Деца, отглеждани в чужбина - 4

  • 26 651
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Германия
  • Мнения: 8 100
И от мен една на патерица, но от сърце честитка за Флъфи! Може да е било скромно, но пък имате цяла година да наваксвате, важното е да си здрава и щастлива!  bouquet

Хихих, Juturna -бъдеща свекърва!Да ти е честито!

Дами, пазете децата и себе си, че в тоя мраз не е шега работа с болести. В нашата градина вчера ги извеждаха даже и на разходка, бяха някакви си минус 17*, но не пречело било...възпитателките не бяха във възторг, но шефката щом е наредила, не смеят да и се възпротивят. Колкото и да са облечени, ако не се движат много, а мъничетата едва ли търчат активно, си представям как са им мръзнали крачета и ръчички  ooooh!

# 736
  • Мнения: 2 369
ох най-после имам компютър!

титина, Hug

джут,честито! дано е вярно,за да имаш и един син за "цвят".аз,ако можех да съм сигурна,че ще имам момиче бих се навила пак и то скоро дори.

леле,клер,пощите се изложиха яко!пуснала съм картичките едновременно на всички!

аз заведох в понеделник детето на лекар,защото не излизаме по студа изобщо и тотално изключвам възможността да е от студ.лекарката почти ме наруга,че водя здраво дете и чакам с него един час в чакалнята (бая позакъсняха с часовете) без да и се обадя да знае,за да ни вземе с предимство,после и тя предположи,че е от студа,аз и на нея казах,че няма такъв филм (аз на 23 градуса в нас зъзна и обличам пуловери.навън просто немога!това е з амое оправдание),после каза,че е от зубите,но като го прегледа в устата и установи,че няма така напънали зъби и не е от тях,а като и казах,че брат му (големия ми син) е с алергия към краве мляко дойде на мойта и му взе кръв за тестове.как се правят тестове за алергия чрез кръв? на мен по съвсем различен начин са ми правили.та днес ще с еобадя да видя какво е станало.би трябвало да с аготови.

ичезвам,че нямам време.ако пропускам някой моля да бъда извинена!   bouquet

# 737
  • Мнения: 3 241
Да пусне някой нова тема, да не съм пак аз? Simple Smile

Моника е добре. Нищо й няма според лекаря. Явно още й е раздразнен стомаха и затова повръща течните храни. Иначе сирене и кисело мляко добре влизат. Аз използвам момента да й въведем твърда закуска Simple Smile

Маритке, и на мен ми е студено. Тук отмениха заниманията по детските групи.
Правят се така тестове - изследват дали има антитела. Ако има - значи организмът е решил, че алергените са "лоши" и ги атакува.

И ние сме само с чувалче, не мога да я завивам непрекъснато.
Лепри, и на Моника й се случва да повръща от сополи доста.

Бързо оздравяване на всички  Hug

# 738
  • Мнения: 293
Алоха дами  Sunglasses
Ние се завърнахме, много беше хубаво при мама и тати, ама аз повече през зимата не пътувам, за втора година ми се случва да съм в бг точно по време на снежни бури и въобще не е фън. Колегата на баща ми взе да се шегува, да сме му казвали от по-рано че аз идвам та да можел да се подготви за бурята  Laughing По-късно ще разкажа подробно...
На всички болнички да се оправят  Hug
Клер, радвам се да видя че си се разписала, минавай по-често  Hug
Честито поумняване на Флъфи на патерици   bouquet
Ju, докато пътувахме си мислех че ти е време да разберете синичко ли ще е или розово и много се зарадвах като видях  Heart Eyes Мъжа ми много му се иска едно момченце, аз и на момиче ще се радвам, но като си спомня каква емоция беше като разбрахме пола и предполагам и вие много сте се радвали  Heart Eyes
Бибитче, мисля че е много добра идея докато кърмиш малкото човече, да занимаваш голямото с книжка седнало до теб. При вас няма ли да се види също скоро пола  Flutter
Цвети, да нацелуваш малката певица  Heart Eyes
Пепе, и аз бих извела за 5-10 минути, но при такива температура за повече време ми се вижда прекалено  Confused
Маги, как е малкия сладък къдравелко, целувки по нослето  Heart Eyes
Ние чувалче ползваме още от първите дни и с друго дори не съм я и пробвала  Wink
Сега да си похваля детето, вече си казва "пиш" за номер 2 на 100 %, а започна и за номер 1 да си казва от няколко дена  Heart Eyes Очаквам скоро да свалим пелените  newsm68 И взе да се храни с лъжичка, но директно като профи, чак си обира брадичката сладурката  Laughing  Heart Eyes

# 739
  • Немция
  • Мнения: 6 893
Сю, не знаем какъв е пола на бебето, днес бях на доФтор, гледахме, но нищо не се видя, скрило си беше подробностите. Предполагам, 4е на ФМ около 20 и 22 седмица ще се покаже голата истина- Бибит4ето именно тогава го разкрихме какво крие м/ краката. Wink
Добре, 4е не сте се разболели в Бг- нали има и грипна епидемия. Абе, много ми е 4удно- в Бг всяка година обявяват грипни епидемии, направо си е правило зимно време да затварят у4илища и детски заведения в грипна ваканция. В Немско това не ми е познато-макар 4е и тук децата боледуват... само около свинския грип имаше пове4е олелия и тук-таме затворени у4илища.  Thinking

С книжка за по-голямото по време на кьрмене на бебето е идея!

Браво на Лиа за гьрнето. При нас има не прогрес, а регрес- Бибит4ето гьрне не иска да погледне в момента, за никакви нужди не си казва, ама аз не сьм се притеснила , де. Когато-тогава. В детската ми казаха, 4е пове4ето им деца малко преди третата година запо4вали да 4атват какво става в гащите, да видим нашия как ще е.

Пепе, разходки при -17 Shocked! Ли4и си, 4е сте по-калени там, в Изто4ната Германия! Mr. Green В нашата градина ги извеждат при -2,-3,-4 навьн, но когато грее сльнце- и то само по половин 4ас. Аз
 изкарвам понякога малкия навьн на разходка по нашенските поляни, него все го вле4е кьм пясъка в този студ, но пове4е от 40 минути не ме свьрта и се прибираме.

Бибит4ето спи ве4е втори следобед- явно и ние ще сме на периоди като Елфи.  Днес голямо беснеене стана из креват4ето, ама накрая ми писна и станах по-строга, така 4е това го закотви под завивката и заспа до 10 мин. / 4увал4е и ние ползваме, но нашето дете е с претенции от половин година насам- следобед не ще 4увал, иска "одеалце". Ве4ер оба4е си слагам 4увала(няма "не искам", няма "недей" Mr. Green) , защото се вьрти много и отвиването му по 100 пьти на нощ му е в кьрпа вьрзано.
За нас с таткото е по-добре да дремва следобеда, 4е трьгне ли да си ляга м/у 19 и 19.30 озна4ава с таткото много-много да не се заси4ат. Бибитков се прибира в 18 в най-добрия вариант, а ако го накарам да напазарува, 19 4аса прибиране у дома не му мьрда. Сутрин таткото сьщо излиза рано, докато дреб4о още спи.

От4етох се за днес. Mr. Green

# 740
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 792
Кики вече е добре, в смисъл овладяхме температурата. Минахме през какви ли не изследвания - ренген, посявки- в основата на всичко е бактериална инфекция. Тя се оказа и причината за ушната инфекция. Това се случва за 2-ри път. Следващия ( дано да няма такъв) ще вдигна детската градина на главата си- имат си полиси- никакви деца с температура, защо не я спазват. И тези родители дето са си замъкнали детето болно... просто нямам думи. На никого не пожелавам ужаса през които минахме. На всичко отгоре и в аптеката са сменили концентрацията на антибиотика без да ни информират. Изведнъж се оказахме с 41С, двойна доза дадена и припаднало дете - и всичко това в колата, на път


Права е майка ми : майка да имаш, майка да не си

# 741
  • Мнения: 490
    Флъфи, честито помъдряване на патерици  bouquet Дано се реваншира половинката, не го ли завърши вече ученето?
   Джут,честита синя новина Hug
   Титина,дано сте оздравели вече.
  Всички болни дано сте вече здрави Hug
   Бибитка, и моя син го "хванахме" чак в 22 седмица Laughing, подозирам,че и при теб ще са отново сини новините Grinning  За кърменето не мисля,че ще е проблем, но дано премине до тогава периода на Бибитчето. Ти подготвяш ли го по някакъв начин?
   Пепе, направо се засрамих,че на мен ми е студено на 10 градуса навън Blush
     Сию, важното,че сте пристигнали благополучно Hug

# 742
  • Мнения: 628
Леле, докато стигна да отворя и попрочета - вие на 50-та станица...срам! Голяма липса на време при мен!

