Сексуално образование на 6-годишното дете

  • 12 943
  • 103
  •   1
Отговори
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Здравейте!
Имам дъщеря на 6 години, с която отдавна сме провели не един и два разговора за секса, за бебетата, за любовта, но това, което ми "липсва", е някаква подходяща литература за деца на тази тема. Спомням си, че аз навремето, когато бях малка имах такива книжки, но те са доста остарели, а и едва ли ще си ги открия Rolling Eyes. Така че, приемам предложения всякакви Hug.
П.П. а вие кога започнахте да отговаряте на "неудобните" въпроси с истинските им отговори Grinning

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Има чудесни енциклопедии за човешкото тяло, които може да помогнат.
Виждала съм и книги по темата, но са написани по-скоро за тийнове.

# 2
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Има чудесни енциклопедии за човешкото тяло, които може да помогнат.
Виждала съм и книги по темата, но са написани по-скоро за тийнове.
Да, за по-големи има, но на мен ми се искаше нещо подходящо за нея......благодаря ти все пак! Нека все пак ако някой знае нещо подходящо сподели Hug

# 3
# 4
  • Мнения: 2 865
Мисля, че и обяснения ще свършат работа.
Отговаряла съм когато детето е питало и съм се стремяла да е изчерпателно и разбираемо (за бебетата - как се появяват в корема от две клетки, как се раждат и т.н.). За секса по-конкретно като обяснявах беше на 6 години.
Имаме книжки за тялото, но са общи, интереса му също е към всичко. Едната се казва "Човешкото тяло"  (Енциклопедия на младия откривател), от нея чета избирателно което смятам че ще разбере, но повечето информация като че ли е написана за по-големи деца, така че повече обяснявам по картинките (на 7 е).

# 5
  • Мнения: 3 929
Да, и на мен ще ми бъде полезна такава литература. Но досега не съм стигала до книжки. Само с обяснения и отговори на въпросите му.
Синът ми е на 5,8 год. възраст, но от доста отдавна пита за секса, гледа по ТВ, а и разбрах, че и в градината говорят за това. Аз не проявявам инициатива да му обяснявам, а просто отговарям, когато има въпроси към мен, обяснявам му на разбираем за него език. За половите органи още не сме говорили с термини, а с нормалните за ежедневието думи, обозначаващи ги.
Мисля, че за неговата възраст знае доста по въпроса за секса и за това откъде идват бебетата.

# 6
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Книжките са полезно нещо, но все пак си мисля, че е по-добре мама да обясни, отколкото да подаде книжката и малкото човече само да се образова.

# 7
  • Мнения: 337
Ние сме на 5 години и 7 месеца но питаме поне от 2 години, даже често на сцени с целувки неговия коментар е " Аха, сега ще правят секс"
Вече сме наясно с всичко, единствения неясен въпрос е как мъжката клетка се появява в корема на майката при женската, ето това за сега пропускаме но той вече е доста настоятелен та ще видим; Преди няколко години имаше детски филмчета точно за това, но ще изчакам още малко, а и така като гледам май скоро сами ще се досетим как става Mr. Green

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Моята дъщеря пък е толкова чувствителна и така ги преживява нещата,че понякога с дни като се сети за нещо и плаче.Последният въпрос по темата беше как излизат бебетата.Обясних,но последва шок и ужас от нейна страна,та пак трябваше да посмекчавам нещата.Въпреки че и самото обяснение го направих съвсем неболящо и без особени подробности.

# 9
  • Мнения: 2 149
Аз засега съм обяснила,че като се оженят хората си правят и дете,което е в коремчето на мама 9 месеца,и в последствие чичо доктор го изкарва оттам.Това задоволи любопитството й.
По натам ще видим как ще обяснявам самия акт на зачеването Laughing

# 10
  • Мнения: 3 715
Моето дете явно е много загубено Simple Smile, още не е ставало въпрос за това. Като види, че се целуват по телевизията знае, че се целуват и толкова. Пита защо не се целуват по бузите, казвам, че възрастните се целуват И по устата и това е. На секс по телевизията не е попадал, не смятам и да попадне скоро.

Появяването на бебета при нас е по-специфична тема и не я свързваме още със секса. При нас въпросите са други.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 827
Моето дете явно е много загубено Simple Smile, още не е ставало въпрос за това. Като види, че се целуват по телевизията знае, че се целуват и толкова. Пита защо не се целуват по бузите, казвам, че възрастните се целуват И по устата и това е. На секс по телевизията не е попадал, не смятам и да попадне скоро.

Появяването на бебета при нас е по-специфична тема и не я свързваме още със секса. При нас въпросите са други.

Ха, ха и моя син е същия Laughing. Въобще не го интересува този или онзи защо се целува.
А по въпроса за бебетата, знае, че бебетата са в коремите на майките и когато дойде време бебето да се роди, майката отива в болницата и лекаря го изважда от корема, но нито знае, нито се интересува на този етап, как точно се изважда Mr. Green.

# 12
  • Мнения: 6 031
Отговарям винаги, когато ме питат. Книги още не съм предлагала.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 079
Много подходящи са книгите на Мари-Клод Моншо:

Истината за бебетата                  Бебе на нулева възраст

   

# 14
  • Мнения: 25 633
Отговарям винаги, когато ме питат. Книги още не съм предлагала.

А когато искат да видят?  Laughing
Не знам как си го представяте "предлагането" на книги в предучилищна възраст, но определено не е така, както си го мислите. Книжката се ползва преди всичко за онагледяване на теорията.
Е, ако предпочитате да покажете в натура, това е друг въпрос...

Общи условия

Активация на акаунт