За интериорният дизайн по аматьорски

  • 83 779
  • 744
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 8 999
Привет, дами! Гледам, че тук всяка от вас, като фокусник от ръкава си, вади веднага нагледни материали по всеки въпрос, който се повдигне. Покаже някой столче - и хоп!, десетки снимки на подобни столчета, вплетени в различни интериори.
Та затова ще се посъветвам с вас. Много ми се иска да имам библиотека - от пода до тавана, около вратата на хола, която врата се явява почти в средата на стената, ама не съвсем. И още ми се иска тази библиотека да не е само лавици за книги, а да има и вратички. Цялата да е затворена. Това е необходимо изискване поради мръсотията, която влита от булеварда, над който е апартамента ни. Няма начин книгите да стоят открити. Обаче все намирам снимки на открити библиотеки. И не са до тавана. И не са на крачета. И не знам дали тези шкафове да стигат плътно до касата на вратата, или да има малко отстъп, и дали ширината на вратичките да е по-голяма, или да се по-тесни, и дали на височина да са две равни на височина, или три, или...
Начертала съм вече десетки варианти и все не мога да преценя, защото едно е да е контур на мебел, а съвсем друго е, когато вече се сложи на място.
Много ми се иска да видя вече направено такова нещо, за да преценя дали ще стои добре.

# 211
  • Мнения: 6 393
Няма начин книгите да стоят открити. Обаче все намирам снимки на открити библиотеки. И не са до тавана. И не са на крачета. И не знам дали тези шкафове да стигат плътно до касата на вратата, или да има малко отстъп, и дали ширината на вратичките да е по-голяма, или да се по-тесни, и дали на височина да са две равни на височина, или три, или...

Baibibi, aз съм любител на откритите библиотеки, но съм напълно съгласна с теб, че при прашен въздух това никак не е добър вариант. Confused
Относно твоите размисли, исках да споделя нещо - няма как библиотека на цяла стена и до тавана да е на крачета! Такава библиотека е меко казано с монолитно излъчване и, ако се покачи на едни крачета, ще изглежда адски странно. Grinning Според мен заради това никъде не намираш снимки на такава библиотека, която да е на крачета. Peace

Виж тук - няма отстъп от касата. При по-класическите интериори (знам, че твоят е с по-класическо звучене) също обикновено не се прави отстъп.

# 212
  • Мнения: 8 999
Barbabeau, сигурно си права за крачетата, не се бях замисляла, ама аз изпитвам ужас от кьошета у дома, до които нямам бърз и лесен достъп за почистване. Направо ме втриса, като си представя, ако не е на крачета, а има борд или както там се казва отпред, какви гадости ще се намушкат и ще стоят там завинаги. В стаята на дъщеря ми има един скрин, който периодично местя, за да чистя отдолу - то направо не е за вярване какво се събира там за 2-3 седмици. Гардеробът й също е така, ама той е тежък и не мога да го мърдам. Представям си какви "крокодили" шетат отдолу. А библиотека, при това прихваната за стената /така си я представям, да е здраво завинтена за стената, както се монтират горни кухненски шкафове, защото искам и да е тясна - да може да се сложи само един ред книги, че иначе никога не знаеш кое къде ти е/.
Ето с такива чувства се боря и затова вече четвърта година книгите ми са в кашони по мазета и тавани, а библиотеката е само един мираж.
А във връзка с идеята на Пина за малки масички около диваните, а не пред тях - реализирала съм я мнооого отдавна. На всичкото отгоре е много по-удобно питието ти да е отстрани и да не се налага да правиш коремни преси за всяка глътка. На когото му трябва масичка отпред, придърпва си някоя.

# 213
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Barbabeau, сигурно си права за крачетата, не се бях замисляла, ама аз изпитвам ужас от кьошета у дома, до които нямам бърз и лесен достъп за почистване. А библиотека, при това прихваната за стената /така си я представям, да е здраво завинтена за стената, както се монтират горни кухненски шкафове, защото искам и да е тясна - да може да се сложи само един ред книги, че иначе никога не знаеш кое къде ти е/.
Крачетата не са проблем, основно библиотеката ще бъде закрепена на стената и няма цялата тежест и баланс да е върху крачетата. Има готови стъпки, които се ползват за и за дивани и за шкафове, те са от масивно дърво и да много стабилни - ако се сещаш старите гардероби имат такива. И аз харесвам "вдигнати" мебели - дори постоянно се чудя как така шкафчетата за обувки всичките са до земята? Като знам в коридорите как е с праха от обувките! А и стоят някак ефирно и не натежават.

