КОЗУНАЦИ - 2012г. - 1

  • 96 262
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 50
Ето го и вчерашният резултат:

# 61
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Flying, много хубав козунак Simple Smile

И аз открих сезона - с козуначените кифлички на Джемма (страхотна рецепта!   chef), в които сложих локум:


Маме, благодаря за допълването  Hug

Аз май поизбистрих концепцията за тазгодишното месене - сигурно за тукашния Великден ще направя бриош (имам две регионални рецепти, ще пробвам поне едната  newsm78), а за православния Великден ще е козунак Simple Smile.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Козунак без яйца, рецептата е от http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B9%D1%86%D0%B0
Продукти
    1 кг брашно
    1 ч.ч. (200 г) захар
    150 г масло или мас
    30 г мая за хляб, прясна
    1 и 1/2 ч.ч. (300 мл) прясно мляко
    кората от 1 лимон
    1 бр. яйце за намазване
Аз намалих рецептата наполовина, заместих прясното мляко с кисело и добавих 2 ч.л. лимонов сок.
Правих го в хлебопекарна. Брашното идва в повече и добавих още около 75 мл. вода. Наистина се получи козунак с конци. Съпруга ми го хареса и каза, че бил като купешките, че и те толкова яйца слагали Simple Smile

Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 20:24 от Ani Ka

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ето го и вчерашният резултат:



По коя рецепта е козунака ти?

# 64
# 65
  • у дома
  • Мнения: 1 581
дано имам повече време за козунаци тази година  ooooh! Simple Smile

# 66
# 67
  • Мнения: 638
Козунак,ммммм!Много вкусна тема!Миналата година с 1 месечно бебе месих козунак.Аз не признавам козунак в машина,месеният ръчно е много по сладък.

# 68
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Козунак,ммммм!Много вкусна тема!Миналата година с 1 месечно бебе месих козунак.Аз не признавам козунак в машина,месеният ръчно е много по сладък.

Е, има машини, които могат да ти измесят козунак като пекар с 20 годишен стаж. На мен точно машина ми даде да разбера, че има да блъскам години докато се науча да меся.  Laughing

Роца ,
Скрит текст:
не е по темата, ама да ти кажа, че тази твоя Джамбалая ще я сготвя задължително, втори ден я мисля.   bouquet

А аз се чудя дали да правя и традиционен козунак изобщо, или да превърна бриоша в козунак съвсем.  Laughing

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Коя рецепта ще ми препоръчате за много сладък козунак, с повече яйца, тънка коричка , да не стои като хляб , а да се топи в устата.

# 70
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=262831.msg6455199
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.msg6537209
тези двата съм ги правила и предни години,в събота също ги напарвих....за проба.По тези рецепти ще правя тази година.При мен се получаха много добре  Peace
п.п. първата рецепта на Лебедуна/Бътерфлай/ е за два нормални козунака,в обикновени правоъгълни кексови форми.Тя го е напарвила в една но както се вижда е голяма.Когато го правих за пръв път,се опитах да го "натикам"в подобна,но го отчетох като грешка.Толкова се надигна козунака,че му изпадаха хубавите плетеници.За вкуса-гарантирам  Peace Изпробван е Wink За втората рецепта,става и един,но формата да е по големичка,от тези кръглите с дупка...

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 13:28 от danidji

# 71
# 72
  • софия
  • Мнения: 100
danidji,видях,че и в двете рецепти се слага мас,а аз нямам  от къде да взема безсолна /нали такава се слага  newsm78/,дали бих могла да я заменя с масло и пак да стане хубав козунака

# 73
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
и с масло и с мас съм правила,става да се замени маста с масло Peace

# 74
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Здравейте и от мен  Grinning

И аз скоро мисля да направя първия си козунак за тази година.  Flutter

Миналата година правих по рецептата на Венета, на вкус стана страхотен, и докато се месеше в машинката тестото се виждаха конците, но не знам какво стана след това, при плетенето и печенето се издъних нещо и не можа да се надуе както трябва...

Общи условия

Активация на акаунт