Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 14

  • 70 165
  • 723
  •   1
Отговори
  • Мнения: 683







                                       

    
                                   
 


Продукция: Tims Production-Timur Savcı
Режисьор: Nihat Durak
Сценарист: Meral Okay
Жанр: Исторически/Драма

Излъчва се всяка сряда по Show TV от 20:00 часа

Любовна история, която предопределя съдбата на една цяла империя. Направен по действителен случай, "Великолепният век" ще повдигне завесата на изпълнения с тайни и интриги живот в султанския харем по времето на най-величествения период на Османската империя. Дошла като робиня от най-крайните земи на империята, Роксолана успява да спечели сърцето на султана. Благодарение на блестящия си ум, необикновената сила на волята и привлекателната си външност от безправна робиня тя става жена на султан Сюлейман Великолепни — най-могъщият султан в Османската империя.


   












Превод, редакция и техническо изпълнение: Мistik, Ibrahim, Sevi_nil, Stereo_hz, Mishel, Emel и завер ханъм

   


   

Последна редакция: сб, 07 май 2011, 02:23 от anna3com

# 1
  • Мнения: 683
Гергьовден е!

Днес празнуват всички с имена: Георги, Герго, Гергана, Гергина, Геро, Гюрга, Гето, Гецо, Гоце, Гуга

6 май е денят на Св. Георги - покровител на овчарите и стадата.

Според преданията той е римски войник, християнин. Роден в Кападокия (днешна Турция) в християнско семейство. Баща му е служил като офицер в римската армия, майка му е от Лида, Палестина, където се връща като вдовица с малкия си син.

Младият Георги следва пътя на баща си и постъпва на служба в армията, където се проявява като добър войник и бързо се издига във военната йерархия. По това време е разпределен в Никомедия и служи в личната гвардия на Диоклециан, който издава едикт за систематично преследване на християните в цялата империя.

На Георги е заповядано да вземе участие в преследванията, но вместо това той се открива като християнин и критикува решението на императора.

Разяреният Диоклециан нарежда Георги да бъде подложен на мъчения и да бъде екзекутиран като предател. Тялото на свети Георги е погребано в Лида. Скоро след това християните започват да го почитат като мъченик за многото чудеса, които извършил след смъртта си като небесен воин и закрилник.



Едно от най-известните чудеса извършено от св. Георги и заради което е често изобразяван на иконите, убиващ змей, е чудото станало близо до град Вирит, днешен Бейрут, недалеч от град Лида, където лежало тялото на светеца.

Там имало голямо езеро, в което живеел страшен змей, той често излизал и много хора ставали негова жертва. Когато пък доближавал градските стени, дъхът му отравял онези, които били на близо и го вдишвали. Хората се опитвали да се преборят със звяра неведнъж, но нямали успех.

Така един ден те решили да помолят техния владетел за помощ, той пък от своя страна издал заповед, с която разпоредил всеки ден да предават на змея по едно от децата си и тъй да се спасят останалите.

Когато дошъл ред на управителя и той завел детето си. Когато змеят излязъл, се появил Георги яхнал бял кон и отишъл при девойката. Попитал я защо стои там и плаче, а тя като му обяснила защо е там викала към него да бяга.

В този час светецът-войн препуснал към змея и го пробол с копието си. После наредил на момичето да го върже с пояса си и да го завлече в града. Народът, като видял това се разбягал от страх, но св. Георги им заговорил, да не се страхуват, защото Господ Исус Христос го е изпратил да ги избави от това зло, за да повярват в Него.

Подир тези думи светият войн отрязал с меча си главата на змея, а хората повярвали в Бога и всички до един се покръстили.

Гергьовден, заедно с Великден, се смята за най-големия пролетен празник. Празникът се нарича още Зелен Георги (или Цветен Георги).

И тъй като това е и мой семеен празник искам да поздравя всички празнуващи с една хубава песен.

# 2
  • Мнения: 529
Честит Гергьовден!!! Много здраве и щастие на всички хора!
Хюррем наистина се задави като видя Лео,но тя вече хитра и няма да се издаде,че го познава.Така мисля аз.

# 3
# 4
  • Мнения: 1 296
На мен пък ще ми е мъчно за Лео в този момент Cry на срещата.
Честит празник на именннити днес. Да са здрави, даса щастливи и спорна година им желая.

# 5
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Thank you   Embarassed... For all Croatian girls newsm51 . То ни четяли и в Хърватска,не че не е възможно,но как разбират написаното  newsm78.Още веднъж поздрави на Хърватия.

Ибрахим, искам да поясня нещо. Лилиен е моя приятелка и е начело на групата, която се занимава с превода на ВВ на хърватски. Понеже аз чета темата през деня на телефона си и нямам кирилица, я помолих да сложи линковете, тъй като имаше запитвания. Тя е използвала случая да ти благодари за преводите на сериите. Това е факт, но нашите преводачи имат международна известност. Преводът, който правите за нас се използва и от хърватските и румънските ни приятели, които го превеждат на техния език. Превежда се и на руски и английски. Последно видях и превод на испански. Иначе те четат форума ни (и разправиите ни) редовно. Импакта на вашия труд е много по-голям от колкото си представяте. Още веднъж искам да благодаря на всички, които се включиха до сега в превода на сериала и на пенда (баш майстора  Laughing)

Аз пък си мислех, че това местенце си е само за нас...дето вече си се знаем  Blush Ани що не ни предупреди...

# 6
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ето клипчето, което направих за първата брачна нощ на Хатидже и Ибрахим...

# 7
  • Мнения: 0

Честит Гергьовден !

Hello everybody ! Have a nice weekend !!!!    Hug Hug Hug
With hugs from Romania:








# 8
  • Мнения: 284
Той деня почти свърши Embarassed, но въпреки това Честит Гергьовден на всички.
Изгледах последната преведена серия и ми стана мъчно за Гюлфем хатун Rolling Eyes. Тя сега цял живот ли трябва да остане там в сарая, в смисъл нито спи със СС, дете няма, че сега и без приятелка ще остане. По тази логика, къде се намира първата жена от която също е имал дете newsm78?

# 9
  • Мнения: 72
Мишел,клипа ти от пост 8 е много приятен .Една красива сцена на фона на една  мелодия от позабравен  филм - много ми хареса!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 72
Ани,снимката на султана от първа страница е неповторима и великолепна като самия султан!!    bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пт, 06 май 2011, 23:31 от stefanniq

# 11
  • Мнения: 417
Не знам в предната тема дали е публикуван анонса на 18-ти епизод:

http://www.ddizi.com/izle/27061/Muhtesem-Yuzyil-18.-Bolum-Fragmani.htm#



Става напечено за Хюррем Crazy

# 12
  • Мнения: 417
Ето клипчето, което направих за първата брачна нощ на Хатидже и Ибрахим...



Романтика и нежност Heart Eyes Heart Eyes

# 13
# 14
  • Мнения: 683
Заповядайте трейлъра на 18 епизод с превод на Емели  newsm51  love001

18 епизод трейлър 1 на български

Общи условия

Активация на акаунт