Био зеленчукова градина №8

  • 73 587
  • 751
  •   1
Отговори
# 1
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Вълк,   bouquet

  И тази година отделихме място за зеленчуци всред гората в двора.Мястото е изчистено от храсталак и не е използвано от трийсетина години.Надявам се на хубави изненади. До оградата имаме малко ягоди и храстчета - дрян и арония и май френско грозде.Салатки насадихме около плодните дръвчета, да изглеждат като лехички. Там ще сложа и репичките. Приготвила см и латинките и невена,по ваши препоръки.  Hug

# 2
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
Вълк, Благодаря за темата.

Записвам се да не ви изтърва. Аз се надявам след 2 седмици да започна с беритбата на краставиците.

# 3
  • Мнения: 2 037
Благодаря за темата, Вълчо.
Похвалвам се с покарал патладжан. Едни такива едва забележими, но все пак ги има.  Simple Smile
Имам и едно бобче изкарало, под "купол" от голяма бутилка минерална вода. Първото, надявам се не и последното.  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 5 074
Вълчо, ето го мястото http://pepi53.snimka.bg/daily/slavotin.518770.19687183. Поповата лъжичка съм аз  Joy Joy Joy
Намира се в Монтанско. В предишната тема съм написала, тъжна работа!

# 5
  • Мнения: 86
Хули,мястото е приказно като всяко такова правено и поддържано с любов.Яд ме е като показват разни чужденци как живеят по селата ни.И ние можем и искаме,но само с лапад и охлюви не се живее Sick
Титина,колко са ти големи завръзите на краставичките?Моите са по сантиметър и нагоре,но студеното време ги е блокирало.А като гледам дългосрочната  прогноза отиде така поне седмица още.
Люлин,ти ще береш вече боб,аз още не съм го сяла  Laughing,а патладжана вчера не го плевих,защото се затруднявам да го различа от бурените.

# 6
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
3 cm sa zavrazite ( no az jiveia na toplo). Imam i zavraz na chery domatite.

Sorry za latinicata, no kirilicata ne raboti ot ofisa

# 7
  • Мнения: 308
Благодаря и аз за темата!
Аз не успях със салатките/ изгубиха ми се всичките/, подозирам, че ги насадих дълбоко.Надявам се другата година да се справя по-добре.Ще се уча от вас.  bouquet

# 8
  • Мнения: 4 585
Амбър, идеално. За есо земеделие искат последните пет години да не е пръскано, ти имаш двадесет. Вредителите отдавна са се изнесли, каквото и да сееш, няма да е монокултура. Проблем ще е малко повече плевели. Аз първата година като започнах на такова място, от трийсе корена домати ядохме и направихме 60 бурката белени. Препоръчвам ти тикви - листата им засенчват бурените първата година и ги морят яко.
Боже, много съм застрелян, Хули.  Embarassed Имам сто приятели във фейсбук, за които не знам кои са във форума. Отделно, че ви бъркам с Тайна.

# 9
  • Мнения: 1 705
  bouquet Любимата ми тема. Днес в Търново си имахме сняг...

# 10
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 138
Вълк, благодаря! Hug  bouquet
При нас още духа.
В лехата с разсада, пипера Златен медал въобще не се показа. Сях и някякво гръцко семе и то не излезе. На комшийката лехата е пълна. Embarassed Поливам, завивам, а лехата празна. Как да не го е яд човек.
Titina, в парник ли са краставичките? Моите сега кръстосват.

# 11
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
gelikas, navanka sa, no tuk e mejdu 25-30C

# 12
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 051
боц в новата тема. днес засях боба, италиански, за зелен, с 1 метър шушулка  Crazy
ще го видим какъв ще е.  Laughing като знам колко ги мързи всички в къщи и тоя ще се изколцати и ще излезе пешак  Crazy

 Blush и....  Blush таковата .... след колко време да чакам бамята да се покаже? и как изглежда малкото растение?  Blush Blush знам къде съм сяла, но не знам кое да скубя и кое да оставям  Blush


Последна редакция: пн, 11 апр 2011, 19:23 от Goody

# 13
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Страхотна тема!   bouquet

Тази година ще си правя зеленчукова градина за пръв път. Дано се справя  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 4 585
Goody, да не бъркаш бакла - бамя? Мисля, че лятос Куркума я ся доста по-късно, ако не се лъжа втора реколта. Сега се сее бакла.

На 25 юни бамята на Куркума е пуснала трети лист, значи е сята юни.

Общи условия

Активация на акаунт