Пролет, лято и цветя греят моята душа

  • 75 745
  • 746
  •   1
Отговори
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772


Цветарски албуми:
                
Tasha              микки                  Ленито     desi_minkova      milenk@        aitep        katyadjin   


      
virginity       mimeto26  Хексилина     asa                   K@ми         *sve*


        
♥asq♥             katka72    ДиаНа ЛобОдоВа    Furby         nezito

          

Хапя             neli mar4         matze         Mama Svetla

МерСедес
Цветя и двор на МерСедес!
Blue Jay 
Цветята на Blue Jay!
Чародейка
Цветна фантазия на Чародейка !!!
Зелена фантазия на Чародейка!!!

цветята на biberon
цветята на Дакела
 


Предишни теми:
Тема 1; Тема 2; Тема 3; Тема 4; Тема 5; Тема 6; Тема 7; Тема 8; Тема 9; Тема 10; Тема 11; Тема 12; Тема 13; Тема 14; Тема 15; Тема 16; Тема 17; Тема 18; Тема 19; Тема 20; Тема 21; Тема 22; Тема 23; Тема 24; Тема 25; Тема 26; Тема 27; Тема 28; Тема 29; Тема 30; Тема 31; Тема 32; Тема 33; Тема 34; Тема 35; Тема 36; Тема 37; Тема 38; Тема 39; Тема 40; Тема 41; Тема 42; Тема 43; Тема 44; Тема 45; Тема 46; Тема 47; Тема 48; Тема 49; Тема 50; Тема 51; Тема 52; Тема 53; Тема 54; Тема 55

Полезни връзки:
За дома- цветя
Green Flora
Цветя
www.flowersnet.info
My flowers
]Българският портал за озеленяване
Каталог цветя




Онлайн магазини за цветя:
Българска градина
Стрелиция
M&M traging
Геясем
Немски сайт
Тропики
Сортови семена


Подсилване на растенията с подръчни средства:
1. Нарязват се бананови обелки на ситно и ги пъхате в почвата около розите.
2. Яйчени черупки -  се накисват за около 2-3 седмици във вода.Използват се за обогатяване на водата,с която поливаме.
3. Дървесна пепел -  заравя внимателно в почвата и се смесва с нея, идеална за наторяване на зеленчуци. Освен това прогонва мухъла от тревите.
4. Утайка от кафе  - също се смесва с почвата;за саксиини цветя и лехи.
5. Вода, в която сме варили яйца - налива се в лейка и се поливат с нея растенията.
6. Минерална вода - да се поливат периодично растенията.
7. Мляко - разрежда се с вода 1:3 много подходящо за папрат.
8. Чай - сварява се билков чай и се използва за подхранване на различни видове папрат.
9. Скилидки чесън,заровени в саксията,връщат цветето в добро здраве.

Рецептата на Чародейка за ефектно наторяване:

Маята се разтваря във водичка ,разкопава се около коренчето и се полива ,но не е само за сакъзчета а за растения ,които не се чустват добре ,нашата счетоводителка го прилага на трилистниците ,аз пък съм слагала и на китайската роза. 


Намаляне на снимка.
[ img width=300 ] линк на снимката [  /img ]
Махат се  празните интервали до скобите

Болести по растенията и борба с вредителите
Неприятели по растенията

И не забравяйте за цветния данък!



снимков матрЯл - mari_eta и Шмурди

# 1
  • Мнения: 1 826
Благодаря за новата тема!   bouquet

# 2
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ах, Кучо, стопли ми сърчицето, благодаря ти Heart Eyes!

Скрит текст:
Днес ми беше много тежък, тъжен ден, утре ми предстои пък напрегнат, пратете по една добра мисъл...

Ето данъче за новата темичк:
 
   

    - вижте различната окраска в един цвят...

Пожелавам ви лека нощ Hug! Ще ми липсвате два дни...

Последна редакция: чт, 26 апр 2012, 22:17 от mari_eta

# 3
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
                                  Hug    Heart Eyes    Hug

 Радвам се, че ще бъдем заедно и в новата тема!

 Благодаря ти, Кучо!  Hug

 Показвам стара снимка, поради липса на нови. Любимата ми роза. Дано пак да цъфне и да се похваля.

 

 Доби, приемам пакети всясЪкви. И черни, и цветни, и бозави сакъзчета. На всичко се радвам като дете.  Hug

 Аз имах ето такова сакъзче миналата година:

  това беше най-тъмното ми.

  Hug

 
Скрит текст:
И още с първия пост започнахме да се записваме само... ooooh!

# 4
  • DE
  • Мнения: 2
И аз благодаря   bouquet

А относно латинките: и аз се включвам нейде в челните места  Laughing

Днес получих подарък няколко саксии за балкон и нямам търпение да си ги севтосам в събота. Мисля да си купя сакъзчета, че като ви гледам ми се прииска и на мен  Heart Eyes и тогава ще пусна и снимки за цветния данък  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 249
Да се разпиша и аз в новата тема. Все още нямам какво да показвам, а всеки ден си им приказвам на моите и ги подканям да порастват и цъфтят вече  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 291
Здравейте, цветни момичета с пролетни души и летни сърца!   Simple Smile
Една цветарка с не много голям опит, но с много голям мерак се надява да бъде приета в прекрасната ви компания!   Flutter
Обещавам снимки веднага щом събера подходящ материал.
Привет на всички мои стари познати!!!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Здравейте, бих искала да се присъединя към вашата прекрасна цветна темичка!
Мога да се запиша с цяла плантация от мушката, едно сакъзче (срам, не срам, ще призная, че до днес не знаех, че се казва така - мислех, че е разновидност на обикновеното мушкато), дърво на живота, драцена, две каланхоета - до скоро цъфтяха в разкошни червени цветове и много ме е яд, че не ги снимах. Имам и няколко цветя, на които не знам името, надявам се няма да ми се разсърдите, ако пусна няколко снимки за разпознаване.
Миналата седмица насадих и семенца, малко късничко ама... - калдъръмчета (те най-добре виреят на горещата ми южна тераса), тагетес, газания, вербена и лавандула. Калдъръмчетата и тагетеса поникнаха, за другите не съм много сигурна дали ще се покаже нещо.
Имам още и мънички петунии, невен и вечерник. Те са от разсад от майка ми. Ще видим дали ще им понесе на балкона, но ми се искаше да пробвам.
Утре ще поснимам малко и ще ви покажа снимки. Simple Smile
Лека вечер!

# 8
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Добре дошла, narcis !  Hug Добре дошла, kеitHug

 Тук всеки е добре приет! А пък щом имаш мерак, ще натрупаш и опит с цветята.  Simple Smile

 

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Добре дошли на новите момичета Hug!

Нели, това твоето кученце ли е - голям сладур Grinning...

# 10
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен  момичета благодаря и от мен за новата темичка ку4о.Абе жено що се губиш така толкоз ми трябваше само се озъртам за тебе.Кажи ми да изкарвам ли хипеаструмите вече единият скоро ще цъфне но го знам какъв цвят е защото мин.година не ми цъфтя надявам се скоро да се похваля с цвят.
Колкото до цветния данък и аз ще покажа снимка от мин.година че още нямам от тази за показване ] [/url][/img]
Ау нели много е сладко това саламче твое ли е голям е сладур

Последна редакция: чт, 26 апр 2012, 22:47 от popii

# 11
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Laughing

 

 Това е госпожица НЕСИ! Живее си на село като господарка на къщата. Царица ни е тя! Уж се прави на срамежлива и все избягва фотоапарата като види, че ще я снимам. Ама пък каква е кокетка. Laughing

 Цвете не ни остава от нея. Все бяга като щурава, рови, заравя кори и кокали.  ooooh!
 След нея все има луковици. Ама нека да я има, че вече изгубихме една Неси и още не сме я забравили. Тази ни роди  и бебета, любовчийка е. Показвах ги  и тях, но пак мога да ги покажа.

 Спамя в момента.  Blush

  стара снимка е...

 Плами, в събота ще сме във Варна с дъщеря ми.  Wink

 Хубава вечер! Отивам в покоите си.

 Мариетка,  Hug, мисля те! И късмет! И кураж! И сила!  Hug

# 12
  • Мнения: 6 517
ку4о,благодаря за новата тема!   bouquet Къде се изгуби?  Wink Прекрасни са зюмбюлите ,които си показала в страта тема! Heart Eyes Аз ще се запиша с последното ми цъфнало цвете у дома-          Мариетка-  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 291
Благодаря за топлото посрещане!
От миналото лято си имам хубав балкон с изложение изток - юг.
Миналото лято за първи път се впуснах в отглеждането на цветя на балкона, но честно казано претърпях доста неуспехи.
Започнах с калдъръмчета, преминах през газании, вербени и на края стигнах до сакъзчета.
Сега заложих направо на сакъзчета, от няколко дни на балкона ми се мъдрят бели и розови сакъзчета - да ми отиват на цвета на кооперацията, на малко циганчета и отново газании, в които направо се влюбих и ще си садя винаги, живот и здраве.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 199
 Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт