Предучилищна - набор 2006

  • 50 848
  • 736
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 970
Мишленце, успех на твоите ученичета!
Моята нещо не бърза да иде на училище. Скоро я питаха дали иска вече да бъде ученичка, но тя заяви, че си иска в градината. Няма търпение вече да започне годината, че дълга й се стори ваканцията. Но за училище - не, не искала да ходи още. Rolling Eyes Моите си обичат детската градина и двамата. За сравнение с децата на братовчедка ми - на една възраст са и големите и малките - нейните момичета не обичат детската градина изобщо. Децата са различни. Peace

# 391
  • Мнения: 443
Мишленце,успех на наборчетата.Добре си направила,че си ги записала в у-ще щом имат готовност и желание. Само не знам как ще се справяте ако са в различни паралелки-няма ли да им е мъчно един за друг? Laughing
Бети,и ние не мислим въобще за училище. Иска си синковеца градината и толкова . Няма търпение да тръгне. Дано им дойде музата догодина,че направо се плаша.

# 392
  • София
  • Мнения: 2 265
А моят синковец през 2010/2011 додина беше на градината 24 дена общо - през останалото време боледуваше жестоко с 4 антибиотика!!! Затова го отписах, но и тези 24 дена са му стигнали да изпитва ужас от градината, хем едната от учителките ми е позната от квартала.... Иска на училище! Дано да му хареса, че вече няма как Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 393
  • Мнения: 443
luss,сигурна съм,че ще му хареса. Там режима е съвсем различен от този в ДГ.Няма спане,събличане,обличане и като че ли не са в толкова тесен контакт както в детската-да спят глава до глава. Дано не боледувате повече. Praynig

# 394
  • София
  • Мнения: 2 265
luss,сигурна съм,че ще му хареса. Там режима е съвсем различен от този в ДГ.Няма спане,събличане,обличане и като че ли не са в толкова тесен контакт както в детската-да спят глава до глава. Дано не боледувате повече. Praynig

Благодаря ти за пожелания, дано, дано, дано Praynig

# 395
  • Мнения: 479
Здравейте,

Имам въпрос по повод предучилищната и се надявам да го задавам на правилното място  Simple Smile

На моя близка детето е родено през януари 2008-ма година, тоест януари ще стане на 5. Има ли право да тръгне на предучилищна в училище?

Благодаря предварително за помощта   bouquet

Последна редакция: ср, 05 сеп 2012, 11:28 от Гнидка

# 396
  • Мнения: 9 990
Има. В група за 5-годишни.Следващата година трябва да е в група за 6-годишни и чак на по-следващата-1 клас.Ако иска може да го изтегли една година по-рано-т.е. сега да го пусне във Втората група/ тази на 6-годишните/ на ПГУ/от тази година ПГУ е две години, до миналата година бе една/Така догодина може да тръгне 1 клас.
Дано разбра... Crazy

# 397
  • Мнения: 169
Здравейте,
Имам въпрос по повод предучилищната и се надявам да го задавам на правилното място  Simple Smile

На моя близка детето е родено през януари 2007-ма година, тоест януари ще стане на 5. Има ли право да тръгне на предучилищна в училище?

Благодаря предварително за помощта   bouquet
Януари ще стсане на 6 години,не на 5 май!

# 398
  • Мнения: 479
Грешката е моя  Embarassed коригирах се.

Януари 2013 детето ще стане на 5 години, наборът му е 2008-ма.

# 399
  • Мнения: 9 990
Значи-догодина ще трябва да бъде записано и обхванато от системата.Реално, сега трябва да става втора група градинска/ако ходи на градина?/

# 400
  • Мнения: 479
Не ходи, защото няма места...

Благодаря за отговора.

# 401
  • Мнения: 9 990
Ами в училищата няма за 4-годишни.Има открити паралелки/групи/ за 5 и 6 годишни, з акоито е в сила задължителната ПГУ.За 4-годишните не е задължителна и като няма места по градините-няма.Частна градина за една година и догодина-вече ще е обхванато детето.В много градини се освобождават  места тогава, защото много родители си местят децата от градина в училище.

# 402
  • Мнения: 479
Ясно  Simple Smile А, нормативно, къде са уточнени нещата - закон, наредба?

За общинска градина, така и не се класира детето, а за частна - нямат възможност. Майката 4-та година си я гледа у дома...
Затова надеждата беше, ако е възможно, по-рано да тръгне на предучилищна в училище.

# 403
  • Мнения: 2 867
Ясно  Simple Smile А, нормативно, къде са уточнени нещата - закон, наредба?

За общинска градина, така и не се класира детето, а за частна - нямат възможност. Майката 4-та година си я гледа у дома...
Затова надеждата беше, ако е възможно, по-рано да тръгне на предучилищна в училище.
В училище предучилищните са полудневни, вероятно до към 11-11:30 приключват занятията им, така че ако на майката и трябва целодневно гледане, ако ходи на работа, предучилищната в у-ще няма да и върши работа.
В детска градина в група на по-големи няма ли места?

# 404
  • София
  • Мнения: 324
И да има места, системата няма как да класира детето, защото е набор 2008 (там автоматично става по ЕГН).
Има вариант, ако е с някакви уговорки с директор на градина...

Общи условия

Активация на акаунт