Чакаме и последното МАЙ-ско човече и в "родени" ще се местим вече! - Тема 26

  • 25 642
  • 714
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 172
25ти е много хубава дата - хайде, момичета!!!  newsm53

Хайде де...и аз това викам и на мен много ми харесва датата  Laughing

# 421
  • Мнения: 111
Айде всички да раждаме утре в първия работен ден.....да се  #Crazy лекарите

# 422
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Оллеле, как болят тези контракции, не е истина  Crazy Сега ги засичам, стискайте палци, че са през 4-5 минути  Crazy

# 423
  • Мнения: 30
Хайде!!!! Продължавай в същия дух! Дано скоро чуем хубави новини   love001

# 424
  • Мнения: 5 622
Оллеле, как болят тези контракции, не е истина  Crazy Сега ги засичам, стискайте палци, че са през 4-5 минути  Crazy

Най-сладката болка е това, Нелка. Предполагам с какво вълнение очакваш събитието, а то наближава...  Wink
 Стискам палци и чакаме новини!

Елфич, аре, бе..верно последна ще останеш, накрая да не отидеш при юнките  Crossing Arms Не те давам  Naughty  Heart Eyes

П.С. Щях да пиша нещо, но забравих. А и днес съм толкова недоспала, че няма наъде повече!  Tired
 Добре, че е лято, че мога да си слагам слънчевите очила на воля и да скрия тъмните кръгове около очите  Embarassed

# 425
  • София
  • Мнения: 294
Добър вечер и от нас!
Адашче, стискам палци всичко да мине бързо, безболезнено и безшевно!

Честити ни нови бебчета!

За килограмите да споделя, че от болницата излязох с  10 кг. надолу и сега за 20 дни съм свалила още 2кг. . Не съм особено щастлива защото имам да свалям още мнооого  Tired

Аз да попитам мамите които са секцио текът ли ви лохии? На мен ту ми намаляват , ту се осилват . Има дни в които почти нищо няма и после пак се почва. На цвят са кафеникави. Първия път мисля , че доста по-малко ми текоха ... или си въобразявам  Thinking
Лека вечер на всички  Hug

# 426
  • Мнения: 660

Вашите бебета правят ли така- като го сложа на гърдата и захапе, започва да смуче, после пуска, пак засмуква, дърпа зърното и се нерви страшно...а мен свитки ми излизат от болка.

На какво може да се дължи, не пуска мляко ли, боли ли ли го нещо, много са ми напрегнати гърдите затова ли?
Ама същия номер го прави и когато е цокал и гърдата е поизпразнена.


lotxen, някои бебета се дразнят, когато струята мляко не е толкова силна (както от шишето, когато са хранени и от шише). Бебетата трябва да положат усилие, дръпвайки няколко пъти на празен ход, докато млякото слезе и потече, и в подобни ситуации може да не са щастливи, че не тръгва веднага. Може да опиташ преди да предложиш да суче да изцедиш съвсем малко от гърдата колкото да тръгне млякото и да ѝ дадеш да засуче при вече слязло мляко. Така бебето може да суче самичко, преглъщайки на всяко засмукване от гърдата и ако искаш можеш да го подпомагаш като леко погалваш/масажираш гърдата от основата към ареолата и зърното. Когато малката спре да гълта ефективно би могла да правиш компресия на гърдата, за да тече по-лесно млякото в устата на бебето.
Понякога засукването може също да повлияе на бързината, с която потича млякото. Би могла да опиташ да я накараш да си отвори по-широко устичката, за да засуче по-добре като поеме и част от ареолата, за да стимулира потичането на кърмата.
Понякога бебетата се объркват от ползването на залъгалка и по-трудно сучат. Ако ползвате залъгалка може да е подходящо да не я предлагаш поне докато проблема отшуми, а по възможност поне първите 6-8 седмици, когато е възможно това да причини проблеми при засукването на гърдата. Лишаването от биберони и залъгалка, би дало възможност на бебето да забрави плиткото засукване. Peace


Нелка, стискам палци да мине леко и твоето раждане и да гушкаш скоро мъничко човеченце. Hug

# 427
  • Мнения: 1 328
А добър вечер и от нас с Митко Simple Smile
съвсем накратко - оцелях и мисля, че приключих вече с ражданията  Mr. Green
Беб е добре, хубавее и така... като ни изпишат ще пиша повече.

