Математически турнири - 10

  • 92 762
  • 750
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 455
Математически турнири - 9

Ученически олимпиади и национални състезания

Математическо състезание " Хитър Петър" - Габрово

Задачи от популярни математически състезания

Българският сайт за математика

И още задачи...

Математика за всеки

Математически турнири

Математическият сайт на Божидар

Блог за математика в помощ на средното училище


Съвети за състезатели по математика на всякаква възраст:

-Не решавайте трудни задачи в деня преди състезанието;

- Ако задачата ви се стори позната, бъдете особено внимателни, за да не се подведете по повърхностни аналогии;

- Номерата на задачите не винаги съответстват на трудността. Решавайте първо лесните задачи;

- Ако правилата разрешават, задължително излезте в почивка (до тоалетната) поне веднъж, дори да сте готови с всичко. Когато се върнете, прочетете пак условието и решението на всяка задача;

- Стойте до края. Борете се за всяка точка. Записвайте на беловата дори и частични постижения и отговори;

- Някои задачи ще ви се удадат веднага, а може би някои не (тях ще наричаме "трудни"). Именно трудните задачи ще ви помогнат да победите тези, които се отказват, когато не намерят сигурен подход. Упорствайте и намерете решението. По това победителите се отличават от масата.

- Ако дадена задача не ви се удава, прочетете пак условието. Представяйте си нещата образно. Помислете малко дали не сте срещали някъде подобна задача. Не отделяйте повече от 40 минути на дадена задача. Опитайте друга. Хапнете шоколад. Ако дълго време нямате напредък, отидете до тоалетната. Освежете се. Много решения са измислени след разходка до тоалетната (естествено това не значи да стоите в тоалетната в очакване на решение)

Добре дошли, дами и господа!

Последна редакция: ср, 05 окт 2011, 13:14 от kopche

# 1
  • Мнения: 525
Здравейте в новата тема!

Последна редакция: нд, 01 май 2011, 19:39 от vanyia

# 2
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте в новата тема. Дидева, благодаря.
Написаното горе според мен не е редно в нито едно отношение.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 253
Дидева, благодаря за темата!  bouquet
Дано да бъде изпълнена с полезна информация и конструктивни мнения!
Честно казано не ме вълнува кой е преписвал и къде са получили задачите по-рано! Peace

# 4
  • Мнения: 48
Здравейте на всички !Следя ви редовно и  чета как ходите по състезания.В нашият град се провежда само Салабашев и Кенгурото.Чакаме ги тези класирания но все ги няма .Имате ли информация

# 5
  • Русе
  • Мнения: 686
Здравейте на всички !Следя ви редовно и  чета как ходите по състезания.В нашият град се провежда само Салабашев и Кенгурото.Чакаме ги тези класирания но все ги няма .Имате ли информация
Напиши за кой град става дума
  Благодаря за темата и само добри новини!

# 6
  • Мнения: 48
Имах в предвид националното класиране на Кенгурото.Благодаря за включването.

# 7
# 8
  • Мнения: 456
Дидева,благодаря за новата тема!  bouquet

# 9
  • Мнения: 7 159
Имах в предвид националното класиране на Кенгурото.Благодаря за включването.
Няма такова все още. За кой град става въпрос?

Дано да бъде изпълнена с полезна информация и конструктивни мнения!
Подкрепям 100%.

Призовавам в тази тема да няма "Запис", букети, цветя и рози в двойни дози, а да се пише по същество.
Вместо "Запис", нека всеки, който иска да се запише, напише нещо съществено по темата, която е: Математически турнири.


П.П. Предлагам лоченето на бира, обсъждането на срещи, ресторанти, хотели и други подобни да става в съответните подфоруми, на скайп, във Фейсбук и т.н.

# 10
  • Мнения: 48
Радвам се че сме толкова много и можем да си помагаме с полезна информация

# 11
  • София
  • Мнения: 1 154
На сайта на СМБ-секция Изток е публикуван вече списъка с наградените деца от София от Великденското математически състезание. Честито на наградените!  smile3501

# 12
  • София
  • Мнения: 4 253
На сайта на СМБ-секция Изток е публикуван вече списъка с наградените деца от София от Великденското математически състезание. Честито на наградените!  smile3501
Благодаря за информацията!
Дъщеря ми е сред наградените! Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 819
Здравейте,много ми е полезна тази тема!Моят син също е сред наградените!И вместо "запис" да попитам за някои хубави сборници по математика 3-4клас ,по които решават вашите деца?Аз знам за Регалия,"математика за таланти",математическа читанка!Бих се радвала да науча и за други добри сборници,които биха засилили математическата ни подготовка!

# 14
  • у дома
  • Мнения: 7 142
Здравейте,много ми е полезна тази тема!Моят син също е сред наградените!И вместо "запис" да попитам за някои хубави сборници по математика 3-4клас ,по които решават вашите деца?Аз знам за Регалия,"математика за таланти",математическа читанка!Бих се радвала да науча и за други добри сборници,които биха засилили математическата ни подготовка!
Математика за таланти/ Тестове и задачи за подготовка и прием в 5 клас на СМГ -пускала съм го и преди: http://www.helikon.bg/books/203/156161_matematika-za-talanti-tes … -klas-na-smg.html
Сборник от занимателни задачи 1.-4. клас на изд.Регалия 6(не знам това ли имате) http://www.regalia6.com/books/regalia_files/mathematics/mat_zz_1-4.htm
Сборник по математиката за извънкласна работа за 4. клас на издателство Изкуства http://www.book.store.bg/p46121/sbornik-po-matematikata-za-izvyn … sil-simeonov.html
Тези трите ги имам и са добри,ако се сетя за други ще допълвам...
На изкуства съм фиксирала пак някакви,но задължителната подготовка ми се струва много лесна,но пък има и раздели за задачи за шампиони,но нямам наблюдения,ако някой ги има да сподели-ето тези са:
Часът на математиката за 2. клас http://www.book.store.bg/p46119/chasyt-na-matematikata-za-2-klas … mir-draganov.html
Часът на математиката за 3. клас http://www.book.store.bg/p46118/chasyt-na-matematikata-za-3-klas … tania-tonova.html
Часът на математиката за 4. клас http://www.book.store.bg/p46114/chasyt-na-matematikata-za-4-klas … tania-tonova.html -темите в съдържанието ,особено за избираемата подготовка звучат добре,но за съжаление са дали изображения на страници от задължителната подготовка и те не са никак трудни,така че ако някой ги има в действителност ще се радвам да сподели...

Последна редакция: нд, 01 май 2011, 23:14 от svetlaem

Общи условия

Активация на акаунт