Частни детски градини София 3

  • 67 461
  • 760
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 1 262
В момента кандидатстват за лиценз. Според мен няма основание да им го откажат  Sunglasses
Не съм сигурна - те нали са в апартамент, за лиценз за ДГ нали изискват сграда с двор?

Не, те не са в апартамент, може би се бъркаш с "Фъстъче"  Peace
"Детство мое" е на партера в нова кооперация и има обособено задно дворче за игра  Peace

# 571
  • Мнения: 771
Боже, от това което пишете човек може да се отврати от ЧДГ Shocked Добре, че не всички са такива.

# 572
  • Мнения: 3 034
Ааа, благодаря! Аз тази игра я приключих, надявам се успешно и далновидно - Юнакът от 4 дни е в Пролет Grinning


Пролет ми е един от вариантите, защото имат и транспорт. Можеш ли да споделиш как е сега - обстановка, занимания, твоето дете как се чувства? И таксата каква е в момента, с храна/без? Благодаря ти!

# 573
  • Мнения: 1 153
Балони, много малко от градините, които аз видях, наистина ми харесаха, а обилколих към 10-тина... И тук изключвам тези, които имат такса 700-800 лв, защото според мен такива такси са неоправдани и издават вид опортюнизъм, който не ми допада много. Като събера сили, ще опиша по-подробно пътешествията си:)

simplyaven, в Пролет ме спечели първо директорката, с това колко подробности помни за деца, завършили преди 3 години (съвсем случайно стана дума в първия ни разговор, че познавам детенце, било при тях) - няма как да не си заинтересован, а да помниш толкова. Лицензирани са, което също беше важно за мен.
Моето дете тръгна доста добре там, спокоен, доволен, разказва ми много, на третия ден спа там и му дадоха медал "Послушко на деня", с което той много се гордее:) Почти всеки ден ми подарява нещо, което са правили - рисунка, апликация и т.н. Не се използва телевизия (само имат филмчета по наглийски, но те са учебни).
Имат допълнително уроци по английски, плуване и тенис, а всеки петък е „Ден на емоцията” – ходят някъде: Южния парк, зоологическата градина, театър и т.н.
Транспортът е много удобен, защото може да се ползва само една седмица или само в една посока – много са гъвкави.
Имам малки съмения, че прибързват с адаптацията и няма възможност да оставаш с детето там, но пък моето явно се чувства добре. Иначе се отнасят с внимание към децата, гушкат ги и т.н., звънят, за да кажат как се чувства детето също, т.е. имат подход и към майките Simple Smile
Има какво да се желаe от към менюто (слециално следобедните закуски са тип сиренка, баничка и т.н.), та ще се пробвам да влияя морално по въпроса Wink
Таксата е много приемлива – 420 лв, допълнително се заплаща английският – 40 лв и спортовете – всеки по 65 лв.
Ако те интересува още нещо, питай:)

# 574
  • Мнения: 3 034
Благодаря ти много, звучи добре. Аз планирам да идем и дотам другата седмица да видим на място. Моят син вероятно ще си го взимам на първо време по обяд, но ще плащам таксата, тъй че не очаквам да е проблем. Ще следя какво пишеш, желая много успешна адаптация на твоето дете!   bouquet

# 575
  • Мнения: 161
Някой ще ми каже ли какво е положението с детски център Вила Вилекула?

Благодаря!

# 576
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте,ние се завърнахме от моренце и ще почвам и аз обиколка из градините дано не се разочаровам много  Praynig

# 577
  • Мнения: 771
secret girl , права си. Лошото е, че много хора го удариха на печалбарство. Искат сега и веднага да си докарат парички. Лошото е, че е за сметка на децата. Ето заради това е важен лиценза. Има ЧДГ, в които като влезеш се захласваш от обзавеждане и играчки, но....се окаже ,че "леличката" или "хубавата какичка", която гледа детето ми не е и помирисвала педагогика. Засипят те с "допълнителни занимания - балет, етикет, стрелба с лък Shocked", но реално детето ми нищо не научава. Още по-страшно е когато при космическа такса детенце спи в пригодено, боядисано мазе. И като се сблъскаш с 3,4 такива ЧДГ, разбира се, че обобщаваш за всички. Но явно не си попаднал на ТВОЕТО място. Това което пишеш е чудесно. Ето такива "дреболии" са показателни. Щом един директор познава всички деца и ти отговаря с готовност, за мен е показателно. Щото има и директорки, гледат те в очите, отговарят кисело и само гледат да ти грабнат парите от ръцете. Така че обикаляне си трябва!

