Великобритания - тема 34 Великденска

  • 36 834
  • 729
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 686
ev:) И аз преди бях почнала да ти пиша за такива центрове, но незанех дали съществуват още и го изтрих. Гадно е там, но все пак има лекари и подготвени хора да я гледат. Знам, че сестра ми като се е родила е била няколко месеца в такъв, но и майка ми е била там. Аз също не мога да приема, че не са до нея сега. Ок, да я оставят там, но едва ли са много заети да ходят при нея, явно искат да затворят страницата, преди да са прочели книгата. Хора всякакви, не се ядосвай, ако така ще са по-добре това си е техния избор.  Аватара ти е страшен.
zlatnata tolumba да не използваш само кристалните чаши на свеки за разреждане на бойте  Simple Smile

# 646
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
ev:) И аз преди бях почнала да ти пиша за такива центрове, но незанех дали съществуват още и го изтрих. Гадно е там, но все пак има лекари и подготвени хора да я гледат. Знам, че сестра ми като се е родила е била няколко месеца в такъв, но и майка ми е била там. Аз също не мога да приема, че не са до нея сега. Ок, да я оставят там, но едва ли са много заети да ходят при нея, явно искат да затворят страницата, преди да са прочели книгата. Хора всякакви, не се ядосвай, ако така ще са по-добре това си е техния избор.  Аватара ти е страшен.
zlatnata tolumba да не използваш само кристалните чаши на свеки за разреждане на бойте  Simple Smile

детето наистиина няма шанс, дори няма и да живее дълго....дори да ходят да я виждат какъв е смисъла да се привързват към нея....понякога макар и за миг се налага да си лишен от чувства и емоции....

# 647
  • Мнения: 83

съгласна съм с Аве, че това с имиграцията е много трудно, но не е непостижимо, но мн трябва да се чете, да се информираш предварително, да се подготвиш и психически, че докато се наредят нещата мн време минава ... не като мен например - преди мноого време дойдох без да прочета и една думичка за живота тук и всичко на място и сама - получи се, не че не се получи, но ако сега пак ми се отдаде да започна наново, никога няма да тръгна където и да било неподготвена и с очаквания до небето Simple Smile

Напълно съм съгласна с това, обмислям заминаването от 2 години, чела съм някои неща от форума и нямам големи очаквания, защото съм наясно с много неща. Сестра ми живее в Лондон от 8 години и скоро се върнахме от поредното ни гости там. Но относно училищата тя няма опит и ми се щеше по-компетентно мнение. Още веднъж благодаря на всички.

Последна редакция: ср, 20 апр 2011, 15:35 от Di_Mer

# 648
  • Мнения: 1 959
ev:),

Покрай вашата история за пореден път ме ужасява родната действителност.
Не мога да съдя роднините ти, не ми е работа, те си знаят какво им е..
Но не мога да разбера това отношение на българските лекари.
Чета много в деца с увреждания и там почти всички споделят,
как са ги карали да си оставят децата в специализирани домове.
Това се поощрява, сочи се като единствения вариант.
На семействата, които искат да си гледат децата в къщи,
вместо да им  се окаже вякаква медицинска и друга помощ, гледат с насмешка.
И като сравнявам с нашите деца аутисти тук..колко помощ за родителите,
каква подкрепа във всякакво отношение.
Има си специални указания как да помагаме и подкрепяме родителите.
И всячески се поощрява децата да са при родителите си..
Изобщо не мога да я разбера тази нашата обществена нагласа към увредените.
Разбирам защо и как е било така през 19 век, но сега?!





zlatnata tolumba да не използваш само кристалните чаши на свеки за разреждане на бойте  Simple Smile

Аааа, разкри ме  Crazy

# 649
  • Мнения: 686
ev:) И аз преди бях почнала да ти пиша за такива центрове, но незанех дали съществуват още и го изтрих. Гадно е там, но все пак има лекари и подготвени хора да я гледат. Знам, че сестра ми като се е родила е била няколко месеца в такъв, но и майка ми е била там. Аз също не мога да приема, че не са до нея сега. Ок, да я оставят там, но едва ли са много заети да ходят при нея, явно искат да затворят страницата, преди да са прочели книгата. Хора всякакви, не се ядосвай, ако така ще са по-добре това си е техния избор.  Аватара ти е страшен.
zlatnata tolumba да не използваш само кристалните чаши на свеки за разреждане на бойте  Simple Smile

детето наистиина няма шанс, дори няма и да живее дълго....дори да ходят да я виждат какъв е смисъла да се привързват към нея....понякога макар и за миг се налага да си лишен от чувства и емоции....

В днешно време сме егоисти към всичко и всички, но аз не приемам, че и към собственото ми дете мога да съм егоист. Но пак казах, всеки да си прави това, което си намери за добре, аз просто споделям моята гледна точка.

# 650
  • Мнения: 2 032
С нашата бебка в БГ,всичко е в застой, аз продължавам да пиша на лекари, но нито един отговор до момента и мн се изнервям, а родителите й са се отказали и твърдо се решили, ако се стабилизира, да я дават в рехабилитационния център (за мен си е сиропиталище), за който са им казали от болницата Sad а майка ми като ми каза, че и в болницата са спрели да ходят дори да я видят ...

Това много ме разстрои; сори въобще че го пиша, защо не е моя болка/ решение/проблем, но въпреки това ми стана много мъчно да го чуя....

# 651
  • Мнения: 175
Еv:) много силни прегръдки имаш от мен  Hug Hug Hug Hug Hug Разбирам как се чувстваш ,аз загубих моето бебе в 4 месец точно поради генетично увреждане ,аз трябваше да взема тежкото  решение да го махна макар че според докторите е било въпрос на време да умре само,според тях не е имало шанса да се роди живо. Винаги ще се чувствам убийца без значение че ми казват че не съм ! Мисълта ми е ,че никой не бива и не можем да съдим ,убедена съм че въобще не им е леко на твоите близки  Hug и каквото и да направят никога няма да забравят за детето ,и никога няма да спрат да се обвиняват дори да нямат вина  Sad Хората сме различни и всички бихме реагирали по различен начин в дадената ситуация  Peace Единственото което ти можеш и е хубаво да направиш е да си до тях и да ги подкрепяш независимо че според теб решението не е правилно. Дано ме разбереш правилно , че малко омотано стана ,за което се извинявам   bouquet

# 652
  • Мнения: 115
От два дена карам кола тук , на 2-3 пъти така ме теглеше да си хвана дясната лента на движение....
Яйца не  смятам да боядисвам,даже не съм проверила за боички тук. Хлапетата са в Бг и нещо нямам настроение за празнуване. Слава богу не съм дежурна по празниците и съм си набелязала 2-3 места който да посетя и разгледам - сафари парк, top tree adventure, пък и в Ливърпул не съм била......
Колегите около мен не коментират много-много за сватбата. Не съм сигурна дали ще я гледам по телевизията, по-вероятно да разгледам снимки в нета по-късно.

# 653
  • Мнения: 9
съгласна съм с гледната точка на всички, уви и аз като Мис Файн не мога да се съглася, че можеш да си егоист към собственото си дете, а в дадения случай е и малко по-сложна ситуацията, но е прекалено лично, за да се обяснявам и точно заради тази лична част, аз съдя дадените хора Sad
но логичната истина е, че докато сам човек не попадне в дадена ситуация, няма правото да съди други хора за постъпките им при подобна като твоята лична ситуация.
само дето като са замесени и чувства, логиката не винаги надделява - както е в моя случай ...
ева_82 много, настина много съжалявам и за твоята загуба, ще ти пиша нещо кратичко на лични по-късничко ... ще се повторя и аз като всеки около теб (предполагам) и ще ти кажа, че не си убийца и не можеш да се обвиняваш за нещо, което не е било в твой контрол. златната толумба за съжаление нагласата ни в България към болни деца (в повечето случаи) е все още доста различна от тукашната и ще им отнеме време на хората да приемат факта, че и децата, който са със специфични медицински състояния (ако мога да се изразя така) са си съвсем нормални, но просто изискват малко повече внимание и търпение отколкото едно здраво дете.

Извинявам се на всички, които съм разстроила, или натъжила със започнатата тема  Hug
С това искам да я приключа, каквото има да става, ще стане !!! Аз ще продължавам да пиша на лекари, знаейки, че надали ще получа по-различен отговор от досегашните, но (както казах и преди) докато е жива бебка поне един трябва да остане да търси изход от ситуацията.

Велик Ден е след няколко дни Simple Smile и чудеса стават всякакви Simple Smile а и е прекрасна топла английска пролет, на която трябва да се наслаждаваме с ГОЛЕМИ усмивки Simple Smile Simple Smile Simple Smile ние ще пробваме да направим egg hunt в Неделя в градината ни, но все си мисля, че малкия мишок няма да схване идеята Simple Smile

Аз до сега се мъчих да готвя  Joy , но уви моя малък мъж си намери нова игра - днес съм с дълга лятна рокля, той с паяка из кухнята върви след мен, та като се хвана в един момент за тази роклята, вдигна краката във въздуха и се смее като го дърпам след себе си където и да мръдна Simple Smile опитите да го убедя да ме пусне завършиха с намръщени веждички и ахааа да заплаче, но го оставих да си се забавлява докато го тегля и се отказах от готвенето за сега Simple Smile

на всички ви  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug и много благодаря за подкрепата Simple Smile

# 654
  • Лондон
  • Мнения: 56
И аз много се разстроих от историята на ев...  Минала съм през подобно нещо. Когато дъщеря ми се роди, 10 дена не знаеха дали ще оживее и ни бомбардираха с диагнози - от страшна по-страшна... От това по-гадно нещо няма... изпадаш в шок и не знаеш къде си. Спомням си как си казах 'е, това беше... животът ти свърши'. В болницата имаше едно табло с тежки случаи, които са завършили успешно - снимки преди и сега на децата + благодарствени картички. Седях и го гледах с часове (утре ще взема да пратя и аз). Дано всичко мине по възможно най-лекия и благополучен начин за това семейство. Ев, а ти не спирай да споделяш. В живота има не само хубави неща!  

ева_82  Hug

zlatnata tolumba, 100% съм съгласна с теб! Истината е, че в БГ много трудно се гледат деца с увреждания. Няма нито училища като хората, нито центрове добри, нито помощ, нито улесенения някакви... Специалистите и те повечето не са стока. Завършила съм дефектология Rolling Eyes в СУ и като знам какви колеги имах, и по какви руски учебници от 65-та ни се преподаваше, и, и, и... абе.. дано се е променило нещо!

Голям кеф последните дни. Така го обичам аз Лондон - слънчев и топъл! Айпода на ушите, шезлонга в градината, и детето в мозес баскета на припек. Дано се задържи по-дълго. Малко ми е неудобно да кърмя в градината, защото съседите ни са мюсулмани и жената ходи забулена, та се крия с един шал... ама миризмата на свински пържоли и кебапчета няма как да им я спестя  Mr. Green

# 655
  • Мнения: 1 959
Голям кеф последните дни...

О, даа, чудно е.
Казват, че лятото ще е дъждовно, но тогава ще му мислим и мрънкаме.

На всички пожелавам хубав и приятен на емоции Великден.

# 656
  • Лондон
  • Мнения: 449
I az pojelawam Weseli praznici na wsi4ki!

Njamam kirilica na tozi computer, sorry...

Vodja si zapiski i posle moje da otworim pak temata kade kakwo mu e hubawoto i lo6oto Laughing

Ot utre sme na spa v Sandanski Heart Eyes

# 657
  • Мнения: 9
моите яйца са боядисани Simple Smile мислех един козунак да меся, но гостите ми дето трябваше да идват за уйкенда им казали, че ще работят и нашето тате също не можа да се измъкне от работа за 2та дни и ще сме си саминки с дребчо Sad пуста му работа, а се оплакват всички от безработица  Wink

имам 2 неутрални отговора за нашата бебка, т.е. Лондонската клиника, на която писах и ''Майчин Дом'' в София Simple Smile първите искат пълния комплект изследвания правени на детето и по възможност нейни снимки и видео ... уви в Добричката болница в момента не им дават да я видят изобщо и сега малкия ми брат и батко ще ходят с нагласата, че ще се карат с тях, да не говорим пък, че освен епикризата други резултати от изследвания не са им давали изобщо, а за рентгеновите снимки е немислимо как ще ги вземат ... единственото, което са им казали е, че ако ''успеят да поправят мозъка, щяло и сърцето й да се оправи'' ама какво точно имат предвид не са обяснили.
От София пък искат допълнителни изследвания и 2ро мнение от кардиолог, невролог, неонатолог и на пркатика, второ мнение за всичко ... та аз се поокуражих малко Simple Smile

Simple Smile дано всички имате прекрасен уйкенд Simple Smile

# 658
  • Мнения: 448
ev:) много се радвам,че са ти отговорили от 2 клиники  Hug От както прочетох историята не ме свърта.моля се всичко да има добър край или по-скоро добро начало  Hug

Ave,не съм съгласна,че няма смисъл човек да ходи и да се привързва към детето си независимо какво предричат лекарите.То е плът от плътта ти,забравяш за себе си и се отдаваш не зависимо за кратко или дълго.Майчината любов би трябвало да е безгранична и независища от обстоятелствата.Казвам го с добри чувства  Hug

# 659
  • Мнения: 0
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!    
Много здраве,щастие и любов да цари в нашите сърца  

Общи условия

Активация на акаунт