Отговори
# 285
  • Мнения: 14
http://moebebe.com/?id=4
Намерих един дано ви свърши работа

# 286
  • Мнения: 8 242
Между другото някой дали има някакъв списък с най-необходимите неща за купуване извинявам се ако сте пускали а аз не съм видяла  Hug
Списък не знам, но мога да пиша от опит какво бих купила сега (ако чакам 1во бебе):

легло (сгъваемо, не дървено)
матраче + чаршафи
повивалник - от тези с мушамата (доста често се случва да се напишка бебока точно по време на памперс смяна  Laughing)
количка
столче за кола
слинг (или кенгуро, макар че 1вото е по-удобно)
ваничка (не съм къпала в такова чудо, но предполагам се ползва)
4-5 бодита с къс и толкова с дълъг ръкав (най-много)
5-6 гащеризончета (не повече)
4-5 ританки
памперси
помпа - на заем като за начало (ако има нужда в последствие - може и да се купи)
оделца - 1 по-тънко и 1 дебеличко
хавлийки - 1-2 (но не плюшени, защото нишо не попиват)
памучни пелени - това ми беше едно от най-удобните неща - не съм повивала, но постоянно ги ползвах за постила, бързане, попиване..
козметика - мляко за тяло (може и зехтин, ама мен много ме дразнеше миризмата), душ-гел, кремче против подсичане (за под памперса)
бебефон - много готина вещ, ако имате повече от 2 стаи Simple Smile

играчки - чак към 3-4 месец ще са ви нужни. Преди това бебето изобщо не го интересуват такива елементи  Crazy - вкл. въртележки за легло, музикални лампи и т.н.

Хм.. май това са, че започнах и аз да изпадам в подробности Simple Smile

# 287
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
аз имам на pdf файл списък, ако някой го иска да му го пратя на майла Wink
никакво раждане преди Март Wink забранява се  Laughing
jyli06 ти защо не пита? аз винаги си питам...
Mia66 сигурно не си видяла... за това пак питам Simple Smile - кога си при Колева този месец?
ние влизаме когато можем в магазини, т.е. аз влизам когато мога Simple Smile вчера бяхме в Комсед до нас, имаше доста неща, взех си някаква брошурка за кърменето и списък с покупки... сега карам мъжа ми да ходи в Пакостник, понеже е близо до НБУ, пък той ходи два пъти в седмицата там...  Peace

# 288
  • Мнения: 10
benitabeni - може ли на мен, на лични списъка, моля!

# 289
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Hadji може, разбора се... само, че е pdf и не знам дали ще стане... ако искаш дай един мейл на лични и аз ще ти го пратя Wink

# 290
  • Мнения: 69
Първоначално не разбрах идеята ви за група във ФБ ....

идеята беше това да е място, където да качваме снимки ... но стана съвсем друго, а снимки има много малко. Аз повече няма да коментирам, казах си мнението ... радвам се, че най-малкото раздвижих темата и поизписахме няколко страници. Който където му харесва ... там да си пише ...

# 291
  • Мнения: 1 759
Аз съм си направила списък на excel с цени - какво сме похарчили и какво остава още.

# 292
  • Мнения: 238
benitabeni, прочетох, но съм пропуснала да ти отговоря  Embarassed На 11.01. съм при Колева, но не помня часа  newsm78

Ще ви пусна тук един списък, който ползвах преди, сега леко редуцирах  Simple Smile Някои неща не са задължителни, други пък трябват, но може дас се купят в последствие

За бебето:
1. За изписването - Трябват ти боди с късо/дълго/ ръкавче, гащеризон с ръкави, шапка, ръкавички против драскане /може т.нар. комплект за изписване/
2. Боди- 2-3 бр дълго ръкавче
3. Боди- 4-5 бр късо ръкавче
4. Ританки- 4-6 бр.
5. Блузка с копчета или жилетка- 2-3 бр
6. Гащиризон- 3-4 бр.
7. Чорапки- 3-4 бр.
8. Шапки- 2 бр.


Списък за майката:
1. Помпа за кърма /евентуално/
2. Подплънки за гърди
3. Кърпички за гърди - 1 опаковка - вместо да се миеш нощно време, преди кърмене се забърсваш с тях, може и без тях
4. Нощница или пижама с копчета- аз ползвах най-обикновена тениска
5. Ластичен колан или гащи - ако имате нужда
6. Крем за зърна -Лансинох (защото не се отмива) и пак ако има нужда
7. Сутиен за кърмачки- 2 бр. - много удобно бельо.

За стаята на бебето
1. Легло / кошара
2. Бебешки Матрак
3. Спален комплект (долен чаршаф+ калъфка) - 2 бр.
4. Протектор за матрак -самите протектори са противоалергични - такова не съм ползвала
5. Одеало - 1 дебело и 1 по-тънко
6. Бархетни и памучни пелени - по 3бр. поне, и на мен ми бяха много удобни за забърсване, попиване, подлагане ....
7. Пелени за завиване- 2бр.
8. Термометър за въздух и влагомер - 1бр.
9. Кош за пране- 1 бр. (и торба за пране върши работа)
10. Бебефон- 1 бр. - (ако сте близо до бебето е напълно ненужна вещ).
11. Овлажнител за въздух - 1бр. - зависи от влажността в стаята. Не съм купувала, но напоследък въздуха при нас е много сух и сега проучвам точно какъв да взема. Ползва се основно в зимните месеци
12. Повивалник (ако няма леглото)
13. Обиколник за легълцето - ако е кошара няма нужда, не че ако е дървено легло бебето ще си млати главата в таблата и ще му трябва омекотяване  Simple Smile
14. Скрин (ако нямате достатъчно шкафове и чекмеджета, за да поместите дрешките на новия член на семейството)

За къпане на бебето:
1. Хавлийка за къпане - 2 бр.
2. Ваничка - анатомична - 1бр. (или обикновено корито - зависи дали Ви е удобно) След като падне пъпчето може сами да прецените кое ще ви е удобно и тогава да купите.
3. Термометър за вода - 1бр. - след като направите 2-3 пъти водата, става неизползваем.
4. Шампоан и душ-гел за къпане на бебето - 1бр. Взела съм на Авен, много уважавам тази козметика и такива смятам да са и другите козметични продукти за бебето.
5. Сапун за дупето на бебето (Sebamed - при всяко подмиване, много удобно миещо блокче)
6. Крем против подсичане

Други аксесоари за бебето:
1. Съд за преваряване на вода. Може и кана за преваряване на вода - просто я пуснете 2 пъти през половин час за да се превари още малко). Ако е на кърма - няма нужда.
2. Шишета- 1бр. голямо + 1бр малко, или повече, зависи дали сте на кърма или адаптирано мляко.
3. Четка за почистване на шишета - 1бр. Може и гъбичка, само за бебешките прибори и съдове. Пак зависи от храненето.
4. Термобокс /термус/ - 1 бр. (Ако кърмите не Ви трябва)
5. Лъжички. Те са като давате витамин Д, капки против колики и т.н. А зси ползвах обикновена кафяна лъжичка.
6. Ножичка за нокти или нокторезачка с ограничител - 1бр. (има комплекти на Бертони, Нуби и т.н. - вършат чудесна работа)
7. Клечки за уши с ограничител
8. Биберон - залъгалка - евентуално
9. Гребен и четка за коса- 1бр.
10. Стерилизатор - 1бр. (най-удобен е за микровълнова - не е нужно да е на AVENT или други по-скъпи марки. Това е само пластмасова кутия. Дали ще дадете 50 лева или 20 лева за пластмаса с еднакви функционални възможности - решавате Вие) Ако кърмите - няма нужда. Аз ползвах обикновена тенджера на котлона когато се налагаше да оставям кърма за малката.
11. Аспиратор за нос- 1бр. (Ползва се чак след 6 месец, дори след година - непотребна вещ - клечките за уши с ограничител са най-удачен вариант за почистване на секрети. Въртите само в една посока и нослето е чисто)

За разходка и навън:
1. Детска количка- 1 бр.
2. Кош за новородено (за кола) -1 бр.
3. Слинг за носене на бебето или кенгуру - ако решите да се носите така.
4. Дъждобран за количка

Козметика и аптека за бебето:
1. Крем за тялото на бебо - с по-високо липидно съдържание, поне през първите 1-2 месеца. За лятото минете на бебешко мляко. После може и бебешки лосион.  За майките на момичетата - не мажете върху областта на гинеталиите, а само ОКОЛО, да не попада крем вътре.
2. Бебешко олио - 1бр. (след измиване, напоява се мокра кърпичка с него и се минава пак през дупето и гънките, за да е сигурно,че всичко е почистено)
4. Памук
5. Спирт 90% за пъпчето- 1бр. (90% е по-лесно се изпарява)
6. Топоцин - антибиотичен прах за пъпчето
7. Физиологичен разтвор за нослето- 10 бр. от малките. Може и Стеримар с морска вода.
8. Риванол - 1бр. (ако сте с момченце - за пишката)
9. Мокри кърпички - поне 3 бр. големи пакети - освен ако не искате на 2 седмици да купувате.
10. Сухи кърпички- 1 - 2 бр. (от тези в кутиите - използват се за забърсване и подсушаване ако повръщат и др. - много са удобни). При нас първите седмица-две малката се дразнеше от мокрите и забърсвах дупето със сухи.
11. Педиатричен термометър - 1бр. (Не бързайте да купувате термометър биберон - ако не иска биберон, няма как да Ви послужи
12. Памперси- 1 голям пакет
13. Бебешки прах за пране- 1 бр.
14. Бебешки сапун - за препиране на нааканите дрешки/пелени - редовно след като сте разповили бебето, то може да се наака. Може и с бебешкия прах да перете на ръка, но със сапуна е по-бързо.
15. Капки за колики - ако има нужда

Еми това е ...... четете  Grinning

# 293
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Mia66 и аз тогава Wink от 11 без 10  Peace

# 294
  • Мнения: 238
Хе хе аз съм от 10.40ч. ..... ще се видим, значи Simple Smile

# 295
  • Мнения: 69
сложете някой пълен списък на 1-ва страница, който да се прехвърля по темите, защото тепърва ще има все повече такива въпроси  Mr. Green

# 296
  • София
  • Мнения: 974
Благодаря за списъците!

Последна редакция: чт, 05 яну 2012, 11:14 от Брук Дейвис

# 297
  • Мнения: 4
  Здравейте и от мен.С пожелание за една успешна и изпълнена с много щастие 2012г.Пожелавам Ви всичко най-хубаво.Бъдете благословени и нека Бог да Ви пази.
  Относно мене всичко е наред поне за сега.Изследванията от амниоцентезата излязоха и за мое щастие са добри.Нямаме даун или друго хромозомно заболяване .Нямаме и таласемия даже не е и носител и 100% е момченце. Проблемът ми само е че съм с постоянни болки ниско долу и в корема и почти не мога да стана и да ходя само като лежа и съм на стола ми е добре но тогава пък кръста много ме боли.Иначе ритаме като за световно все едно играем футбол. На 13.01.12 съм на ЖК да видим как се развива бебо и дали всичко е наред със изследванията.За сега това е от мен.
  А относно s.kov надявам се и с нея всичко да е наред защото нямаме наистина информация за нея от както е болницата.  Желая ви лека вечер.

# 298
  • Мнения: 0
Благодаря за списъците, че както съм неориентиран....лоша е работата. Сега поне имам  бегла представа за какво става въпрос  Hug

# 299
  • Мнения: 52
Доста полезни са тези списъчета за мамите с първо бебче.  Hug
Аз имам един въпрос с какво ще завивате новорроденото? Може ли направо със спално чувалче, или те се ползват по късно.

Общи условия

Активация на акаунт