# 578
  • Мнения: 1 153
Най-накрая сядам да опиша моята разходка по частните градини. Гледах основно лицензирани граднини и не съм ходила в градини с такси от 700 лв и нагоре, тъй като ги смятам за неоправдани – сигурна съм ,че щях да видя много луксозни изпълнения, но не мога да се отърся от чувството, че твърде „икономически” се възползват от ситуацията (лично мнение, нека не го превръщаме в дискусия Simple Smile). Имайте предвид, че впечатленията ми са естествено субективни и базирани на по една среща, но ето какво видях Simple Smile
Доверие – започнах с нея заради прекрасните отзиви. Такса – 550 лв. Мястото наистина е добро, сигурно се грижат добре за децата, но някои неща не ми допаднаха и се отказах. Основните им недостатъци са че нямат лиценз, дворчето е повече от символично, а воденето в парка до тях ми се струва рисковано. (Това, което категорично ме отказа от там, беше разказ на доволна майка тук, в темите, как мед. сестра излекувала кашлицата на детето й без нейно знание с някакъв сироп – това за мен е просто недопустимо).
Сияние – имах колеми наджеди за тази градина, бях чела страхотни неща за подхода и професионализма на учителките. Но за съжаление срещата с тях беше най-голямото ми разочарование. Първо – от материалната база: помещават се на последния етаж на западнало читалище, в края на стръмна тясна улица, която е категорично непроходима при сняг, нямат никакъв двор (до парк са и водят децата там), от десетина колички, с които детето ми си игра по време на срещата поне 8 бях счупени, чак на него му направи впечателение. Учителката бързаше (въпреки, че предварително се обадих да питам кога е удобно да се срещнем) и доста властно ме убеждаваше колко добре се грижат за децата. Твърде настоятелно се опитваше да убеди сина ми да отиде с нея при децата, от което той само се уплаши и разстрои.  През цялото време на срещата (от 10:00 до 11:00) пристигаха деца в градината и заниманията на другите се накъсваха от новодошлите. Всички деца бяха заедно – малки и големи. (Цялата суматоха беше заради празник, който те организират за общността, който ще бъде отразен от медиите). Възможно е това да е било лошо стечение на обстоятелствата и в друго време да съм останала с различно впечатление, но така й не поисках да се срещна повече с тях... Таксата е 500 лв.
Бояна – доста посредствено усещане, жената която ме прие нямаше много хъс да ме впечатли – показа ми помещенията и горе-долу това беше. Едната собственичка е лекар, ако това е от значение. Като база пак нищо впечатляващо – доста износени неща, един стаар телевизор.

# 579
  • Мнения: 1 153
продължавам Simple Smile

Чуден свят – тази градина ми хареса и може би щеше да е нашата, преди да видя Пролет Simple Smile Имат салон, мед. кабинет, охрана, организирани са на „кабинетен” принцип – всяко заминание е в съответната стая, имаха страхотни неща в кабинета по изкуство Simple Smile. Не съм убедена, обаче, че тази система е добра за малко дете, което тепърва тръгва на градина, защото непрекъснато се мести от стая в стая и не няма „негово” място. Спането е организирано на сгъваеми легла по кабинетите, има едно спално помещение за най-малките. Дворчето е добро, макар и не голямо (на както се убедих, не са много частните градини с голям двор). Имат дългогодише опит и правят впечатление на добре сработена машина. Условията им за транспорт обаче са безумни – такса от 1500 евро за половин година, таксата е 630 лв на месец.
Слънчево зайче – такса 550 лв. Мноого властна директорка, донякъде симпатична, но много деспотична – при нея мърдане няма, адаптация също – детето идва и остава, няма глезотии. Иначе ми демонстрира колко я обичат децата и те наистина с радост я прегръщаха. От градината не се излиза – няма театър, няма разходки, няма бусчета (което също е донякъде разумно, но...). От доста време се канят да се местят в нова, фантастична сграда някъде до американския колеж, но кога ще стане това не е ясно. В една сграда са с учениците от Българско школо, но в различни крила. Материалната база е посредствена.
Меридиан 22 – такса 480 лв. Тази градина е най-близо до нас, за това и отидох да я видя, но нищо не ме впечатли – почувствах се като в държавна градина, само че с такса...Там също са в една сграда с ученици. И успях да мерна как една лелка се караше на едно ревящо за майка си дете...
И нашата Пролет Simple Smile Вече разказах как ме впечатли директорката и като цяло беше много внимателна, не настояваше да я „купим” веднага, сама каза – огледайте и други, преценете... Градината не е голяма, но вътре е много симпатично, от тази година имат още една сграда - за предучилищната. Въпреки че са с най-ниската такса (420 лв), обзавеждането, баните бяха едни от най-хубавите, които видях.
Ако нещо повече ви интересува за някоя от градините, питайте Simple Smile

Последна редакция: нд, 18 сеп 2011, 14:40 от secret girl

# 580
  • София
  • Мнения: 30 253
момичета,

аз да попитам нещо. На нас ще ни се налага да оставаме сина ни за около 10-на дена в месеца т.е. почасово гледане 10 дена за 8ч на ден.

Какви варианти бихте ми предложили?

Постепенно, ако му хареса, ще започна да го оставям постоянно, но с времето.

secret girl , в "Пролет" таксата какво включва? Предполагам, че се плаща отделно за транспорт и храна?

# 581
  • Мнения: 1 153
Е, как ще е отделно храната:) Дори и петъчните мероприятия са включени. Допълнително се заплаща траспорт (4 лв в едната посока за 1 ден), ангийски - 40 лв и спорт (плуване и/ или тенис) по 65 лв всяко. Но спортовете се посещават следобед, така че са подходящи само за деца, които вече не спят през деня.

# 582
  • Мнения: 3 034
А! Жалко е това! Аз тъкмо и заради плуването пак към Пролет клонях. Странно защо, точно пък плуването е прекрасен спорт за най-малките.  Rolling Eyes

# 583
  • Мнения: 1 153
simplyaven, аз така или иначе бих се притеснявала да го пусна сам на плуване на тази възраст, предпочитам да ходим заедно като го звема следобяд, пък за догодина ще видим...
Но ако мислиш, че товето дете може да издържи ден-два без да спи следобед, сигурно няма да те спрат да го запишеш.

# 584
  • Мнения: 3 034
Не може. Спи си още.  Rolling Eyes Не знам, при мен от двегодишни ходят на плуване и нищо им няма. Но щом е така, ще мислим друг вариант за плуване просто.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт