Здравословно хранене за децата - 5

  • 50 107
  • 748
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 869
Не е точно в сбитото проблема, а че е по-влажен, трябва добре да изстине, пък коричката да не става много твърда - има си тънкости според мен Peace

# 421
  • Мнения: 644

Аз направих хляб с бира с 1/4 ръжено брашно. Хубав стана, но ръжта си каза думата - по сбит е от такъв само с пълнозърнесто брашно... Да не говорим, че оригиналната рецепта е с бяло брашно и доста захар, която аз спестих Mr. Green

Тази идея с бирата ми хареса  Peace Ще го пробвам възможно най-скоро! А с мая или със сода го направи?

# 422
  • Мнения: 3 869
Само бира и малко бакпулвер. Върху тази рецепта променях  Mr. Green
http://vkuhniata.wordpress.com/2009/11/08/beer-bread/
Бирата обаче беше Бекс (заради съдържанието).

# 423
  • Мнения: 644
Благодаря ти! И аз се чудех как ще се погоди бирата с набухвателите..  Laughing ще ползвам твоя опит!

# 424
  • Мнения: 961
Мег, каква бира ползва, аз се отказах от нея заради консервантите, много рядко пийвам от живата, ма да я хабя Blush за хляб, който може и никой да не хапне...

# 425
  • Мнения: 186
Споделям горното мнение - всякаква природно добита сол е по-добре от промишлен натриев хлорид. Натоварва твърде много тялото с натрий...
Нещо не мога да убедя съпруга си, че хималайската сол е по-полезна от калиевата. Като хипертоник той предпочита калеевата, има по-ниско съдържание на натрий, но тя също е изкуствена. Хималайската пък съдържа 98% натриев хлорид. Какво е вашето мение, кое е по-добре по принцип и в частност проблем с хипертония.

# 426
  • Мнения: 3 869
Бекс беше бирата; тя има само три съставки; изобщо немските бири по закон нямат консерванти, добавки и пр. Но може за експортни пазари да е различно при различните марки...

Пип, за солта е така наистина. Когато човек има проблем по-добре да ползва калиева сол. При нея обаче също липсват микроелемнтите, които се намират в природно добитите. Най-добре е ако човек може да ограничи достатъчно употребата на сол, но ако не може, а му се налага - калиевата е варианта.

# 427
  • Мнения: 6 713
Мег, да те питам от кой магазин си взимаш такива готови смеси? Има ли упътване на български на етикета?

# 428
  • Мнения: 3 869
Мег, да те питам от кой магазин си взимаш такива готови смеси? Има ли упътване на български на етикета?
Готовите смеси са немски - има ги в Хит и Пикадили, по около 2 лв за 500 гр. Имат голям етикет на български език с подробно описание. Същевременно може да се прочете и оригиналния немски текст (което направих веднъж, защото водата ми се видя много в българската версия, но преводът беше точен, също и за съдържанието исках да се убедя, че е коректно преведено).

# 429
  • Мнения: 6 713
Благодаря ти много, ще ги потърся Peace

# 430
  • Мнения: 9
Силве77 а какво, коя марка ти беше ръженото брашно.
И аз винаги съм се чудила как в "Нилана" успяват да направят 100% ръжен хляб с мая newsm78 и май пак сигаме до различия в продукта и етикета му.

Марката е BioKorn. Със сигурност няма как да стане с мая поради физико-химични причини.

# 431
  • Мнения: 4 358
Бъни, аз съм правила обикновени бисквити по една съвсем проста рецепта: 1:1:1 вода, захар и  олио; брашно колкото за меко тесто, сода за хляб, щипка сол. За дребосъци захарта може да се намали, аз скагам кафява, зехтин и каквото брашно имамм в момента или микс от примерно бяло, ръжено, спелта, слагала съм и ядки, остатъци от ядково мляко. Може да се експериментира ако искаш някога да ги направиш по-необикновени  Simple Smile Та, замесваш меко тесто, разточваш, печеш в/у хартия на 170-180градуса. това е, дано да съм помогнала.
 
Помогна много.
Его го резултата

и за мама поръсени със захар

Харесаха се от дечко.Поне избегнах хидрогенизираните мазнини.

# 432
  • Мнения: 241
А колко сода за хляб слагате?

# 433
  • Мнения: 490
Много хубава тема Grinning За бисквитите да попитам, колко захар слагате Thinking

# 434
  • Мнения: 4 392
Копирам си въпроса от другата тема:
...
Мъча се за втори път с един квас, но мисля, че не ми се получава. Мехурчетата на повърхността ми се виждат много малки. Стои вече 3-4 дни, храня го, поя го  Laughing, но вижте го колко е мижав:

Аз си мисля, че шуплите трябва да са по- големи, но може и да бъркам. Държа го на топличко, за да не му е студено, но пак капризничи. Rolling Eyes
Моля, майсторките на квасните хлябове да помагат с експертно мнение.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт