Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 86-та тема

  • 157 997
  • 735
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 148
Апр,това си е моя измишльотина и съм я кръстила ягодово парфе.Правя я от години само че със един ред бишкоти или един блат отдолу.Ето как я правя
2пакета бишкоти
за крема :
400гр.квасена сметана
300мл.сладкарска сметана
1 кафена чаша пудра захар
около 300гр.нарязани ягоди
2 желатина/100мл вода разтворен/
разбивам сладкарската сметана,прибавям ягодите,захарта и квасената сметана.Разтварям желатина на водна баня и след като се охлади прибавям към крема.Редя ред бишкоти /топя ги във някакъв сироп,във случая разтворен ягодов топинг/половината крем,пак бишкоти и пак крем.Във хладилника за около 40 мин.вадя и окрасявам със ягоди и заливам със заливката и разбира се пак във хладилника.След около час режа.
за заливката
6 ягоди пасирани+100мл.вода и 80гр захар варя да се посгъсти,като застине прибавям 1/2 желатин разтворен във 50мл.вода и разтворен на водна баня и заливам след като стегне крема в/у ягодите.
Ивка27,рецепта нямам слагам на око във машината.Около 1кг брашно,1с.л олио,1/2 с.л оцет,1 непълна с.л захар и 1 с.л солсъс връх .Вода топличка около 300мл newsm78 си мисля.Слагам вода докато стане на хубава не много твърда топка.
Спазвам правилата на мама,вадя тестото от машината и оставям да почине 10 мин.след това деля на топчета 8-9 бр и леко разточвам около 10см диаметър мажа със олио за да не хваща кора,покривам и оставям 35-40 мин да се отпусне тестото .След това разточвам малко и прехвърлям на плат и почвам да тегля.Това е.Ето и малко стъпка по стъпка има обяснения под снимката.
http://ditsan123.snimka.bg/cooking/st-pka-po-st-pka.482144.17776390
Открих че най-важното е да се отпусне тестото иначе не се тегли а се връща ,и тестото нетрябва да е много твърдо.
Дано съм ти била от помощ,пробвай не е трудно а резултата е супер.

# 316
  • Мнения: 847
ditsan , много апетитно звучи, нищо чудно, че са я омели за нула време!   bouquet

# 317
  • DE
  • Мнения: 971
У нас имаше тези дни,

Запържена кайма с домати и яйца



Нудели по китайски



и днес

Свински руладини, преди да съм ги метнала в тенжерата да къркорят



# 318
  • Мнения: 22 867

Момичета, днес с моят съпруг имаме годишнина от сватбата - ето, почерпете се -
И нали съм си малко сълзлива - историята...

mari_eta , май  и аз съм сълзлива, но това е животът. Нека винаги сте двамата един до друг, да се обичате и хубавото да е повече. Честита годишнина, тортата е невероятна! 



А тук пак пълно с вкусотии! Crazy Heart Eyes ditsan, баницата е неудържимо изкушаваща,  Apr, и вкъщи имахме такъв период - само тези питки Grinning и никакъв друг хляб, lina kaz , салатката много ми хвана окото, на Madla кремчетата мм Heart Eyes, а Венета, хич няма да я коментирам, направо съм ! За всички вас

Бисквитена тортичка

# 319
  • Мнения: 901
labrex как ме върна в детството с тази Бисквитена торта

а при нас

Лимонова паста с риба



и

Шоколадова тарта с горски плодове без печене

# 320
  • Варна
  • Мнения: 202
Дитсан страхотна тортичка а баничката ти е трепач
Леля Ог чудни цветни бонбонки.Стискам ти палци за да ти дам много сила с най-добри пожелания всичко да се размине
Денерис,Лина,Вяра,Мат много апетитно
Лабрех вземам си от леденото удоволствие и бисквитената тортичка
Вени с тези козунаци и питки си за кулинарно изложение
Мадла,Апр супер питки,ще ги пробвам
Марабу прекрасна тарта
От мен една бърза вечеря




# 321
  • Мнения: 4 668
Бърканата пица във вариант с топено сирене и гъби -


Домати с моцарела и босилек
 

Бутерките на Лабрекс - страхотни са   bouquet


mari_eta, Честита годишнина! Бъдете много щастливи   bouquet


# 322
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Мила Mari.eta честита годишнина от сватбата. Пожелавам ви да сте преди всичко живи и здрави, да  преоткривате  отново и отново истинското щастие заедно, да може винаги да разчитате един на друг. Пожелавам ви любовта, която ви е събрала, да се разпалва с всеки изминат ден все повече и повече. Продължавайте да сътворявате своята приказка и бъдете щастливи!


Тортата ти е великолепна, невероятно красива, нежна и в същото време даваща сила и прилив на здраве и живот.


Днес си взех малко повече време и разгледах подробно темата. Въпреки, че добре си хапнахме, след толкова много вкусотии, се чувствам като кръвожаден вълк, който не е вкусвал нищо цели три дни;). Много лошо действа тази тема, много...


Бих искала да благодаря за милите комплименти на Mari.eta, Megansg, Delicate, Еликсир, Angellove, Madla, ЗИЧЕ, Mama1+2, Magi71, Ditsan, Леля ОГ и Lina_kaz,

Мила Леля ОГ, още веднъж искам да похваля бонбонките ти. Те обаче станаха причина децата да ни извадят най-безцеремонно от българската общност.
Vivien ме пита дали съм ти изпратила снимка на нейната калинка и дали по нея си правила бонбонките. И тя и Laurent харесаха всичките ти бонбони, много се възхищават на майсторството ти и казаха, че си толкова сръчна, сигурно защото си българка и че ние тук не можем, да направим толкова красиви бонбони. Да знаеш отписаха ни нас вече, ти си виновна Wink.
Мари.ета, невероятен козунак,
Magansg, чудни питки, направо ме накараха да се облизвам, а ягодите са толкова предизвикателни, ммм...
Delicate, чуден зелен фасул, много апетитен.
Magi71, цветният ти кекс, е невероятен.
Еликсир, бутерките на Лабрекс, изглеждат божествено.
Angellove,  пилешки инволтини "Капрезе" с прошуто и чери домати  e много нежно и предизвикващо невероятен апетит ястие.
Madla, отново е много вкусно при теб.
Apr, благодаря ти, мила, да знаеш, че аз взех да не им се радвам толкова, че няма отърване. Всеки иска козунаци и аз мога да меся до припадък, никой няма да каже недей Wink. Лакомии са нали, само където не си го признават. А твоето панеттоне с шоколад както и тутманикът ти са невероятни.
Mama1+2, много е вкусно всичко, което си приготвила, сигурна съм, че гостите са останали много доволни.
Labrex, а твоят шоколадов сладкиш с майонеза е толкова неустоим, че чак аз, която не поглеждам шоколад, поисках да го имам пред себе си.
Anuk, кексчето жабка е приказно, къде обаче e принцесата да го целуне Wink.
Ditsan, ами боде тортата директно в очите и на езика даже, още повече, че е от любимите ми торти. А ти така апетитно си ни я представила, че няма накъде повече!

# 323
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Момичета, благодаря на всички за страхотните пожелания, както винаги ме разплакаха...щастлива съм, че макар и виртуално ви познавам, вас, хората с големи и добри сърца Heart Eyes  bouquet Hug!

Мила Вени, благодаря за страхотната песен - слушам я в момента и ако вече не спеше, уморен и преял с торта /лелеееее, невероятна вкусотия, фаворит ни стана Peace/ моят съпруг сега щяхме нежно да танцуваме блус...всъщност, чакай, ще го събудя...струва си, нали Rolling Eyes Wink Grinning...

П.П. Благодаря и от негово име за прекрасния среднощен блус Heart Eyes!

Последна редакция: пт, 27 май 2011, 22:29 от mari_eta

# 324
  • Мнения: 847
marabu , Шоколадовата тарта с горски плодове без печене изглежда просто умопомрачително!!!  bouquet Би ли споделила рецептата за това вълшебство? Умирам за шоколад и шоколадови неща (а също и за неша "без печене" Simple Smile).

# 325
  • София
  • Мнения: 1 832
Много вкусно е както винаги тук!
Салата, смилянски боб с кюфтенца и сухи  манатарки

крем супа от картофи, тиквички и сухи манатарки и печена паста по Пепи

# 326
  • Мнения: 73
Салата .



Пържени тиквички с чесново мляко .



Боб яхния с кренвирши .

# 327
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Мариета, честита годишнина!!!Много семейно щастие ти пожелавам, да се обичате , разбирате и помагате, макар че коя ли от нас може да разбере мъжете Joy!Със сигурност няма да  съм аз , но това не ме спира да опитвам вече повече от 17 години  Joy.Страхотна плодова пита!!!

Много е вкусно тук, една дърпана баница направо ме залепи за монитора Flutter.

ditsan , страхотна е!А на какъв плат точно се дърпа?

Аз се отчитам с един чудесен летен десерт :

Лимонов сладкиш с бишкоти

Последна редакция: сб, 28 май 2011, 10:10 от Аелис

# 328
  • Мнения: 901
marabu , Шоколадовата тарта с горски плодове без печене изглежда просто умопомрачително!!!  bouquet Би ли споделила рецептата за това вълшебство? Умирам за шоколад и шоколадови неща (а също и за неша "без печене" Simple Smile).

разбира се  Simple Smile

Шоколадова тaрта с горски плодове без печене

# 329
  • Мнения: 112

Мариета, честита годишнина!!!  bouquetДълъг и щастлив семеен живот ви пожелавам!
 Копвам си тортичките на marabu и  Аелис Peace
На бутерките на Лабрекс отдавна съм хвърлила око  chef
От мен Домати и тиквички с ориз


Бутерки със сладко от боровинки


Ягодова торта с ванилово-сметанов крем

Източник:Ягодова торта с ванилово-сметанов крем

Общи условия

Активация на акаунт