Коледни пости 2011

  • 38 606
  • 537
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 883
Да ви следя за вкусни постни идейки... . Wink

за хумуса: сусамът може да се смели в кафемелачка или да се купи готов тахан.  Peace

И двете стават!

# 61
  • София
  • Мнения: 793
 Здравейте:) Аз по принцип готвя постни храни вкъщи, като цяло самата аз рядко консумирам животински продукти и по здравословни причини съм ограничила консумацията им и при семейството ми.
 За интимните отношения, аз бих имала извинение, тъй като съпругът ми не пости, но не съм му издала тази малка подробност и като цяло ще спазим и това ограничение с малки изключения, заради него...
 Борш не съм готвила до сега, ще се радвам да почерпя опит от вашите рецепти:)

# 62
  • Мнения: 310
Първият пост вече е обновен, там ще намерите рецепти от миналите теми и много полезна информация.Очаквам и нови предложения за постни ястия  Grinning
Аз днес за закуска хапнах печни филийки с маргарин и чубрица, преди малко си направих карфиол по тази рецепта, а сега слагам да се пече шоколадовия сладкиш    chef

# 63
# 64
  • Мнения: 141
      Извинявам се предварително ако някой вече е писал за това....., но така и не можах да разбера през първата и последната седмица на поста може ли да се консумират храни с олио или не може. По телевизията казаха, че през първата и последната седмица от поста да не се употрябява олио. Говорих и със свещеник и той ми каза, че може да се използва. И така и неразбрах може или не.

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 19:44 от Iaki

# 65
  • София
  • Мнения: 565
Здравейте! Ето ме и мен  Simple Smile . Радвам се отново да съм с вас. Днес хапнах задушени картофки с лук и гъби. Много обичам една салата с айсберг, слънчогледови семки, маслини и дресинг от мед, лимон, зехтин и сол. Това ще вечерям.

Дядо хаджия, идеята ти е чудесна. За борша само ще черпя идеи, защото нямам опит с него. Sunglasses

# 66
  • Мнения: 141
   Салата на Надето "звучи" много добре Simple Smile. Каква е рецептата?

# 67
  • Мнения: 310
Сега опитах сладкиша, станал е много вкусен.Само че нямах ванилия и я заместих с Тонка боб Simple Smile
Iaki може да се консумира олио, виж календарчето в първия пост на темата.Пък и аз лично бих се доверила повече на свещеника, все пак това му е работата, няма да те излъже

# 68
  • Мнения: 107
Чак сега се сетих да ви потърся... Ще се върна назад да видя какво правите. Аз съм в редиците...

# 69
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Хайде още една стара муцуна в мое лице  Grinning  Привет на всички  Hug

Лек , благословен и смирен пост  Simple Smile

Аз борш не обичам и не мога да споделя рецепта. Може да изпрабовам някоя от вас обаче.

# 70
  • София
  • Мнения: 7 883
Я да ви почерпя с едни сусамово - босилекови гевречета. В тестото има нахутено брашно. Приготвени са само от вода, брашно (обикновено и нахутено), мая, сол и олио. Тоест напълно подходящи за коледните пости.

   

# 71
  • Добрич
  • Мнения: 958
И аз съм с вас  Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 1 456
Надето Simple Smile, това е любима салата у дома, пека леко семките, а за по специални случаи заменям с кедрови ядки,  добавям маслинки и козе сирене/ от което сега ще се лишим/  Wink

# 73
  • София
  • Мнения: 565
Мммда и на мен ми е любима Blush! Със запечени семки наистина е по- вкусно, но аз обикновено ги слагам сурови, нали било по- здравословно. Дори може да са предварително накиснати за няколко часа във вода. Iaki, няма нищо сложно, нарязваш си айсберга (мисля, че ще се получи и с китайско зеле), добавяш семки и маслинки. Отделно хубаво разбиваш 1-2 ч.л. мед със сока на 1/2 лимон, 1ч.л. сол и 2-3 с.л. зехтин. Поливаш си салатката и готово Hug

Дядо хаджия, запали ме по тези гевречета! Но поради липсата на нахутено брашно ще взема да ги направя с пълнозърнесто или пък ръжено... newsm78

# 74
  • Мнения: 305
Аз имах фал-старт тази сутрин. Направих си кафенцето, сипах си млекцето по навик и като го изпих се сетих, че започва поста. Беше неволно. Но днес се заредих с всякакви соеви продукти и се надявам да не се повтори грешката.

Искам да ви помоля отново да ми разясните за рибата. Потърсих на 1-ва стр. но не ми стана ясно.

Общи условия

Активация на акаунт