Домашни любимци за заети хора и малки жилища

  • 22 830
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Здравейте!

Сигурно не само аз си задавам този въпрос. Иска ми се да взема домашен любимец на детето ми, но съм твърде заета, живея в твърде малко жилище и въобще нямам особени условия за кучето, което бихме искали, да речем.
Специално ние обичаме предимно кучета - всъщност говорим денонощно за кучета вкъщи, и много искам да взема някое животно, което ще се гледа лесно и няма да се измъчва същевременно от моята невъзможност за дълги разходки и от малкото ни жилище. От известно време наблюдавам малките породи, разучавам ги, разпитвам. Например чихуахуа наистина е много фино и през студените месеци може да си живее вкъщи без разходки, обаче пък на него лесно му се чупели крайниците. Не бих го преживяла лесно. Да не говорим, че цената започва от 1200 лв  Rolling Eyes
Замислих се за японски хин, мопс, френски булдог. Искам хубаво да разуча породите, преди да предприема нещо.
И все още котето ми остава алтернатива. Никога не съм имала котка обаче и се чудя дали ще се справя. И каква да взема.
Ще ми е полезно да чуя мнения отстрани  Peace

# 1
  • Мнения: 323
Нямам никакъв опит с кучетата,но за сметка на това имам персийска котка.На почти 3 години.Не ни създава много проблеми,като изключим това,което е характерно за повечето млади животни-нагриза от яд и от скука портмантото в коридора,и обича да си точи ноктите,особено в тапетите.Но като цяло е много гальовна,не е злобна,не може без стопаните си повече от ден.Иска да има  непрекъснат контакт с нас.Веднъж в месеца я водим на подстрижка,и рязане на ноктите.Вчесваме я,когато се сетим(малко ме е срам,че нямаме достатъчно време за това,но е хамалогия,определено).Космите от котката се чистят всекидневно първо с прахосмукачката,после с нещо мокро.Това е в общи линии.Не съм ти била много полезна,но поне  нашият дом.любимец е точно при заети хора,в 68 квадрата жилище... Peace

# 2
  • Мнения: 1 312
Имаме куче на вилата.Голямо.
Живя в апартамент около 2 месеца-мъчение и за нас и за него.
У дома от както се помня имаме котки.
Сегашната ми е баба сиамка на 15 години.
Преди нея съм отгледала около 30 сиамски поне-кои за повече, кои за по-малко време са се задържали.
Няма по-мило, нежно, кротко и любвеобилно създание.
Когато чуя някой да казва, че сиамките били злобни се чудя как пък не случих на една такава дори.
На практика котката се гледа сама.
За мен поне това е най-лесното за обслужване животно.

# 3
  • Мнения: 15 379
Вземете му котка.
В малък апартамент може декоративна порода куче. Но кучето иска разходки, а вие сте заети.
Котката е чудесен вариант.

И напарвете добро. Във всеки заден двор често има разкошни малки котенца, които си търсят стопанин, който да ги обича. Без пари.

# 4
  • Мнения: 520
напрaвете добро. Във всеки заден двор често има разкошни малки котенца, които си търсят стопанин, който да ги обича. Без пари. - подкрепям цитата.
ето го примера


така вечеряме

# 5
  • София
  • Мнения: 6
Имам котка от 7г. Преди това имахме друга и я гледахме 5г.Нашата само където още не е проговорила.Толкова добре се разбираме.Казва си кога е гладна,кога иска на тоалетна,е по свой си начин.Мога да я оставям сама в къщи за по 2 дни.Е отмъщаве ми за това-пак по свой си начин.Според мен кучето изисква повече простронство и разбира се ежедневни разходки.

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 8 004
Ако решиш да е куче, ти препоръчвам нещо от сорта на йорки, малтийска булонка, френски булдог, евентуално английски.
Последният е средна порода, но пък е ленивец като характер и толерантен към деца.
Не ти препоръчвам чихуахуа и пинчер, защото те са малко "серт" и трудно ще понесат понякога бруталната любов на малките деца. 
Кокерче също става за малки деца, но те искат много разходки и движение.

# 8
  • Мнения: 686
Благодаря ви много!   bouquet  bouquet  bouquet

Май наистина ще се ориентираме към коте и да, абсолютно съм съгласна, че по дворчетата се мотаят прекрасни създания, които могат да бъдат осиновени. Може би просто трябва да изчакаме и нашето коте ще ни намери  Blush

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Морско свинче.
Живее си в клетката и чистите само нея. Е, може да го пускате да тича из стаята, като рискувате да се изходи навсякъде. Но това са едни твърди малки топченца, без мирис и се чистят лесно.
Храни се с около 2-3лв. за 1 седмица. И на 2-3 седмици се купуват трици. Те са към 2-3лв. също.
Но това не са социални животни и не могат да се гушкат, да идват по команда и т.н.
Но пък в клетката може да го вземате винаги с вас.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 958
Ние имаме голямо куче, но съвсем скоро взехме и червенобуза костенурка. Гледа се относително лесно. В момента доста хора си подаряват порасналите костенурки, защото нямат възможност да се грижат за тях. Ние взехме 8 годишна костенурка. Проблема е, че трябва да се снабдите с лампи за да се напича, нагревател за водата и най-важното помпа, за да не се налага да сменяте често водата. Храни се на два дни, което си е също добре, защото не я мислиш всеки ден яла ли е или не. Морските свинчета според мен по-трудно се гледат. Имах две. Но и костенурката не може да се мачка. Според мен, ако наистина сте заети и нямате достатъчно време за животно да не си взимате. Голяма грижа и отговорност са. Гледах някаква реклама на едни кученца, които са играчки, но лаят и сядат по команда. Може детето да се зарадва и на такава играчка.

# 11
  • Мнения: 1 312
Котката съм я оставяла 8 дни сама, без никой да идва да я гледа и храни.
Просто и пълня доста голямо количество храна, 2 двойни големи купички с гранули/ 4 вида/ и оставям 2 легенчета котешка тоалетна по-добре напълнени.
Бели никога не е правила.
Само дето зверски сме и липсвали, понеже като се върнем ще се счупи да ни се умилква и отърква в краката.
Тоалетната и стои на терасата постоянно/ без зимата/, та нито я пръска в къщи, нито мирише.
Това е най-дългото ни отсъствие без да сме оставили на някой грижата да я храни.
Иначе по 3-4 дни си я оставяме редовно, всъщност... на две седмици веднъж лятото.

# 12
  • София
  • Мнения: 6
На нашата и зимно време тоалетната й е на терасата.Когато има нужда,тя просто ми" казва" и й отварям вратата.Не съм пробвала да я оставям сама за повече от 2 дни,просто защото ми е жал за нея.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Ние имахме "панчаревска" превъзходна котка - намерихме я на езерото, беше мъничка, веднага започна да си ходи в котешката тоалетна след като я запознах с нея и с това къде се намира, не сме имали проблеми с бърсане на под, оставяли сме я за по 2-3 дни сама с повечко храна и повече котешки пясък, не иска почти никакви грижи, бяхме и намерили едно дебело въже и го навихме на една макара, за да си точи ноктите на него и другото, което от време на време правехме е да и късаме тревичка и да и даваме.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 187
През лятото на 2010 г. голямата дъщеря си намери котенце на улицата и го пребра в апартамента, веднага се научи да ходи по нужда в котешката тоалетна . Но започна да прави много бели ,качваше се по секцията около чашите ,изриваше пръстта от саксии в цветята, тя не ядеше хляб, но от злоба по някакъв начин си отворила кутията за хляба и наръфала целият хляб, обичаше да ляга на масата за хранене и......, На 11,01,2011 г. я подарих на една жена ,коте за село. Вечерта беше нуустоим рев от децата. Отидохме в близкия ветеринарен магазин да разгледаме обявите за кученци. Купихме си пекинез, голям е сладур. Лошото е че още не се нучава да ходи по нужда ,а прави белята навсякъде, вървим след него с мопа. И двете са си отговорнос. Котето няма да трябва да го разхождате,но са доста отмъстителни,а как беше надрала децата. Преди години имахме хамстери ,след това морско свинче. Всичко с времето си. Вземете му каквото детето поиска,вие ще се превържите към него .
http://mamit.snimka.bg/children/nikol-3-g.574755.22595020
http://mamit.snimka.bg/children/moeto-zayiche-kaka-tanya.187375.4377958

Общи условия

Активация на акаунт