Коледа 2011 - тема 4

  • 91 806
  • 737
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 735
Сисак, станаха!  Peace обаче на горния ред  Thinking бяха по-трошливи, оцеляха цели само 2-3. На долния бяха супер. Запазиха форма (доста са разляти, но нищо). На вкус обаче са превъзходни! Нямах търпение да опитам и като никога не изчаках дори да си измия зъбите  hahaha
това е за Забравените сладки hahaha от въодушевление забравих да напиша одеве  hahaha

# 481
  • София
  • Мнения: 735


ето ги забравените. Малко големички, доста разляти, но безумно вкусни   newsm74

# 482
  • Мнения: 9 894
и мен ме чакат Забравени сладки тази вечер, защото жълтъците отидоха в линцерово тесто. Тоест, днес сложих старт на коледното месене. Имам 5-6 любими рецепти от миналата година, ще добавя капучиновите звезди на Габи, щолена на Умбра дето не се залива постоянно с алкохол.....нещо друго? Какво се очертава като тазгодишен хит? Simple Smile

за съхраняването на сладките - като свършат металните кутии по-добре използвайте картонени, постлани със салфетка вътре, найлон не. Аз запазвам кутиите, откъдето се издърпват хартиени салфетки, само изрязвам капака.

и един може би тъп въпрос - мога ли за ванилените кравайчета на Наталина да използвам фино царевично брашно, на вид ми е същото като нишесте, а нишесте нямам?

и още един въпрос към nudel33 - защо са бланширани бадемите в твоите кравайчета, а след бланширането белят ли се?

# 483
  • варна
  • Мнения: 7
здравейте ,момичета някой може ли да ми каже за Linzer Augen на nudel 33 сладки дали трябва да ги слепя сега или като наближи коледа .

# 484
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 400
здравейте ,момичета някой може ли да ми каже за Linzer Augen на nudel 33 сладки дали трябва да ги слепя сега или като наближи коледа .
Ами май е време да се слепват, аз на моите утре ще им сложа сладкото. И като гледам, още една доза трябва да забъркам...
BiankaD, много красиви сладки! Как го докара това червено?
Tatitt, станали са направо перфектни! Аз се отказах да правя с ММ, като гледам как го белят от тортите...Как са на вкус?
Аз сега отивам да правя едни шприц сладки, че такива нямам в асортимента Joy Ще ги украсявам с разтопен шоколад. Снимки веднага щом са готови!

# 485
  • София
  • Мнения: 18 679
тити, според мен няма да има проблем. Ако рецептата беше само с нишесте, щеше да се усети разликата, защото нишестето и брашното имат различен химичен състав, но в тази рецепта ги има и двете, така че не вярвам да е фатално Peace

# 486
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
tunata, ами не съм ги опитвала май  Mr. Green. Но имам ММ само на борчетата. Другите са с РА. Според мен не е драматично, като разточиш ММ много тънко не би било гадно.

Аз съхрнявам сладките и в пластмасови и в картонени кутии...

Kri, звездичките са на първа страница в началото на сладките рецепти - Шоколадови звезди с капучино на Габи... Авторката си е написала, че издържат месец, така че не ми се ще да променям аз...

# 487
  • Мнения: 0
Марципан аз миналата рецепта направих по една рецепта, която някой беше споделил, но понеже не се сещам къде я намерих, ще я напиша:
150 гр. обелени бадеми
150 гр. пудра захар
    1 с.л. розова вода (от Аптеката)
    2 капки "горчив бадем" аромат (аз не съм слагала)
Смилат се финно бадемите, прибавя се захарта, розовата вода и капките горчив бадем. Меси се по-дълго до получаване на хомогенна маса
Става малко ронливо, но пък лесно се оформя върху върху едната половинка и сосле се захлупва с другата.
Забравих да кача снимката
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 488
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Здравейте , правя медена къщичка в момента . Мога ли да заменя сместа от 2 белтъка и 500 гр пудра захар с нещо друго? Трябва ми за слепване на частите на къщата.

# 489
  • sofia
  • Мнения: 176
Mishonche , много са ти хубави капучиновите звезди, браво.
Малко сложничък ми се вижда този марципан, а и аз меся на ръка и вече месих доста -  меденките на Джемма днес.

Благодаря на всички за отговорите за марципана Hug - след малко отивам в Хит, дано не е свършил, че ще се изям.

Украсявам със захарни шрифтове, но днес купих от Фантастико на д-ра Откер http://www.schwartau-backwelt.de/produktvielfalt/produkt/46.4%20 … Rot%2C%20Blau%29/.
Мисля с тях да оцветя малко фондан и да украся меденките.

Успех на всички в сладкоправенето! Laughing Hug

# 490
  • София
  • Мнения: 3 090
Kri, звездичките са на първа страница в началото на сладките рецепти - Шоколадови звезди с капучино на Габи... Авторката си е написала, че издържат месец, така че не ми се ще да променям аз...
Татит, извинявай  Hug  bouquet Просто въобще не ги видях - търсих ги как ли не, а те били в началото...
Просто би било прекрасно, ако за всяка рецепта имахме кога точно може да се направи. Миналата година исках да си запиша и така и не ми остана време. Някои сладки не издържаха, станаха сухи за Коледа.

# 491
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте , правя медена къщичка в момента . Мога ли да заменя сместа от 2 белтъка и 500 гр пудра захар с нещо друго? Трябва ми за слепване на частите на къщата.

Аз лично също имам колебания за суровия белтък. Чудех се дали няма да се получи само от разбито масло с пудра захар. Би трябвало да се залепи, след като стегне маслото, а?

# 492
  • Мнения: 2 126
Здравейте, и аз да се включа. Имам един въпрос. Продаваха преди едни тубички с цветна паста, я която окрасявах коледните сладки. Купувах я от магазинчето на Три уши, но скоро бях видяла в голям супер маркет да се продават. Само, че забравих кой...някой ще ме подсети ли?  Rolling Eyes
Aз си купих от Метро,иначе има и в СВА и предполагам във почти всички по големи вериги.

# 493
  • Мнения: 22
Ето ги и моите меденки вече украсени






А тези сладки са от днес - вътре са с локум и оваляни в орехи

# 494
  • Мнения: 2 309
И още едни меденки от мен  Grinning този път не успях да украся, но следващата седмица ще повтарям цялото упражнение със сладките, та се надявам тогава да ги направя по-живописни.

Общи условия

Активация на акаунт