Домашни любимци за заети хора и малки жилища

  • 22 870
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 175
Аз съм алергична към котки.. ooooh! Иначе много обичам.. Heart Eyes
Миналата година по препръка на психолога БНД ни сюрпризира с кученце. Лабрадор. ooooh!
Ужасих се, щото и у нас не е много пространството..ама се прежалих, как да го оставя.. ooooh!
Сега имам прекрасно куче. По -точно синът ми. Това беше уговорката да го задържим.
Всъщност кучето си е негово - той я разхожда - сутрин и вечер. Той я храни и ако е на кеф и обръща внимание.
Тя не влиза в хола - периметърът й е в само в кухнята и при добре време на терасата. Вечер нощува с таята на малкия ( до леглото) и понякога прекарва вечерите с нас край ТВ-то - като не мърда от мястото си.
Искам да кажа, че просто  е въпрос на възпитание.
По цял ден седи сама и бели почти няма - като бебе поизгриза малко первази и 1-2 чехъла. Повече не е повторила. Laughing
Невероятно куче е.. Heart Eyes
Такова спокпойствие и хармония ми създава.. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 241
Благодаря ви много!   bouquet  bouquet  bouquet

Май наистина ще се ориентираме към коте и да, абсолютно съм съгласна, че по дворчетата се мотаят прекрасни създания, които могат да бъдат осиновени. Може би просто трябва да изчакаме и нашето коте ще ни намери  Blush

Каквото и животно да подарите на детето, трябва да знаете, че Вие ще го гледате и ще опъва вашите нерви.
Има тема къде котките си точат ноктите и какво се случва с мебелите. Куче се избира по характер на породата, а не по големина. Има форуми за всеки вид домашно животно, от където можете да научите за минусите, най-честите болести (ветериарите са с пари), дресировката, миризми ........всичко.
Предлагам Ви да помислите за сладко животинче, което да живее в стъклен аквариум. Ще си спестите доста проблеми и ще видите дали на детето ще му омръзне да се грижи за него. По-лесно можете да намерите нов дом на животинчето, ако не се получи отглеждането при Вас.

# 17
  • Мнения: 206
Идеята   за коте  е чудесна -  мили, нежни , тихи и  дисциплинрани.  поне   такива  са били моите  котки.  Не  са ми    създавали проблеми- е  имах  една  дребосъчка която   много   обичашаще  да подрежда  саксиите , но  я  обожавах Simple Smile)))))))))))))))))).  Не  можех  без нея.

# 18
  • Мнения: 4 480
Kаквото и да вземете имайте в првдвид:
1.Почивките и пътуванията са проблем и за вас и за животинката,защото и вие и тя ще се притеснявате без значение кой ще я гледа.
2.Разходите за храна,ваксини,обезпаразитяване трябва да се преценят предварително.
3.Трябва да се вземе в предвид продължителността на живота на животното,защото след 15-18 г детето може да има свое дете и остарелия и болен домашен люимец да се е превърнал в нежелан и ненужен бездомник.
4.Тествайте се за алергии предварително,да не се окажете с любимец+алергичен член на семейството в малко жилище.
5.Хигиената,разходките,съсипаните мебели и обувки са все неща за които е хубаво да се помисли,за да е подготвен човек а не да е изненадан.
Водните животни (рибки,костенурки) отделят газ ,който може да доведе до тежки последствия за здравето ако е в стая ,в която някой спи.Т.е трябва да има собствена стая ,която трябва много хубаво да се проветрява.Живата храна за рибките е нужна(не може само суха),но гледката не на всеки понася.ЧИСТЕНЕТО НА АКВАРИУМА отнема доста време,а и в нашия случай контакта с кожата доведе до кожни проблеми .Лечими,но продължително и много тормозещо.!Рибките се размножават много бързо!

# 19
  • Мнения: 637
Йорки и малтезер са добър вариант-много са гальовни и в същото време мънички, игриви и забавни, но имат нужда от постоянни грижи за козината. Ежедневното разресване 2 пъти на ден е просто задължително ако ще му се пуска дълга козина, но пък са много красиви животинки.

# 20
  • Мнения: 4 480
Котките се нуждаят от място за да точат ноктите си,но и трябва търпение за да ги научите.Маркирането е много неприятно.Не всяка котка се отучва,а мирише силно и лошо.Разгонването е проблем и за стопанина и за животинката.Препоръчвам кастрация.Нуждаят се от ''тоалетна'' ,клетка за транспорт,място за точене на нокти и ''хралупа'' за спане ако не искате да лежи по леглата.Ако децата са малки трудно може да се избегне да бъдат одраскани или ухапани.Котешкото одраскано и ухапано боли много често се инфектира и трудно минава.Трябва да уважавате личното пространство на котето,но децата са твърде любвеобилни и не винаги се получава.Котките са много умни и могат да бъдат приучени на много неща,но ако ги тормозиш или пренебрегваш отмъщават.

# 21
  • София
  • Мнения: 21
Ух, и аз не мога да се престраша!

Постоянно сравнявам плюсовете и минусите и ме е страх, че ако си вземем животно, после или ние, или то няма да е щастливо.

Обожавам котки и кучета, направо ми се насълзяват очите, като си помисля, че не можем да си вземем Sad

Възхищавам се на хора, които гледат животни въпреки трудностите, но знам за себе си, че ще откача, ако надраскат всички мебели вкъщи, особено пък след скорошния ремонт!


# 22
  • Мнения: 4 480
Продължавам с кучетата.
Имали сме кралски пудел(пудел с размерите на каракачанка ),който почина от старост на преклонна възраст.Сега имаме немска овчарка .И двете гледани в двор .
Независимо къде се гледат на кучетата им мирише устата и често хвърчат лиги насам натам.Кучето иска повече внимание от котката разходки,вчесване,галене,игра...Всеки ден това са си поне час -два.Големите понякога са доста своенравни,а ако е малка порода ще се наложи да го пазите от големите.Малките падат малко ''скандалджии''.Хем се закачат хем трябва да ги пазиш от големите.Малко дете може да стане свидетел на нещо дето не е като за пред дете.
Малко са ''възпитаните'' големи кучета дето лесно може да контролираш.Много големи кучета са разхождани от деца и не винаги могат да бъдат възпряни.
И за котки и за кучета определено препоръчвам улични животни.По-умни ,по-послушни,лесно се приспособяват и създават много по-малко проблеми от ''породистите''.
Каквото и да изберете ,първо трябва да посетите ветеринара и ако е нужно да се лекува незабавно.Избора на ветеринар е много съществен.На лични бих препоръчала нашия (трети по ред).
п.п.Аз бих започнала с хамстер.Възможно най-непретенциозно и с кратък живот.Ако нещата потръгнат и децата се окажат грижовни може да помислите за по-претенциозен и по-дълго живеещ любимец.

Последна редакция: ср, 09 мар 2011, 14:56 от mamamari

# 23
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Цитат
И за котки и за кучета определено препоръчвам улични животни.По-умни ,по-послушни,лесно се приспособяват и създават много по-малко проблеми от ''породистите''.

Ама що за изказване?  Tired
Напротив, при селекциите на първо място можеш да избереш характер, който те устройва като темперамент.
С котки съм израстнала-улични, тайски..., но такова животно, като котарака, който отглеждам в момента не съм виждала...просто това не е котка, изключително интелигентно същество, много самостоятелен, но и много привързан към всички в семейството. Нямам нито една надрана мебел вкъщи, никакви бели, никакви поразии. Не проси храна, не е нахален, игрив, но и внимателен, много любвеобилен и злобата/отмъстителността му е неприсъща, същевременно аристократ до мозъка на костите си.
Когато пристигна вкъщи, се държеше така сякаш е роден тук. Пътува навсякъде с нас ( а ние наистина пътуваме много, дори и в момента сме на гости за няколко дни в друг град и той е с нас) и никога не е проявявал признаци на стрес при смяна на обстановка(хотели, почивки, квартири и т.н.), навсякъде се чувства еднакво добре.
Породите си имат своите и плюсове и минуси, но такива твърдения са абсурдни и граничещи с глупостта.
Много по-полезен като стопанин би бил един човек, който знае какво иска и е наясно какво може да предложи като грижи и внимание на едно животно, при селектираните животни е ясно какъв характер ще застане насреща ти, какви са нуждите на това животно, къде са слабите места, къде силните. Предварително е наясно човек дали ще бъде по силите му да положи адекватни грижи за едно същество, което ще го придружава доста дълги години и ще бъде част от семейството.

# 24
  • Мнения: 241
Помислете какво ще правите, ако не можете да съжителствате с животното. Дори подаряването му може да е проблем.
Най-лесно може да се оттървете от сладко животинче, което живее в аквариум, сравнително лесно можете да се оттървете от породисто (марково) куче или коте, но е почти невъзможно да намерите нов дом за "дизайнерско" животинче или някое "улична-превъзходна" (освен отново на улицата).  
Умната. Peace

# 25
  • Мнения: 15 379
Моето котараче пък е взето от улицата. Беше една шепа, с обгорена муцуна и душено за вратлето.
И е много умно, много любвеобвилно, пишка директно в канала на душкабината и пр. да не продължавам.
Породист/мелез е въпрос до известна степен на снобите.
Имала съм суперскъпи декоративни кучета, гледала съм и 100 породи в едно. Разлика не видях, разлика не разбрах.
До куче и котка е. Сиамските породи се водят зли, недоверчиви и опасни за непознати. Не винаги е така.
Родословието и породата не винаги са гаранция за кодирани и внедрени черти на характера.
Поне за мен.

