Набор 92 - студентската скамейка ви зове!

  • 31 071
  • 450
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 253
Заповядайте в новата тема! Hug

Да пожелаем на децата ни успешен старт в студентския живот!

Mirama, благодаря за отзивчивостта!  bouquet
Ще пиша при необходимост.
extravaganza, за медицина се кандидатства централизирано през http://www.hochschulstart.de/. Попълва се онлайн като за всяка квота се прави отделна подредба на желанията.

# 1
  • Мнения: 419
Тук съм  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 3
Приети сме и в Свищов-СК , същото сме приети и във Велико Търново - даже вече се записахме , но сина ми иска повече Свищов и сега ще трябва да теглим дипломата , дано да нямаме проблеми.Някой който има повече инфо за СК-Свищов да казва. Трудно ли е много ? Там ни беше 2-ро желание , а първо е Финанси.Не знам  да ли да подадем за прекласиране.

# 3
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
newsm74 Ironic , много хубаво заглавие .
Пожелавам успех на децата ни и само с положителни емоции да пълним темичката ни .   bouquet
Ради поздравления за студента и успех   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 941
  bouquet

Пожелавам късмет на всички деца! Дано намерят успешния път за бъдещето си!

# 5
  • Мнения: 8 809
Ще проследя кампанията до края. Успех на всички деца! Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 1 274
За да не е само "записване" в темата - да напомня на "германчетата", че ще имат 5-7 дни за записване, след като получат благата вест на 11.08 - събота, неделя и петък следобяд бяха неработни за Хайделберг и се стесни много периода. Желателно е да букнете самолетен билет, както и хотел. Здравната карта също да е налична за записването. Grinning

# 7
  • Мнения: 5 701
  bouquet

Пожелавам късмет на всички деца! Дано намерят успешния път за бъдещето си!
И от мен!

# 8
  • София
  • Мнения: 4 253
yav4e_mrav4e , благодаря за напомнянето за здравната карта.   bouquet Нашата е изтекла преди 2 месеца. ooooh!
11.08. е датата по квота Abiturbeste, нали? Там май няма да ни огрее.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 22 437
Извинявам се, че пак нахлувам в темата и се надявам да не ви е неприятно. )

Ради, Счетоводство и контрол в Свищов е страхотна специалност. Учи се доста, но със сигурност който има желание се научава както трябва. От 2та година започват специалните предмети по специалността, така че тогава им дават и повечко зор.
Не е никак лека специалност обаче, особено за хора, които тепърва ще учат икономика и в частност счетоводство и контрол.
Ако е от икономически техникум обаче и си има понятие от счетоводство, отдава му се и му харесва, поне ще си има основни представи за специалността.

За Финанси, може да подадете молба за прекласиране, ако е сигурен, че иска тях.
Това съм завършила в Свищов, имам и магистратура по специалността. Та мога да дам инфо от първа ръка.
Също е от трудните специалности, особено последните 2години.
А за "войната" между финансисти и счетоводители - тя е пословична там. ))))
Просто да си помисли с какво ще му бъде интересно да се занимава повече. А и...от финансист, може да стане счетоводител...но обратното, не. ))))
Ако имаш някакви конкретни въпроси, питай. )

Последна редакция: сб, 23 юли 2011, 19:22 от Mirama

# 10
  • Мнения: 3 331
Ради, както и Мира ти е казала, и двете специалности са много добри.  Много се набляга на тях в Свищов. Аз съм завършила счетоводство и контрол и съм получила отлична подготовка. Синът ми, който е учил в училище счетоводство, не искаше да чуе да учи това и в Свищов. Приеха го в първото му желание Маркетинг. Каквото му е на сърце на детето, това да избере. Успех!

# 11
  • Мнения: 22 437
Това всъщност са 2те най-добри специалности в Свищов и подготовката е отлична. )
Следва ги Стопански и финансов контрол, която също е една чудесна специалност. Но той щом е избрал Счетоводство, предполагам има понятие. )

# 12
  • София
  • Мнения: 1 274
yav4e_mrav4e , благодаря за напомнянето за здравната карта.   bouquet Нашата е изтекла преди 2 месеца. ooooh!
11.08. е датата по квота Abiturbeste, нали? Там май няма да ни огрее.  Simple Smile
Мисля, че има само теоритична възможност да не ви "огрее" за абитурбест - нали сте с 1.0?
Разбрах, че резултата от tms-a не ви харесва, но не взимате ли бонусче?Миналата година самолетния билет го купихме след резултата и цената му никак не ми допадна. Crossing Arms Та затова ви препоръчвам..... Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 941
Миналата година самолетния билет го купихме след резултата и цената му никак не ми допадна. Crossing Arms Та затова ви препоръчвам..... Grinning

То това ясно, ама сроковете не са ни ясни  Confused. Медицината поне имате сакралната дата 11.08. При другите специалности и този жокер нямаме. Да не говорим, че и дестинацията не е известна  ooooh!.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 253
yav4e_mrav4e, с 1.2 сме, така че със сигурност няма да ни огрее.
Използвам случая да информирам, че са въведени строги правила за издаване на здравна карта -
http://www.ezok.bg/. В понеделник ще проуча какъв документ ще искат при условие, че няма да разполагаме с документ от учебното заведение. Не зная дали съществува вариант да замине с временно удостоверение, а тук с пълномощно да извадим картата.
Какъв им е проблемът на Здравната каса да затягат и усложняват процедурата? И двете ми деца имаха ЕЗОК, издадени без излишни формалности. Twisted Evil Пластики ли нямат?
Има ли някой тук, който знае нещо повече по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт