и лелка, че свят ще им се завие!! До молекулно ниво вече знам какво съдържат различните продукти!!  Twisted Evil
И за наказание, ще им дадам да напишат есе на тема "Защо е вредна рафинираната захар?!" с насочващ въпрос "Как захарта подронва защитните сили на човешкия организъм?". А за по-напористите още едно есе "Състав на рафинираното слънчогледово масло: защо не е подходящо за консумация" и "Хидрогенирани мазни - състав и употреба". Пък после да дойдат да ми обяснят как вафличка и милинка искало детенцето  Twisted Evil

# 222
  • Мнения: 5 713

Според мене в него задължително трябва да има морков...магданоз, може би цвекло...и все пак нещо, което да го направи вкусен, де... Joy
За мен в момента няма нищо по-вкусно от солените и зелени сок, нектар, супа. Няма дори цвекло и морков. Simple Smile

Селен

Силиций

Ето и моето предложение за сок Wink
зеленолистни, кълнове люцерна, слънчогледови поници, броколи, чесън

Квантов скок

# 223
  • Мнения: 1 732
Щастливата ,
много ми беше приятно да прочета мнението ти относно  статията.
Усещам едни вибрации с твоите разсъждения- за пореден път!
А това много ме радва! Simple Smile
Благодаря за ентусиазма ,  с който споделяш. Hug

Nivea Simple Smile ,
Най-важното е да си спокойна и сигурна в действията си, така че детето да не усеща в теб каквато и да е  слабост.
Опитай се в никакъв случай детето да не е свидетел и да не чува разговорите ти с директорката/съпруга/приятелката по темата.
Особено реплики от рода:"жал ми е за детето" .....

Съвсем не мисля,че е удачен варианта да се впускаш в обяснения защо си против подобна храна и  кое колко е вредно...

Виж, ако имаш нужда и себе си да убеждаваш, действай и в тази посока.
 
Иначе - е безпредметно. Въпросната женица ако има импулс, ще се просвети лесно и сама, веднага след като посети чичко Гугъл. Peace
Това , че детето "гледало" мен лично не би ме тревожило.
Ами нека гледа- да знае какво има в живота. То тепърва ще вижда и разбира какво ли не, нали навлиза в реалния пъстър живот. Simple Smile Обяснявай, говори си с него.......
Аз на моето дете специално съм му показвала в магазина кое се нарича месо...в ресторанта съм му показвала месни блюда........
не го изолирам.
в градината той се чувста напълно равностоен , и си хапва от своята "паничка", без да се интересува и да стравнява чуждите панички.
децата си носят редовно разни вурстчета и бейби-кръгли кашкавалчета.......

В градината  на родителската среща  идваха експерти, които донесоха елегантни брошури, посветени на "здравословното " хранене, одобрено тук. Съветваха ни нас, родителите как да храним децата си.
само като видях хранителната пирамида и повече не погледнах/прочетох. Wink-
Унифицирания стандарт.
Е, хубаво беше, че газираните напитки, белозахарните и белобрашнени  сладкиши се отричаха. Simple Smile
Според мен е добре да носиш в кутийка домашна храна. Стига да ви разрешат.
Това е отлично решение.
Това, че във вашата градина е възприета подобна практика за хранене, съвсем не означава ,че така е правилно и че така е навсякъде.

Микросредата при вас е такава, за съжаление.
В моя район градините, където се обядва, се предлагат задължително 2 или 3 менюта. Едното винаги е вегетарианско....

Идеята да си направим рецепта за квантов сок много ме заинтригува.
Мисля си, че съставките до изв. степен биха могли да варират.
Може би поне 2 вида - единият евентуално да е по-плодово ориентиран,
А другият по-зеленчуково. Представям си да съдържат сок от житна трева.
в случая, освен наличието на селен и силиций, е важно как да го превърнем/задържим  в подходящото енергийно квантово състояние....

Навремето един от любимите ми предмети беше квантово - химичен строеж на веществата. Беше свободноизбираем, но аз го записах, въпреки,че беше с тежък изпит.
Благодарение  и на него аз разбрах, че всичко е енергия..

Последна редакция: ср, 23 фев 2011, 18:49 от realist

# 224
  • Мнения: 5 713
Благодарение  и на него аз разбрах, че всичко е енергия..
Ще му хвърлим по една добра мисъл преди да го изпием.
А на разните кълнове и поници, ще им казваме всеки ден добро утро и лека нощ, ще им пускаме музика и т.н. Simple Smile))))
(шегувам се, не се подигравам).

Основателката на института по класическа хомеопатия тук е квантов физик. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт