Орхидея - тема 7

  • 84 573
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 965
Аз имам от един цветонос нова "китка" с цветчета (не знам термина  Blush) , но питам за по горната китка от цветоноса, на която и опадаха цветовете - да я режа ли?
..ама как го обясних  ooooh!
Ако не съм разбрана довечера мога да покажа снимка с питането си  Mr. Green
Тамън ще ви покажа и моите красавици  bowuu

# 736
  • София
  • Мнения: 6 010
Мария, при теб от вече прецъфтял цветонос се е събудила спяща пъпка (това са люспичките по самия цветонос) и са се образували нови пъпки. Частта над новото разклонение можеш спокойно да я отрежеш, но гледай да има поне 2 пръста над събудената пъпка. Надявам се го обясих, че да ме разбереш Simple Smile

# 737
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Maria D,
обсъждали сме го многократно, въпрос на личен избор е дали ще отрежеш прецъфтелия цветонос, или ще го оставиш поне докато е свеж. След изсъхване естествено се реже. Има си привърженици и аргументи и на двата варианта, сама трябва да решиш как ще процедираш с твоите Simple Smile

# 738
  • София
  • Мнения: 965
Благодаря момичета  Hug
Страхотни сте   bouquet
ПП. Като намеря време за снимки ще ви покажа моите орхита Simple Smile

# 739
  • Мнения: 7
здравейте и от мен,отново
исках да ви попитам,знаете ли в София къде има мини фалчета?На каква цена вървят?Знам,че има в Баумакс,но ми е много далеч и търся алтернатива.Преди в Кауфланд имаше,но скоро не съм виждала.Ще се радвам,ако може да споделите откъде се сдобивате с красиви мъничета   bouquet

Последна редакция: ср, 30 май 2012, 21:07 от silvy_

# 740
  • Мнения: 22
Благодаря ви за отговорите. Значи мога да си гледам онцидиума като фалеанопсисите.  Тях вее съм ги рабрала, щом всичкие сега са ми цъфнали, засадих и две бебета, едното цъфнало, другото с нови листа, значи и онцодиума трбва да оживее. Ще го разсадя на две места като прецъфти.

Такива прозрачни саксии за орхидеи имам . Пресадила съм 4-5 орхидеи. Има голяма разлика, много добре се чувстват, направиха листа и цъфнаха всичките. Аз съм привърженик на пресаждането и обновяването на коричките и мъха.

# 741
  • Мнения: 777
Да ви се похваля - бях си купила едно намалено денди от Бриколажа и открай време го наблюдавам как развива цветонос... развиха се само две пъпки, но и те ме радват, защото до сега не знаех какво ще цъфне... та ето как изглежда, въпреки че пъпките на са съвсем отворени:

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/547748_3352 … 3_402440786_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/11820_33521 … 2_677634854_n.jpg

# 742
  • Мнения: 4 841
Страхотен цвят.

Аз имам от две години някъде две такива орхидеи. Едната тази зима пожълтя и умря, а беше цвят електиково зелен. Другата е още жива и доста набуяла. Предполагам трябва да я разсадя, понеже има поне 7-8 издънки. Обаче с цвят така и не ме зарадваха. Гледах ги по същият начин като другите ми орхидеи. Те си цъфтят редовно, а тези ниц  Crossing Arms

# 743
  • София
  • Мнения: 13 150
здравейте и от мен,отново
исках да ви попитам,знаете ли в София къде има мини фалчета?На каква цена вървят?Знам,че има в Баумакс,но ми е много далеч и търся алтернатива.Преди в Кауфланд имаше,но скоро не съм виждала.Ще се радвам,ако може да споделите откъде се сдобивате с красиви мъничета   bouquet

В събота имаше разкошни в цветарския магазин на входа на мол Сердика. Очите ми останаха в тях. Бяха доста пъстри. Но и цената не беше малка - 19,50 лв. без кашпа, а с нея - 22-23 лв. За сравнение в Кауфланд ги продават с кашпа като най-високата цена, която съм виждала е 13-14 лв.

# 744
  • София
  • Мнения: 965
И аз днес гледал маъничетата в цветарския в мола..страхотни, но мноого скъпи  Thinking
На Дондуков има един магазин за цветя и там преди 2 седмици имаше чудесни за по 10-12 лева.

# 745
  • Мнения: 13 809
момичета, заповядайте в

Новата тема

# 746
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! Изчетох почти цялата тема и малко се обърках. Затова искам да питам дали трябва да торя фаленопсиса по време на цъфтежа или да изчакам да прецъфти?

От една страна, за да имат сили да развият всичките си пъпки, им трябва храна. От друга, може би се развиват по-бързо, следователно и увяхват по-бързо. Но пък както има орхидеи, които са с цветове по 8-10 месеца, как ще живеят без храна? Пробвай и по двата начина и от опит намери отговор за себе си.

При нас има масово увяхване на орхидеи. Стана голяма жега (в къщи е 27 градуса) и това им се отразява. Sad  Двата цимбидиума на балкона не изглеждат добре и явно ще ги прибирам. И бурята малко им попречупи листата.  Sad

# 747
  • Мнения: 147

Нямам нищо против, ето и обещаните снимки на изгнилата розетка на жълтата красавица: ; ;

[/color]


Здравей, имам същият проблем, онзи ден ми подариха една много красива орхидея, беше опакована и като я разопаковох видях, че сърцевината й е загнила и 2-3 см от стъблото на цветоноса също е кафеникаво /само да вметна, че човекът който ми я подари не разбира от орхидеи и е избирана по цвят Simple Smile/. Изчистих изгнилите листа и натупах мястото с канела и част от стъблото. Не знам дали съм сгрешила. Довечера като се прибера ще пробвам с медицинския спирт.

Последна редакция: пн, 03 юни 2013, 10:03 от mimggg

# 748
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има нова тема, но по питането: Ако всичко с корените е ОК и остане поне едно живо листо, ще си изкара нова розетка от стъблото.

# 749
  • Мнения: 147
Има нова тема, но по питането: Ако всичко с корените е ОК и остане поне едно живо листо, ще си изкара нова розетка от стъблото.

Благодаря за инфото, да всички корени са хубави, проблема е само в розетката и цветоносът. Да видях новата тема, но късно, преместих си поста там и се опитах да изтрия този от тема 7, но не ми дава възможност. Само да вметна, че днес се регистрирах и още не съм свикнала на форума, Благодаря предварително, продължавам в новата тема 10  Heart Eyes Laughing Joy

Общи условия

Активация на акаунт