НОРВЕГИЯ - 41

  • 80 946
  • 731
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 786
Добре дошли в новата тема.




Полезни линкове и информация за Норвегия - в първия пост на тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=486231.0

# 1
  • Мнения: 2 786
И пу първа - който е пропуснал да гледа "Алт фор Норге" по ТВ Норге, може да гледа повторението на сезона всяка неделя от 20:30 часа Simple Smile
Ето описанието от сайта:

KL.20.30
ALT FOR NORGE
I dag bor det over 4,5 millioner amerikanere med norske røtter i USA. Vi har hentet 10 av dem tilbake til "The Mother Land". Deltakerne kommer fra hele USA; New York, Minnesota, California, Washington, Texas og Illinois. Ingen av disse norskamerikanerne har vært i Norge før, men alle har et brennende ønske om å finne tilbake til sine norske røtter. Men for personer som har vokst opp med Hollywood, drive-through spritutsalg og ost på sprayboks kan imidlertid veien til den norske slekta bli lang. Nå venter nemlig bydefest, polferd, friluftsliv og smalahove. For dette er en konkurranse om å mestre livet som nordmann - og hver uke møter deltakerne nye utfordringer. Én etter én må amerikanerne forlate konkurransen og reise hjem - inntil vi står igjen med Den Ekte Nordmannen som vinner 50 000 dollar og sitt livs første møte med sine norske slektninger. Men for å komme så langt må deltakerne først bevise at de er villige til å gi Alt for Norge!

Неделна порция смях  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 7
искам да попитам колко мангизи могат за се изкарват в тази Норвегия! Интересуват ме парите и нищо друго, благодаря

# 3
  • Мнения: 1 972
искам да попитам колко мангизи могат за се изкарват в тази Норвегия! Интересуват ме парите и нищо друго, благодаря

Сутрешна порция смях  hahaha hahaha hahaha

# 4
  • Мнения: 2 786
Да, tida flyr  Joy
Аз се засилих да пиша, че в "Афтенпостен" има статия за евентуална стачка на банковите служители другата седмица, което може да доведе до неработене на банкоматите и трудности при нетбанкирането.
Запасете се с някаква сума в брой за евентуални плащания в случай че започне стачка  Peace

Ето тук: http://www.aftenposten.no/okonomi/innland/article4137184.ece

# 5
  • Мнения: 27
искам да попитам колко мангизи могат за се изкарват в тази Норвегия! Интересуват ме парите и нищо друго, благодаря

Сутрешна порция смях  hahaha hahaha hahaha

Буахахахаххахахах    hahaha Joy Joy Joy МОже да продадеш бъбрек нещо,далак  tooth

Разписвам се и Аз  Hug

# 6
  • Мнения: 1 243

и аз, и аз... да следя отдалече! Wink

# 7
  • Мнения: 1 355
Здравейте Simple Smile

От известно време ви чета. Мъжът ми има предложение за работа в Осло и мисли да го приеме. Имаме дете в трети клас. Бихте ли ми казали как стоят нещата с образованието на чужднците в Осло? Разглеждах сайта на Oslo International School, но таксите са такива, че не бихме могли да си ги позволим. Разбирам, че признават наученото в България, но през времето за адаптация, когато не се знае норвежки, как се взема материала? В България някакви приравнителни изпити държат ли се, ако искаме да се признае годината и тук? Знаете ли горе долу какви са таксите за треньори, ако детето се занимава със спорт.
Изстрелях страшно много въпроси, ама ако знаете какво ми е в главата в момента....
Ще съм ви много благодарна, ако малко ме ориентрате  ooooh!

# 8
  • Мнения: 1 265
Ха честита ни нова тема smile3525
Пък дано ни стигне времето да я довършиме до другата пролет. Браво Тереса -  newsm10 тази поне няма сезонност - можеме да я разтягаме колкото си искаме.
ПРИСЪЕДИНЯВАМ СЕ КЪМ СМЕХА НА фитилчо и tida flyr  - този човек хубавичко ни развесели.
Аз обаче имам един въпрос към bouscule    - кажи колко много "мангизи" ти трябват??? Че да поработим по въпроса.
И да знаеш -  това не е ТАЗИ Норвегия; ТОВА  е  НАШАТА НОРВЕГИЯ - в която ние сме дошли за да намерим нещо по-добро и много от нас - за да останем в нея!!!!!
А сега моята молба към всички
НАРОДЕ ПОМАГАЙ, свърши ми се кафето дето си го носех от гръЧко - smile3511. И сега - като не мога да се разбера с арабката в местния магазин ???!!!  - КОЕ КАФЕ Е ЗА ДЖЕЗВЕ   Shocked  newsm78. Тя не знае английския, аз не го "шпрехам" добре норвежкия / да не говорим за арабски/  Joy У наше село само аз пия кафе, и понеже сина ми иска да го спра съвсем отказва да помогне  smile3533 Гледах аз, гледах и зяпах newsm09  - нц, никъде не прочетох за варене. Та МОЛБАТА МИ КЪМ ВАС   Praynig  Embarassed- е помагайте - име, надпис , картинка ако може. Търси се кафе за варене на джезве / писах се пък и мераклийка/, не за машина. Защото в нас е #2gunfire
Ще Ви бъда благодарна на всички.
СтелиЯни - браво на момчето! Спомням си в началото колко много беше притеснена.
.

# 9
  • Мнения: 27
SEM- нарисувай и джезве на тая кака де.Пробай със: Hva kaffe er for ....рисунка  Joy  Joy - и да пратиш много поздрави на учителката от посолството в Гърция  smile3533  И не скуби косите-че коса не остана между подготовка и адаптация за Норге  Hug

ONLINE- образование...какво образование говорим?  Thinking Норвежки..или училище,за поколението ли?Не те разбрах,честно.По принцип знам,че след определен период работа на мъжът ти,можете да запишете детенце в училище.Доколкото знам няма безплатни курсове по Норвежки  ooooh!

Няма го колегата future milionaire да каже за какви суми говорим все пак  bowuu

P.S. SEM намерих си човек и с двете свидетелства и тези дни ще пробвам както ми каза  Hug

# 10
  • Мнения: 2 786
Следобед ще проверя из магазините какви кафета има и ако попадна на такова за джезве, ще пиша. Но може би си струва да се провери в някой "турски" или "арабски" магазин Simple Smile Тъй като не познавам норвежци, които пият кафе от джезве.

# 11
  • Мнения: 27
Как е джезве на Норшк  Crazy

Аз да се похваля,имаме нов учител по езика-много кадърен човек,напред е с материала...много съм доволен newsm10 newsm53 Сега остава и някой да седне и да учи кораво  smile3513  smile3523 smile3529   Всеки път освен граматика взимаме по 3-4 страници думи и ми се насъбра доста  #Crazy а много ме мързи  newsm12 Innocent

# 12
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Да се запиша и аз.

Онлайн, мисля си,че Стелияни може да ти помогне, пиши й едно лично  Peace

Аз пак имам дертове с директорката на градината, вече ми се повръща от тази жена.
Чакам тук пълномощно от мъжо вече две седмици, явно са ми изгубили писмото. Немога да отида до Осло да изкарам на детето пасаван. Аман значи  Tired

Сем22 аз пия нес и немога да ти помогна  Thinking Аз сякаш бих проверила в турските магазини.  Peace

# 13
  • Мнения: X
КОЕ КАФЕ Е ЗА ДЖЕЗВЕ  .

"Джезве" е непознато животно по тези ширини Grinning, но затова пък си имаме прес-кана. Технологията е подобна и може би това кафе ще свърши работа и за джезвето.

http://www.friele.no/produkter/friele_presskanne_kaffe/

# 14
  • Мнения: 27
Да Ви поздравя с нещо.....М***ата им на всичките съвременни управляващи .

http://www.youtube.com/watch?v=elOkNCu9Zbs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Mu-Mw6j3RWw&feature=related

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 14:12 от Фитилчо

Общи условия

Активация на акаунт