Аз съм зарината и в работа, и в сняг, и по улиците 90 % шОфЕорИ, дето за съединител/амбреаж (долен ляв педал) не са чували...и си изкарвам поне по 1 час отриване и бутане на някой пълен или полу-идиот, задръстил улицата...ох, ужасно време е настанало. Сама съм, мъжа е из Европата, беше в Лондон, после из немско, та така. Леа прави мизерии понякога нощем, по 2-3 часа има драми, но зъби нЕма!

Жени - за сушилнята - харесах и аз идеята за висока Т, ще пробвам Wink иначе щях да ти кажа, че ползвам вече само еко и био Wink препарати за пране и миене, много съм доволна - няма нежелани миризми, няма проблеми. Тук има немския  SONET

Титина, какво става? настръхнах! Но видях колелото във фейса - много му се кефя !

Пепе, при нас в яслата питат дали да я извеждат и децата, чиито родители са разрешили - ходят на разходка или на двора.
Марита, за кравето мляко дето казваш - какво пие Алето, нали кълмиш? Някакви сирена ли яде, масло? Нещо не ми се изясни, но нищо, да се оправя.
И всички болни, моля, спирайте кашлици, настинки и температури! Аз бях с тези екстри тук, носих си ги до панаира playtime в Париж, върнах се, сега само нощем още кашлям. И то вече от сухото - развали ни се овлажнителя и е 25-26 % у нас, Леа като плаче и се дави със секрети...абе панаирна палата сме тука.
Светле, мале, много страшно с тази операция! Ние ... не зная още - не съм решила (а и от 4 седмици не е текло)
Клер, тези закъснели новогодишни картички, направо за Баба Марта можеха да ги доставят, хихи. Важното е, че са дошли!
На всички празнували - поздрави от нас, обещавам по-често да пиша, ще си събера акъла...

# 743
  • Мнения: 2 369
титина,съчувствам ти! кошмар е направо:(

сю,доббре завърнала се! аз в бг отдавна нямам желание да се прибирам в зимно време.даже никъде не ми се ходи зимата.в париж бяхме януари,във флоренция пак януари и не си е като лятото или поне пролет.то добре,че флоренция беше доста топло за сезона,та не си изпатих чак толкова,но по затворените помещения брах яко студ.тея пестят повече от българите от парно Joy

нашите тестове не са готови и ще се обаждам в петък.дано не е алергичен към кравето мляко,че знам какъв кошмар е пък това! предпочитам ако е алергия да е към плодове и разни други глупости,но не от глутен и мляко,защото това много обеднява менюто.

някой д аима идея къде да намеря кройка да си ушия торба за събиране на мръсните пелени,но от типа дето се закачват на стената,защото банята ми е малка и няма място за никакви кофи ,а аз имам много пелени и бая кофище ми трябва.замръзват на балкона,където ги държех до сега,а вътре ще ми мирише....голям проблем ми стана.

хайде пак зачезваме.

боби,кърмя го и пие АМ,млека със сереали,млечни каши (от тези на прах),сирене,макарони с масло му давам....абе всичко си яде наред с кърменето.

# 744
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Сю, добре завърнали се на немска земя Wink Браво на Лия за гърнето! Ние от около година си стоим на едно ниво: казва само за акането и нищо повече. Засега махането на пелените е все още в сферите на фантазията Confused

Титина, радвам се, че Кики е по-добре и сте овладели температурата.

Светле, много гадно с операцията, но пък има още малко време, дано да се размине.  Praynig

В интерес на истината, аз вчера изведох Изабел на разходка с шейната за около 40 минутки при минус 19  Embarassed Но в наш'то село Шварцвалдско зимите винаги са тежки, а когато тя се роди преди две години също беше подобeн студ, така че сме свикнали (което пък не ми пречи да си мечтая за слънчице и топличко).

И аз на моето диване му се скарах днес, след като бесня 30-40 минути в леглото - ами след 10 минути беше заспала. Както не искаше да заспива, вече спи от два часа и половина...Иначе спи в чувалче от самото начало и за мен това е едно невероятно удобство.

Бибитка, не знам защо, но аз залагам за момиченце Grinning Иначе наш'та мома до последно се криеше, веднъж ни казаха момче, после момиче, но както се шегуваше мъжът ми: Най-късно при раждането ще се разбере какво е Wink

Изабел вади последните кътници и иска само АМ, кисело мляко, банани, круши и още две-три неща Twisted Evil Нали съм свикнала да яде почти всичко иии много ме изнервя това неядене, ама гледам да не се ядосвам.

Някой ще се наеме ли да пусне нова темичка?  Hug

# 745
  • Мнения: 686
НОВА ТЕМА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=639742.new#new
Момичета, после ще я оправя, че имам малко работа  Hug

Общи условия

Активация на акаунт