Великденски пости - 2012

  • 61 090
  • 675
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 63
Рецептата елда с гъби стана превъзходна. Поздравления за майчето, което я сподели
Някой има ли изпитана и добра рецепра с киноа или амарант. От киноа си правя единствено мляко, но то вече ми втръсна.

# 301
  • София
  • Мнения: 1 456
zhabche, моля те, добави всички рецепти на 1 -ва страница, когато ти е удобно    bouquet

# 302
  • София
  • Мнения: 7 874
Ето ви едно мое предложение:

Пълнени чушки и тиквички с гарнитура от моркови с копър (всичко на фурна).

Пълнежа е от соева паста, останала ми като вторичен продукт от приготвянето на тофу. Към нея съм добавил издълбаното от тиквичката и два три картофа (малко преди това пекох картофени резени с подправки на фурна).

Чушката ! Обелих е още като сурова с картофобелачката, след това я напълних и изпекох.

Ако искате имам плодово соево мляко (със сладко от стафиди и карамфил).

Заповядайте ! Приятен апетит !

# 303
  • Мнения: 1 777
Страхотни чушки и тиквички!!!
Аз правих една обикновена гъбена каша и варен ориз.
Четох някъде напред ,но сега не мога да го намеря ,кога можеше да се яде риба?

# 304
  • Мнения: 17
Рецептата елда с гъби стана превъзходна. Поздравления за майчето, което я сподели
Някой има ли изпитана и добра рецепра с киноа или амарант. От киноа си правя единствено мляко, но то вече ми втръсна.

Аз правя киноа с тиквички. Задушавам в мазнина лук (понякога + морков+чушка на дребно), добавям вода, киноа, тиквичките, копър, сол, подправки и го варя на слаб огън.

# 305
  • Мнения: 1 559
Риба може на 7 и 8 април-Благовещение и Връбница  Peace (по моя календар Laughing)
Искам да похваля крем супата от 4ервена леща.Стана уникална.Аз вместо нормален картоф сложих сладък,и така доби и леко тиквен аромат.

# 306
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Риба може на 7 и 8 април-Благовещение и Връбница  Peace (по моя календар Laughing)
Искам да похваля крем супата от 4ервена леща.Стана уникална.Аз вместо нормален картоф сложих сладък,и така доби и леко тиквен аромат.

Благовещение е на 25.Март. PeaceРиба може на 25.Март и на 8.Април(Цветница)
А на 7.Април е Лзаровден. Peace

# 307
# 308
# 309
  • София
  • Мнения: 13
Някой има ли рецепта за соева кайма? Искаше ми се някакъв вариант на супа-топчета.

# 310
  • Мнения: X

http://brazilka.blogspot.com/2011/04/blog-post_1969.html

Току що сготвих манастирския гювеч. Толкова проста на вид манджичка, а толкова вкусна...

# 311
  • Мнения: 63
Момичета споделете нещо за закуска, но да не е сладко  Praynig. Омръзнаха ми кифли и банички със сладко и бисквити. Като видя вече сладко и ми се отщява да закуся.  Sick

# 312
  • София
  • Мнения: 10 864
didka_80, ние вкъщи си правихме баница с кисело зеле и праз. До сега не бях пробвала такова нещо. Стана страхотна!

# 313
  • Popovo
  • Мнения: 219
   Здравейте на всички! Не пиша редовно, но не ви пропускам да ви чета. Качила съм всички рецепти който сте публикували в темата, а блоговете на Бразила, Диана и Краси...* съм качила направо линкове към тях. Затова от тези блогове не съм качила и рецептите на първа страница. Ако съм пропуснала нещо моля да ме извините и да ми покажете какво е за да го прибавя на първа страница. Ако имате още нещо да добавите, моля с голямо удоволствие ще се поправя.
   Аз тези дни съм лепнала гадният вирус който върлува сега и от 4 дни не мога да се съвзема и нямам желание да правя каквото и да било.
   За днес имам сготвено яхния зелен боб, а за вечеря съм решила да направя спанак с ориз. Все още не мога да измисля какво да направя за десерт. Хлябът ми се пече във фурната, за съжаление,не мога да усетя вкусният му аромат.

# 314
  • София
  • Мнения: 1 456

   Аз тези дни съм лепнала гадният вирус който върлува сега и от 4 дни не мога да се съвзема и нямам желание да правя каквото и да било.
 
Бързо оздравяване   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт