Примерна схема за захранване- 31

  • 31 788
  • 741
  •   1
Отговори
# 600
  • Добрич
  • Мнения: 757
Бъни, благодаря и на теб за рецептите  Hug
Преди 2 дена й правих банички с настърган варен картоф, горе долу се одобриха, днес направих комбинация от картоф и тиквичка, ще видим довечера дали ще се одобри. А тези кифлички, които си постнала и аз точно към тях се бях насочила  Grinning Мислих да ги намажа лееееко с домашно сладко от череши, не знам обаче дали е удачно, че е с доста захар  ooooh!
Между другото Бъни, преди това беше показала тук едни бисквитки на Престиж, вчера мярнах същите обаче тези , които бяха с нехидрогенизирани мазнини пък имаха сусам , а тези които нямаха сусам бяха с хидрогенизирано масло

# 601
  • Мнения: 380
Лактана БИО 1 или Милумил 1 кое от двете е по-добро?ТЩе пробвам с едно АМ ако не го харесва ще взема друго и така.Просто исках да знам което е най-доброто да почна първо от него.Иначе си я кърмя всеки път преди да и давам АМ,само 1 или 2 пъти почти не изцежда нищо от гърдите,нервира се и яде повече количество АМ.Иначе през останалото време докато имам кърма,папка по-малко АМ

# 602
  • Мнения: 9 144
По принцип, откъм съдържание, качество на суровините и съчетанието им - Лактана е по-доброто мляко.  Simple Smile
Сигурно си объркала темичките Wink

# 603
  • София
  • Мнения: 39 125
Трябва ли вече да имаме две заместени хранения на ден?
Имаме вече едно заместено, но в малко необичайно време - 16-17ч.
Плодово пюре мешам с малко каша за гъстота.
Да давам ли зеленчук на обяд? А скоро и месце.

# 604
  • Мнения: 4 589
Аз се чудя с моите бебоци какво да правя привечер. Значи ние ядем така
8-9ч млечна каша и кърма
12-13ч пюре + плодов десерт
16-17ч каша и плод (давам или плодово пюре или плод с кърма)
Към 19-20 ч ми е проблема, като са мн гладни, давам или пюре или кърма..ама се чудя дали да не давам каша? Ние по това време сме навън. Защото идва голяма пауза м/у 16 и 22ч

21.30-22ч кърма с каша.

# 605
  • Мнения: 9 144
Трябва ли вече да имаме две заместени хранения на ден?
Имаме вече едно заместено, но в малко необичайно време - 16-17ч.
Плодово пюре мешам с малко каша за гъстота.
Да давам ли зеленчук на обяд? А скоро и месце.
Здравей! Трябва да призная, че не знам как да подходя към въпросите ти - дали да ти отговоря сухо и конкретно на всеки един, или да тръгна да обяснявам принципите на захранването...Дай малко повече информация относно метода, по който захранваш и най-вече - от колко месеца сте започнали?

Ники - като вечеря, която обаче да е поне 2 часа преди сън, като че ли най-добре да предлагаш каша някаква.
Позволи ми да отбележа нещо в режима ви - този плодов десерт, който предлагаш заедно с обяда - не е нужно, не е и полезно заедно в едно хранене да даваш основно ястие и плод. Плодовете се ядат само и единствено на гладно, 30 мин. преди хранене или поне 2 часа след хранене. Когато приемеш плод след основно ядене, се получава процес на ферментация в стомаха - и невъзможност плодовете да се усвоят.

# 606
  • Мнения: 4 589
Стеф, благодаря ти много. За плодовете бях чувала, ама понеже аз не ям плодове и за това не съм обърнала внимание.
А суров плод с кърма в каша мога ли да слагам?
Аз към 19ч ще давам плод с извара или някакъв др десерт или каша.

# 607
  • Мнения: 9 144
Да, можеш да слагаш плод в кашата (по-малкото зло е, когато говорим за несамостоятелен прием на плодове), както и когато въведеш млякото, киселото - плод с кисело мляко, като йогурт (добра комбинация е, усвоява се добре).
 Hug

# 608
# 609
  • Мнения: 3 215
Стеф, ако позволиш  Hug - плодовете може и малко по-скоро след хранене - към едн час примерно. Важното е наистина да не е непосредствено след хранене. Иначе съм съгласна с (и видяла голяма полза от) принципите на разделното хранене. Peace Peace
Аз лично плод давам или между храненията, или като следобедна закуска.
Най-добре (откъм усвояване) с киселото мляко се комбинират сладките плодове - като банан примерно. Peace

# 610
  • Мнения: 9 144
То зависи какво е било храненето, важно е да се уточни - ако е нещо чисто зеленчуково, да, по-кратък е срокът за усвояване и съответно може да се хапне плод по-рано. Но ако е нещо с месо - различните видове месо се усвояват от организма за различно време, като най-лесно усвоимото е пилешкото, на което, ако не се лъжа, му трябваха около 2 часа...Но нещата са леко относителни - важно е и количеството, важно е и какъв е метаболизмът на детето и т.н подробности - за това, няма какво да му мислим и да се тормозим, всичко заедно в една чиния и да се изяжда наведнъж, нали все на едно място отива Laughing Crazy
И аз давам между храненията вече, така се получи при нас, че вече плодовете ги имаме за гризкане през деня Simple Smile

А ти пък, какво значи "ако позволиш" - ама ха, взе да ми става неудобно да пиша само аз като някой едноличен собственик на темата Laughing Пък и скоро зачезвам за неопределено време и ще трябва някой да минава и да помага в темата Flutter

# 611
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
.:.Stef.:. за сега от  месото (съм въвела пилешко и пуешко) кога мога да въведа глутена?мисля да го въвеждам след 7-8 дена или трябва да изчакам по-дълго време )? месото започнах да  го предлагам преди 11 дена.веднъж въведен овеса кога мога да му дам ръж или ечемик?  Hug

# 612
  • София
  • Мнения: 39 125
Трябва ли вече да имаме две заместени хранения на ден?
Имаме вече едно заместено, но в малко необичайно време - 16-17ч.
Плодово пюре мешам с малко каша за гъстота.
Да давам ли зеленчук на обяд? А скоро и месце.
Здравей! Трябва да призная, че не знам как да подходя към въпросите ти - дали да ти отговоря сухо и конкретно на всеки един, или да тръгна да обяснявам принципите на захранването...Дай малко повече информация относно метода, по който захранваш и най-вече - от колко месеца сте започнали?

Принципите на захранването са ми ясни горе-долу. Второ дете захранвам, и чета.
Захранвам уж по педиатричния метод.
Започнах на около 5 месеца и половина. Давала съм и плодови и зеленчукови пюрета, но бебо харесваше повече плодовите, затова давам повече от тях.
Но сега хареса и зеленчуковите. Така че се водя и по бебето.

Но тъй като сега кърмя по-дълго, се чудя как и кога се заместват изцяло храненията?

# 613
  • Мнения: 9 144
.:.Stef.:. за сега от  месото (съм въвела пилешко и пуешко) кога мога да въведа глутена?мисля да го въвеждам след 7-8 дена или трябва да изчакам по-дълго време )? месото започнах да  го предлагам преди 11 дена.веднъж въведен овеса кога мога да му дам ръж или ечемик?  Hug
Щом си въвела вече месото, и то 2 вида, можеш да минеш към глутена - започваш с овес, после, ръж, ечемик и накрая пшеница. Спелта можеш да въведеш преди пшеницата, не за друго, ами е полезна Simple Smile Всеки вид - като нова храна (по 3, 4, 5 дни - по колкото си си избрала). 1 месец предлагаш глутенова храна, без пауза.

L'Agent:

1. Не, не трябва да имате заместено хранене на този ранен етап, освен ако не държиш да отбиеш детето до някакъв период. До годинката не е препоръчително да се замества хранене. Или ако се замества - то това да не е за сметка на млякото (то трябва да съставлява сериозен процент от бебешкото хранене, около 70 процента).
2. Зеленчукът на обяд си е направо задължителен, особено щом детето вече харесва зеленчуковите пюрета.
3. Месото се въвежда след като са въведени кашите.

По въпроса с метода на захранване - обърка ме фактът, че детето е захранено отскоро, а вече сте минали през 3-те групи храни - плодове, зеленчуци и каши - предполагам знаеш, че през първия месец от захранването се отделя внимание на зеленчуците (някои избират да започнат с плодове), през втория - въвеждат се кашите и плодовете паралелно. Но във вашия случай нежеланието да се приемат зеленчуци е довело предполагам до това смесване:)
Успех по-нататък Hug

# 614
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
.:.Stef.:. благодаря  Hug    bouquet златна си ей  Hug

Общи условия

Активация на акаунт