# 214
  • Мнения: 653
baibibi, този борд отдолу би могъл да е подвижен. Имам същата мания, затова да си изпея Laughing.
Включително ме побърква мисълта за мебели стигащи плътно до тавана, над които не може да мине поне една прахосъбирачка.
Наистина е доста трудно решението с библиотеката. Ние към днешна дата имаме вградена и затворена, в бъдеще време също искам да е затворена, не толкова заради улицата, на която ще живеем, а заради прахта по принцип...
Луда работа Blush. Но така или иначе нищо не съм измислила до момента за себе си.
Едното което ми хрумна е нещо подобно на първата библиотека тук; отдолу плътни вратички, нагоре стъклени.
Още една на крачета, но ниски. Две такива от двете страни на вратата може би...
Друг вариант е да е разделена на две като бюфет. Не мога да намеря подходяща снимка, за това което е в главата ми. Отдолу може да е на крачета, с плътни вратички, нагоре... кой както иска.
И последно, по-близко до това, което Barbabeau е показала, макар и да не е около врата - ето тук.
На последната снимка има червени кожени дивани, mama 123. Има бели мебели, бели стени, но има и цвят. Не е задължително всичко да е бяло.

# 215
  • Мнения: 6 393
baibibi, този борд отдолу би могъл да е подвижен.
Eто това е много добра идея! Simple Smile Peace (като на кухните, нали?)

# 216
  • Мнения: 301
Или разделени на две мебели - лавиците с книгите в горната част на стената а отдолу ниски мебели с крачета  Simple Smile Rolling Eyes

# 217
  • Мнения: 653
baibibi, този борд отдолу би могъл да е подвижен.
Eто това е много добра идея! Simple Smile Peace (като на кухните, нали?)
Точно Grinning!

# 218
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Или леки стъклени вратички с тесни рамки.


Или нентарапчива вградена като лаперия с пуш:


Или пък тип трапезен шкаф широк, колкото да събере една книга, само че на крачета:

# 219
  • Мнения: 6 393
Или леки стъклени вратички с тесни рамки.


Или нентарапчива вградена като лаперия с пуш:


O, това е жестоко и много харесвам, обаче е възможно най-скъпото решение. Confused
Една приятелка също искаше такова нещо и мисли, проектира и накрая не ѝ стигнаха силите за "вградена ламперия" и поръча един голям, свободностоящ шкаф с 16 пуш вратички (4 по 4). Вратичките са 100% същите като тези от снимката, даже се питам дали не е гледала тази снимка и тя. Та шкафът стана адски масивен, стои много нелепо и направо грозно. Няма я тази ненатрапчивост на вградената ламперия. А изработката ѝ струваше 3000 евро (това цени в Италия).

# 220
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Попаднаха ми няколко типа, едни явно за стена, но не от тези от отливки гипсови, а тънички.
а другите са фазерни предполагам стават за декорация на стена, или за влагане в рамки за вратички на мебели? Някой да е ползвал и идеи? В началото цената им е малко стряскаща 175 на лист, но като се раздели на кв.м.и си сметне лепило, разправии с майстори, и т.н
1. Здрав панел от стъкловлакно (glass fibre), възпроизвеждащо каменни стени, старинно дърво и други материали. Състав: 80% екологична полиефирна смола; 15% стъкловлакно; 5% прах от натурален камък.
Дали не стават за баня има интересни декори имитация на гнайс, на тухла, на дърво...


http://www.furnish.bg/showpic.php?ID=1288&pic=0&type=1&lang=bg
http://forestbulgaria.com/?act=gallery
2. Декоративни панели от фазер

http://www.kentimpex.bg/catalog/cat.136

# 221
  • Варна
  • Мнения: 4 057
[
 А изработката ѝ струваше 3000 евро (това цени в Италия).

Уау у нас нема да стане Simple Smile)))) Верно, те само механизмите колко струвааат, на Blum или на hettich. Ще търсим друго решение май.

# 222
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Като продължение на темата за това как може без буквално пренасяне да се постигне усещането за източната философия и подсетена от стената с пуш вратичките, само че тук вратичките са плъзгащи като пъзел ви поствам линк към един проект на Десислава Средкова Ин и Ян

# 223
  • Мнения: 11 747
Това с вградената ламперия може да се направи на къса стена, за да е по- евтино или още по- добре в някоя ниша. Ефекта ще е страхотен, но поради малката площ ще е по- евтино. Ако се направи от масив и скъпи механизми не виждам как ще излезлезе евтино, ама това е. Ще си я запазя тази идея, ако ми потрябва някой ден.

Иначе, baibibi, да ти дам идея къде да си сложиш книгите - натоварваш ги и ги занасяш в някоя библиотека дарение и си оставяш 50- 100 броя, колкото да си наредиш 3-4 рафта за красота в къщи и това е. Аз така направих. Просто нямаме толкова място, то си трябва отделна стая, а и слугуване иска - ето прах трябва да им се бърше. Хем ще си полезна за обществото, библиотеките едва имат пари да купуват нови книги.

# 224
  • Мнения: 12 032


Светкавица, много ми хареса снимката! Какво имаш предвид под абажур? Полилея ли? Щото и него го харсах много!

Вярно, че е полилей! Embarassed Simple SmileИ аз не зная, защо реших, че е абажур.
Струва ми се ако имаше някакъв по-семпъл щеше да е по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт