Дюкан помага ни на всички да бъдем слаби и добрички - 259

  • 46 515
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 8
http://www.blitz.bg/news/article/131594
Немам думи просто...не се хващат за растителните мазнини в българското кисело мляко/наречено така/ ами....От час си споря сама Laughing   пача било....ми като им сервират желирана плодова тортичка в кварталното кафене казват ли че е с пача? Laughing Ужас!   Все пак на това мляко си пишело на етикета какво съдържа,за разлика от нашите млека

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 14 139
Винаги, когато спазвам режима съм стриктна. Но гледам да не се вманиачвам и да търся под вола теле. Чета какво е разрешено от Дюкан - уточнявам - твърдо първата книга, без по-нататъшните интерпретации - и се придържам към нея. Дори и това, което е разрешено да е нищено, подлагано на хиляди дискусии и заклеймено като неподходящо от съфорумките в течение на толкова много време аз си го смятам за позволено.
 
Та щом Дюкан позволява пилешко, позволява и пушено изобщо не се замислям какво има вътре и дали може да е забранено - за мен това месо е позволено. Позволено е и пушкото, и телешкото - сушени, пушени, варени, печени, без мазнина. Ако почна да се вкарвам в някакви филми и да търся забранени съставки в най-обикновени храни, ако почна да го правя ще си остана гладна. За мен и пилето на грил е позволено - маха се кожата и  се яде. Ами че те и замразените пилета са обработени предварително. И всякакви видове меса и риби - също.

Ако някой от вас има възможност да си отглежда кокошки и телета да яде натурално чисто месо, аз нямам. Нито мога да ходя всеки ден с въдицата да си ловя риба. Купувам каквото има от магазина и се храня с него.

# 737
  • Мнения: 911
 Peace добър пост Вещи!
Надявам се приемате "нови-стари" попълнения  Embarassed newsm43

Привет момичета,

Започвам поредната борба с кг. На 36 г. съм и имам 15 кг да свалям. Правила съм режима веднъж, но щом съм тук е ясно, че съм се провалила. Надявам се този път да успея. Ще правя схемата 5/5.

# 738
  • Мнения: 1
Добре дошла  ,masha24 , аз също съм нова , на поправителен , така да се каже Simple Smile Трябва да успеем този път , поне сега намирам рецепти за разнообразно меню и не ми е толкова зор Simple Smile
По повод вманиачването  - съгласна съм с Вещи , но  подсъзнателно вече първо се насочвам към етикета и изчитам всичко .И дъъъъъълго мисля преди да се спра на даден продукт. И едно такова задълбочено четене днес ме накара да се замисля много.  newsm78
Предлагам цитат , щото не знам как ще се справя със снимката Simple Smile Продуктът е кисело мляко Верея 0.1 % .Съдржание в 100 гр:
Протеини - 3.4 г
Мазнини 0.1 г, от които наситени 0.065 к
въглехидрати - 4.3 г.

Е... това мляко протеин или въглехидрат е ???
Баси какъв филм  newsm78

# 739
  • София
  • Мнения: 595
Аз много пъти съм казвала и питала за кис. млека, които купуваме и консумираме. Мин. година даже се бях захванала да правя сравнение на разл. видове млека в търг. мрежа. В крайна сметка като най-малко въглехидрати съм стигнала до Елена и Елена+ (2%) и двете с по 3 % въглехидрати. Ако някой намери някое с по-малко от 3 гр. на 100, моля да сподели.
Ако се загледаш, ще видиш, че всички млека с 0,1% масленост са с повече въглехидрати от млеката с 2% масленост, точно заради нишестето, което се ползва за сгъстяване на обезмаслените млека  Peace

Моля да се има предвид, че решението ми да консумирам кис. мляко с 2% масленост и прясно с 1-1,5% си е мое лично, режимът предполага позлване на обезмаслени (0,1%), а не нискомаслени...

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 15:40 от desitka*

# 740
  • Мнения: 144
Здрасти банда  Hug
Аз съм си тук , чета си , четвърта върви добре.....
Относно етикетите , ето цитат от темата на Смайлис :

ЗЛАТНО ПРАВИЛО ПРИ ЧЕТЕНЕ НА ЕТИКЕТИТЕ

Когато количеството липиди /мазнините/ и глуциди /въглехидратите/ превишава протеините, продуктът НЕ Е ПОДХОДЯЩ за режима.

Това се отнася до разрешените продукти. За толерираните трябва да видите списъка с толерирани продукти.

Да дадем един пример:

Кисело мляко 0% масленост

Протеини: 5,7
Глуциди: 7,4

Това кисело мляко е НЕПОДХОДЯЩО за режима.

Друг вид обезмаслено кисело мляко

Протеини: 4,3
Глуциди: 5,6

Също НЕПОДХОДЯЩО за режима.

Обезмаслено кисело мляко

Протеини: 5
Глуциди: 3

Това вече е ПОДХОДЯЩО, тъй като протеините са повече от въглехидратите.

Когато купувате, внимавайте с подсладените продукти и продуктите лайт, защото може да имат съставки, които да намалят загубата на тегло!

Внимавайте с продуктите, към които са добавени декстроза, малтоза, фруктоза и всички, които завършват на -ОЗА! Това са захари!

Също и такива, съдържащи нишесте, малтодекстрин и т. н. Това са калории, които съвсем не са незначителни.

Предпочитайте обикновени продукти като натурално кисело мляко с 0% масленост и добавете вие есенции/аромати, освен че ще спестите пари, ще направите ”услуга” на режима си!

 Аз стигам до извода , че в БГ си нямаме подходящо мляко , затова ще си ядем това , което имаме..... аз сега си купувам Българско кисело мляко от Извора с 1 % мазнини  , което е много много по-рядко от тези 0,1 % , само че на кофичката няма табличка с хранителна стойност на 100г....

/не/Обикновена , да се вземаш в ръце и да не се отпускаш така - за какво ни бяха всички лишения досега - ще се справиш , вярвам в теб !!!

Верони , а при теб как вървят нещата..... мерки и теглилки в норма ли са....

Поздрави на всичси и много минуси !

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 15:47 от isache

# 741
  • Мнения: 79
Привет,Дюканки Hug ! Току що приключих с пастета . Стана невероятен newsm10.Дори и сестрата го хареса . Благодаря на всички които се отзоваха с рецепти  Party! Да се похваля сега от нейно име - за 5 дни П -3 килограма .Тя е повече от доволна  newsm10!
Аз от утре съм на ПЗ . Приготвих си няколко ястия  chef и съм добре заредена .
Пловдивчанки , до утре smile3503 !
Целувки и по-лек ден  love001!

# 742

Общи условия

Активация на акаунт