В момента чета ... - 10

  • 49 092
  • 754
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 203

Аз пък съм чела "Ангелите на ада". Ами не лошо документално четиво и си личи, че е журналист, а не писател Wink
Напротив. Ако четеш журналиста Хънтър Томпсън, виждаш, че е култов именно защото е писател.

Както ти си си съставил едно мнение за автора само от една негова книга, така и аз имам своето след като съм прочела само една негова друга книга - така, че без "напротив", ако може.  Peace

# 751
  • Мнения: 24
Не може. Чел съм не само романа "Страх & омраза в Лас Вегас", но и няколко журналистически материала на Томпсън; точно затова и написах "журналиста". Именно шантавото и алтернативно авторово присъствие в репортажите го правят толкова любопитен и заслужено му носят легендарната "гонзо" слава, с която всъщност ще бъде запомнен. Обикновеният журналист просто не "звучи" (стилистично и концептуално) по такъв начин. Томпсън е писател от-до.

# 752
  • Мнения: 1 203
За мен колкото Томпсън, толкова и Карбовски е писател. И не налагам мнението си на никой. Да си шантав, провокативен и не лишен от дар слово не те прави автоматично писател.

# 753
  • Мнения: 24
След такъв коментар наистина оставам безмълвен. Laughing

# 754
  • Мнения: 4 569
Моля заповядайте в новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=658168.new#new

Общи условия

Активация на акаунт