На колко години тръгнаха вашите деца на училище ?

  • 16 145
  • 485
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
 Извинявам се , ако съществува  такава тема , но не открих .
Дъщеря ми навършва 6 г. на 20.10. , и в детската градина ми казаха , че едва ли ще я приемат в 1 клас , защото не е навършила 6 г . към 15.09. В момента е в подготвителна група заедно с брат си и се справя доста добре , в същност по - добре и от някои от по - големите деца .
Още не съм питала в училище , защото сме в процес на избор на такова . Някой сблъсквал ли се е с подобна ситуация ? 

# 1
  • Мнения: 256
В стария клас на сина ми имаше момиченце на 5 год.Една от отличничките на класа.Моята дъщеря я записах в 1 клас на 6г.и половина,но аз съжалявам за избора си.С учебният материал се справя повече от отлично,но емоционално се оказа незряла.Така, че хубаво си помисли,дори и за това,че ще се замомее две години преди набора си  Laughing

# 2
  • Мнения: 40 950
Записахме дъщеря ми на 6 години и 10 месеца и никога не е имала проблеми - нито с материала, нито със социалния живот. Но това твоето е малко прекалено - ти искаш да запишеш дете на 5 години. Нещата не опират само до интелект, а да цялостна зрелост.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 048
Дъщеря ми тръгна на училище на 6 години и месец, тоест с два месеца по-голяма от твоето момиче към месец септември. Не е имала никакви проблеми с усвояването на учебния материал.В емоционално отношение също всичко винаги си е било наред.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря си тръгна с набора т.е. на 7 години. В калса си имат деца, които тръгнаха на 6 години. Всеки си познава детето и сам преценява на колко години ще си пусне детето на училище. А ти защо искаш толкова рано да си пуснеш детето на училище?

# 5
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
sonik_f, технически не би трябвало да има проблем със започването на І клас щом детето е минало успешно подготвителната група. Имаше момент когато за по-ранното тръгване на училище училището искаше един вид разрешение от министерството, като уверяваше, че детето е готово за І клас, но не съм в течение дали още е в сила това.

Моето дете тръгна твърде рано на училище, но  самата учителка имаше огромно желание и аз не само не съм имала подобни проблеми, но и не разбрах каква е процедурата Simple Smile

Тъй като "парите следват ученика", мисля че няма да ти върнат детето Simple Smile

Виж, а "дали трябва или не трябва детето да започва толкова рано училище"?... вече е друг въпрос, но ти не питаш това или?...

# 6
  • София
  • Мнения: 39 771
Дъщеря ми е родена през февруари. Тръгна на у-ще на 7,7г.

# 7
  • Мнения: 10
Ние тръгнахма на 7г и 1м. Но всички деце са различни! Вие ще си решите! Успех с избора!

# 8
  • Мнения: 66
Моля ви,  в никакъв случай не си мислете , че съм някоя амбициозна майка или искам да си хваля "гарчето" . Причината да реша малката да тръгне с батко си на училище , е че тя самата го иска . При нас има една жестока конкуренция  между децата , която до ден днешен не можем да изкореним с баща им Close  Сина ми , честно казано изобщо не обича да учи и се наложи да преговаряме материала през почивните дни ,по препоръка на учителките ,  сестра му точно обратното - тя е от отличниците в групата й . Докато с баткото правим упражнения , сестра му винаги се "буташе" да отговаря . В един момент се оказа , че тя е много по - подготвена от него и знае материала за следващата година .  Наистина  , много се притеснявам че ще й дойде в повече , но тя е толкова категорична и амбициозна . Изобщо не желае  и да чуе , когато я увещаваме с баща й , да изчака . По принцип това може би трябва да ме радва , но се притеснявам , че й "крадем " от детството .
 Технически , малката ще навърши 6 г.  един месец след като тръгне на училище .
forttuna  много благодаря ! При вас имаше ли някакви проблеми , когато започнахте ?

# 9
  • София
  • Мнения: 15 222
Синът ми тръгна на училище на 7г. и 3м.
Ходенето на училище не е шега работа и не си представям как 5-годишната ми дъщеря ще наложи ината си над преценката ми на родител, че конкуренцията с баткото не е достатъчна причина да подложа толкова малко дете на изпитанията, които му гласи днешната ни образователна система.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 673
Ако искаш съвет, аз категорично не бих я пуснала.
Първо, заради нея. Малка е.
Второ, заради баткото. Може да се комплексира.
Ако все пак решиш да я пуснеш, те съветвам да не са заедно. И заради двамата.
На конкретния въпрос в темата - най-големият ми син тръгна на 7 год. и 2 мес. Средният - на 7 год. и 4 мес. Най-малкият, живот и здраве, ще е точно на 7. т.е. категорично съм на мнение - с набора!

# 11
  • Мнения: 6 031
Ако искаш съвет, аз категорично не бих я пуснала.
Първо, заради нея. Малка е.
Второ, заради баткото. Може да се комплексира.
Ако все пак решиш да я пуснеш, те съветвам да не са заедно. И заради двамата.
...

Абсолютно точно.  Peace

# 12
  • Мнения: 7 821
Ти си знаеш детето.
И нашия малък син много трудно преживя тръгването на училище на батко си. То не бяха тръшканици, то не бяха поръчки на дядо Коледа на учебници, то не бяха чудеса. Почти една година само за това говореше, как иска да е на училище, а не на градина. И сега знае материала за 1 и 2 клас най-вероятно по-добре от брат си. Ние нямахме възможност да го пуснем по-рано защото разликата им е 2 години, а и той е роден декември. Но ако бяха с 1, както е във вашия случай, най-вероятно бихме го пратили на училище по-рано.
Иначе, аз споделям мнението, че проблема на малките не е в учебния материал, а в цялостната адаптация. И не мисля, че нашите училища са пригодени за малки деца. Но всяко правило си има изключения  Simple Smile.

# 13
  • Мнения: 8 999
И моите деца са с малка разлика и можеше да тръгнат едновременно на училище, но предпочетох всеки да си ходи с набора и първи клас да започне на навършени 7 г.

# 14
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
sonik_f, когато започнахме проблеми нямахме, но нали се сещаш, че освен да се започне, трябва и да се завърши Wink Има моменти, в които липсата на житейски опит и пространствена ориентираност прозират повече, отколкото би ме се искало и грижите, които полагам това да не си проличава толкова  са огромни. Чувството, че не съм взела правилното решение ще ме преследва най-малко до завършване на образованието. Въпреки всичко, ако се върна назад при същите обстоятелства и със всички минуси, които впоследствие съм прибавила, може би пак ще взема същото решение. Ти обаче, струва ми се, имаш повече възможности... Ако можеш да натовариш детето по друг начин (езици, кръжоци, спорт), а не с училище, ще е най-доброто решение.

Колкото до детството... то става все по-късо и това не е само по вина на родителите, светът се развива със шеметна скорост и ние и да искаме вече ще ни е трудно да задържим децата си повече време в детска възраст. Аз лично не смятам, че, ако едно дете не иска, трябва насила да го караме "да си изживее детството", защото за него това не е удоволствие, а мъчение.

Последна редакция: пн, 14 фев 2011, 14:23 от forttuna

Общи условия

Активация на акаунт