Борислав, много често съм изумена от постовете ти. Честно.

# 26
  • Мнения: 4 480
ahasver,я се успокой малко !
фАКТ е ,че не всички хотели позволяват пребиваването на домашни любимци.Пък и не всички любимци са за по хотелите.Хубаво е ,че пътуването не е проблем за теб и твоя любимец,но не виждам какво  толкова те учудва че за някои това е проблем.
Немските овчарки са хвалени като едни от най-умните и грижовни представители на кучешкото съсловие.Особено тези от тях ,които са отгледани с много любов ,внимание и с деца.
Моето куче обаче се оказа с много сериозен проблем с агресията и това се прояви на една доста преклонна възраст.Докато търсехме решение на проблема открихме ,че нашето съвсем не е изключение.
Преди години приех в дома си сиамеца на приятели за няколко месеца.Ами издълба дупка във фотьойла -буквално,съсипа пердета,дамаски....истинско бетствие.
Прибирала съм и  животни от улицата.Котарака ми е от там.Когато за гладували ,гонени и бити и получат  дом,обич и храна го оценяват.Не правят номера,не хапят,не капризничат по отношение на храна,по-устойчиви са на болести ,не изискват толкова грижи.Не бягат.Страхуват се да не загубят  стопанина.

# 27
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Котка. За заети хора и жилище - това бих препоръчала. И аз искам + котката и куче (малко), но съвсем ще закъсам с времето - половин час преди работа и половин час след работа, всеки ден, в продължение на много години, ммм ...няма да стане.
Животинките в аквариум не ги възприемам. Гледала съм и рибки, да успокояващо е да седнеш пред аквариума и да ги наблюдаваш, оказва се че и те са с характери, имат определени взаимоотношения, изобщо интересно е. Но не бих се върнала отново на тях като вариант за домашен любимец, а и става проблем ако се отсъства дълго от дома.
Наистина може да пробвате с хамстер или подобно, като за начало.
Иначе последната ни котарана е отново улична. Веднага се ориентира къде ще й стои тоалетната, поразии и големи бели не е правила (ако имаш цветя, може да пострадат). Когато ходим при бабите си знае - ходи по нужда в банята. Без проблем понася возенето, дори и когато е било 500 км. С детето са на 1 акъл - падат големи игри, като котето съвсем активно участва, а не да се крие в миша дупка щом го види. Напротив, мн. често именно то първо заиграва сина ми. Като куче е тази котка, направо се изумяваме понякога с мъжа ми.
Имаше кожен проблем и по едно време често се налагаше да ходим на ветеринар - лекарства, къпане всяка седмица със специален препарат - трябваше да отделим специално време и средства за проблема.
Ако по цял ден никой няма в апартамента, е възможно да завариш лек (или пък не много лек) хаос, дакато котето е малко и е решило да се позабавлява.
За мен котките дават голям уют.
Помислете как ще действате, когато сте на почивка, защото това може да се окаже проблем. Виж, лятото, ако ходите на бунгала/ палатка и животината ще направи 1 море (мъкнали сме котки и на морето  Laughing). От няколко години оставяме питомците си при едната баба на село, като затръгваме на почивка.

# 28
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
 Laughing mamamari , навярно не аз трябва да се успокоявам.  bouquet (няма проблем, интонация на написаното, човек не може да придаде за съжаление)

Може би просто трябва да се изясни какво означава селектирано животно, защото "сиамеца' на
приятели всъщност е тайски и животно без документи, носещо дадени породни белези е породоподобно и  там няма гаранции нито за здраве, нито за характер нито за стандарт на порода.
Аз самата разбирам от една определена порода котки, както и смея да твърдя, че имам солидна база относно що е то селкетиране на породни животни, видяла съм достатъчно много представители, котактувала съм голям брой селекционери на съответната порода и да характера е част от стандарта на породата, а не късмет.
До този момент не съм попадала на хотел, където да са ми отказвали да се настаня с котарака си, единствено се е случвало да ми поискат пари за нощувка на котарака в някои редки случаи.

А немските овачрки, мога само да съжалявам, че в Бълагрия почти не се срещат истински представители на тази прекрасна порода. Tired

# 29
  • Мнения: 54
Морско свинче.
Живее си в клетката и чистите само нея. Е, може да го пускате да тича из стаята, като рискувате да се изходи навсякъде. Но това са едни твърди малки топченца, без мирис и се чистят лесно.
Храни се с около 2-3лв. за 1 седмица. И на 2-3 седмици се купуват трици. Те са към 2-3лв. също.
Но това не са социални животни и не могат да се гушкат, да идват по команда и т.н.
Но пък в клетката може да го вземате винаги с вас.

Глас за морските свинчета. Peace
Страшно мили и сладки създания, и не са напълно асоциални. Много обичат да се гушкат и да се галят. Не правят пакости и се гледат лесно.

Общи условия

Активация на акаунт