# 428
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Джени, радвам се, че се включи   bouquet
Адашче, ще ги свалиш килограмите, не се притеснявай.
Ох, моите контракции станаха съвсем регулирани - на 7 минути  ooooh! Аз обаче тъпо и упорито си седя вкъщи  Rolling Eyes Чакам да паднат поне на 4 и тогава  ще ходим към болницата. Да не вземат да минат  Whistling
Иначе не се притеснявайте, няма как да ги проспуснете  hahaha

# 429
  • Мнения: 331
Неллили,и при мен е такова положението с лохиите. Вече са много слаби, но все още ги има.
А аз исках да попитам за линия негра, кога изчезва? Моята беше сладка, когато имах корем, но сега седи като мръсно.  Sick
Нелка, стискам палци! Скоро ще се гушкате!  Hug

# 430
  • Мнения: 5 622
А добър вечер и от нас с Митко Simple Smile
съвсем накратко - оцелях и мисля, че приключих вече с ражданията  Mr. Green
Беб е добре, хубавее и така... като ни изпишат ще пиша повече.

Женка, честито още веднъж!Чакам с нетърпение да разказваш когато можеш  Hug

Нелка, аз отидох когато моите бяха регулярно на 5 минути. Общо взето бързо прогресираха нещата и за няколко часа от на един час, станаха на 30, 20, 10, 7 и 5 минути..Но, за съжаление моите контракции не бяха продуктивни..както и да е, стискам ти палци, утре ще е големият ден най-вероятно  Wink


Неллили,и при мен е такова положението с лохиите. Вече са много слаби, но все още ги има.
А аз исках да попитам за линия негра, кога изчезва? Моята беше сладка, когато имах корем, но сега седи като мръсно.  Sick
Нелка, стискам палци! Скоро ще се гушкате!  Hug

Хоупче, Нелли и аз все още имам лохии! Ту стават кафеникави и намалеят, ту се засилят и стават с цвят на нормална кръв, а минаха вече 3 седмици от раждането. Би трябвало да приключват вече, но аз още се точа..  Confused Дано всичко е наред  Praynig

Дона Ани, сега видях, че коментраш за голите крчета на бебето- при нас наистина стана много топло и не мога да си представя аз да съм с къс ръкав и къси гащи, а бебето да е навлечено. Обличам го така, както и себе си, но винаги имам под ръка втори чифт дрехи, с дълъг ръкав и крачол и задължително няколко вида одеалца и пелени- за всяко време  Grinning

# 431
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Аз все още съм тука. Продължават да са на 7 минути  Tired Даже успях да дременна малко. Май и успях да понамаля болката, като дишам, ама може и да си въобразявам. Казах на ММ, че преди 9ч. няма да изляза от вкъщи. Да видим каква ще става  Crazy Тъпо и упорито си ги засичам  Rolling Eyes

# 432
  • Мнения: 251
Нелка,май наистина се започна Wink
Пожелавам да е много бързо и безшевно Praynig



Джени,добре дошла!Ама много се стреснах от коментара ти-оцелях.Не ме плаши,де.Нали втория път било по-лесно.....?

# 433
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 367
Добро утро  bowuu
И аз като БУБА ходя с тъмните очила...убивам за сън Twisted Evil Снощи Борис лекооо добре се представи / не смея да се радвам даже/ Заспа в 21,30ч...стана за ядене в 1.30ч. и заспа почти веднага и аз с плонж се хвърлих на спалнята да спя и аз...другото му ставане беше в 5,30ч. и заспа преди малко #Crazy Днес съм и със Слави...ще ходим при педи защото сополите не сират вече цяла седмица въпреки двата вида капки и кашля въпреки сиропите....днес ще пускам и кърлен и носен секрет. Отделно днес Борис е на ваксина Хепатитната. После ще трябва да ида и до зъбаря, че Слави снощи каза, че го боли и зъб Twisted Evil Въобще незнам как ще оцелея днес. Една приятелка днес почива та ще идва с мен...поне няма да съм сама. И ще обикалям с колата най-вече, че с двамата по улиците ми е мисия невъзможна...с този буен Слави Crossing Arms
Нелка хайде днес да е твоя ден Hug
Още щях да пиша обаче забравям какво съм прочела Rolling Eyes а уж мозъка ми не изтича с кърмата Mr. Green
За лохиите -вагинално раждах но моите спряха на 20-тия ден някъде.

# 434
  • Мнения: 9
Хайде слагайте ме и мен в Родени  Grinning  тази сутрин в 2 в тел авив, се роди моя мъничък син ( но името мога да кажа чак след няколко дни според традицията)  Crazy      3035 грама.

контракциите ми започнаха още предишната сутрин на всеки 15-10 мин. и като стигнах 4см. разкритие бяха ужасяващи - ад !!! след като сложихме епидурал-а и спукахме водите всичко беше песен ! НАПЪЛНО безболезнено , но всичко друго си се усеща ! Не раждайте по друг начин ! Беше страхотно. Миха (таткото ) беше до мен през цялото време и дори ми държа краката докато напъвам! беше герой ! перфектен! невероятно изживяване ! След 3,4 напъна ми връчиха бебчето..мъничко и сладичко !  baby_neutral   пожелавам такова раждане на всички. имам 1 шев,който не усещам !

Общи условия

Активация на акаунт