"Януарски бебета 2012", Тема №19

  • 36 308
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 639
Когато кърмя Мая от едната гърда, от другата никога не изтича нищо - това може ли да е индикация, че нямам достатъчно количество кърма? Иначе си мисля, че бебенце суче добре по всички "правила", пълни редовно памперсите и изглежда заситена след кърмене, точно с онази сладурска физиономийка тип "пиян моряк"  Mr. Green За наддаването - 2 седмици след раждане беше наддала 110 гр над рожденното тегло, което казаха, че е над нормата.Следващото ни теглене е след 10 дни.

Grace, НЕ е индикация. Wink Това спонтанто потичане е много индивидуално и различно при всяка майка - някои никога не са имали такова, а са кърмили дълго и успешно, при други е продължило няколко дни/седмици, а при трети - по-дълго, няколко месеца. Mr. Green Наличието или отсъствието на такова спонтанно изтичане по-скоро няма връзка с количеството кърма, което произвежда майката. Peace

Радвам се, че се справяте толкова добре! Hug

# 691
  • Мнения: 2 483
...възглавничката с черешови костилки аз я купих от dm , струва около 10 лв. Затоплям я в микровълновата за 1 минута, разтръсквам я хубаво и я поставям в долната част на коремчето, но върху дрехите, все още не съм я слагала на голо, струва ми се доста топла в началото. При нас има ефект.
Криси, за колко време има ефект? Бързо ли изстива?
Каза, че си с възглавничка за спане на бебето настрани - къде точно вмъкваш торбичката с костилки при възглавничката?
Аз също не мога да си представя това да се сложи на голо  Crazy

Една от нашите вестителки Jane Doе е пропуснала да се оповести при нас, но и тя вече е мама на бебе Катрин, родено на 21.01.2012. За повече инфо ще очакваме самата нея  Grinning
Да е жива и здрава Катрин!

# 692
  • София
  • Мнения: 2 367
Кафенце, Дара спи в чувал и слагам торбичката в чувала, закопчавам и я намествам във възглавницата. Веднага я успокоява от топлото, а торбичката остава топла около 30 минути ако не отвивам бебето.
Честита дъщеричка и на Jane Doe!

# 693
  • Мнения: 343
Честити дъщерички на Усмивка и Jane Doe! Да сa здрави и щастливи Hug

Amorevole, мерси за инфото за блистера. Понеже съм нетърпелива, започнах със съветите ти отзад напред - съвсем леко го пробих с една игла (знам, че по-добре е лекар да пипа Embarassed). Веднага имаше облекчение, явно все пак е задържало мляко. Сега го омекотявам и гледам, че почти е изчезнал. Ако се повтори мога да взема Лецитин, че тази гърда винаги ми е правила проблеми. Още веднъж благодаря  bouquet

# 694
  • Варна
  • Мнения: 117
Amorelove, благодаря за съветите  Hug ще пробваме, въпреки че да си призная туку що с тати пробвахме с биберона /след час и половина опити да го приспим/ и се чувствам страшно виновна, въпреки че малчо вече спи.... но ще гледам да не му го давам повече, оф, сложна работа това приспиване, но щом се справих с кърменето и с това ще се справя   Laughing

Между другото както беше писала по-напред, едната ми гърда /която е и с вдлъбнатото зърно/ ми беше разранена и точно на футболна топка се храним на нея и така ми е много по-добре....даже почти се оправи вече Simple Smile

# 695
  • Мнения: 5
Момичета, мен ме мъчи нещо като мускулна треска, но наистина няма от какво да е. Едни такива притъпени болки в горната част на краката, както и тазът ме боли, явно е тръгнал да се разширява. Едва се движа, вървя като баба Simple Smile Имам някакво 6-то чувство, че ще е скоро, ама аз и за пола на бебето имах 6-то чувство, което не се оправда, така че не разчитам много на него.... Simple Smile

# 696
  • Мнения: 101
Хайде още едно щъркелче, преди лягане Simple Smile  stork-girl
Днес в 22,23 нашата p2424 е родила дъщеричката си Цветодара, с мерки 3 200 и 50 см. Раждането е било естествено, двете са добре и даже вече се гушкат.

Да им е жива и здрава малката буболечка, да расте весело и щастливо дете!

# 697
  • Мнения: 19
Момичета-ще пробвам да намеря тази възглавничка от черешови костилки-обаче наблизо няма такъв магазин(към Плевен).Ако не успеят да ми я намерят-дали ще може някоя от вас когато и е удобно да ми вземе една  
  p2424 Жива и здрава да е дъщеричката ти Цветодара  !
 Честита дъщеря и на усмивката:bouquet:

 Да питам консултантите по кърмене-възможно ли е от силната струя на кърмата бебчо като се насуче за 7 минути и като го вдигна да се оригне-затова да повръща на фонтан?Забелязах ,че през нощта като суме легнал и не го вдигна за оригване-може съвсем малко да върне или въобще не повръща(тогава е и по сънен и суче по бавно).Иначе си ака колкото трябва и си пиша също добре-обаче понякога доста пъвръща(чак се чудя какво му остава в стомахчето-ама явно толкова бързо суче,че едвам смогва да глътне млякото и гълта повече въздух.добре се оригва високо и по 2-3 пъти-обаче като е по-мощно почва това павръщане на фонтан-според доки нищо му няма(ама мен си ме притеснява).

Последна редакция: пт, 27 яну 2012, 00:16 от viola78

# 698
  • Мнения: 639
Да питам консултантите по кърмене-възможно ли е от силната струя на кърмата бебчо като се насуче за 7 минути и като го вдигна да се оригне-затова да повръща на фонтан?[/size][/color]Забелязах ,че през нощта като суме легнал и не го вдигна за оригване-може съвсем малко да върне или въобще не повръща(тогава е и по сънен и суче по бавно).Иначе си ака колкото трябва и си пиша също добре-обаче понякога доста пъвръща(чак се чудя какво му остава в стомахчето-ама явно толкова бързо суче,че едвам смогва да глътне млякото и гълта повече въздух.добре се оригва високо и по 2-3 пъти-обаче като е по-мощно почва това павръщане на фонтан-според доки нищо му няма(ама мен си ме притеснява).


viola78, възможно е от силна струя и лакомо сучене да се дави и/ли да връща по-лесно. Някои новородени бебета понякога повръщат, тъй като тяхната храносмилателна система е незряла и затова е по-лесно стомашното съдържимо да се върне обратно в хранопровода. Бебетата често повръщат, когато поемат прекалено много мляко прекалено бързо. Това може да се получи, когато бебето е хранено много бързо или когато е било прегладняло, или когато гърдите на майката са препълнени или струята на млякото е твърде силна.

Биха могли да помогнат следните неща:
-   да му предлагаш гърдата при първи признаци на глад (неспокойно въртене, ръмжащи звуци, поднасяне на ръцете към устата, „търсене” с отворена уста). Ако ранните признаци за глад се пропуснат и бебето започне да плаче от глад, то често вече е твърде нетърпеливо, за засуче добре и спокойно и може да го прави по-настървено и лакомо;

- Да му предлагаш по-често гърда - всеки път, когато загатва, че иска да яде (или да бъде буден, ако прави твърде големи паузи за сън). Тези малки, но по-чести хранения биха улеснили смилането на храната. Може да му предлагаш гърдата не само, когато е гладен, а и за успокоение, тъй като това сучене вероятно  намалява раздразнението и ускорява стомашното изпразване;

-   Преди да му предложиш гърдата, да поизцедиш леко, колкото да се „отслаби” струята (ако имаш спонтанно потичане – може просто да поизчакаш, докато поутихне, като подложиш някакво съдче или хавлия за изтичащата кърма);

-   Ако по време на кърменето усетиш, че се спуска млякото (или по реакцията на бебето да го забележиш), може нежно да пъхнеш пръст в ъгъла на устичката му, за да нарушиш вакуума и да го отделиш от гърдата и да притиснеш гърдата откъм зърното с длан (за няколко секунди) и след това отново да продължиш кърменето);

-   Да опитате пози, в които гравитацията да пречи на млякото да потича така леко – главата на бебето да се пада над гърдата ти (например, така , или то да е по-изправено;

-   Да го кърмиш, когато е по-сънен и спокоен (както си забелязала, тогава не суче така лакомо);

-   За да намалиш евентуалното поглъщане на повече въздух, е желателно да внимаваш той добре да обхваща и засуква гърдата;

- Ако при едно кърмене му предлагаш и двете гърди, би могла да го изчакаш да си завърши храненето от едната гърда, преди да му предложиш другата. Прекъсването на активното сукане, за да се сменят гърдите, както и скорото и често сменяне на гърдите също могат да предизвикат повръщане;

- няколко майки тук споделиха, че по-лесно успяват да оригнат бебето, ако то е с гръб към тях;

-   Може да се повдигне матрачето на бебето на около 30 градуса (подлага се нещо под матрачето, откъм главичката);

- Според някои специалисти, прекомерната употреба на кофеин би могла да има  негативно въздействие по отношение на повръщането – може да опиташ да го намалиш от менюто си, в случай, че приемаш по-големи количества.



Надявам се някои от идейките да бъдат полезни и за вас. Hug Ако Деян не повръща на фонтан или твърде големи количества, качва добре на тегло и е доволен през повечето време – то тогава по-скоро това повръщане е обичайно за неговата възраст и не е притеснително (ако все пак нещо тревожи, би могла да се консултираш и с педиатъра). Peace


# 699
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
И аз се включвам с един въпрос: Тези лохии... бяха вече кафеникави както се предполага да бъдат за 9-ти ден и изведнъж пак почервеняха, което както чета не е особено добър знак. Днес имах доста тичане насам натам и може това да е причинило кръвотечението. Сега обаче се чудя веднага ли да търся доктор или да поизчакам малко, да полежа и да видя дали нещата няма да се оправят от самосебе си.

Честито на всички нови мами!

Леко и бързо раждане на все още очакващите!

Последна редакция: пт, 27 яну 2012, 02:48 от Мама Мечка

# 700
  • Мнения: 2 483
Въпрос към ЛЛЛ
Млякото слиза на порции. На коя порция може да се смята, че слиза вече зрялото мляко? Тази нощ бебките се насукаха за 20 минути (твърде малко за тях) и вече блъскаха по гърдите ми да изплюят зърното Rolling Eyes
Въпрос 2 - на какви интервали слизат порциите? (имам съмнения, че вече зададох този въпрос, та  прощавайте, ако е така  Blush)


Честита Цветодара на мама p2424   bouquet

# 701
  • Мнения: 0
 Wink
Днес стават 40 седмици + 4 дни и съответно това е френския ми термин. Нищо и нищо! Бебка непрестанно се намества, побутва ме със крак в реброто! Нямам търпение да видя що за крак е това, доста силничък ми се струва. Вечер от цялото това "побутване" всичко ме боли от вътрешната страна на корема. Чудя се как е възможно все още да не се е спукал!! newsm78

# 702
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Честити рожби на Jane Doe и на p2424!!!

pupalupa - същите побутвания и намествания имам и аз! Понякога така яко ме ръга ниско долу, че имам чувството че всеки миг ще се напишкам  Crazy

Момичета, мен ме мъчи нещо като мускулна треска, но наистина няма от какво да е. Едни такива притъпени болки в горната част на краката, както и тазът ме боли, явно е тръгнал да се разширява. Едва се движа, вървя като баба Simple Smile Имам някакво 6-то чувство, че ще е скоро, ама аз и за пола на бебето имах 6-то чувство, което не се оправда, така че не разчитам много на него.... Simple Smile
Май наистина идва бебето - а дано! Стискам ти палци!!

Аз спах като къпана! Даже станах сега, в 8,30 ч, което обикновено не ми се случва, защото водя баткото на ДГ. Да, но снощи в късни доби се обадиха, че градина днес няма да има, та детето е на бабибн дом - голяма радост за него. Днес едно слънце е напекло и така се надявам да стопи снегаааааа, че по обед трябва да изляза до зъболекаря, а в поледица никъде не ми се ходи. Ако е разчистено даже и разходка мога да си направя, че вчера се схавах от лежане...
Айде хубав ден и стискам палци на очакващите!!!

П.П. Гледам, че темата върви към 50-та страница. Ако искате , щом я изпишем да се местим в"бебешката" newsm78 - без това малко сме чакащите вече?! Не че знам как да направя новата тема, но да предложа Wink

Последна редакция: пт, 27 яну 2012, 09:19 от nevva

# 703
  • Мнения: 452
Би ли обърнала внимание – какъв е цветът на изпишканото, има ли миризма, какво е като цвят и консистенция акото, по колко памперса сменяш на денонощие?
Две поредни шестчасови паузи е възможно да са твърде дълги и
Благодаря ти Amorevole за отговорите.
Да отговоря и аз на въпросите ти - сменям памперси на 3 часа /преди кърмене/ почти всичките са пълни, изпишканото няма миризма, нормално е, както и акото /поне 2-3 пъти на ден ака/, цвета е жълтеникаво-кафяв, количеството около 2 пръста /наши/, според мен е добре.
Иначе ние се храним в 12 вечерта и 6 сутринта, само онази вечер ми ги направи тия двете 6 часови паузи. Както се казва сме като по учебник.
Благодаря ти отново за отговорите  bouquet


Честити бебчета на Усмивка, Мег и р2424, както и на Jane Doe да са ви живи и здрави бебоците  
Hug

Лек ден от нас и стиснати палци за чакащите мами  Heart Eyes

# 704
  • Мнения: 9
И аз да се отчета-16.01,след спешно секцио се появи бебе Александър-4150, 50см.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт