Букурещ - интересно и любопитно?

  • 61 773
  • 259
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 906
Здравейте!Включвам се да споделя впечатления от екскурзията ми до Букурещ.Градът ми хареса,има много красиви старинни сгради,особено в кв.Липскани,старата градска част,Парламента е наистина внушителна сграда,а особено се впечатлих от Природонаучния музей.Ще се хареса и на деца и възрастни.Така че,ако имате път към Букурещ -посетете го.На Коледния базар също беше много хубаво-страхотна украса,приятна атмосфера,имаше естрада и деца пееха коледни песни.Пред къщичката на Дядо Коледа имаше огромна опашка от чакащи да се снимат с него Simple Smile
Греяното вино много ми се услади.Цените не са високи-малка чаша (275мл) е 3-4 леи,голяма- 6 леи,наденички,хот дог -5 до 8леи,пържени картофки 4 и 6 леи.Студен чай,Пепси и кафето също бяха  по 4-5 леиИмаше и много сладки изкушения,като се започне от козуначеното коминче,което си е бая голямо и спокойно стига за двама-10 леи струва.Аз не го опитах,защото вече бях преяла с други неща,но ще остане за друг път.По съвет на екскурзоводката -коминчето се яде,докато е топло,не става да си го носите н България,вкусът се променя.
Много ми харесаха гевреците,има с най-различни вкусове-сладки,солени,със мак,сусам,кашкавал.Пекарни има навсякъде.Цените са от 1 до 2,50,има и различни кроасани и щрудели 2,50 -5 леи.
Има и много сладкарници със всевъзможни пастички и торти.Успях да опитам и румънски "френски" макарони.Взех си от Карфур, 49,90леи е кг.За сметка на това не са нищо особено.После видях и в две луксозни сладкарници в мола-едната беше Paul.Там бяха по 59 и 79 леи/кг,но като се има предвид,че един макарон тежи от 10 до 30гр всеки може да си позволи да ги опита,ако има желание.
Давам линк към снимките ми във ФБ-единият албум е от Природонаучния музей,другият със снимки от града,но към него имам да добавям още снимки от фотоапарата.Ще оставя албумите отключени за няколко дни,на който му е интересно да разгледа.
 https://m.facebook.com/?_rdr#!/teodora.grigorova.77/albums/4907755709433/?=bookmark

 https://m.facebook.com/teodora.grigorova.77/albums/4907755709433/?=bookmark#!/teodora.grigorova.77/albums/4907680147544/

Последна редакция: пн, 22 дек 2014, 13:59 от teda mars

# 91
  • Мнения: 906
Не успях да си редактирам поста,че пред телефона ми е трудно.Просто се копират целите линкове

https://m.facebook.com/teodora.grigorova.77/albums/4907755709433 … &notif_t=like

 https://m.facebook.com/teodora.grigorova.77/albums/4907755709433 … amp;notif_t=like#!/teodora.grigorova.77/albums/4907680147544/?ref=bookmark&notif_t=like

# 92
  • Варна
  • Мнения: 10 633
Много се радвам, че си останала доволна  Peace

# 93
  • Мнения: 906
Да,доволна съм,и пак бих посетила Букурещ,защото останаха още много неща,които искам да видя.Но преди това имам и по-желани дестинации в списъка Simple Smile

# 94
  • Мнения: 437
Аз също се чуствам страхотно в Букурещ и всяка година отскачам по за ден-два на път за някъде. Харесвам много атмосферата на Стария град особено в топлите летни вечери , нещо което в София липсва. Иначе Букурещ е учудващо занемарен с огромен брой красиви сгради от 19-ти и началото на 20-век.

# 95
  • Мнения: X
Иначе Букурещ е учудващо занемарен с огромен брой красиви сгради от 19-ти и началото на 20-век.

И моето мнение е такова. Бих казала, че усещането ми е по неприятно отколкото в София. Ако се реновират Букурещ ще стане уникален град. Когато ние бяхме течеше масов ремонт на стария град, беше разкопан и впечатленията ми бяха помрачени от това. Освен това точно в стария град видях най-много порутени прекрасни сгради...

# 96
  • Мнения: 437
Ами не знам , последно бях през юли 2013 и тогава не беше разкопано. Вечер зад мърлявите фасади кипи як живот като вдигнат кепениците и се оказва , че са превърнати в десетки заведения.

Нещо подобно има в Берлин и Лисабон - денем омазано , изписано с графити , а като се мръкне и щорите се вдигнат ... там е стъргалото на младежта  Simple Smile

# 97
  • Варна
  • Мнения: 10 633
Бях там август тази година и съм с обратните впечатления. Не беше разкопано в Стария град, почти всички сгради бяха реставрирани, както и другите в центъра и всичките бяха банки Simple Smile

# 98
  • Мнения: X
Ами не знам , последно бях през юли 2013 и тогава не беше разкопано. Вечер зад мърлявите фасади кипи як живот като вдигнат кепениците и се оказва , че са превърнати в десетки заведения.

Нещо подобно има в Берлин и Лисабон - денем омазано , изписано с графити , а като се мръкне и щорите се вдигнат ... там е стъргалото на младежта  Simple Smile

Преди това сме били...хотела ни беше до централната им банка и стария град ни беше по пантофи. Там до излъскани къщи превърнати в заведения имаше порутени бордеи...та спомените ми не са много Ок. Дано да се е попроменило.

# 99
  • София
  • Мнения: 216
Преди това сме били...хотела ни беше до централната им банка и стария град ни беше по пантофи. Там до излъскани къщи превърнати в заведения имаше порутени бордеи...та спомените ми не са много Ок. Дано да се е попроменило.
Май месец, като ходихме, беше така, както споменаваш Bliss. До красиви реставрирани постройки, имаше и доста неугледни къщи, полусъборетини...
Сега Коледния им базар и атмосферата покрай празниците много ми харесаха, може би, защото беше по-тъмно. Simple Smile  Peace

# 100
  • Мнения: 906
И аз видях и реновирани,и занемарени сгради,но май това си му е чарът на Букурещ.В стария град не видях разкопани улици,но аз и не успях да обиколя цял квартал.Беше малко пустичко,повечето заведения не работеха.Но пак беше приятно за разходка.Сигурно е съвсем друга атмосфера лятото,с масички пред заведенията и тълпи от местни и туристи.

# 101
  • Мнения: 198
Здравейте, писах в друга тема, но любезна съфорумка ме насочи към тази Simple Smile Ще се радвам на споделено мнение.
Планирам с мъжа ми да се разходим с колата до Букурещ през пролетта и проучвам къде какво  Simple Smile Идеята ми е да сменим обстановката за 2-3 дни, не толкова с туристическа цел. Бихте ли ми препоръчали хотел или апартамент(възможно е да сме с още една двойка), който да е близо до местата за забава - ресторанти, барове т.н. Мъжът ми е ходил преди доста време там и все ми говори за някакво заведение, през което минавали релси ?!? Някаква идея кое е?
Благодаря предварително   bouquet

# 102
  • Варна
  • Мнения: 10 633
Виж на предната страница съм писала чрез коя агенция наехме апартамент и колко е близо на Стария град, а Еовин е дала линк към хотел, в който е спала.

Хвърли един поглед на цялата тема, има доста писано за заведенията и кои са известни. Това с релсите не го знам, но пазя пътеводил за Букурещ от лятото и ако никой не се включи ще потърся в него.

Преди 3г спахме в един друг хотел, но той е далече от Стария град и до там трябва да ползвате метро, което е евтино и има удобни спирки. Ако се интересуваш, ще потърся хотела, сигурно той е в другата тема.

# 103
  • Мнения: 198
Виж на предната страница съм писала чрез коя агенция наехме апартамент и колко е близо на Стария град, а Еовин е дала линк към хотел, в който е спала.

Хвърли един поглед на цялата тема, има доста писано за заведенията и кои са известни. Това с релсите не го знам, но пазя пътеводил за Букурещ от лятото и ако никой не се включи ще потърся в него.

Преди 3г спахме в един друг хотел, но той е далече от Стария град и до там трябва да ползвате метро, което е евтино и има удобни спирки. Ако се интересуваш, ще потърся хотела, сигурно той е в другата тема.

Много благодаря за бързия отговор   bouquet
Прочетох темата още преди да пиша и разгледах местата за спане, които сте дали, но по-скоро ме интересува вашия опит, като били вече там, откъм местоположение и близост до баровете Wink Не ми се иска да зависим от метро и да сме ограничени. Идеята ми е да се позабавляваме на друго място Simple Smile До колкото разбирам, трябва да търся в Стария град, нали?
А понеже пътуването го планирам с малко изненадващ характер  Heart Eyes , ми се ще да открия въпросното заведение, от което моя мъж има такива хубави спомени. Ще съм безкрайно благодарна, ако някой се сети за такова място Simple Smile

# 104
  • Мнения: 7 004
Сега ще питам един приятел от Букурещ за такова заведение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт